PALUBA
April 27, 2024, 08:58:11 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... 64   Go Down
  Print  
Author Topic: Pitanja i odgovori  (Read 291322 times)
 
0 Members and 2 Guests are viewing this topic.
brigadni general
mornar
*
Offline Offline

Posts: 2


« Reply #120 on: October 08, 2010, 04:13:31 pm »

Znaci sto je veci broj to je veca caura ?
Logged
Pera
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 930



« Reply #121 on: October 08, 2010, 04:25:40 pm »

Znaci sto je veci broj to je veca caura ?

drugi broj predstavlja samo dužinu čaure. Čaura ima još gomilu mera. Za veličinu čaure je mnogo bitna njena unutrašnja zapremina, jer od toga zavisi količina barutnog punjenja.
Ima na wikipediji dosta podataka o raznim vrstama municije, pa ti ostavljam da sam malo istražuješ o tome.

http://en.wikipedia.org/wiki/Cartridge_%28weaponry%29
Logged
kukador
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 809



« Reply #122 on: November 22, 2010, 08:15:18 pm »

kako se definira metacentar na brodu?
poznato mi je iz teorije, da je to razdalja između težišta broda i centra uzgona
još sam čitao po palubi, da su nemački brodovi u ww1 imali velik MT, kaj doprinosi večem stbailitetu broda, ali pojačava ljuljanje tog (ili: svaki plus ima iza neki minus)
ali kada vidim sodobne teretne brodove krcate kontejnerima po 5 i više sprata na bokaportama.....ko garantira, da se poruši MT i brod izvrne?
Logged
Pera
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 930



« Reply #123 on: November 22, 2010, 08:21:20 pm »

Metacentar je tačaka ukupne sile uzgona.

http://www.fsb.hr/geometrija.broda/500/510/gb513.htm
http://www.fsb.hr/geometrija.broda/500/510/gb514.htm

Edit: to na šta si mislio je metacentrički radius.
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #124 on: November 22, 2010, 08:26:09 pm »

Imamo i na Palubi detalno objašnjeno to Wink
Kolega ML odlično je to opisao u temi Uvjeti plovnosti broda i osnove stabilnosti.
A baš oko Metacentra pisao je tu.

LPB
Logged
Pera
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 930



« Reply #125 on: November 22, 2010, 08:30:03 pm »

Imamo i na Palubi detalno objašnjeno to Wink
Kolega ML odlično je to opisao u temi Uvjeti plovnosti broda i osnove stabilnosti.
A baš oko Metacentra pisao je tu.

LPB

Božo druže, ništa bez tebe. Nisam ni video da imamo temu o plovnosti i stabilnosti broda.
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #126 on: November 22, 2010, 08:32:16 pm »

Pero, ja još posle dve godine na Palubi svake toliko nađem koju "novu" temu.

Wink

LPB
Logged
madmitch
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 159


« Reply #127 on: November 22, 2010, 09:00:00 pm »

Imamo i na Palubi detalno objašnjeno to Wink
Kolega ML odlično je to opisao u temi Uvjeti plovnosti broda i osnove stabilnosti.
A baš oko Metacentra pisao je tu.

LPB

I još su me pitali, zašto sam iša u mašince.
Logged
kukador
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 809



« Reply #128 on: November 22, 2010, 11:21:07 pm »

Imamo i na Palubi detalno objašnjeno to Wink
Kolega ML odlično je to opisao u temi Uvjeti plovnosti broda i osnove stabilnosti.
A baš oko Metacentra pisao je tu.

LPB

taman sam pročitao (do krcanja žita, dalje ne!) i ostao bez reči.
sva čast!

a sada idem na zvezda motore. vidim neke nove postove.


« Last Edit: November 22, 2010, 11:30:00 pm by trpe grozni » Logged
kugar
mornar
*
Offline Offline

Posts: 3



« Reply #129 on: January 24, 2011, 03:06:13 pm »

Evo da pitam nesto.
Sad zavrsavam srednju skolu, i hte bih da odem u vojsku i tamo da radim, ali imam mali dosije, nista strasno, pa sad hoce li mi praviti neke probleme ili cu moci da radim u vojsci ?
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #130 on: January 24, 2011, 03:10:14 pm »

Zavisi od toga sta pise u dosijeu. Ako si npr. odgovarao prekrsajno to se posle nekog vremena brise po sluzbenoj duznosti, dok za krivicnu odgovornost stoji trajno ako se ne varam.
Logged
kugar
mornar
*
Offline Offline

Posts: 3



« Reply #131 on: January 24, 2011, 03:11:48 pm »

pa imam ono pijan na biciklu bez svetla, i jednom sam razbio neko staklo na kapiji, msm nije to nista strasno ali ipak, pa pitam ?
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #132 on: January 24, 2011, 03:13:28 pm »

Di si bio kod sudije za prekrsaje? Ako si tamo bio onda to treba da se brise, ali ne znam posle koliko.
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Online Online

Gender: Male
Posts: 17 492


« Reply #133 on: January 24, 2011, 05:01:51 pm »

Ma, daj! Postoji i institut brisanja osude. Ako je i krivična briše se iz krivične evidencije posle određenog broja godina, osim teških krivičnih dela. Administrativni prekršaji se ne beleže.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 409


« Reply #134 on: January 24, 2011, 05:34:33 pm »

Тачно, после одређеног времена прекршајне казне, као и условне казне се "бришу". Е сад, бришу се за јавност и лице је званично не осуђивано (добија потврду  од суда да није кажњавано),  али запис остаје трајно и доступан је неким надлежним службама (судови, полиција, БИА и сл.).

Када се пријавиш за кандидата за Војску попуњаваш и један упитник у коме дајеш сагласност да се обави тзв. безбедносна провера. Они који то раде могу да приступе и тим "брисаним" казнама (прихватањем и потписивањем упитника дао си им сагласност за то). Да ли ће кандидат са "брисаним" казнама бити примљен завиди од врсте казне, дужине казне, као и од оцене комисије која обавља пријем.

Прекршајна казна због саобраћаја није препрека за рад у војсци, али јесу ако се ради о тзв. тешком угрожавању безбедности саобраћаја (неко је тешко повређен или погинуо, велика материјална штета), односно кривичној одговорности иза које је следила затворска казна.

Прекршајне казне због насилничког понашања углавном дисквалификују кандидата (има мањих изузетака што оцењује комисија која прима), посебно ако их има више.

За неке дужности у војсци се тражи и очекује "чист" досије, односно да лице није кажњавано (осим за саобраћајне прекршаје) и нема неке од наведених врста "брисаних" казни. Тако је за припаднике специјалних јединица, за војне полицајце, за неке специјалности у ЕИ ПЕД, ВОЈИН и сл.

Све ово што пишем је апсолутно незванично и није званични став ВС, нити ми је он познат. Пишем на основу сопствених сазнања и неког искуства. О томе се можеш распитати и најбоље сазнати када конкуришеш.  Ако не прођеш безбедносну проверу биће ти то саопштено (лично теби).
Logged
Pages:  1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... 64   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.032 seconds with 22 queries.