PALUBA
March 28, 2024, 09:31:29 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Ovde možete pogledati te poručiti knjigu "Ešalon" jedan od autora je srpski podoficir i naš global moderator Kubovac
"Istorija razvoja sovjetskih i ruskih radara, komandno-informacionih sistema i sistema automatizacije"
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 [2]   Go Down
  Print  
Author Topic: Ručna odbrambena bomba M.52R  (Read 39580 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #15 on: June 03, 2012, 07:34:00 pm »

Jedna od milion neostvarenih želja mi je bila da se "igram" sa M-52 i sa ovom "lepoticom"

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

imao sam priliku da se "igram" sa ovom spravom dok sam bio u gimnaziji. svapska m24. nasao je drug u selu na tavanu, uz "tandzaru" i 10tak metaka. sreca te sam pre toga imao u rukama knjigu "municija", pa sam znao kako tacno radi. kad se odvije sraf na drski povuce se, kroz drsku ide neki kanap ili sta je vec, a on je zakacen za frikcioni upaljac. cim se potegne za taj "sraf" aktivira se upaljac i baca se. obzirom da nismo znali da li to radi (mnogo godina je stajala na tavanu) nisam smeo da je bacim iz ruke, unistili smo je van sela na nekom bivsem vojnom poligonu tako sto smo vezali kanapce i iz daljine je aktivirali. ne bih se usudio da to ponovim Embarrassed

"zelena jajca" su imala ovaj udarni upaljac koji uopste nije svejedno kad aktiviras. ono sistanje je jezivo. nisam bacao bombu sa njim, ali jesam dva takva upaljaca koje je strinin brat doneo iz slavonije '91. kazu da je onaj drugi, m69 mislim da bese, bio jos gori.

Logged
Pages:  1 [2]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.019 seconds with 23 queries.