PALUBA
April 29, 2024, 10:16:35 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite i neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi ste našli svoj aktivacioni link te aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 [3] 4 5 6   Go Down
  Print  
Author Topic: Prijavljujem taze maketara u pokusaju  (Read 26409 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Profa
mladji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 198


Četkica zakon!


« Reply #30 on: November 30, 2011, 06:31:58 am »

U pravu je Pera, tamno siva umesto crne za gume... Ja ih obično sve obojim istom bojom, a kasnije kroz prljanje postižem "različitost".
Za sada ti je ideja o bojenju podsklopova dobra, jer ćeš tako moći da obojiš delove koji će se i posle sklapanja videti, a možda neće biti pristupačni za bojenje. Nadam se da možeš da uđeš i u kabinu četkicom? Ja detalje obično obojim pre sklapanja (volan, instr.tabla i slično), ali može i ovako (mada 'oće da smeta volan Wink)
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #31 on: November 30, 2011, 07:41:12 am »

Nesto sam kontao da ovo u prvom prolazi bojenja ispadne kao da je silso sa fabricke trake, znaci crno da je bas crno, SMB da je k`o na paradi a da kasnije radim prljanje pigmentima koje sam dobio od Tanje. E sad posto imam tamno sivu onda nije problem da na prvoj maketi probam da tockovi ostanu crni a na drugoj da ih probam obojiti u sivo. A imam i 3 tocka viska pa mogu i na njima probati.
Logged
Profa
mladji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 198


Četkica zakon!


« Reply #32 on: November 30, 2011, 09:52:24 am »

Ako ih obojiš čisto crno poprimiće igračkasti izgled, zbog razmere je bolje da ideš svetlije...
No, tvoja maketa, te kako god ti odlučiš Wink
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #33 on: November 30, 2011, 09:55:37 am »

Cilj da je bude npr. ovako http://trumpeter.cool.ne.jp/tankguys/JL-zil157truck.html
Ali vec rekoh da imam 3 tocka viska pa mgu na njim ada probam razne varijante dok ne dobijem ono sto mi se svidja.
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #34 on: November 30, 2011, 11:54:33 am »

Po Tanjinom savetu obe makete sam obojio u mat crnu pomocu spreja


[ Attachment: You are not allowed to view attachments ] [ Attachment: You are not allowed to view attachments ] [ Attachment: You are not allowed to view attachments ] [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* DSCF0074-7.JPG (128.74 KB, 733x453 - viewed 249 times.)

* DSCF0072-5.JPG (315.19 KB, 1126x845 - viewed 238 times.)

* DSCF0073-6.JPG (328.82 KB, 1126x845 - viewed 242 times.)

* DSCF0071-3.JPG (178.7 KB, 771x580 - viewed 225 times.)
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 035


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #35 on: November 30, 2011, 04:56:18 pm »

Bravo Kuzma.
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #36 on: December 03, 2011, 08:26:41 pm »

Molim za savet iskusnih maketara.

Poceo sam da bojim sklopove obe makete, danas sam sve SMB delove presao po drugi put, medjutim u toku veceri je doslo do problema - ovaj moj klipan nije pazio (kao sto mu je obicaj) i ostetio mi je sasiju Zil 131. Od 6 mogucih tockova 5 vise ne stoji na sasiji. Pored toga na nekim tockovima stoje gibnjevi na nekim ne, na 2 tocka su ostali pogonski mostovi.
U ovoj situaciji ne znam kako da to sve vratim na svoje mesto. Nemam pojma gde sta ide posto sam nesto probao i nikako mi ne uspeva da pogodim pozicije posto su oni tanki elementi za lepeljenje tockova polomljeni.
Logged
Љуба
In memoriam
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 274



WWW
« Reply #37 on: December 03, 2011, 11:06:11 pm »

Не очајавај!
Мораћеш код мајстора.
Шалим се. И такви дефекти се дешавају. Тек да знаш кад домаћице узму крпу да обришу прашину са макета, како само лете питот-цеви и све што штрчи са модела авиона и тенкова.

Ако је хаварија тешка, биће дабар за неку диораму.
И не дирај сина
Logged
Pera
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 930



« Reply #38 on: December 04, 2011, 01:24:47 am »

Molim za savet iskusnih maketara.

Poceo sam da bojim sklopove obe makete, danas sam sve SMB delove presao po drugi put, medjutim u toku veceri je doslo do problema - ovaj moj klipan nije pazio (kao sto mu je obicaj) i ostetio mi je sasiju Zil 131. Od 6 mogucih tockova 5 vise ne stoji na sasiji. Pored toga na nekim tockovima stoje gibnjevi na nekim ne, na 2 tocka su ostali pogonski mostovi.
U ovoj situaciji ne znam kako da to sve vratim na svoje mesto. Nemam pojma gde sta ide posto sam nesto probao i nikako mi ne uspeva da pogodim pozicije posto su oni tanki elementi za lepeljenje tockova polomljeni.

Druže ne brigaj, davaj slike svega svega što je pokršeno. Najbolje da svi delovi budu na jednoj slici i slikano iz više uglova. Pa da vidimo šta gde ide i kako da se krpi.

Spremaj žicu za točkove, najbolja je čelična od starih igračaka. Skiciraću ti šta treba da odradiš, da bi spasao točkove.
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #39 on: December 04, 2011, 07:33:42 am »

U medjuvremenu sam bio jako nestrpljiv da ponovo probam da sastavim polomljeno i nekako sam uspeo da to uradim. Medjutim jutros sam primetio da mi je prednji desni tocak kriv po vertikalnoj osi a da je lepak bas dobro zalepio. Sad sta je tu je, sto rece Ljuba, moze da bude dobro za neku kasniju dioramu.
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #40 on: December 04, 2011, 08:03:26 am »

U medjuvremenu sam bio jako nestrpljiv da ponovo probam da sastavim polomljeno i nekako sam uspeo da to uradim. Medjutim jutros sam primetio da mi je prednji desni tocak kriv po vertikalnoj osi a da je lepak bas dobro zalepio. Sad sta je tu je, sto rece Ljuba, moze da bude dobro za neku kasniju dioramu.
Nema ti druge, nego sve polomljeno skupi pa kod Željka u Bgd, zatim obadvojica u Igalo kod
mene na Coktu da vidimo u čemu je fora. Poslije to možeš i frljoknuti, a novi će mo kupiti na Buvljaku.
Inače je kiša kao i ljetos, ali toplije nego onaj dan u sred ljeta.... Cheesy
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #41 on: December 04, 2011, 08:07:36 am »

 Ciro
Logged
Pera
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 930



« Reply #42 on: December 04, 2011, 08:43:35 am »

U medjuvremenu sam bio jako nestrpljiv da ponovo probam da sastavim polomljeno i nekako sam uspeo da to uradim. Medjutim jutros sam primetio da mi je prednji desni tocak kriv po vertikalnoj osi a da je lepak bas dobro zalepio. Sad sta je tu je, sto rece Ljuba, moze da bude dobro za neku kasniju dioramu.

Auu, pa to kamiončetu pukla spona, a skup miler. Baci to i idi kod Ćire na more. Lepa klima leči duševne bole od maketarstva Grin Grin Grin
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #43 on: December 04, 2011, 08:50:51 am »

Ma videcu sa Zeljkom, mozda on moze nesto oko toga da uradi.  Grin
Logged
Бродски мали
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 673



« Reply #44 on: December 20, 2011, 11:01:45 pm »

Кузма докле смо стигли са овим слаткишима?
Logged
Pages:  1 2 [3] 4 5 6   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.029 seconds with 22 queries.