PALUBA
April 18, 2024, 05:13:28 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Ovde možete pogledati te poručiti knjigu "Ešalon" jedan od autora je srpski podoficir i naš global moderator Kubovac
"Istorija razvoja sovjetskih i ruskih radara, komandno-informacionih sistema i sistema automatizacije"
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 [181] 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 ... 199   Go Down
  Print  
Author Topic: Sta slusate od muzike?  (Read 679496 times)
 
0 Members and 3 Guests are viewing this topic.
PakleniVuk
stariji vodnik I klase
*
Online Online

Posts: 1 086


Ko laje zlo ne misli


« Reply #2700 on: January 01, 2022, 09:58:30 pm »

Jedan Demoniak kover. Demonijak je inače jedan od Jugoslovenskih treš metal bendova  (iz Beograda) koji je propo' zajedno sa Jugoslavijom, a predviđali su im lepu karijeru van Juge u Evropi i SAD, no rat ih je sve odveo u raspad.  Dzenerike su ovu pesmu "vozdigle " na novi nivo.



A evo i za Solarisa jedna "Mačke Pekla" Wink

Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #2701 on: January 02, 2022, 11:44:17 am »

Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #2702 on: January 07, 2022, 03:37:16 pm »

Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #2703 on: January 16, 2022, 08:31:54 pm »

Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #2704 on: January 16, 2022, 08:49:17 pm »

Izgledaju bolje, nego što pevaju.  Cool

Šta bi se desilo kad bi im se odvezale one šarene mašne na leđima  Roll Eyes Shocked
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #2705 on: January 21, 2022, 10:34:23 am »

PUM Mit Loaf.

Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #2706 on: January 22, 2022, 02:15:26 pm »

Počivao u miru Aki!

Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #2707 on: January 22, 2022, 08:11:22 pm »

Ode još jedna legenda Yu roka. Nezaboravan, jedinstven!
Takvi se više ne rađaju!

Meni najupečatljivija njihova pesma. Aki je standardan, Hus je prevazišao sebe, u rangu je sa najvećim gitaristima sveta.

Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #2708 on: January 25, 2022, 07:59:23 am »

Понедељак, 24.01.2022.

Нови талас, најважнији покрет на овом подручју

Радио Београд 202 обележава 40 година југословенског новог таласа, симболично, са 40 емисија „Златни папагај”, чија водитељка и ауторка Олга Кепчија истиче да је то био „најважнији културни покрет на овим просторима” и намерава да то преточи у књигу интервјуа, преноси Танјуг.

„Нови талас је најважнији културни покрет на овим просторима. Неки саговорници кажу да у то време нико није слушао ништа осим тога, други ће рећи да нису то слушали сви, а тиражи су били врло мали. Али је то дало подстрек и многи бендови су изникли из новог таласа”, рекла је Кепчија за агенцију Танјуг, преносећи садржај разговора с неколико десетина саговорника емисије „Златни папагај”. Према њеним речима, седамдесетих је на југословенској поп и рок сцени било важно умети веома добро да свираш, да будеш добар техничар, али почетком осамдесетих у комунистичкој Југославији под утицајем панка и новог таласа у Великој Британији и САД јавља се низ бендова којима је, истиче Кепчија, пре свега било важно коју идеју желиш да пренесеш.

„То се у музици и чује. Врло често су били мање вешти свирачи, нису имали ни инструменте, већ су их позајмљивали, али су имали енергију, идеју која карактерише нови талас. Она се пренела на филм, књижевност, сликарство, стрип”, оценила је Кепчија.

Загребачки „Кроација рекордс”, некадашњи Југотон, прошле године је на винилу јубиларно реиздао неколико кључних новоталасних албума из свог каталога који су се појавили 1981. године – „Бистрији или тупљи...” Шарла Акробате, првенце „Хаустора” и „Електричног оргазма”, као и заједнички „Пакет аранжман” београдских „Идола”, „Оргазма” и „Шарла”. Поред реиздања тих албума, „Кроација рекордс” је у јубилеју учествовао с документарцем „Нови вал – 40 година након” (2021), који је Кепчија радила са аутором Николом Кнежевићем и након приказивања на неколико регионалних фестивала доступан је на „Јутјубу”. Кепчија је учествовала у састављању свечарске „Кроација рекордс” ЦД компилације „100 оригиналних песама – нови талас/вал” (2021).

„На компилацији има ’Пекиншке патке’, која је била увертира у нови талас, али и ’Забрањеног пушења’ јер је на неки начин било под утицајем новог таласа. Сарајево није имало свој нови талас, већ касније „Њу примитивс”, које су неки сматрали шалом и прозивком на рачун београдског и загребачког новог таласа”, напоменула је Кепчија. Уз те акције, Кепчија је прошле године на матичном Београду 202 почела да води недељну емисију „Златни папагај”, названу по култној новоталасној песми „Електричног оргазма”, који је иронично опевао први приватни кафић у Београду, отворен крајем седамдесетих. Од планираних 40 наставака емисије остало је да „Двестадвојка” емитује још десет, а Кепчија истиче да је имала задовољство да разговара с неколико десетина музичара и учесника догађаја од којих је чула и неке неочекиване приче и открила непознате ствари.

„Највише ме изненадио Бора Ђорђевић. Можда неки не знају: Бора је певао пратеће вокале у песми ’Златни папагај’. Кад мало обратите пажњу, препознаће Борин глас. Био је један од људи који су се затекли на снимању”, рекла је Кепчија.

Izvor: www.politika.rs
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #2709 on: February 04, 2022, 09:35:36 am »

Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #2710 on: February 04, 2022, 06:24:09 pm »

Danas je preminuo legendarni Marko Brecelj, pevač i kompozitor grupe Buldožer.

Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #2711 on: February 04, 2022, 06:56:18 pm »

Obožavao sam ih. RIP


Logged
Kubovac
Global Moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 9 631



« Reply #2712 on: February 05, 2022, 10:16:39 pm »



Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #2713 on: February 06, 2022, 06:05:22 pm »

Danas je u 76. godini preminuo Peđa Vranešević, frontmen grupe Laboratorija zvuka.

Logged
leut
Počasni član foruma
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 721



« Reply #2714 on: February 07, 2022, 11:45:22 pm »

Danas je preminuo legendarni Marko Brecelj, pevač i kompozitor grupe Buldožer.



Zanimljivo, Marko Brecelj i Toma Bebić su umrli na isti datum, 04.02., Toma 1990., a Brecelj 2022. A Toma je o Brecelju ovako kazivao u razgovoru s Nikolom Damjanićem za Reporter, 1982. (http://www.yugopapir.com/):

Pitao si me što je s muzikom. Kroz bilo koji oblik rada ja bilježim svoje vrijeme. Pišem o vremenu u kojem živim i kako ja vidim to vrijeme. I tu je problem. Onom sloju parolaša, o kojima sam ti govorio to ne odgovara i onda se vrlo teško prolazi. Kao stonoge su se postavili predate i sapliću te.

Poznajem sličnog glazbenika u Sloveniji. To je izvrstan momak, Marko Brecelj, veliki šansonijer. Taj čovjek bi morao po svojim vrijednostima kupati se u novcu. Budi siguran da bi taj novac bio na pravom mjestu i da bi taj čovjek puno pomogao i puno učinio.

A ne vjerujem da taj čovjek živi u izobilju. To je tragedija što mi u našoj sredini ne poznajemo pravoga čovjeka. On može pogriješiti kao i svaki čovjek, međutim njegove pozicije su prave, iskrene su.

On ne viče protiv naše zemlje, on viče protiv devijacija u našem društvu. To je velika stvar. Njega bi morali prvenstveno čuvati pravi političari. Usuđujem se kazati da sam i ja njegova vrsta, ne znam koliko sam uspješan jer njega mi je lakše ocjenjivati.

Znam po sebi. Mene bi ovdje trebali čuvati upravo političari, jer sam velika propaganda ovoga društva. A oni to ne razumiju. Ima suviše tukaca koji to ne shvaćaju. Ti ako hoćeš možeš sve napisati, ali ovako kako smo razgovarali.

Vratimo se Marku. Mislim da su dvije mogućnosti: ili su ti ljudi glupi pa ga ne razumiju, a to je manja opasnost od opasnosti da ga razumiju, a boje se jer su oni ti o kojima pjeva. Upravo je to tragedija našega društva da se jedan sloj infiltrira između vrha i naroda i ne da da se ide naprijed.

Da li je taj sloj međusobno povezan ili ne, da li se tu radi samo o gramzljivosti, to ne znam. Za to uostalom imamo policiju, komitet, postoje državni organi sigurnosti. Neka oni o tome brinu, jer jedan umjetnik, stvaralac ne smije biti ni političar a kamoli politikant. Svakako je sreća za jednog stvaraoca da živi u društvu s kojim se njegove ideje slažu. Hoću reći da ne smiješ biti parolaš, ali ono što misliš treba glasno izvikivati.
Logged
Pages:  1 ... 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 [181] 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 ... 199   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.031 seconds with 22 queries.