PALUBA
April 24, 2024, 08:20:59 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Prilikom registracije lozinka mora da sadrži najmanje osam karaktera, od toga jedno veliko slovo, i bar jednu cifru, u protivnom registracija neće biti uspešna
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 [192] 193 194 195 196 197 198 199   Go Down
  Print  
Author Topic: Sta slusate od muzike?  (Read 681022 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
victoria
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 441


« Reply #2865 on: May 15, 2023, 03:50:36 pm »

Златни папагај не беше само кафић.Клијентелу опевао Гиле.
Logged
victoria
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 441


« Reply #2866 on: May 15, 2023, 03:52:11 pm »

Иако их је Гиле овако "окрпио" златни папагаји на крају завладаше.Надјачали.
Logged
victoria
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 441


« Reply #2867 on: May 15, 2023, 03:53:46 pm »

А сад нешто веома,веома лепо.
Logged
babaroga
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 506



« Reply #2868 on: May 15, 2023, 04:40:29 pm »

..1979.  Cheesy


...2001



...2023


Logged
PakleniVuk
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 095


Ko laje zlo ne misli


« Reply #2869 on: May 15, 2023, 07:57:41 pm »

Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 005


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #2870 on: May 16, 2023, 12:37:47 pm »



Logged
PakleniVuk
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 095


Ko laje zlo ne misli


« Reply #2871 on: May 20, 2023, 12:41:14 pm »











I za kraj ova poludela pevaljka iz Brazila koja ima glas Čak Šuldrinera (pokojnog pevača grupe Death )



P.s.interesantnoća da smo Brok i ja postavili jednu za drugom dve potpuno suprotstavljene vrste hevi metala . One Rode to Asa Bay govori o tome kako Vikinzi već imaju svoju veru ,a jednog dana dole u Asa Bej dolaze hrišćani da im propovedaju neku "novu veru" i završava se rečenicom "to je tek početak".... Wink
« Last Edit: May 20, 2023, 01:05:46 pm by PakleniVuk » Logged
PakleniVuk
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 095


Ko laje zlo ne misli


« Reply #2872 on: May 20, 2023, 04:44:18 pm »

I još jedan video koji treba da ima i opis.... Burzum je jedan od "legendarnih" Black metal bendova iz Norveške.Spada u prvi i "najcrnji " talas Skandinavskog black metala . Taj muzički talas se zapravo nije razvio na nekoj "super posebnoj " tehnici pevanja ili sviranja ,već su u žižu interesovanja dospeli tako što su prvobitni pripadnici tog talasa palili crkve po Norveškoj,a sve je na kraju kulminiralo samoubistvom frontmena grupe Mejhem i ubistvom drugog člana istog benda Euronimusa koje je počinio čovek koji vozi Ladu Varg Vikerns....odatle je počela ozbiljna ludnica sa ubicama,samoubicama,masovnim ubicama i raznim drugim tipovima iz Skandinavije koja traje i do danas .Iako zemlje Skandinavije važe za "zemlje blagostanja" gde naša "sirotinja" rado ide u potrazi za "boljim životom" ,barem za sada kod nas je sve obrnuto u odnosu na njih . Kod nas su barem "metalci" još uvek normalni ,što nije baš neki slučaj sa "narodnjacima"... (Šteta što nemamo više "narodnjaka" na forumu )....  Wink

Logged
babaroga
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 506



« Reply #2873 on: May 20, 2023, 05:53:26 pm »



Svi metal "zanrovi" u kratko
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 005


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #2874 on: May 20, 2023, 08:32:27 pm »

P.s.interesantnoća da smo Brok i ja postavili jednu za drugom dve potpuno suprotstavljene vrste hevi metala . One Rode to Asa Bay govori o tome kako Vikinzi već imaju svoju veru ,a jednog dana dole u Asa Bej dolaze hrišćani da im propovedaju neku "novu veru" i završava se rečenicom "to je tek početak".... Wink

Pa dobro Vuče, nećemo se sada (valjda) zbog toga potući. Ma nisam lud (jesam ali ne toliko Smiley), iako je iskustvo na mojoj strani, mlađi si, razbio bi me ko beba zvečku, sem ako pri ruci nemam dizalicu za auto. Cheesy

Vidim da imamo dodirnih tačaka i mišljenja sam da slušaš dobru muziku.

Ako nisi slušao do sada, mada sumnjam da nisi, takođe švedski gotik metal bend Tiamat, obavezno poslušaj ovaj vremešan album iz 1994-te, koliko me sećanje služi oni su za ovaj album dobili i MTV nagradu, bend godine ili tako nešto. Imaju još dobrih stvari i van ovog albuma, ali ovaj albun je toliko slušljiv i harmoničan da na prvu ulazi u uho.



Još nekoliko stavri od Tiamata, van albuma Wildhoney




Logged
PakleniVuk
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 095


Ko laje zlo ne misli


« Reply #2875 on: May 21, 2023, 12:18:51 am »

Još jedanom suprotstavljeni pravaci - gotičari i black metalci Grin

Citiram "mišljenja sam da slušaš dobru muziku"...

Burzum mi je očigledno slučajno danas naišao u predlozima na YT ,ali valjda i izbor čoveka da klikne na nešto ima veze sa onim kako se trenutno oseća . Ja već godinama unazad znam ove "priče" o raznim bendovima  (možda još neko sem mene na forumu zna šta je to "fanzin" ako niko ne zna moraću sam da napišem Grin jer i sam ovaj forum je jedna vrsta fanzina,samo posvećena militariji i digitalna ,a ne štampana ,verzija ) . Ali nešto pre nego što su se dogodili ovi užasi u Beogradu i Mladenovcu gde su deca bukvalno pucala na drugu decu (što je mene ostavilo bez teksta ) kao da je neki "prst" naveo moj odabir na YT da se ponovo prisetim nekih "težih nota" .

Jedan komentar na YT glasi : "Blek metal je kao crna kafa. Prvo vam se ne dopadne jer je gorkog ukusa ,a onda tražite sve crnje i gorčije".

Babaroga je postavio video "zabavnog karaktera"  i iz tog videa reklo bi se da je sve to samo zabava . Međutim...

...da nastavim priču o Mejhemu (i Burzumu koji su "bratski bendovi")....

Nakon što je frontmen benda Mejhemu ,Dead (Pjer Jingve Ohlin) izvršio samoubistvo ,u kući gde je on to učinio ga je prvi zatekao njegov prijatelj i osnivač benda Euronimus (Ostin Aerset) i umesto da pozove policiju ,njemu je u trenutku palo na pamet da uzme fotoaparat i da slika telo svog prijatelja. Kasnije su tu fotografiju stavili na naslovnu stranu svog albuma . Evo je ovde ...

Što je dovelo do toga da Varga Vikerns kasnije nožem izbode Euronimusa....bude osuđen....evo ga ovde na suđenju...

...i provede u zatvoru 16 godina od ukupno 21 na koliko je osuđen (na gornjem videu vozi Ladu Nivu nakon što je pušten na slobodu ,a imao je i svoj YT kanal jedno vreme gde je postavljao video klipove u kojima je pričao o svemu što se tada desilo ,ali mu je YT kasnije obrisao kanal ).

Mene sve to asocira na ovu dvojicu koji kod nas napraviše slične ,a verovatno i gore gluposti i za koje se ni ne zna kako treba da budu kažnjeni (ovaj iz Mladenovca će verovatno imati sudbinu sličnu kao i Varg - nakon 12-15 godina biće pušten i izgledaće slično po godinama kao i Varg).

U Skandinavskim zemljama kada se ovo dešavalo u periodu od 1990-1993. to je dovelo do "domino efekta" i kao što sam to gore zapisao "proizvelo" : Andreasa Brejvika (https://sr.m.wikipedia.org/wiki/%D0%90%D0%BD%D0%B4%D0%B5%D1%80%D1%81_%D0%91%D0%B5%D1%80%D0%B8%D0%BD%D0%B3_%D0%91%D1%80%D0%B5%D1%98%D0%B2%D0%B8%D0%BA) , pa čak je uticalo i na onog tipa u Krajst Čerču na Novom Zelandu...i još ko zna koliko njih je "spiralnim tokom događa" obuhvaćeno do danas tim "poremećajem".

U Norveškoj je Mejhem ,ono što se u Srbiji desilo sa ubistvima u Beogradu i Mladenovcu.

I pravo filozofsko pitanje i jeste ,šta je to dobra muzika?

Jel to muzika koja smiruje ? Koja ima dobre "ritmove" ili dobre "rifove" ili onaj ko peva ili svira treba da bude školovani muzičar ? Ili možda je "duhovna muzika" dobra ?
Ima mnogo kriterijuma ( a o tome se vodi debata zadnje dve -tri stranice na ovoj temi Wink ).



Evo i još jednog priloga "mogućoj dobroj muzici " (iako je bez muzičke podloge" Wink


P.s.objava nije u smislu provokacije ili "da moramo da se tučemo" ,više je filozofski i za razmišljanje - samo to da naznačim Wink
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* 143473_99095261_FwlwUt-WIAA3XyC.jpg (228.01 KB, 904x1280 - viewed 3 times.)
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 005


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #2876 on: May 21, 2023, 03:25:59 am »

Nisam gotičar, više slušam tako da kažem čist hevi metal, a manje podvrste hevi metala poput blek i gotik metala.
Slušam hard rok, rok, pank, altetativni rok, granč, garažni rok, bluz, u nekim (u zadnje vreme retkim) situacijama i džez.

Uh, pa ti onda mora da slušaš poljski blek metal bend koji se raspaoo naziva Batushka. Ubistva, samoubistva, satanistički obredi, to je već previše za mene.
Vidi se na snimku da je ovaj psihopata.
Za mene je to malo ili malo više to much, jesam ih pogledao samo na kratko, ali oni su po mom rezonu prevazišli nešto što se može smatrati normalnim, otišli su u ekstreme.

Dobro je pitanje šta je hevi metal a šta nije? Da li je Metalika hevi metal bend. Po meni nije iako u svoj opusu ima nekoliko stvari koje vuku na treš metal. Motorhed recimo takođe nije hevi metal bend, ali ga svi svrtavaju da spada u HM bendove, itd, itd, ima dosta sličnih primera. Pre 40-50 godina Di Prpl je smatran za hevi metal bend, a oni veze nemaju sa njim. Ta granica se vremenom pomerala.

Moj prvi bend kojeg sam slušao kao tinejdžer, a verujem da je većina čula za njega, Blek Sabat, i danas volim da ih čujem



Logged
babaroga
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 506



« Reply #2877 on: May 21, 2023, 09:14:46 am »

@Pakleni @Brok

Upravo to, sta je "heavy metal" ovih dana?  Komican video jeste, ali nije daleko od istine

Preziveo sam 80te sa "hair metal", bendove u uskim farmerkama ili koznim pantalonama sa dve carape u gacama i natatiranim frizurama nisam vario, bili su dosadni sa "power ballads" i odvratani, slusali smo Metallica-u, Megadeath, Antrax, Slayer, Iron Maiden.  Posle su dosli Faith No More, Pantera, Supultura, Nine Inch nails, Body Count.... Isao na koncerte Metallica-u na Wembley Arena 92, Donnington Festival 94....posle sam "oladio", grunge je bio u prolazu, a Britpop je bilo dobro vreme za muziku, i tokom 90tih Limp Bizkit, Soungarden, Pearl Jam, Linkin Park i jos poneki su se istakli....i onda tajac.  Sad, da li sam ostario ili ne, to je pitanje, ali nema vise Heavy Metal u izvornom formatu, sve  je postalo perverzija i komercijala i ide se do krajnosti sa be se sokirala javnost. Mozda je sve pocelo sa ubistvom Dimebag Darrell-a iz Pantere....

Da budemo iskreni, za koliko ste bendova culi sa ove liste?
https://xsrock.com/250-underrated-hard-rock-bands-from-the-80s-and-90s/

PS
Zaboravio sam Guns'n'Roses, sram da mi udje....


« Last Edit: May 21, 2023, 09:21:08 am by babaroga » Logged
PakleniVuk
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 095


Ko laje zlo ne misli


« Reply #2878 on: May 21, 2023, 01:38:50 pm »

Sa Babarogine liste ,moram da priznam vrlo malo bendova ima koje sam slušao (ne znam šta će Aksel Rudi Pel na toj listi on je ,barem meni dobro poznat) .

Pantera (za one koji moooožda nisu znali ) ima "dve faze" : glem i gruv. Oni su počeli kao "natapirani",da bi tek kasnije prešli na "gruv" fazu i postali poznati Wink

Evropski metal je mnogo mračniji od Američkog iako u "mejnstrim medijima" kruži obrnuta priča . Batushka je ortodoksni Blek metal ,može se reći da spadaju u "novi talas Poljskog blek metala", zajedno sa Mglom (Magla na Srpskom) koja je (ja bih barem tako rekao ) mnogo poznatija .

Kad sam čuo albume Metalike sa početka njihove karijere to mi se dopalo ,još dok sam bio tinejdžer. Ali sve ono nakon 1994.-1995.. .ne vredi ničemu. Megadeth se održavao duže "po kvalitetu" od Metalike,ali sa ova poslednja dva albuma su otišli u neku "crtani film " fazu koja mi se uopšte ne dopada (i prosto nijednu pesmu sa poslednja dva albuma ne mogu da usvojim ). Njihov naj bolji period je bio na početku . Na primer ovaj :

Od "metal mejnstrim scene", su mnogi digli ruke odavno. Prosto ,dobri bendovi retko dospeju na Vembli ,sve je izfandjano i vraća se u prvobitni oblik. Za dobar koncert se ide obično u "naj crnju i naj goru rupu" od lokala ,a nikako na Vembli . Zato u mom sećanju su uglavnom neke "podrumske prostorije" širom Srbije. Možda i koncert AC/DC na Partizanovom stadionu (gde sam morao da uđem unazad jer sam simpatizer "onog drugog kluba") je bila jedna od "predposlednjih" boljih stvari koje sam video "na velikoj sceni" .

Jedan kuriozitet vezan za "Srpsku metal scenu",bi napisao ,a iz mog ličnog iskustva je : dok smo još išli u srednju školu,beše jedan Toni iz Pirota (hteo čovek da bude vojni pilot ) koji sem što je slušao razne vrste metala i nosio razne majce metal bendova (kao i mi ostali) , "ložio se" iz nekog samo njemu znanih razloga tada na pesme Alekse Šantića,Disa,Laze Kostića i stalno spominjao kako to "to pasuje....to je pravi metal ...to su pravi pesnici" ,čak je našoj nastavnici Srpskog probao to više puta da objasni . Grin

Nešto godina kasnije pojavio se The Stone...kombinacija Šantić/Dis/Kostić puta Blek Metal ... Tada sam shvatio o čemu je Toni maštao Wink Njihova muzika za onog ko je prvi put čuje zna da bude teška ,ali kad pročitate prvo tekst i razumete ga ....onda vas "usisa" prosto u "njihov svet"...važe za jedan od kultnih bendova u Srpskoj andergraund sceni (i Bjesovi koji su "poznatiji" imaju par obrada njihovih pesama)

Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 005


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #2879 on: May 21, 2023, 05:00:14 pm »

U pravu si Babaroga, a što se tiče pomenute liste, niti čuo niti video.

Sećam se '80-tih, pošto nisam znao engleski baš ni malo (ne znam ga ni danas, ali nešto bolje nego onda), još su bile ploče i gramofoni, i zamolim ćaleta (inače je pravoslavni sveštenik) da mi sa albuma Live after death prevede stvar od Mejdena The number of the beast. Grin
Dobro me nije isterao uz kuće, i od svega baš nađem tu stvar da mi prevede. Cheesy

Quote
Možda i koncert AC/DC na Partizanovom stadionu (gde sam morao da uđem unazad jer sam simpatizer "onog drugog kluba") je bila jedna od "predposlednjih" boljih stvari koje sam video "na velikoj sceni" .
Velika je to cena da platiš za jedan koncert AC/DC. Znamo svi za Čumeta i Parangala, dakle istina je to za grobare. Nije ti bilo lako. Grin
Šalim se malo Vuče, ne zameri. Wink Navijam i ja kao za Zvezdu, kobajagi, odavno ne pratim fudbal.

Odlična stvar od Mejdena, 13 minuta sviraju ne tako laku numereu bez ijedne greške, i napokon bend gde se pored tri gitare sasvim dobro čuje i bas gitara


Logged
Pages:  1 ... 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 [192] 193 194 195 196 197 198 199   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.035 seconds with 22 queries.