PALUBA
March 28, 2024, 07:57:28 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
Važno
Za sve članove foruma Paluba.Info, apel da uzmete učešće na samo u glasanju već i u temi.
Link do teme je ovde
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 [193] 194 195 196 197 198 199   Go Down
  Print  
Author Topic: Sta slusate od muzike?  (Read 672137 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
PakleniVuk
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 061


Ko laje zlo ne misli


« Reply #2880 on: May 21, 2023, 05:39:04 pm »

Quote
Velika je to cena da platiš za jedan koncert AC/DC
Grin

Kompenzovao sam je dodatno time što mi je jedna ženska osoba ostavila nakon koncerta ovu majcu za uspomenu Grin (da se pohvalim i sa time ovako javno posle iks oks godina ) [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* starWorld.jpg (2645.91 KB, 3072x4080 - viewed 5 times.)
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 882


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #2881 on: May 21, 2023, 06:05:22 pm »

Vuče, pa jesi li bio na koncertu ili sa damom?
Izgleda da si ti tamo samo fizički bio prisutan, ko zna gde i kako ste se družili dama i ti. Smiley

Kao kada sam bio na koncertu Alis Kupera '90 na SaJmu, skaču pored nas neki tri devojke bez ičega na sebi od struka do glave. Ma kakav crni Alis Kuper, gledaćemo ga naredni put. Grin
Kasnije su se obukle te nam je jedino preostalo da gledamo i slušamo Alisa. Smiley Na tom koncertu u blizini nas su isto kao publika bili i Bora iz Riblje čorbe, kao i pokojni basista Miša Aleksić, koje niko nije zarezivao dva posto.
Logged
PakleniVuk
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 061


Ko laje zlo ne misli


« Reply #2882 on: May 21, 2023, 07:51:56 pm »

Ćut', sad sam tek uvideo da nisam trebao da pišem o damama ipak . Jer ako nastavim rizikujem da ako ipak određena dama pročita ovo budem i odstranjen iz kuće Grin

Zato ,pošto mi se javiše još neke uspomene dok sam sve ovo iskucavao ,'ajd i ovo da zapišem na forumu,možda nekome nekad bude interesantno jer generalno gledano retko gde uopšte na Internetu se o tome danas i piše ili "priča" ,a ovo je jedna "mračna i morbidna" priča Srpskog hevi metala koju sam i lično doživeo.

Ovaj video ispod je snimak sa Zaječarske gitarijade benda Space Eater . Imao sam čast da ih poznajem (neke poznajem i danas ,ali pročitate zašto pišem u prošlom vremenu) tada . Pevača Boška Radišića Rnu sam upoznao preko basiste Karla (pravo ime mu je Stanislav ). Snimak je nastao pre nego što je Rna otišao u vojsku . U vojsci ,kasnije su mu odmah ošišali friz Grin . Međutim,nakon vojske se dogodilo da su jednog dana (i ovde namerno pišem sa većim preskocima i izbegavam da pišem datume ili mesece - godine i slično) u stanu gde su živeli on i njegova sestra u Beogradu imali nesreću da se desio požar . Na žalost u tom požaru su oboje stradali. 

Naj gluplje od svega je način kako sam i ja i mnogi drugi zapravo saznali za tu nesreću. Dobro se sećam da sam iz nekog jako čudnog razloga gledao "večernji dnevnik" na Pinku i da su sa nekih ovako uobičajenih političko socijalnih tema samo od jednom prešli na vest o "požaru" . Voditeljka je saopštila da su "brat i sestra stradali u požaru" ,a na ekranu su prikazali sliku stepeništa i glavom na dole okrenuto telo muškarca čija leva ruka visi provučena sa stepenika ispod gelendera . Ne mogu da opišem kako sam se osećao kad sam prepoznao Rnu. To će mi verovatno ostati kao neka vrsta traume za ceo život . Inače ,iz mnogo razloga ,ne samo zbog ovog Pink i Mitrovića ne da ne simpatišem nego....

Bend je dobio ime po pesmi grupe Nemačkog benda Gamma Ray (koja se tako zove Space Eater) . Eto ,na primer Gamma Ray bi mogao na onu listu "100 podcenjenih bendova" takođe Smiley . Prvi album su nazvali Merciful Angel (setićete se i zašto) ,a na početku videa se čuje glas legendarne "Crvenkape" - Olge Kepcije koja je duuuugo godina bila voditeljka na radio Beogradu 202 i duuuugo godina sa Vladimirom Jankovićem Džetom vodila (vrlo često i nas koji nismo trebali tu da budemo) autobusom po Srbiji na nastupe bendove u okviru "Hit nedelje 202" (ako se još uvek dobro sećam da se tako zvanično zvala ta manifestacija  koja se održavala na svakih 7 dana u drugom gradu) ....



« Last Edit: May 21, 2023, 08:00:28 pm by PakleniVuk » Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 882


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #2883 on: May 21, 2023, 08:39:13 pm »

Nešto drugo mi je čudno i to nije samo pojava na Palubi već i na drugim forumima.
Gro ljudi danas sluša narodnu ili turbo folk muziku, a nigde nisam video, možda sa retkim izuzecima, da je neko postavio neku stvar iz tog muzičkog pravca već najviše dominira pop, rok, hevi metal, uvek sam se pitao zašto je to tako. Huh?

Nisam od onih koji imaju nešto protiv narodnjaka, turbo folka i slične muzike iako tu vrstu muzike ne slušam. Neka svako sluša ono što mu odgovara.
Kao mlađi, pošto sam imao svoj auto prevozio sam garažnim muzičarima opremu i bubnjeve na nastupe, koji su svirali uglavnom rok i hard rok, i tokom jednog putešestvija doda mi bubnjar tog benda kasetu, pustim je, kada ono Toma Zdravković. Moja reakcija je bila, ma šta ti je ovo.
Na to moje negodovanje bubnjar mi odgovori, sve, sve, ali da bih Tomu Zdravkovića trebao obavezno da slušam. Čak mi je pozajmio kasetu i dva dana sam aman na silu slušao Tomu, ali ne vredi, neće u uho pa to ti je.

Imao sam velikih problema kada sa kolegama iz VJ, izađemo na muziku, naravno narodnu, i šta ću, dosetim se, te sam uvek na takve svirke nosio odličan vodootporan vokmen kasetaš marke Stylandia, kojeg sam kupio u kantini u Somboru za vreme odsluženja vojnog roka.
I kada krenem sa kolegama u kafanu, nasnimim na TDK 90 miks muzike koja meni odgovara, i na muzici u kafani sve bude odlično. Kolege se vesele uz živu narodnu muziku a ja se veselim sa svojom muzikom sa vokmena. Smiley

U vojnoj policiji najviše sam prijavnicu voleo da dajem sa Hrvatima, i to zbog muzike, ona starija garda Hrvata nije slušala srpske narodnjake, dok je sada to sasvim normalno. Ceca piči u sred Zagreba po kafićima i diskotekama. A kada mi padne Bosanac za partnera za prijavnicu, joj muke žive.

Pogledati od 35:22
Logged
PakleniVuk
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 061


Ko laje zlo ne misli


« Reply #2884 on: May 21, 2023, 09:12:29 pm »

Da kontrabatiram za kraj ...jedino nju mogu od narodnjaka da slušam ,ostale jako teško Wink

Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 882


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #2885 on: May 22, 2023, 04:35:07 am »

Led Cepelin, Stepenice ka Nebu, ali unazad

Logged
babaroga
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 506



« Reply #2886 on: May 22, 2023, 11:06:41 am »

Led Cepelin, Stepenice ka Nebu, ali unazad



Mucenje ljudi je zabranjeno Zenevkom konvencijom 
Logged
Duki
Počasni član foruma
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 897



« Reply #2887 on: May 22, 2023, 03:30:08 pm »

Sviđa mi se novi album Ghost-a sa obradama, ova od Stranglersa je baš pravo u centar
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #2888 on: May 24, 2023, 08:50:21 pm »

Napustila nas je Tina Tarner ..mnogima od nas je obeležila detinjstvo, odrastanje i zrelo doba. Duboki naklon pravoj zvezdi pop rock-a

Logged
PakleniVuk
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 061


Ko laje zlo ne misli


« Reply #2889 on: May 24, 2023, 08:59:45 pm »

Logged
PakleniVuk
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 061


Ko laje zlo ne misli


« Reply #2890 on: May 26, 2023, 08:20:56 pm »

It's night again
Night
You beautiful....
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 882


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #2891 on: May 27, 2023, 03:07:48 pm »

Od narodnjaka ovo može da prođe kod mene



može i ovo


kao i Bjelo Dugme, oni imaju dosta narodnjaka, recimo Lipe Cvatu


od Smaka


Kao i od Yu grupe, recimo


Dakle, ima itekako narodnjaka koje slušam.
Logged
PakleniVuk
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 061


Ko laje zlo ne misli


« Reply #2892 on: June 05, 2023, 07:33:51 pm »




« Last Edit: June 05, 2023, 07:51:37 pm by PakleniVuk » Logged
gocemk
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 636


« Reply #2893 on: June 09, 2023, 11:58:01 am »

О патиштата , прашина и магли од Москва до Берлин.

Logged
gocemk
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 636


« Reply #2894 on: June 10, 2023, 01:39:52 am »

Logged
Pages:  1 ... 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 [193] 194 195 196 197 198 199   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.032 seconds with 23 queries.