PALUBA
March 29, 2024, 02:47:52 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
Važno
Za sve članove foruma Paluba.Info, apel da uzmete učešće na samo u glasanju već i u temi.
Link do teme je ovde
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13   Go Down
  Print  
Author Topic: Tenk Degman M-95  (Read 101261 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
maxo
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 753


« Reply #15 on: December 11, 2011, 09:29:58 am »

  I ja sam također "nepismen" što se tiče tenkova ali me živo interesira koliko je Hrvatska proizvela M-84 tenkova i koliko ima inačica M-84 A4 te da li ta inačica bolja u odnosu na Jugoslovenke inačice.Nažalost jedino imam ove podatke sa wikipedia,unaprijed hvala na odgovoru.

http://en.wikipedia.org/wiki/Military_of_Croatia

Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #16 on: December 11, 2011, 09:38:00 am »

 I ja sam također "nepismen" što se tiče tenkova ali me živo interesira koliko je Hrvatska proizvela M-84 tenkova i koliko ima inačica M-84 A4 te da li ta inačica bolja u odnosu na Jugoslovenke inačice.Nažalost jedino imam ove podatke sa wikipedia,unaprijed hvala na odgovoru.

http://en.wikipedia.org/wiki/Military_of_Croatia


I moj doprinos sa te "wikipedia"... Wink

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

A sad u brojanje koliko i gde.... Grin


* Degman_041.jpg (128.47 KB, 1280x679 - viewed 631 times.)
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 318


« Reply #17 on: December 11, 2011, 11:43:30 am »

Чини ми се да је у теми М-84 већ нешто писано на тему овог тенка. Највероватније је тачно све ово што је написао Посејдон. Дакле, ради се о настваку пројекта базираном на "Вихору" при чему је он, на папиру (кроз развојну и конструкциону документацију) и унапређен. Ипак, у пракси се дошло  до функционалног модела и ништа више. А функционални модел не мора имати све склопове урађене по стандардима и квалитету као на серијским примерцима. Дакле, на Дегману вероватно има и импровизација, старих склопова (са М-84, затечених делова, купљених сличних делова и уређаја и сл.) и вероватно је пун онога што би се рекло "скривених мана". То није ништа необично. Да је настављена производња вероватно би се отклањале мане и решавали проблеми. А највећи проблем би био ко ће шта да прави, односно може ли се то што треба правити у Хрватској, ако не може одакле би увезли и најважније колико то кошта. Одустало се управо због тога што је највероватније закључено да све то кошта "ђаво ипо". Не само да се произведе, него и касније да се одржава.

Реално, Хрватској, посебно након окончања ратова и битног побољшања војно-политичке истуације након 1995.,а посебно након 2000.-те, тешко да је требало толико тенкова који би покрили основне трошкове производње. Да их извезу биле су врло мале шансе јер је тржиште преплављено сличним текновима, посебно из бивших земаља Варшавског уговора. Количине које купци евентуално траже такође су битно пале. Дакле, пројекат "Дегмана", био је осуђен на одустајање.

Тенкови и оклопне јединице постају све већи финасијски терет армијама које их имају. Многе финасијки јаче земље стављају их "на клоцне" или продају. Потреба, па и потражња битно су опали. Зато је развој било каквог новог тенка на овим просторима утопија.

Моја процена је да ће и тенкови на Балкану ускоро на "клоцне". Државе немају паре, ситуације је таква да у блиској и мало даљој будућности неће бити сукоба где би се исказала моћ и потреба за тенковима.
Logged
Bandzi
zastavnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 330


« Reply #18 on: December 11, 2011, 12:24:23 pm »

Nitko niti jednom rjiečju nije spomenuo motor od 1200 KS.Govorimo o modifikaciji motora  od 574 Kw na 735Kw ,a koja se  radila od tada u Hrvatskoj,konkretno na obali.
Ja što se transmisije tiče i one koju je patentirao Ilijevski vjerujem autoru.Kakva je VTI to znaju oni,ali sigurno nije niti u jednom operativnom tenku.

Može li malo više detalja o prednostima tog motora od 735 KW u odnosu na serijski V46-TK. Transmisija koja je ispitivana u VTI nije njima pala s Marsa, već se radi o transmisiji rađenoj za tenk Vihor. Verovatno je g. Ilijevski vršio određene modifikacije na toj transmisiji, a koja je ostala u ĐĐ radi ugradnje na prototipskoj seriji Vihora.
Logged
pp5d6 posejdon
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 602


« Reply #19 on: December 11, 2011, 01:08:47 pm »

Degman na vojnom mimohodu "Pobjednički bedem 97"
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
Degman sa bratskim ero
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
Degman 2003. predodalzak na Idex u Tursku.
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* Degman 1997. mimohod.jpg (108.21 KB, 740x558 - viewed 690 times.)

* degman reaktivni ploč um pp.JPG (86.94 KB, 721x363 - viewed 646 times.)

* Degman desktopp5d6 2003..jpg (166.82 KB, 1019x598 - viewed 602 times.)
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #20 on: December 11, 2011, 04:09:35 pm »

Šta mu je ovo?

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* Degman desktopp5d6 2003..jpg (347.45 KB, 1019x598 - viewed 525 times.)
Logged
Bandzi
zastavnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 330


« Reply #21 on: December 11, 2011, 05:38:28 pm »

http://www.fotona.com/en/defense/laser_warning_systems/
Logged
pp5d6 posejdon
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 602


« Reply #22 on: December 11, 2011, 07:53:12 pm »

Malo derivata ,program modernizacije tenkova HKoV,  tenkovi M-84D.
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ] [ Attachment: You are not allowed to view attachments ] [ Attachment: You are not allowed to view attachments ] [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* Slunj 2007 Kuvait prezentavija.jpg (89.8 KB, 816x612 - viewed 293 times.)

* M84D đđsv.jpg (74.36 KB, 498x373 - viewed 365 times.)

* M 84 D_md.jpg (61.74 KB, 718x538 - viewed 302 times.)

* M-84D-3.jpg (46.97 KB, 560x420 - viewed 302 times.)
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #23 on: December 11, 2011, 08:52:20 pm »

Još jedna Yugonostalgičarska tema tipa - kad mi krenemo na Rusiju, njih i Kineze ćemo potirat priko oceana u Ameriku.
A ako slučajno okrenemo na Evropu tek će tad nastat belaj.
 Roll Eyes

Međutim trifko86 je stari mačak i zna postavit prava pitanja, pa evo malo o sistemu koji je već Bandzi spomenuo

http://www.fotona.com/media/pdf/defense/LIRD_4.pdf

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Znam da ima na forumu ljudi koji bi mogli o ovome malo više napisat ali eto moram ja samo nešto napomenut.
Ovaj sistem uzbunjivanja, za ex Yu je razvijala bivša Iskra, sad je to nastavila Fotona.

Hm, a i jedno pitanje za tenkiste : kad se već i upali alarm, šta tad ?

poz.


* iskra 1.JPG (65.93 KB, 612x812 - viewed 301 times.)

* iskra 2.JPG (140.91 KB, 768x1002 - viewed 331 times.)
Logged
Bandzi
zastavnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 330


« Reply #24 on: December 11, 2011, 09:11:45 pm »

Sistem upozorava da je tenk laserski ozračen i pokazuje smer odakle laser dolazi. Tada bi SUV trebao automatski da okrene kupolu u pravcu laserovanja, kako zbog toga što je prednji deo kupole najoklopljeniji, tako i zbog toga da nišandžija ili komandir što pre uoče onoga ko ih je laserovao.
Logged
EXIT78
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 87


« Reply #25 on: December 11, 2011, 09:14:56 pm »

Uvijek vesela tema ,od onih kojih zanima,od onih koji ništa ne znaju a pokazuju interes i  onih koji sve znaju a ne pokazuju interes da nešto nauče.
 Wink

Pretpostavljam da se ovo odnosi na mene jer nisam progutao pamflet iz RH Alan-a! Uz duzno postovanje kolega ali vase "znanje" je u najmanjoj meri sumnjivo jer ste jos 2006 godine tvrdili da stanca Degmana samo sto nije pocela a vidimo koliko je to daleko od realnosti. Zapravo daleka buducnost je i remontovanje starih tenkova. Svi tenkovi koji su izasli kao novi iz fabrike posle 1992-ge su sklopljeni od SFRJ delova preostalih u njoj a manji broj zbog nedostatka originalnih komponenti imaju ugradjene delove zapadnih firmi pa tako imamo neke potuno jedinstvene tenkove sto nije dobro za logistiku.

Ako Degman gledamo kao paket modernizacije tenka M-84 onda on ima smisla. Koliko bi on bio dobar pitanje je, meni licno na njemu smeta ERO koji je postavljen pod pravim uglom sto je jedna besmislica ako se zna da nakrivljena prednja ploca povecava balisticku zastitu za 30%...
Logged
pp5d6 posejdon
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 602


« Reply #26 on: December 11, 2011, 09:22:28 pm »

Predpostavka ti je točna, sve ostalo napisano vezano za tenkovski program u Hrvatskoj ti je uglavnom netočno. I tome ja nisam niti najmanje  kriv.
Logged
HrcAk47
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 695



« Reply #27 on: December 11, 2011, 10:45:44 pm »

Sistem upozorava da je tenk laserski ozračen i pokazuje smer odakle laser dolazi. Tada bi SUV trebao automatski da okrene kupolu u pravcu laserovanja, kako zbog toga što je prednji deo kupole najoklopljeniji, tako i zbog toga da nišandžija ili komandir što pre uoče onoga ko ih je laserovao.

Koliko bi se takva stvar dala, da prostite, za***avati, sa običnim džepnim pointerima? Mislim da bi totalno zanimljivo bilo videti tenk koji u, recimo, urbanoj borbi izigrava helikopter.
Logged
Рашо
Stručni saradnik - RV i PVO
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 879



« Reply #28 on: December 11, 2011, 10:57:26 pm »

Koliko bi se takva stvar dala, da prostite, za***avati, sa običnim džepnim pointerima? Mislim da bi totalno zanimljivo bilo videti tenk koji u, recimo, urbanoj borbi izigrava helikopter.

Pošto je razlika između džepnog pointera i pravog lasera toliko velika da se čak te dvije stvari ne mogu ni porediti, mislim da se tenk ne bi dao tek tako "zezati".
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #29 on: December 11, 2011, 10:58:57 pm »

e sad me jedna stvar zanima dali Laser mora ozračiti ovaj uređaj da bi bio detektovan ili je dovoljno da ozrači bilo koji dio tenka ili da sam laserski zrak prože kraj tenka.
Logged
Pages:  1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.031 seconds with 22 queries.