Moj pokušaj

(1/22) > >>

ML:
Napisao sam moj pokušaj, ali sam siguran da ću projekt dovesti do kraja.

Odluka za izradu modela je pala, skupili su se najosnovniji nacrti, doduše za drukčiji način izrade i krenuo sam.Model je dosta složen radi se o SMS Novara, mora ću još pronaći  poneke detalje.
Prvi problem koji sam morao riješiti je način izrade trupa.Svidio mi se način koji upotrebljava  @Minolovac sa stirodurom, lak je za obradu i kasnije ga nije problem finalizirat. Osnovni problem je po nacrtima pogoditi linije, brzo se pokvari započeto itd. Kao način za riješenje ovog problema, a i postizanja u potpunosti egzaktne linije trupa, upotrijebio sam izrezan kostur broda koji je kasnije zapunjen stirodurom. Sirodur se zalijepi u kampove i obradi grubim šmirgl papirom. Kako nam rebra diktiraju dubinu nema omačke.
Kostur sam izrezao od 2mm plastike za reklamne plakate, reže se kao maslo.
Trup ču odraditi u dva dijela, prvo podvodni dio, i kasnije nadgrađen nadvodni dio sa palubom.
Podvodni dio je ugrubo urađen, premazan drvofiksom i čeka nastavak.
Drugi dio ću odraditi vijerojatno u subotu i nedelju. Nadam se da neće biti suviše hladno. Žena me izbaci iz kuće kada počnem obradu šmirgl papirom.
Trup mislim kada bude gotov prekitovat akrilnim kitom za drvo i prebrusiti ( vidio kod @Minolovca)
Kako nisam u penziji sve će potrajati, ali nastojat ću izvještavati o radovima i svom napredku.
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ] [ Attachment: You are not allowed to view attachments ] [ Attachment: You are not allowed to view attachments ] [ Attachment: You are not allowed to view attachments ] [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Bozo13:
Odlično, čekamo napredak.. ;)

MOTORISTA:
Sjajno ML, sjajno. Samo napred druže, držimo ti fige. :supe :super :super

Minolovac:
Dobar izbor, krasan brod. Preporučam ti da palubu i dio oplate na kojem dolaze prozori napraviš od jačeg materijala, radi kasnijih učvršćenja. mnogo uspjeha u radu.

kukador:
UUUAUUUUU!!!!
samo napred!
zaraza od minolovca se širi!!!!
koji je razlog podele trupa?

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page