PALUBA
March 28, 2024, 04:23:17 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Prilikom registracije lozinka mora da sadrži najmanje osam karaktera, od toga jedno veliko slovo, i bar jednu cifru, u protivnom registracija neće biti uspešna
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 [4] 5 6 7   Go Down
  Print  
Author Topic: Muzej vazduhoplovstva prodaje „lokid P-38“  (Read 50116 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
kilezr
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 608



« Reply #45 on: December 28, 2011, 09:30:46 pm »


 To je samo što se tiče vazduhoplovstva. A da krenemo obalom reke Save i da vidimo šta tu sve leži u mulju? Ajde pošto ni za to nemamo para da rasprodamo u furdu! Ajde da sve rasprodamo, pa da vidimo gde ćemo da stignemo! Evo, ja ću prvi na proleće da odem u Muzej i ako treba da pokosim travu.  Drugo ne znam. Nisam završio školu za mehaničara. Ali, što se malo i ostali ne upitaju šta treba od pomoći? Tu normalno mislim na nadležne koji za to primaju platu.
Naj lakše je da sednemo i kukamo kako nema para za ovo što smo zamislili ili ono što mi mislimo da nam treba.  Može li da se nešto uradi s tim što imamo, odnosno, da li hoćemo da uradimo nešto? Saradnja s srednjom školom " Petar Drapšin" koliko vidim ne postoji. Mislim da još uvek ta škola ima vazduhoplovne smerove. Zar deca ne mogu pod nadzorom nekog starijeg " majstora", volontera da odrade nešto iz restauracije aviona. Neko lepljenje, farbanje, pranje ili čak zamenu stakala na prozorima?
Logged
Рашо
Stručni saradnik - RV i PVO
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 879



« Reply #46 on: December 28, 2011, 09:42:44 pm »

Ja rekoh "s čime ćemo pred unuke"...
Nije problem ni košenje trave niti bilo koja druga pomoć, ali te priče tipa "ne mudrujte već dajte pare i zasučite rukave" samo ide na ruku onima koji su muzej doveli u ovakvo stanje. Nismo mi adresa od koje zavisi opstanak muzeja, zna se kome se trebaju tražiti pare. Ali mi sve relativizujemo i trivijalizujemo pa sve spadne na preraslu travu i razlupane prozore. Naravno da sam protiv ovakvih "razmjena", trampiš se nečim čega imaš viška,a ovo je ipak čist gubitak.
Logged
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #47 on: December 28, 2011, 09:47:55 pm »

obrati paznju na tablu na 25:55 Grin i sta stoji iza njih na tezgi Grin

kile, nisi ti prvi koji je ponudio fizicku pomoc, ali su i na to ostali gluvi. ovaj predlog oko saradnje sa drapsinom ti je  pametna stvar, dupla korist. sasmo, ne verujem da ce i za to da bude sluha. evo ja sam ovde u muzeju ponudio pomoc u identifikaciji i sredjivanju starog oruzja. diplomirao sam na tome a istoricar sam po struci (u prevodu nisam duduk oko tih stvari). znate sta su mi rekli: to je kategorisano, to treba strucni ljudi da urade. a ti strucni su u vrscu i sve ce da ucine da ubiju belu crkvu (lokalno rivalstvo pa i revansizam ako hocete).
Logged
kilezr
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 608



« Reply #48 on: December 28, 2011, 09:56:25 pm »


 Posle godina provedenih u vazduhoplovstvu, mislim da baš ni ja nisam duduk. A završio sam vanredno i godinu dana u Drapšinu za mehaničara, zbog sticaja nekih okolnosti nisam to priveo kraju. Tako. . .? Mislim da je posredi ona naša o %
Logged
rotring
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 555


Najkraci put do ludnice!?Jednostavno,samo skrenes!


« Reply #49 on: December 28, 2011, 10:23:24 pm »

  Bravo za gospodina Direktora. Pa on se muci sa svojim objasnjenjem prodaje P-38.
Prica o mokrim cvorovima, vlazi i ostalo....ma jel on direktor necega ili nicega...sto je sve ove godine primao platu za takav posao?! Pustena je prica o prodaji kad je zapravo sve bilo reseno...dobio covek dozvolu i onda nama soli pamet kako je to normalno, zakon itd itd. Sam sebe ubedjuje u neminovnost toga....ne verujem ni da je ubedio "novinara"...mene sigurno nije. Nesposobnost...to je prava rec i uvek je neko drugi kriv, te ovi pre njega te i svi mi....Ne rece koliko je godina na celu Muzeja....to bih voleo da znam. Da podnese on racune lepo sta je uradjeno za vreme njegovog "sefovanja". 
« Last Edit: December 28, 2011, 10:30:23 pm by rotring » Logged
Zaslon
Moderator
stariji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 829



« Reply #50 on: December 28, 2011, 11:16:10 pm »

@rotring

Pa dobro nemora baš tako oštro, mislim da gospodin Grandić nije osoba za "takvo ispitivanje", bivši pilot, ratni heroj. Eto baš je on sprečio muljavinu oko prodaje delova "Štuke" a ovo sada ... pa šta znam, možda je imao najbolje namere sa ovom prodajom.

Generalno iza muzeja treba da stane država i da se pozabavi finansiranjem istog. Neka konačno jednu takvu ustanovu stavi na mesto koje joj pripada pa da sadašnji ili sutra neki drugi direktor ne budu u ovakvoj situaciji da prodaju eksponate i delove aviona. I onda smo opet na početku začaranog kruga, opet smo došli do toga da o ovome država ne vodi računa i da "nema države" i tako dalje, i tako dalje .... sve je to jedan začarani krug u kojem živimo, to je današnja Srbija!
Logged
švercer011
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 749



« Reply #51 on: December 28, 2011, 11:21:54 pm »

Oni bre prosle godine nisu imali pare za najobicnije elektrode za varenje nego su radnici donosili sami i snalazili su se uz pomoc stapa i kanapa!!!
Logged
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #52 on: December 29, 2011, 01:01:34 am »

dobro. slazem se da je situacija vise nego losa. to svi manje vise znamo. medjutim, opet cu da se pozovem na kileta. koliko ljudi je ponudilo makar fizicku pomoc? sigurno dovoljan broj da se bar nesto uradi. da li je na nekom ovakvom forumu postavljeno pitanje sakupljanja materijalne pomoci za muzej? garantovano nije. mozda izgleda smesno i glupo, ali eto bar bi mogle da se kupe elekrtode i par tabli nekakvog lima. ajde da vidimo, ima li maketara koji ne bi voleo da mu se omoguci da ofarba PRAVI avion, makar i ne bio u letnom stanju? svi smo manje vise bili po maketarskim izlozbama i znamo sta sve nasi ljudi mogu da urade. suvisno je i pomenuti sa kolikom bi zeljom prionuli na posao. i verujem da bi se skupile pare za par kanti boje da se ofarba recimo dakota ili mi-8. ako neko ima mogucnost, neka pita da li je tako nesto moguce da se izvede. verujem da treba samo malo (vise) dobre volje.
Logged
Profa
mladji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 198


Četkica zakon!


« Reply #53 on: December 29, 2011, 01:13:52 am »

Koliko ja znam, Grandić je na čelu muzeja manje od godinu dana... I za kratko vreme je, sa nepostojećim sredstvima, prilično poboljšao situaciju...
Prethodna rukovodstva nisu nikad i ničim mrdnula, da ne talasaju, sem kad je trebalo pričati o % (gorepomenuta Štuka, npr.)
Da se razumemo, ni ja nisam zagovornik prodaje po svaku cenu, ali... Šta je nama, koliko je nama bitan taj delić P-38 u odnosu na ostala blaga koja imamo, a koja isto tako trule? Kam' gi F-86E u postavci, J-21, Moskito, Pe-2... Pogledajte šta je oko muzeja od tako bitnih aviona, pri čemu je dobar deo bio u tip-top stanju prilikom otvaranja istog... Ako se prodajom delova P-38 okrpi depo i sredi bar nešto, urađen je dobar pos'o. Blerio bi samo bio bonus...
Država decenijama zanemaruje SVA naša blaga, a "dušebrižnici" se samo ugrađuju, kao i u ovom slučaju... Cela priča je i potekla najverovatnije od čoveka koji bi ostao kratak za dobar % da je Blerio dovezen iz Amerike, majstorski spinovano... No, da se ne nerviram više, lepo se isključujem iz ove rasprave...
Za kraj, treba da se desi ovako nešto: https://www.paluba.info/smf/index.php?topic=15202.0, ili ovako: http://www.aviodrome.nl/dagje-uit/ - predivan muzej u Holandiji je bankrotirao i sve ide na aukciju...
S' moje strane podrška Grandiću, čovek za razliku od ostalih bar ima **** da pokrene nešto, a da nas to u datim uslovima bar ne košta mnogo...

I, da, opet koliko znam, on je prvi koji je prihvatio volontersku pomoć i gleda kako da to progura...
Logged
trpe grozni
Stručni saradnik - KoV
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 208



« Reply #54 on: December 29, 2011, 07:31:13 am »

Ajmo sad ovako, svaki oficir zna da kada ima potrebe, "otpise" manji deo snaga da bi sacuvao glavnicu, svaki hirurg zna da je bolje da isece deo nekog organa da bi sacuvao zivot pacijentu, zasto mislite da je sa muzejom drugacije ??
Ako se prodaja jednog eksponata pokaze neophodna da bi zacuvala ostale, onda potpisujem sa obe ruke.

Sada je popularno da se organiziraju razne pomoci preko poziva na mobilnim mrezama i donacijom po 50-100 dinara po pozivu (tako je barem kod nas u Makedoniji). Tako lako i relativno brzo mogu da se skupe izvesna sretstva za rad muzeja, pa bi kao ideja mogla da prodje i da prikrpi izvesne rupe u finansiranju muzeja.
Logged
mali od palube
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 376



« Reply #55 on: December 29, 2011, 08:57:01 am »

Slažem se sa Profom (mada nije uzeo baš dobro poređenje).
Problem je dublji i teži nego što se ovdje predstavlja. Bilo bi mnogo lakše kada bi znali koliko država izdvaja para za finansiranje ovog muzeja, a onda bi, vjerujem, mnogi promjenili mišljenje i o ovoj temi. Mislim da je ta cifra jedva dovoljna za košenje trave oko muzeja...
Logged
Profa
mladji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 198


Četkica zakon!


« Reply #56 on: December 29, 2011, 09:09:54 am »

Prošle godine svih 60,000 dinara - kamara para...
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #57 on: December 29, 2011, 09:17:23 am »

Siguran sam, da para nikad dovoljno i da muzej sa parama koje dobije ne može poslovati. Postavlja se i pitanje, koliko mogu zaradit od prodaje ulaznica? Vjerovatno nije neki veliki novac ali ipak... Kakav je marketing?
Logged
Рашо
Stručni saradnik - RV i PVO
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 879



« Reply #58 on: December 29, 2011, 09:22:44 am »

Kakav je marketing?

U muzeju još nisu čuli za tu riječ. Grin
Logged
trpe grozni
Stručni saradnik - KoV
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 208



« Reply #59 on: December 29, 2011, 09:49:52 am »

Pa Rasho, ne bih se slozio stim. U zadnje vreme pocele su nekakve aktivnosti oko marketinga Muzeja Vazduhoplovstva, kao pozitivan pomak postavio bih FB profil muzeja koji se nalazi na ovoj adresi http://www.facebook.com/group.php?gid=179268897591 i ima pristojnu kolekciju fotografija, na zalost, informacije na ovom profilu i nisu bas sveze, ali ipak nesto se pomaklo napred. Cheesy
Logged
Pages:  1 2 3 [4] 5 6 7   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.03 seconds with 23 queries.