PALUBA
April 29, 2024, 07:55:15 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Ovde možete pogledati te poručiti knjigu "Ešalon" jedan od autora je srpski podoficir i naš global moderator Kubovac
"Istorija razvoja sovjetskih i ruskih radara, komandno-informacionih sistema i sistema automatizacije"
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages: [1]   Go Down
  Print  
Author Topic: Nemačka će možda prodati Eurofajtere  (Read 3767 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 062


« on: January 05, 2012, 06:56:20 pm »

05.01.2011.
DefenseNews

U skladu sa reorganizacijom svojih oružanih snaga, Nemačka bi mogla da proda nešto aviona iz svoje flote Eurofajtera u neku od istočnoevropskih država. Časopis "Financial Times Deutschland" je 4. januara objavio vest da je BUgarska zainteresovana za kupovinu osam aviona.

Prema navodima časopisa, ova tema bi mogla biti pokrenuta tokom posete bugarskjog premijera Bojka Borisova Berlinu krajem januara. Ostale istočnoevropske države, kao što su Češka, Hrvatska, Slovačka i Rumunija , takodje razmatraju sličnu opciju, kaže se u članku.

Nemačka planira da flotu Eurofajtera smanji sa sadašnjih 177 na 140 aviona. To se može postići bez prodaje aviona, jer Nemačka još uvek nije dobila naručenih 37 aviona, kao deo tranše 3B. Druga varijanta predvidja preuzimanje nove tranše, a da se prodaju avioni iz prve tranše.

« Last Edit: January 05, 2012, 07:41:05 pm by Rade » Logged
langsdorff
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 339


Hans Langsdorff


« Reply #1 on: January 05, 2012, 08:34:53 pm »

           Pa mora da su se dobro pokazali , čim žele da ih se reše. Šalu na stranu. Pomislih, kako je ovo možda dobra šansa za nas, da dodjemo do dobro očuvanih "second hand" mašina, ali koliko vidim mi ne spadamo u grupu istočno evropskih zemalja, koje oni preferiraju, tako da od posla nema ništa. Prednost koliko vidim u ovom slučaju imaju članice NATO-a.
Logged
kilezr
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 608



« Reply #2 on: January 05, 2012, 08:49:57 pm »


 E, baš si našao da pomisliš da će nama da ih prodaju.
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 493


« Reply #3 on: January 05, 2012, 11:04:52 pm »

Oće, malo morgen, što reče jedan političar sa ovih prostora.
Logged
langsdorff
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 339


Hans Langsdorff


« Reply #4 on: January 06, 2012, 11:16:25 am »

           Nema veze! Zato ce mo mi pazariti nove!
Logged
Ed Norton
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 209


« Reply #5 on: January 12, 2012, 06:11:21 pm »

Stvar je veoma jednostavna.EF T1 nije avion koji ispunjava sve zahteve savremenog visenamenskog borbenog aviona i oni su toga svesni.Sa druge strane ugovor o nabavci T3B aviona koji su najsavremeniji, visi o koncu zbog finansija zemalja clanica.Neki generalni zakljucak je da se zemlje clanice konzorcijuma zele resiti ovih aviona ili makar dela istih.Ne nude ih samo nemci vec i ostali.Recimo italijani koji su i jedini zasad otkazali zvanicno T3B porudzbinu za svoje vazduhoplovstvo, a da ne pominjemo engleze koji ce imati procentualno najvece smanjenje flote od svih clanica.Njihove nikako ne bih preporucio nikome jer im njihovi piloti vade dusu sa po 250 i vise sati naleta godisnje.Mislim da italijani imaju 24 aviona prve transe i svuda se javljaju na tenderima nudeci ih po prilicno "pristojnim" cenama za zapadne stadarde.Ako nasi razmisljaju o EF-u , a verovatno razmisljaju, onda su polovni jedino i realni.
Logged
Љуба
In memoriam
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 274



WWW
« Reply #6 on: January 12, 2012, 08:16:21 pm »

С обзиром да је то Евроконзорцијум, како би ишла та продаја. Производе их заједнички, да ли их и продају заједнички, или је свако независан у томе. Да ли може свако да понуди дампинг цену и конкурише савезнику у заједничком подрухвату.

Имали каквих сазнања о овим односима у оквиру конзорцијума.
Logged
Ed Norton
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 209


« Reply #7 on: January 13, 2012, 09:22:25 am »

Kod nasih istocnih suseda italijani su nezavisno od Eurokonzorcijuma nudili svoje polovne Tajfune prve transe.Isto tako UK samostalo nastupa pri pokusaju da proda svoje polovne avione Omanu, cini mi se.Ukatko, za nove avione je nadlezan Eurokonzorcijum, polovne prodaju zemlje clanice svaka za sebe.Mislim da nikakvi linkovi nisu neophodni kako bih opravdao ovu tvrdnju, a mislim da sam ti ih vec i slao po ovom pitanju.
Logged
Љуба
In memoriam
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 274



WWW
« Reply #8 on: January 21, 2012, 10:40:25 pm »

Kod nasih istocnih suseda italijani su nezavisno od Eurokonzorcijuma nudili svoje polovne Tajfune prve transe.Isto tako UK samostalo nastupa pri pokusaju da proda svoje polovne avione Omanu, cini mi se.Ukatko, za nove avione je nadlezan Eurokonzorcijum, polovne prodaju zemlje clanice svaka za sebe.Mislim da nikakvi linkovi nisu neophodni kako bih opravdao ovu tvrdnju, a mislim da sam ti ih vec i slao po ovom pitanju.
Да, то ме је интересовало.
Морало би да та проблематика буде уређена. Да не би авион од две недеље био проглашен "половним" па да оде по дампинг цени неком тамо....

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* German-Air-Force-Eurofighter-EF-2000.jpg (284.26 KB, 1188x816 - viewed 157 times.)
Logged
Ed Norton
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 209


« Reply #9 on: January 23, 2012, 01:02:13 pm »

U proseku njihovi novo proizvodeni avioni se testiraju i po nekoliko meseci dok ne budu primljeni u necije vazduhoplovstvo.Samim tim mi prica o polovnim avionima starim dve nedelje uopste nije jasna.Kao polovni avioni nude se iskljucivo avioni prve transe proizvedeni izmedju 2004 i 2008.Sve sto je proizvedeno kasnije tj druga transa, nije na prodaju i cisto sumnjam da ce biti na prodaju u skorije vreme.
Logged
Љуба
In memoriam
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 274



WWW
« Reply #10 on: January 23, 2012, 01:35:57 pm »

U proseku njihovi novo proizvodeni avioni se testiraju i po nekoliko meseci dok ne budu primljeni u necije vazduhoplovstvo.Samim tim mi prica o polovnim avionima starim dve nedelje uopste nije jasna.Kao polovni avioni nude se iskljucivo avioni prve transe proizvedeni izmedju 2004 i 2008.Sve sto je proizvedeno kasnije tj druga transa, nije na prodaju i cisto sumnjam da ce biti na prodaju u skorije vreme.
Ево сад ће да ти разјаснимо то око "половних авиона"

Прво прочиташ ово доле:

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
Схватићеш да ова млада девојка више није млада, већ је распуштеница - што би у твом крају рекли "половњача"
Врло је кратко била у браку, то јој ипак  даје епитет удаваче, а не младе.

Тако и овде, авион који кориштен је "половни авион", ма колико је кратко време провео у трупном ешелону (после тих неколико месеци испитивања).
Ето, на то сам мислио, када сам споменуо, и то само фигуративно оне "две недеље"
Опрости, што сам те толико збунио и довео те у "нејасну" позицију.

Е сад ако треба и неко објашњење око "дампинг" цена, само реци, ту сам.

Љуба


* polovno.jpg (157.67 KB, 735x500 - viewed 139 times.)
Logged
Ed Norton
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 209


« Reply #11 on: January 23, 2012, 03:45:34 pm »

Quote
Да, то ме је интересовало.
Морало би да та проблематика буде уређена. Да не би авион од две недеље био проглашен "половним" па да оде по дампинг цени неком тамо....

Upravo tako.Pogresno sam te interpretirao i najiskrenije se izvinjavam na svojoj nepaznji.
Logged
Љуба
In memoriam
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 274



WWW
« Reply #12 on: January 24, 2012, 12:18:47 am »

Quote
Да, то ме је интересовало.
Морало би да та проблематика буде уређена. Да не би авион од две недеље био проглашен "половним" па да оде по дампинг цени неком тамо....

Upravo tako.Pogresno sam te interpretirao i najiskrenije se izvinjavam na svojoj nepaznji.
Битно је да смо се на крају разумели.

 

Озбиљне земље, ваљда, уређују своје међусобне односе.


Љуба
Logged
Pages: [1]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.027 seconds with 23 queries.