PALUBA
April 23, 2024, 01:18:28 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno, dopuna Pravilnika foruma PALUBAinfo, tačka 22
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  [1] 2   Go Down
  Print  
Author Topic: Bezbednost Ruske fabrike za rakete  (Read 18573 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
SHOOTER
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 782


« on: January 09, 2012, 02:50:59 pm »

Ruska novinarka je 5 veceri po redu 'posecivala' fabriku za rakete i niko nista nije primetio dok nije objavila slike na Internetu. Kako ona kaze, jedina zastita su bile nekoliko kamera i psi koji se boje ljudi...

http://www.dnevnik.com.mk/default.asp?ItemID=AFE3D346DE2E9143971904A2A21520E0
Logged
nbns
mladji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 186



« Reply #1 on: January 09, 2012, 03:16:01 pm »

Jel to neka napustena fabrika ?
Logged
SHOOTER
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 782


« Reply #2 on: January 09, 2012, 03:44:40 pm »

Sugestija teksta je da je fabrika aktivna, mada se to precizno ne kaze
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #3 on: January 09, 2012, 09:50:48 pm »

Ako je ovo aktivna fabrika, kako im onda izgledaju neaktivne. Gde su radnici?
Logged
nbns
mladji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 186



« Reply #4 on: January 09, 2012, 11:01:30 pm »

To je i meni bilo cudno... da se setala po krugu pa jos i nekako (usla kroz neku rupu u ogradi).
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #5 on: January 09, 2012, 11:15:03 pm »

Ma ovo je natrčala devojčica na neku napuštenu fabriku i rešila da napravi malu zbrku.
Logged
SHOOTER
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 782


« Reply #6 on: January 10, 2012, 12:44:38 am »

kako ja razumem fabrika radi...pogledacu druge vesti na netu, to mozete i vi. Interesantno je da je posle nekoliko dana dobila zakane po zivot. Sta to tacno znaci ne znam.
Moguce da je neka fabrika koja se jos vodi ko aktivna a ustvari da nije. Takvi primeri i mi imamo svuda po balkanu.
Stvarno ne znam, mene su nekako slike bile interesantne....
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 486


« Reply #7 on: January 10, 2012, 02:45:10 pm »

Fabrikata i ne izgleda napuštena, mada nigde ne videh tragove stalnog prisustva ljudi. Radnici puše, piju, čitaju novine, ostavljaju krpe, te iste novine, itd.
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #8 on: January 10, 2012, 03:03:32 pm »

Novinari opet prave atrakciju ... (bez veze)
Logged
trpe grozni
Stručni saradnik - KoV
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 208



« Reply #9 on: January 10, 2012, 04:43:38 pm »

Ako se ne varam, u toku je remont fabrike, a devojka se uvukla uvece kada radnici koji rade remont nisu tu.
Logged
SHOOTER
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 782


« Reply #10 on: January 10, 2012, 05:17:00 pm »

Nisam po svaku cenu hteo da ulazim u debatu dali fabrika radi ili ne. Ne znam, ne mogu da potvrdim ili negiram dali fabrika radi (ili ne). Mene su slike bile interesantne, a posle i sama prica.
Ipak, mislim da postoi jasna bezbednosna procedura ko moze a ko ne da udje u fabriku za rakete. I smatram da je ovo propust, da neko udje i da slika sve te instalacije bez dozvolu.
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #11 on: January 10, 2012, 05:23:04 pm »

Nema razloga za neko prepiranje.
Aj'mo probati naći di je ono pa ćemo lako otkriti sve, meni uopće ne izgleda kao tvornica raketa.
Prije nekakva rafinerija ili plinara, kad ima onoliko cjevi i tornjeva.  Undecided

poz.
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #12 on: January 10, 2012, 10:37:48 pm »

Da ta fabrika stvarno radi, ne bi joj poslali zakane po život ( verovatno pretnje) nego bi bila na ispitivanju u lokalnoj ispostavi FSB-a.
Logged
SHOOTER
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 782


« Reply #13 on: January 10, 2012, 11:36:25 pm »

Kako ovde pise fabrika je jos aktivna....
Link: http://www.disinfo.com/2012/01/sneaking-into-a-russian-military-rocket-factory/

Prevod je Google, nije moj....

Шуњањем У руског војног Ракета Фабрика

Када ходате по првокласан војни ракетни фабрике и приметити да нема страже на дужности, то је прилика за забаву.Скуп невероватних фотографија, преко Гизмодо:

     Њено име је Лана Сатор и она снуцк у једну од НПО Енергомасх фабрика изван Москве. Њена фотографије су невероватне, као и поставља право из Ратова звезда и ванземаљаца. Сада руска влада је њена узнемиравање.

     Било је лако да се унутра Она је само отишао тамо, прескочио ограду и добио право у срце комплекса кроз низ тунела и цеви, што је врло изненађујуће. На крају крајева, ово је активна индустријска инсталације који припада једном од највећих произвођача течног горива ракета на свету.

     А ипак, она је нашла нико. Без чувара, нема безбедности. Ништа. Само неколико ЦЦТВ камера ту и тамо у собама паковане са великим машинама.

     Док су неки од тих зона изгледају оронуле и напуштене, фабрика је активан. У ствари, влада је заиста љут офф о авантури Лана је. Власти су послали њена писма говорећи да ће њена ситуација се "много горе" ако је она стално постављање фотографија из фабрике.

     Али, Лана не изгледа да брига о њему. Она је послала писма на свом сајту, који ме тера да жели да иде у Москву, постају њен пријатељ и партијски тешко целе недеље. Ова девојка је хладније и више Бадасс него што сам икада бити.
Logged
SHOOTER
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 782


« Reply #14 on: January 10, 2012, 11:42:15 pm »

Evo i Reuters-ov clanak....Fabrika je aktivna i po izjavi Ruskih zvanicnika.
Link: http://in.reuters.com/article/2011/12/29/us-russia-space-idINTRE7BS0TA20111229?mlt_click=Master+Sponsor+Logo_12_More+News_sec-col1-m1_News
Prevod je Google....

Блоггер Лана Сатор је рекла да и пријатељима срео не душу, а још мање било обезбеђења, као што су лутали око биљке државе ракетни произвођача Енергомасх а, снаппед слике, на пет одвојених ноћи екскурзије у последњих неколико месеци.

Она послали скоро 100 слика оронулог изгледа хардвер изнутра зарђали мотор-горива за тестирање торањ, контролне собе биљке, па чак и кров на Лана-сатор.ливејоурнал.цом

Руски медији наводе високи свемирска агенција званичник, говорећи анонимно, који је описао повреду као шок истог обима као и немачки пилот Матијас Руст је дрзак авиона Цессна лет под совјетским радара да слети на Црвеном тргу у 1987.

"То је показала потпуну неспособност да заштити било шта", рекао је званичник Известија. Свемирска агенција Роскосмос одбио коментар о инциденту када су постигли Ројтерс.

Потпредседник Владе Дмитриј Рогозин изјавио је да безбедност неуспех био "неприхватљив", упозоравајући на телевизији састанку са Роскосмос шеф Владимира Поповкин да је "поспано мачке", који није успео да одржи безбедност на стратешком сајтове казна одбрана лице.

Рогозин је у Москви бивши изасланик НАТО-а именован да надзире одбране и простора секторима овог месеца, такође је критиковао Роскосмос за низ недавних пропалог покреће.

"Морамо предузети хитне кораке да се поврати ред у овој области", рекао је он, наредио Роскосмос да представи извештај објашњава истичући узроке неуспеха до краја јануара.

Прошле недеље, руски комуникациони сателит пао, додајући да низ понижавајућих покрене пропусте који покварило славље ове године од 50 година од првог Јурија Гагарина људских простор лет.

Оно што је требало да буде пост-совјетској Русији деби међупланетарне мисије на Месец Марсу је прошлог месеца био је заглављен у орбиту.

У августу, крах беспилотне летелице терета сумње баци у способност Москве да гарантује међународне операције свемирске станице, док је губитак од $ 265 милиона комуникацију сателита повредити своје комерцијалне лансирање рекорд.

Понедељак, Русија је такође одложен за 25 дана лансирања европске сателитске гиганта СЕС-а, наводећи техничке глитцхес.
Logged
Pages:  [1] 2   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.03 seconds with 22 queries.