PALUBA
June 03, 2024, 06:04:41 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno, dopuna Pravilnika foruma PALUBAinfo, tačka 22
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 [4] 5 6   Go Down
  Print  
Author Topic: O T-55, veš mašinama, Jugu, fići i td...  (Read 33172 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 552



« Reply #45 on: January 17, 2012, 02:54:22 pm »

Dobro ti je brat rekao.

Svojevremeno mi kaze jedan majstor: Kada boih ti reako sta sve treba i koliko ce da kosta nikada ne bi resio da to uradis. Ovako ti kazem za najveci deo a ono sitnije precutim, kad pocnes onda moras i da zavrsis.
Logged
cerepovec
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 196


« Reply #46 on: January 17, 2012, 03:01:51 pm »

hvala vam...svima...naravno...vako...znam da ce me samo bela tehnika kostati oko 1200 tricavih jevra, regal od zida do zida od poda do plafona sa kliznim vratima oko 1000, za krevet je dusek i jos ponesto vec kupljeno 960 e,  sto (veliki - sta cu ovan horoskopski samo neka je veliko)...da ne duzim za renoviranje stana (sa hoblovanjem parketa) racunao sam da ce me kostati oko 15.000. u to je uracunata i ona diorama koju smo pominjali na jednoj drugoj temi. minimalsta sam ono sto me strasno privlaci je prazan prostor...a stan je trosoban 75 kvm...kostace znam, ali znam i da cu se posle toga u njemu osecati fenomenalno...

p.s.
naravno da cete sve ispratiti zajedno samnom (postavljacu slikice)

p.p.s.
naravno da ce biti useljenje...svi ste pozvani...
Logged
vathra
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 369



« Reply #47 on: January 17, 2012, 03:31:36 pm »

regal od zida do zida od poda do plafona sa kliznim vratima oko 1000
”Амерички плакари”, односно плакари са клизним вратима, су прилично популарни, али и много скупи. Плакар исте функционалности са обичним вратима би коштао преко 300 евра мање.
Logged
kilezr
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 608



« Reply #48 on: January 17, 2012, 04:14:20 pm »


 Ja već 6 godina renoviram kuću i još uvek nisam ni gotov a ni zadovoljan nekim rešenjima. Kuhinjske elemete mi je pravio kolega po meri, dobro smo prošli( upola jeftinije nego u radnjama).Stavio sam bojler ispod sudopere. Može objašnjenje zbog čega je to loše? Svu stolariju sam hemom očistio od stare boje i prefarbao. Čak sam i neki nameštaj koji je bio iz šezdesetih isto skinuo visoki sjaj i obojio običnim bojama ili lakom( radio sam više komada). Jedino što sam se prešao je to što sam povadio patos( brodski pod ) i stavio parket.A probaj " američke plakare" da odradiš sam . Verovatno ima neka firma kod tebe koja seče materijal na meru. Biće dosta jeftinije tako.
Logged
švercer011
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 749



« Reply #49 on: January 17, 2012, 04:19:06 pm »

Kuca je bure bez dna,neznam ni sam koliko para sam srokao za 10 godina i opet nesto fali.Samo sam dva puta radio fasadu i za to dao oko 4000 evra pa krov itd itd.
Logged
vathra
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 369



« Reply #50 on: January 17, 2012, 05:37:26 pm »

Kuhinjske elemete mi je pravio kolega po meri, dobro smo prošli( upola jeftinije nego u radnjama).
Цене у већини радњи су скандалозно велике. Кухиње у Кики (само столарија) су од 5 до 10 хиљада евра. При томе нису ништа пуно боље од елемената који се могу купити у стовариштима, а које се могу узети за четвртину цене. На то треба додати и мајстора, који узимају око 50% цене материјала.

A probaj " američke plakare" da odradiš sam . Verovatno ima neka firma kod tebe koja seče materijal na meru. Biće dosta jeftinije tako.
Мој савет је да не проба!

Скупи су елементи, мора да се прецизно уради, и лако се погреши и при пројекту и при монтажи.
Ако хоћеш да радиш више намештаја, ангажуј познаника који то зна и мајстора, па радите заједно и купи му фазоне. После ради сам, уз његове савете.

Ја сам радио сам неколико плакара, један управо завршавам - плакар+сто, димензија 150ш, 250в, 60д. Има 4 врата, 6 фиока, пуно полица. Али и поред искуства сам за кухињу ангажовао мајстора, јер је тежак посао.
Logged
buva
mladji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 164


« Reply #51 on: January 17, 2012, 05:40:59 pm »

Kuca je bure bez dna,neznam ni sam koliko para sam srokao za 10 godina i opet nesto fali.Samo sam dva puta radio fasadu i za to dao oko 4000 evra pa krov itd itd.

UVIK NIŠTO FALI !!!!

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/HiTalZi4rQs?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>
« Last Edit: January 17, 2012, 06:18:37 pm by Bozo13 » Logged
tihi
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 354



« Reply #52 on: January 17, 2012, 07:57:11 pm »

hvala vam...svima...naravno...vako...znam da ce me samo bela tehnika kostati oko 1200 tricavih jevra, regal od zida do zida od poda do plafona sa kliznim vratima oko 1000, za krevet je dusek i jos ponesto vec kupljeno 960 e,  sto (veliki - sta cu ovan horoskopski samo neka je veliko)...da ne duzim za renoviranje stana (sa hoblovanjem parketa) racunao sam da ce me kostati oko 15.000. u to je uracunata i ona diorama koju smo pominjali na jednoj drugoj temi. minimalsta sam ono sto me strasno privlaci je prazan prostor...a stan je trosoban 75 kvm...kostace znam, ali znam i da cu se posle toga u njemu osecati fenomenalno...

p.s.
naravno da cete sve ispratiti zajedno samnom (postavljacu slikice)

p.p.s.
naravno da ce biti useljenje...svi ste pozvani...

  Ako si iz Bg,PA,mogu da ti sredim hoblovanje sa popustom Smiley

  Ljudi vi pucate na veliko.  Ja to mnogo skromnije radim,koje hiljade evra. Spavacu sobu jos nisam ni poceo da radim. A sledeca je na redu. Pa dnevna na kraju. Ovim tempom,dok zavrsim dnevnu bice red da se zanovi kuhinja. A da ne pricam da je jugo na izdisaju. Jadnik. Probacu od sledece neki dopunski biznis. Ako mi uspe ovde cu da se reklamiram
Logged
madmitch
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 159


« Reply #53 on: January 17, 2012, 08:30:29 pm »

Prije par godina smo trebali novi krevet i poslije obilaska nekoliko trgovina u meni je proradio praktik i završio sam u Hobby programu, gdie su mi napravili daske od lepljene bukovine, uzeo sam i šarafe i doma. Radim nama krevet (ima nešto romantičnog u tome, kažu žene  angel ) i kad dođem do onih unutrašnjih okvira, na kojim stoje podložci za dušek (one kokreko ukrivljene daskice), ja to šarafim onako strojarski, na deset centimetara. Moja me gleda i u jednom momentu me pita, dal imam viška šarafa i vremena ili se samo malo hvalim.  Tongue

Pih, krevet da nema boljeg, šta baba zna.
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 579


« Reply #54 on: January 17, 2012, 08:34:57 pm »

Kuhinjske elemete mi je pravio kolega po meri, dobro smo prošli( upola jeftinije nego u radnjama).
Цене у већини радњи су скандалозно велике. Кухиње у Кики (само столарија) су од 5 до 10 хиљада евра. При томе нису ништа пуно боље од елемената који се могу купити у стовариштима, а које се могу узети за четвртину цене. На то треба додати и мајстора, који узимају око 50% цене материјала.

A probaj " američke plakare" da odradiš sam . Verovatno ima neka firma kod tebe koja seče materijal na meru. Biće dosta jeftinije tako.
Мој савет је да не проба!

Скупи су елементи, мора да се прецизно уради, и лако се погреши и при пројекту и при монтажи.
Ако хоћеш да радиш више намештаја, ангажуј познаника који то зна и мајстора, па радите заједно и купи му фазоне. После ради сам, уз његове савете.

Ја сам радио сам неколико плакара, један управо завршавам - плакар+сто, димензија 150ш, 250в, 60д. Има 4 врата, 6 фиока, пуно полица. Али и поред искуства сам за кухињу ангажовао мајстора, јер је тежак посао.

Добра кухиња је тешка и прецизна ствар. Ако се добро договориш увек је најбоље да је ради мајстор, и то бољи, исплати се, а и лепота је за видети. Мислио сам и ја на амерички плакар, али пошто су ми плафони 3м20 сви су ми рекли да немају плоче за ту висину, па сам радио класичне ормане, и уопште ми није жао, испали су одлично, а знатно јефтиније од "америчких" тим пре што их је требало бити два, сваки отприлике 4,5 х3,20, а дубљи него стандардни, са посебно прорачунатим полицама за књиге. А и кухиња ми је била нестандардна, са висином радне плоче 1 метар. Шпорет је подигнут на ногице. Артур Мартин је најбољи шпорет у историји људског рода, наравно комбинован, струја/плин. Не знам кад ћу купити нови, вероватно не скоро, а и што бих, кад одлично ради, па и рерна, чак нарочито рерна.
« Last Edit: January 17, 2012, 08:45:56 pm by SOLARIS 1972, Reason: qote » Logged
tihi
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 354



« Reply #55 on: January 17, 2012, 09:45:40 pm »



  Niste u pravu da je jeftinije mnogo da vam neko napravi kuhinju nego da je kupite gotovu. Naprotiv izadje maltene ista cena bez ruku majstora,znaci za 20 000din sam mogao da kupim sav materijal za kuhinju i da pravim,ili da kupim kuhinju. Ako se pitate kako,pa nemam ja istu cenu iverice i ostalog materijala koj kupujem na metar i onaj koj kupuje na sleper.
Logged
vathra
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 369



« Reply #56 on: January 17, 2012, 11:08:00 pm »

Niste u pravu da je jeftinije mnogo da vam neko napravi kuhinju nego da je kupite gotovu. Naprotiv izadje maltene ista cena bez ruku majstora,znaci za 20 000din sam mogao da kupim sav materijal za kuhinju i da pravim,ili da kupim kuhinju. Ako se pitate kako,pa nemam ja istu cenu iverice i ostalog materijala koj kupujem na metar i onaj koj kupuje na sleper.
Мислим да говоримо о различитим стварима.

Ово што ти говориш је вероватно куповина готових елемената по неким стандардним димензијама.
Њихова цена понекад јесте врло близу цене материјала.

Куповина кухиње у салону попут Кике и сл. обухвата прављење пројекта по мери, са елементима распоређеним по распореду кухиње и жељи корисника. Како рече Кумбор, висина радне плоче метар, или да овде имаш фиоку а тамо рерну и сл.
Logged
micha
Stručni saradnik - OMJ
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 859


« Reply #57 on: January 17, 2012, 11:13:55 pm »




   Da ne bi skroz otišli u off-topic nekoliko malih predloga. Svojevremeno sam skinuo armaturu od dežurnog svetla sa T-55 očerupanog za sečenje. Iste takve armature su i na ostalim oklopnim vozilima i najsličnije su tzv. brodskoj svetiljki samo što su manjih dimenzija i maju bajonet grlo za sijalicu 26V. Pošto je staklo iznutra matirano može se ugraditi grlo za halogenu sijalicu 220V i postaviti na donji deo visećeg dela kuhinje za osvetljenje radne površine. Zašitna mreža se može ukloniti a može i ostati dajući kuhinji retro izgled! Takođe gumene navlake komandi vozača kojim se upravlja tenkom mogu se navući na cevi koje čine rukohvat na, recimo stepeništu. Kod jednog kolege sam video da ih je navukao na ručke od ručnih kolica. Okrugle aluminijumske kutije za UN-2 mast iz IK tenka se mogu dobro oprati i staviti na kredenac kao ukras ili čak i koristiti za pirinač, pasulj i slične potrepštine. Plastična ručka vrata od Dajca se može staviti kao ručica na fiokama itd. Sigurno ima još stotinak načina da onaj ko želi ( i sme od žene ) uredi kuhinju u retro-military stilu koja bi svakodnevno podsećala na vreme provedeno u vojsci.


Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 470


« Reply #58 on: January 17, 2012, 11:14:34 pm »

Хајде да и ја испричам своје искуство са кућним апаратима. Имам фрижидер "Горење" купљен 1978. године. Још га користим. Никад, ама баш никад се није покварио нити му је ишта замењено (чак ни гума на вратима). Пукла му вратанца на малој ледари у врху. Мало виши и мало брже са нахвата лед, али све и даље функционише (тако без враташца). Жена не да да га заменимо.

Замрзивач, такође "Горење" (310л) ради без икаквог квара. Ништа нисам заменио ни поправио. Такође, хтео сам да га заменим новим, жена не да.

Електрични штедњак, опет "Горење", купљен 1978. године. Кварио се два пута, оба пута прегорео доњи грејач у пећници. Последњи пут пре 22 године. Пропао му је потпуно доњи лим пећнице (грејач је мало јачи од прописаног, али је био "пасент"). Греје и ради ко блесав, а стоји ми на терси (застакљеној, али се не греје) где је изложен хладноћ (зими) и врућини (лети). Хтео сам да за Нову годину купим ново. Ма каквиж Жена хоће да ме избаци. Каже нема више тако добрих као овај. Комшиница купила неки нови и када је мало јаче запела да скине масноћу скинула и заштитини премаз ("емјал") око рингле. Један мајстор ми каже да се емајл скоро више и не употребљава код новијих штедњака већ неки премаз отпоран на топлоту (личи на емјал), али није отпоран на абразивно дејство.

Веш машина "Зануси - Кончар" (склопљена у "Кончару", али су сви кључни делови италијански). Радила од 1978. до 2002. године. Три пута крпио казан.  На крају проблем који нисам могао да решим су ми била врата (прсло стакло) јер нисам могао да их нађем. Када сам је бацио, комшија је скинуо све исправне делове. Није веровао да ни један гумени део није иструлио (сви су били оригинални). Чак је гума на вратима имала еластичност као да је јуче купљена. Уградио их је на неке друге машине које поправља. Сад користим неку јефтину италијанску машину "Euorotech" (робна марка намењено Чешкој, али је неко прошверцовао код нас). Произвођач је нека италијанска фирма која у називу има "Meloni" (мрзи ме да тражим упутство и да видим тачно име),а код нас се продају под робном марком "Ардо". Добро ради и пере, мада је мало бучна. На њој сам морао да заменим грејач (прегорео и пукао) пре две године. Кад опет будем куповао машину за веш купићи обавезно "Зануси". Ем је дуго трајала, ем је добро прала. Неки који су купили ноу кажу да су добре.

Такође, има и неки фен за косу (источнонемачке производње), купљен 1978. године. Били су у моди (нека оранж боја). И сад ради уз ситније поправке. Ипак, баш је велики и тежак па су женска чељад набавила мањи, јачи и лепши. Мени фен сада ионако не треба па ми је свеједно.

Е, да имам и радио апрат ХСР 48, производње ЕИ Ниш. Са два звучника (мислим да су од 50W). Стерео звук. Тада је то био хит. Купио га је мој брат 1976. године и дао мени пре 30-так година. Уз њега сам добио грамофон "Тоска" Hi-Fi, производње "РИЗ". Нарвано још увек ради. Радио се кварио пар пута, а на грамофону ми је пропао навој где се уврће звартањ који држи иглу (залепио сам га селотејпом, па може тако да рдаи). Иглу за грамофон сам (када је стра цркла) пре десетак година набавио у Аустрији преко жениних рођака.
Logged
vathra
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 369



« Reply #59 on: January 17, 2012, 11:17:31 pm »

Мислио сам и ја на амерички плакар, али пошто су ми плафони 3м20 сви су ми рекли да немају плоче за ту висину, па сам радио класичне ормане, и уопште ми није жао, испали су одлично, а знатно јефтиније од "америчких" тим пре што их је требало бити два, сваки отприлике 4,5 х3,20, а дубљи него стандардни, са посебно прорачунатим полицама за књиге. А и кухиња ми је била нестандардна, са висином радне плоче 1 метар.
Мислим да си можда и могао да направиш амерички плакар те висине, имају наставке за врата (не мора бити из комада плоча на вратима). Можда би било незгодно за шипке и сл, то се продаје на 3 метра (иверица на 2,80).
А како си убацио књиге у плакар? Да их ниси слагао у 2-3 реда? Ја сам направио плитак плакар за књиге (дубина 25цм), до плафона, два дела ширине по 70цм. Стане пуно књига и све се лепо виде.
Logged
Pages:  1 2 3 [4] 5 6   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.053 seconds with 22 queries.