PALUBA
April 29, 2024, 04:12:22 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno, dopuna Pravilnika foruma PALUBAinfo, tačka 22
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22   Go Down
  Print  
Author Topic: Žestoke borbe u Južnoj Osetiji  (Read 99902 times)
 
0 Members and 2 Guests are viewing this topic.
Sailor
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 750



« Reply #195 on: September 28, 2008, 07:31:24 pm »

Quote
ali ne vredi vise sa tobom da diskutujem, jer rusofilima tezko ima ko  da prica,

         Право збориш збиља Grin

 
Quote
jer nas narod nikad nje lizao zadnicu rusa i nece to da radi nikad.

         Није лијепо да тако причаш.Могао бих ти врло пластично рећи како сте ви то већ урадили Америма али нећу јер то сви већ знају. Grin

          Него нека си ти нама жив и здрав пријатељу а за ваше здравље је боље да Русе више не дирате јер можете проћи само још горе.

           Још нешто, знам да су ваше ране још свјеже, али кад описујете ваше непријатеље трудите се да не стављате толкико ружних епитета јер ћете бити обрисани због правила форума о лијепом понашању.

      
Logged
staywhite
mornar
*
Offline Offline

Posts: 36



« Reply #196 on: September 28, 2008, 07:44:33 pm »

Quote
ali ne vredi vise sa tobom da diskutujem, jer rusofilima tezko ima ko  da prica,

         Право збориш збиља Grin

 
Quote
jer nas narod nikad nje lizao zadnicu rusa i nece to da radi nikad.

         Није лијепо да тако причаш.Могао бих ти врло пластично рећи како сте ви то већ урадили Америма али нећу јер то сви већ знају. Grin

mozda, narod ne radi to, ali jos cudno, sto i vi tako bezite u EU , ko vas juce otimao vasu zemlju Sad  (kao ti, ne mogu ja ovde da se smejem, jer me boli isto bol srpskog naroda Sad  )

Quote
   Него нека си ти нама жив и здрав пријатељу а за ваше здравље је боље да Русе више не дирате јер можете проћи само још горе.

           Још нешто, знам да су ваше ране још свјеже, али кад описујете ваше непријатеље трудите се да не стављате толкико ружних епитета јер ћете бити обрисани због правила форума о лијепом понашању.
     

ako "trcanje u sumi " znaci ruzna rec, onda mogu da kopiram naprimer vasi postingi, gde presednika nazivate budalom, ludom i nesto slicnom. da ja nisam negov navjac, ali ipak Wink nje kavalerski da neko zgob merznja drugog naroda pise nesto tako subjektivno (vi niste otkazali,da mrzite gruzina, jer razlog poznat vec).
Logged
Sailor
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 750



« Reply #197 on: September 28, 2008, 07:53:25 pm »

Слушај, да не би пуцала у празно јер ти ја нијесам непријатељ ја ћу се повући из прича о рату у Грузији.Наравно да нас занима рат из вашег грузијског угла.Ја ћу бити само читач до даљњег ове теме без икаве љутње са моје стране.Опрости ако си се нашла лично увријеђена мојим постовима јер ми то није била намјера.

           

             
Logged
ZastavnikDjemo
poručnik korvete
*
Offline Offline

Posts: 3 509



« Reply #198 on: September 28, 2008, 07:59:51 pm »

Draga staywhite,
posto, nazalost, niko od nas ne vlada Gruzijskim jezikom, da li bi mogla, ako imas vremena naravno, da nam prevedes neka od svedocanstava gruzijskih rezervista koja su objavljena na arsenal.ge i forum.ge. Unapred hvala! Smiley
Smatramo da bi to bilo izuzetno zanimljivo stivo za sve nas. Wink
Srdacan pozdrav!
Logged
staywhite
mornar
*
Offline Offline

Posts: 36



« Reply #199 on: September 28, 2008, 08:01:34 pm »

Слушај, да не би пуцала у празно јер ти ја нијесам непријатељ ја ћу се повући из прича о рату у Грузији.Наравно да нас занима рат из вашег грузијског угла.Ја ћу бити само читач до даљњег ове теме без икаве љутње са моје стране.Опрости ако си се нашла лично увријеђена мојим постовима јер ми то није била намјера.           

izvini i ti meni, ako ostro izrazila svoje mislenje Sad  jer i mi gruzini kao i vi temperametni ljudi i mozemo da se razumemo u tome Smiley
Logged
staywhite
mornar
*
Offline Offline

Posts: 36



« Reply #200 on: September 28, 2008, 08:04:07 pm »

Draga staywhite,
posto, nazalost, niko od nas ne vlada Gruzijskim jezikom, da li bi mogla, ako imas vremena naravno, da nam prevedes neka od svedocanstava gruzijskih rezervista koja su objavljena na arsenal.ge i forum.ge. Unapred hvala! Smiley
Smatramo da bi to bilo izuzetno zanimljivo stivo za sve nas. Wink
Srdacan pozdrav!

naravno pokusavam danas to da uradim, samo nisam sigurna, toliko vi mene razumete zbog srpskog jezika (ja vas sve razumem). ako vam moj jezik odgovara, necu sramotati zbog toga i prevodicu jos danas Smiley
Logged
ZastavnikDjemo
poručnik korvete
*
Offline Offline

Posts: 3 509



« Reply #201 on: September 28, 2008, 08:06:51 pm »

Puno ti hvala, to ce biti veoma dragocen materijal, koji ce nam pomoci da vidimo stvari iz "donjeg rakursa", tj. iz perspektive obicnih vojnika. 
Logged
Zaslon
Moderator
stariji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 849



« Reply #202 on: September 28, 2008, 09:50:49 pm »

@staywhite

Imao bih ja neko pitanje za tebe ako se možemo razumeti a rekao bih da razumeš tj.dobro čitaš srpski pa valjda neće biti problema.

Reci mi sa kakvom "pričom" tj. koje je razloge za otpočinjanje akcije naveo vaš predsednika kada se, pretpostavljam, obratio naciji povodom otpočinjanja akcije vaših snaga bezbednosti?

Između Vas (mislim na vladu) i J.Osetije je postoja valjda neki sporazum kojim su one mešovite "mirovne snage" i postojale, pa je početak napada valjda bio suprotan nekom ranijem dogovoru/sporazumu? Šta ti lično misliš o tome?

Video si i sam, ima svugde po internetu slika dejstva višecevnih bacača raketa (VBR)  u početku napada po Chinvaliju a posle toga gomila slika sa posledicama dejstva tih raketa po civilnim kućama i zgrada po gradu sa gomilom mrtvih civila. Složićeš se da punktovi i objekti za smeštaj ruskih "mirovnjaka" i nisu neki cilj za dejstvo VBR-om, pa kako bi ti onda objasnio dejstvo VBR po gradu te prve noći?   


bez PVO isto uspevali da oborimo 19 aviona, rusi kriju ,ali to istina.

Pa sad baš neće biti istina da je "bez PVO" ali je po meni oboren sasvim solidan broj ruskih aviona, jeste da sigurno nije 19, ali i naši su pričali da su oborili 50 ...60 ...80 komada NATO aviona 1999. pa se kada prođe određen broj godina sve lepo razbistri i sazna. Tako ćeš i ti videti da si bio u zabludi za jedno 5 godina. Budi ti zadovoljan zvaničnim brojem (zvaničnim sa ruske strane) oborenih aviona jer je sasvim solidan.

Iskreno mislim da je sve još uvek sveže i da ni ti a tek ni mi ovde baš ne možemo realno videti pravu sliku dešavanja na terenu (mislim na to ko je koga izdao, kako i zašto je došlo do poraza, zašto ste uopšte i stupali u sukob sa Rusima, zar Vam naš primer konfrontiranja sa mnogo jačim protinikom ništa nije pokazao i slično)






 
Logged
ZastavnikDjemo
poručnik korvete
*
Offline Offline

Posts: 3 509



« Reply #203 on: September 28, 2008, 10:36:24 pm »

Draga staywhite, sta mislis o ovom clanku iz londonskog casopisa The Economist? Srdacan pozdrav!

http://www.economist.com/world/europe/displaystory.cfm?story_id=11986018
Logged
staywhite
mornar
*
Offline Offline

Posts: 36



« Reply #204 on: September 28, 2008, 10:40:05 pm »

Između Vas (mislim na vladu) i J.Osetije je postoja valjda neki sporazum kojim su one mešovite "mirovne snage" i postojale, pa je početak napada valjda bio suprotan nekom ranijem dogovoru/sporazumu? Šta ti lično misliš o tome?

sigurno ima, ali to vec politika. razlog (zvanican) da nasi ulazili u region bilo izazivanja od separatista, napadajuci nasa sela.trebalo da bude kao neki antiteroriceski akt, ali ispalo posle zeste kebitke.

Quote
Video si i sam, ima svugde po internetu slika dejstva višecevnih bacača raketa (VBR)  u početku napada po Chinvaliju a posle toga gomila slika sa posledicama dejstva tih raketa po civilnim kućama i zgrada po gradu sa gomilom mrtvih civila. Složićeš se da punktovi i objekti za smeštaj ruskih "mirovnjaka" i nisu neki cilj za dejstvo VBR-om, pa kako bi ti onda objasnio dejstvo VBR po gradu te prve noći?   



u pravu si. gadjali VBR, ali kad separatisti koristili rusko oruzije protiv nas. civila bilo vise nasih, nego osetina, oni vec 2 nedelji prje izvukli osetina u severnu osetiju , gde i nihova domovina i mesto. ima puno dezinformacije kao i to bilo za vas na zapadu. ja zivim 16 god. u nemckoj i setim se te teski dani 1999 g. kad su nemci pisali zbog od srba ucinenog "genocida"  ---> Serbien muss Sterbien (srbija treba da umre!).

te civili isto razlozi da rusi i osetini opravdaju sebe.


inace, izgleda da nasa vlada mislisa rat je kao debati u TV, ili znao vrlo dobro sto ce desiti i kao ovaca zrtvovao svoj narod zbog nekih glupih interesa, sto nje bio interes naroda, nego nihov licni.

moj prjatelj serjant napadao sa svojm cetom na od civila vec davno praznog sela, gde osim 100-150 pjanih separatistickih bandita nisu bili niko.

neki sela predali su i bez bitke.

Quote
Pa sad baš neće biti istina da je "bez PVO" ali je po meni oboren sasvim solidan broj ruskih aviona, jeste da sigurno nije 19, ali i naši su pričali da su oborili 50 ...60 ...80 komada NATO aviona 1999. pa se kada prođe određen broj godina sve lepo razbistri i sazna. Tako ćeš i ti videti da si bio u zabludi za jedno 5 godina. Budi ti zadovoljan zvaničnim brojem (zvaničnim sa ruske strane) oborenih aviona jer je sasvim solidan.

dobro, jasam napisala ne ispravno, "bez PVO", mislila sam "siromasni" arsenal u tom smislu, imali smo naravno ali ne dovolno protiv ruskih SU. mi govorimo 19, a rusi priznaju do sada 7.

Quote
Iskreno mislim da je sve još uvek sveže i da ni ti a tek ni mi ovde baš ne možemo realno videti pravu sliku dešavanja na terenu (mislim na to ko je koga izdao, kako i zašto je došlo do poraza, zašto ste uopšte i stupali u sukob sa Rusima, zar Vam naš primer konfrontiranja sa mnogo jačim protinikom ništa nije pokazao i slično)

to interesuje i gruzinama , ali da se nadamo da cemo brzo saznati sto je bilo , ipak nemamo vise nadu, jos ne. najgore bilo, sto kad nasi momci mrtvi bez groblja lezali po sumama ili nihovi delovi , ubjani i oplackani , po trgama u Tbilisi presednik zeleo da navija narod za nega. tako ubjali motivaciju u narodu i kao da izgnanici i poginuvsi nje nista Sad pravio koncert... ovo nece da oprosti nikome narod, ko se stradao,ali sad nje vreme za to, sad i rusija zeli da skida saakashvili , za to nje vreme da radi narod to, sto neprjatelj hoce, sacekamo sledeci izbori. oni sami nemaju savest da dobrovoljno to uradi...










« Last Edit: September 28, 2008, 11:04:22 pm by staywhite » Logged
Zaslon
Moderator
stariji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 849



« Reply #205 on: September 28, 2008, 10:50:19 pm »

@staywhite

Hvala na odgovorima!
Logged
staywhite
mornar
*
Offline Offline

Posts: 36



« Reply #206 on: September 28, 2008, 10:56:24 pm »

Draga staywhite, sta mislis o ovom clanku iz londonskog casopisa The Economist? Srdacan pozdrav!

http://www.economist.com/world/europe/displaystory.cfm?story_id=11986018

citacu pazlivo i posle kazem moje mislenje.

--------------------------------------------------

do sada prevodila samo ovu statiju. druge cu posle, kad neko mi pomaze da gramaticki ispravi tekst i posle cu staviti.
---------------------------------------------------


presa.ge napravila interviju sa jednim vojnikom, ko  trenutno sluzi u zapadnoj gruziji u mesto svoje dislokacije . negov identitet necemo opublikovati. on isprica kako su borili nasi vojnici u Kodori, zasto ostavila specjalna brigada tu teritoriju.

-vojnice, sto falilo u Kodori gruzinskim vojnikam?

-skoro 3 meseca bili smo mi vec u Kodori, kad su poceli da pucaju. mi branili nasu teritoriju, bili smo sa mirotvornim misijama tamo.dok rusi su umesali , bilo je kod nas mirno. posle poceli da bombarduju nas. nisu oni bombardovali kuce, nego okolo bacali bombe, i nama isto. 2-3 sata produzavalo bombardiranje. kad poceli mi da pucamo na nih, onda i oni poceli da udaraju nas direktno.

-dali imali smo zrtvu ?
-jedan je zarvao se na minu, jednog ubio metak. pred nas stojala specijalna grupa. u suprotnom stranu stojali ili afxazi ili rusi, ne mogu da kazem tacnje.

-koliko dana trajala ta bitka?
-skoro 5 dana. imali smo vise nego dovolno i jelo i pice. Kodori bio kosntrolisano od naseg posebnog komandira. ne pamtim negov ime. dok rat poceo, nista nama nje falilo, kao da smo bili na dache, svez vazduh, lepa priroda, kupanja u reci, puno jela i pice. kad smo krenuli nazad , izvukli smo se, sve smo unistavali: i kotedji, i gorivo u cisternama, svasta smo minirovali da ne plene nih rusi ili afxazi. americko oruzje M-4 imali smo u rezervi skoro 1 kamaz i to smo vzrivali.

-kad neprjatelj vas bombardirao, imali li ste mogucnosti da oborite nih?
-naravno imali smo, mislim da smo oborili 3 iz nih, nisam licno to video, jer desilo to na drugom teritorji.

-govore da veza funkcionisala samo sa mobilima, nisu imala vojska "raciju", kako je bilo kod vas?
-kod nas bilo sve normalno.

-kad ste ostavili Kodori ?
-13 august. u 00:00 dosao naredjenje, desant je u okolini i hitno treba da ostavimo Kodori. tako je bilo naredjenje. strojli vas sve ukupno i citavu vojsku izvukli. specjalna brigada je bila vec ranje izasla. nisu mogli da vise spravljau sa nima , i nje bilo mogucnosti i izvukli se ranje od nas.

-sami ostavili oruzja i bez naredjenja izvukli su?
-tako nesto. ne znam tacnje, koja specjalna grupa bila - od ministarstva ili od odbrane.

-koliko bilo vojnika u specnazu ?
-ne znam ja to. znam sto bila zestoka bitka, od vazduha nas udarali i od suprotne strane isto, nisu mogli da izdrzi dalje, ako ne bi izvukl, ni 1 % nje bilo sansa da neko iz nih ostace ziv. drugo utro izasli smo i mi.

-gde bilo onda naselenje?
-naselenja ostavila teritoriju 2 dana prje. zena i deca mismo ispratili. naselenje izaslo i stojalo pred nasim kamazama i molili da izvucemo nih : "oni ce nas unictiti i izvucite nas odavde!" i mismo izvukli. ostali samo vojniki dok mogli.

-izvukli naselenja kamazima, a cim vi ste izasli onda?
-mi nismo izasli sa kamazima, videli bi oni. napravili neki koridor, stojali na liniju i izasli, ako bi neki napad bude, neki od nas bi ostalo ziv.  ne mogu da kazem, oni nas pustili da izadjemo ili mi uspevali to. ali kad smo isli, nisu oni gadjali. 20-25 km hodali peske. posle okupili nas kamazi, kamazi izasli  prazni .

-dali suprotnu stranu donjeli ste stetu?
-naravno, ali ne mogu da kazem koliko tacno.

-a sta dogodilo na putu?
-citava vojska sedela na kamazi, 5 kamaza i do 1500 ljudi, zamislite ! do Mestije dosli kamazima. tamo je serjant bataliona dao naredjenje, ko nisu obuceni u uniformama da predaju oruzje. znaci, trebalo da oruzje bacimo na jedno mesto i na drugom cekamo. mislili, sto mozda dole ima point-punkti rusa i ne smemo da imamo oruzje uz sebe , znaci ko smo bili obukli civilno odelo.

-kako su primili vas naselenje Mestije ?
-naravno lepo. ko su bili u "gradjanima", ostali smo tamo, a uniformisani sa kamazima nastavili put do Kutaisi. pesadje , mozda oko 100 ljudi, hteli da nadjemo kola i mi vratimo se do Kutaisi, ali nismo nasli kola. svani (*mesto na gruz. kavkazu Svaneti, oni se zovu svani) nas primili u po kucama i drugi dan vojna policija nasla nama automobila i poslali tako, 30-40 km oni pratili nas, posle rekli kuda treba da idemo, gde nas ne ocekuje opasnost.

posle 50-60 km hodali peske, mala staza bila u sumi, i sneg bio pao u planinama, prosli i snegoviti putevi,i tako dosli do kraja, vec padao mrak, kad smo stigli do jednog sela, narod nas primio u kuci i drugi dan opet vojna policija poslala nam vozila. dosli smo do Kutaisi, gde trebalo da bude nas "uchastok", ali rekli da nisu tu i poslali kuci i ceklai tako , kad ce nas da zovu opet.

-kad u tbilisi stigli soldati iz Cxinvala i Gori, lagano kazem da vladu i komandira bas nisu lepo upomenili. i kod vas je bilo takvo raspolozenje?
-ne, kod nas nje bilo takok. komandir, ko je bio u Kodori, taj covjek izgubio se, nismo ga videli posle, on je bio najglavni i kontrolisao nas do zadnjeg dana, ali na kraju ne stalo ga, ne znam dali po

ginuo ili tako ne stalo, ne mogu da kazem nista, sto ne znam...

http://presa.ge/index.php?text=news&i=3660
Logged
ZastavnikDjemo
poručnik korvete
*
Offline Offline

Posts: 3 509



« Reply #207 on: September 28, 2008, 11:11:21 pm »

Hvala ti puno!    Smiley
Imam jos jedno pitanje; da li ti ista znaci ime Leonid Siharulidze? Da li je ucestvovao u ratu? Bio je u Briselu kao vojni predstavnik Gruzijske vojske pri NATO. Srdacan pozdrav i unapred hvala! Smiley

« Last Edit: September 28, 2008, 11:22:25 pm by ZastavnikDjemo » Logged
staywhite
mornar
*
Offline Offline

Posts: 36



« Reply #208 on: September 29, 2008, 11:11:29 am »

Hvala ti puno!    Smiley
Imam jos jedno pitanje; da li ti ista znaci ime Leonid Siharulidze? Da li je ucestvovao u ratu? Bio je u Briselu kao vojni predstavnik Gruzijske vojske pri NATO. Srdacan pozdrav i unapred hvala! Smiley

mozda mislite Vasil Sikharulidze ?  Undecided on je ambasador, a leonida ne znam  Huh?

----------------------------------------
ovde zapisi jednog rezervista, prevodila sam sinhrono i opet izvinjavam se za stiliskicke greske

-------------------------------------------------------------------------------------

Pada mrak, oko 6 sati tacno kao sat iz planine cuje se pucanje, i nashi pucaju, to tvrdi monotonni zvizduk granata, sve izgleda da je tamo mnogo zakuhano, svakih pola sata jedan minibus dolazi do nas i skuplja momke koliko moze u nega stati ako ima mesta a ako nema nastavi voziti, kako kazu vozi u Agaru a sta se to dogadja u Agaru to samo djavo zna. Ipak fakt je i mi moramo ici tamo. Na kraju sidje mali minibus i nas utrpali kao na 2 sprata i odvezli.

Oko benzinske stanice gomila ljudi, malo dalje vidi se autobus sa natpisom «Cxinvali 50». Ni sam ne znam, mozda ce nas voziti u Cxinvali, radovao sam se, ne bih to rekao ali poslusajte ovo: Dosli smo dovde i ako odavde hoce neko da nas vrati kuci, to ne bi bilo nikako lepo. Nas pratilac vratio se nazad do autobusa i tuznim licem rekao: ko ima zelju da ide u Cxinvali neka ide a ko nece neka vrati oruzje i vrati se kuci… evo, ovde mi je bilo tesko:

Od malena bojao sam se smrti no kako sam odrastao prestao sam da se bojim smrti , nego vishe sam se bojao da ne nestanem i sad sam to osetio u realnosti, pola sata sam sedeo i gledao kako iz ranca viri izbacheno civilno odijelo i nisam mogao da se odlucim: da li da ga obucem i idem kuci ili da ostanem u uniformi pa neka me voze stim autobus i moja sudbina. Na kraju ja sam sve slozio u ranac civilno odijelo.

Cijelu noc smo proveli u dvoristu jedne kuce, tresli smo zube od zime, bilo je hladno, a iz daleka se culi odjeci ratnih borbi. Duvao je hladan vjetar, nas grijali svjetla kamaza koji su vozili u mraku. Sve kao diskoteka: ima i svjetlo ponekad a i galama se cuje, samo vjetar mi puno smeta.

Otprilike oko sata probudila nas galama ljudi, sigurno se nesto pocelo dogadjati, intezivno su poredali automobile , i male i velike i svi su vozili u jednom pravcu. Ljudi idu tamo-vamo i govorili razne informacije iz cega smo mi zakljucili da mi trebamo nazad! Nash komandir bataljona, njegov nadimak je bio Rumbo trazio je da se smirimo, sakupio nas je u dvoristu i rekao: idemo i mi nazad. Onda su poceli skuplati sve sto mi imali kod sebe: municiju, oruzje i sve sto smo imali kod sebe. Izasli smo na autoput tako pod teshkim teretom cekali da nas neko preveze.

Nash 121 bataljon, tacnije njegov aktivni deo premjestio se u zuti autobus i nisu svi stali, culi smo da nam govore: Vidimo se u Kareli a mi stojimo do zuba naoruzani na autoputu bez ikakvog komandira… poslije izvjesnog vremena nadjemo skloniste pod drvecem da mozemo sedeti ili lezati. Kad sam se probudio uz nas su bili i ostatki iz drugih bataljona i pozvali su nas da ruchamo. Imali smo puno hrane, ne bi mogli pojesti kad bi dvaput jeli zaredom… kasnije su nas opet pozvali u autobus i nash komandir sa nama, koji je imao vishe iscrpljeno lice  nego juce i da je naredjenje da vozimo za Kareli.

Vec treci dan sam naoruzan i hodamo tamo-vamo bez orjentacije, sad smo se logorolovali u shumi Kareli, ima nas oko 50-toro i cekamo. Svi smo rezervisti. Imamo jednog kapetana i jednog majora. Taj kapetan stvarno lichi na Rambo-a ali komandir ima taj nadimak, ne on. Imam prsluche (grudnjak) u koji mogu da mnogo sta stavim i mislim da mi je to sve i potrebno. Posle 3 dana prvi put sam izuo cizme i sa prljavim charapama pokazao na sunchevu svjetlost. Samo tri dana a kao da je sedmica
U vece nama su rekli: «pizdec rezervistam» i bacili nas u neko vozilo i uputili prema Kajori. Tamo su oduzeli od nas oruzje koje nismo koristili, samo rastezali ramena snjima 3 dana bez koristi. Tako se zavrshila ova pricha  sa puno gluposti i bez smisla.

a sad vidite ko je neprijatelj? Treba da se molimo da se prepusti nash grad, da se trci i nosi sve, sto god zapadne u rukama da nosi sa sobom a mi ovde sedimo i gledamo izdaleka, opustili smo ruke i moral i djavo samo zna kome da se molimo sada, ali ipak ako pogledamo realno ruski su tenkovi mogli da dodju i do kraja Kaxeti i to tako dok trepnesh okom itn «medjunarodna zabrinutost» sa ovim ne bi bilo ni malo snaznija nego sada. Sa ove distance mogu zakljuciti: Rusi su bili glupi, mogli su da nas speglaju do kraja zaslugom nashe vlade. U svakom slucaju prije 2 dana oni ( rusi) mogli su to obaviti, ne znam , vjerovatno da nas nisu zeljeli i nisu uradili.
Samo ne mogu da razumem ljude koji su mirno sedeli i statisticki racunaju stetu poginulih i opljackanih gradjana… ne znam, mozda to neko i zna, a ja ne....


http://bigcrow.wordpress.com/
« Last Edit: September 29, 2008, 11:35:50 am by staywhite » Logged
staywhite
mornar
*
Offline Offline

Posts: 36



« Reply #209 on: September 29, 2008, 11:14:22 am »

u skoro cu razgovor jednog dobrovolca, ko je bio na frontu u cxinvalskom regijonu. vidi se skoro sve dogadjaj, sto su dozivljali soldati. ima fakti i negova analiza, takodje razocerovanja.
« Last Edit: September 29, 2008, 11:28:38 am by staywhite » Logged
Pages:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.035 seconds with 22 queries.