PALUBA
April 25, 2024, 09:58:26 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Pozdravimo novog člana Ekapic
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16   Go Down
  Print  
Author Topic: Mala škola za Oklop  (Read 107039 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
SHOOTER
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 782


« Reply #105 on: February 04, 2012, 09:23:34 am »



Cerepovec privukao si mi paznju gorenavedenim komentarom. Mozes li malo da obrazlozis kako ovo zamisljas? Da me ne svatis pogresno, uopste ne postavljam pitanje cinicno ili sarkasticno.
Interesira me kako generalno 'zamisljas' jedan takav susret izmegu abramsa i T-55, cisto hipoteticki...Na sto baziras 'srce junacko'?
Po pisanju mi ne licis na samoubicu, sigurno imas neki takticki plan kako da porazis abramse i da ides kuci posle Smiley
Inace nisam tenkista, samo forumski entuzijasta i pasivni citac u 'oklopnu skolu' Smiley
Одговор је веома прост:

А) нису њега учили ови: „Imao je standardnu obuku od starješina koji su se bojali tenka kao velike nepoznanice koji su obuku prebacivali na nekog drugog koji je morao po naređenju da……” – од таквих се клонио, веома успешно;

Б) примењивао је ово: „A ima caka sa kojom se to sve uradi za za nekoliko minuta.“ – открио је све цаке;

В) осим: „U Srbiji je samo Vesna S. shvatila filozofiju tenka” он је још један неоткривени “схватилац” филозофије тенка;

Г) „To što tenk ima neke mogućnosti koje se ne koriste” – е он користи те неискориштене могућности:

Д) „Kad sam radio servis tenkova vojska često nije ni znala da je tenk pokvaren” – е наш друг је увек знао шта му је покварено, па су му мајстори то поправљали;

Ђ) има стручну верификацију; „Drago mi je da ima neko kao Ti i ………. Poznavaoci oklopa” – или ти сетификат о својој оспособљености:

Е) не користи ово; „Dovoljno je pogledati razvaljen tenk (nisam rekao rastavljen) u TRZ Čačak”, само тенкове које је растављао Влада;

Ж) имао је редовне лабарторијске вежбе и консултације: „Ali, prošle godine na Sajmu naoružanja, a gdje je organizovano otišla ekipa Palube ( pa zaglavili do kasno u kafani na splavu)“


Према томе: „........boj ne bije znanje nego srce u junaka. bacam rukavicu svakom tenkovskom vodu abramsa (unapredjenog) da ću ga zaustaviti u napadu tenkom T-55.
kako...?
e to je pitanje za prave tenkiste”

Ваљда ти је сада јасно како.

Љуба


Pa valjda mi nije. Mislim da gorenavedeni tekst ne odgovara mom pitanju.
Ipak, mislim da je uctivo dozvoliti da prvo odgovori onaj za koga je pitanje upuceno.
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #106 on: February 04, 2012, 10:15:31 am »

Neko je u životu pravio tenkove, neko ih je konstruisao, neko ih je uništavao, neko je pravio makete, neko je ljepio samoljepljive sličice, neko ih je gledao na televiziji, neko ih je koristio u miru, a neko u ratu.

Svi su se oni bavili tenkovima, i svako ima svoj pogled na tenk.
Za odgovor pod

A. U Nišu je u kasarni na Crvenom Krstu u VP 6592 bi jedan napredan kapetan (KIK). Nekoliko puta sam mu u Nišu objašnjavao postupak nulovanja i uvijek je ljutito izlazio iz tenka, jer "tu nešto ne valja". Prekomandovan u VP 3566 Zagreb, a gdje je predavao nešto o tenkovima. Kasnije sam i ja došao tu raditi sa njim, ali često nisam razumio njegova predavanja o tenkovima, a nakon nastave sam mu objašnjavao gdje je pogriješio. Normalno da mu to nisam govorio pred slušaocima. Kasnije magistrirao na temi o tenku, te je kasnije doktorirao. Nakon toga je prekomandovan u Beograd, pa je postao pomoćnik Ministra odbrane Vojske SCG, jer je bio general major. Sada je uvaženi profesor doktor na novosadskom univerzitetu.
Na njegovim predavanjima se vidjelo da ne zna o čemu priča. Matematika i teorija. Sve uopšteno i ništa konkretno.

Citat:
Diplomirao je u Zagrebu 1981.g. Magistarske studije na Mašinskom fakultetu Univerziteta u Nišu završio je 1989. g. Doktorsku disertaciju na Mašinskom fakultetu Univerziteta u Beogradu odbranio je 1999.g
kraj citata o profesoru koji je predavao teoriju o tenkovima.

Ali ima tu i nešto dobro. Zahvaljujući njemu sam napravio svoju prvu telefonsku centralu. Po početku rata bile su prekinute telefonske veze Srbije i Hrvatske. A imao je ženinu porodicu u Slavonskom Brodu, a on u Beogradu. A svi su mogli zvati Banja Luku. I onda ih je trebalo (telefonski) spojiti. Te sam uzeo u ruke olovku i papir, nacrtao šemu, pa sam uzeo u ruke lemilicu i ostali alat i napravio svoju prvu telefonsku centralu. Sad se bavim telefonijom. Mislim, tako je to počelo...

B. Caku znaju samo oni koji znaju tenk do ludila. Ako napamet zna prenosnu funkciju topa i kupole. A to mislim da ne znaju ni oni koji nas snimaju iz svemira.

C. jedino sam Vesni dao tajne podatke. Vesna je imala prenosnu funkciju i sve moguće tajne. Moj prvi susret sa njom je bio na ulici u Čačku. Trčala je za mnom, jer joj je vozač iz TRZ Čačak, a koji me dovezao u Čačak, rekao da sam ja taj. A čekala me je satima pred hotelom. I tada smo oko šest sedam sati pričali o tenku. Zaslužila je sve podatke koje je tražila. Svaki put kad sam dolazio u Beograd dolazila je do mene sa ogromnim brojem pitanja i tu sam trošio sate i sate. Žao mi je što je napustila TRZ Čačak. Dobila je ponudu za drugi posao koja se ne odbija. Vrhunski inžinjer.

D. Korištenje svih mogućnosti u tenku je dosta teško. Neke nisam ni ja nikad koristio.

E. Događalo se da i ja ne vidim neki kvar, te mi vojska kaže da ima neki kvar.

F. Predavao sam tenkove na više mjesta puno puta. Tabla, kreda, predavanje, pa na tenk, pa opet tabla, kreda i nakon toga ispitivao, ocjenjivao, obarao i davao potvrde, diplome i slično o poznavanju tenka, potvrde za majstore, potpisivao papire, rješenja itd.
Međutim, mene niko nikad nije ispitao i nije mi dao nikakav papir da ja znam nešto o tenku. Dakle, ja nisam stručan za tenk, te se molim tako i ponašajte prema meni.

G. Naš drug je koristio tenk koji  sam ja popravljao. Ne sjećam se da li sam tom tenku možda dizao kupoli ili mjenjao top, ali je bio na tenku.

H. Naš drug nije bio na konsultacijama na splavu prošle godine, ali ima šansu da to popravi prilikom idućeg sajma naoružanja.

Što se tiče susreta T55 i Abramsa toga do daljnjeg neće doći jer "boj ne bije svjetlo oružje, nego srce kod junaka" ali ovi koji prvo sve završe iz vazduha neće nikad da koriste srce kod junaka. Nego će da sa svojim "junačkim srcem i ponašanjem" da pišaju po mrtvim talibanima.

Mislim da je Cerepovec dosta doprinjeo ovoj temi, te mislim da je uvaženi drug Ljuba malo pretjerao.


Vlado
Logged
cerepovec
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 196


« Reply #107 on: February 04, 2012, 10:23:32 am »

kada se pogleda tenk T-55 koji je ukopan (kako treba) spreda od njega se ustvari vidi jako malo...jedva nekih dvadesetak cm. a i to što se vidi je pod vrlo velikim upadnim uglom.

nasuprot tome abrams kada se gleda čeono nema zaštitu za gusenice
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
tu ću ga gadjati i pokidati mu gusenicu.
a moraće da izadje iz zaklona ako želi da me napadne
a tenk u odbrani ravan je tenkovskom vodu u napadu

dakle nisam samoubica, već jedan normalan, motivisan čovek.

p.s.
trifko izvini što ovako postavljam sliku ali dva dana već neće od mene da primi slike...ne znam zašto


* m1a1abramstank.jpg (117.14 KB, 1024x768 - viewed 249 times.)
« Last Edit: February 04, 2012, 10:27:34 am by rasho, Reason: ubačena slika u atačment » Logged
micha
Stručni saradnik - OMJ
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 836


« Reply #108 on: February 04, 2012, 11:27:07 am »




   Svaka cast Cerepovec. Ipak je srce ono što bije bitku. Tukli su i iz vazduha ali nisu mogli baš sve da pogode. A kada su došli kopneno bilo je za njih veliko iznenađenje odkud toliko tenkova i oklopnih vozila kada su svakodnevno 3 meseca pogađali po 20-tak tenkova. Lično sam gledao britanskog poručnika komandira tenkovskog voda kako plače 99-te kada su naše 55-tice počele da izlaze iz zaklona i formiraju kolonu za povlačenje sa KiM-a. Njega su poslali sa 4 Čelendžera da zauzme položaj u mestu u kome smo mi imali ojačani tenkovski bataljon sastava 30 T-55 , 10 BVP , 12 SO-90 i ostalih vozila! Rekao je da on ima podatke da je 90 posto efektive VSCG uništeno i da ne očekuje neki veći otpor prilikom posedanja položaja dogovorenog Vojno-tehničkim sporazumom. Morali smo da ga tešimo da nećemo pucati na njih jer smo mi profesionalci i izvršićemo svoje naređenje kako je dogovoreno, ali džaba suza suzu stiže. Tvrdim i overavam da smo hteli mogli smo ih žive zapišavati, oni se ne bi bunili. Šteta što tada nije bilo YouTube-a, imalo bi šta da se prikaže. Znao je on da bi u sukobu verovatno uništio dosta naših vozila ali jednom bi ga i mi pogodili sa 100 mm . Nema veze što oklop ne bi verovatno bio probijen na njegovom Čelendžeru , i posle pogotka TF projektilom on i njegova 4 jarana pola sata ne bi unutra znali čiji su i gde se nalaze ( Pa kod bake na selu, što reče bokser koji se budi posle nokauta ). GPS je isto superiorna stvar i njihovo svako vozilo ga je tada imalo, ali bilo je dovoljno da pomerimo putokaze na raskrsnici i da cela kolona stane i čeka 2 sata da bi utvrdili da li treba da skrenu levo ili desno. Tek posle dolaska Nemačkog izviđačkog voda i kontakta Mother Bird-a ( verovatno AVAKS-a ) pomoću satelitskog telefona rečeno im je da ne obračaju pažnju na putokaze pošto su verovatno lažni. Do tada smo se mi izmešali sa kolegama tenkistima i uveliko razgledali njihove mašine uzimajući dvogled, perorez i druge sitnice od preplašenih tenkista kao suvenire. Jer u ruke Mandušića Vuka, svaka puška biće ubojita.


Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 016


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #109 on: February 04, 2012, 01:15:03 pm »

Quote
U Nišu je u kasarni na Crvenom Krstu u VP 6592 bi jedan napredan kapetan (KIK). Nekoliko puta sam mu u Nišu objašnjavao postupak nulovanja i uvijek je ljutito izlazio iz tenka, jer "tu nešto ne valja"

Ako ne zna da nuluje, džaba mu ma koja diploma i(li) doktorat. Pa to je morao da zna svaki vojnik nišandžija i k-dir na odsluženju vojnog roka, o podoficirima i oficirima da ne govrim.
Nulovan sistema je izjednačavanje napona končanice i sve se radi uz pomoć potenciometra.
Radi se u polustabilizaciji i u punoj stabilizaciji.
« Last Edit: February 04, 2012, 02:10:29 pm by Broker » Logged
cerepovec
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 196


« Reply #110 on: February 04, 2012, 02:06:39 pm »

Quote
U Nišu je u kasarni na Crvenom Krstu u VP 6592 bi jedan napredan kapetan (KIK). Nekoliko puta sam mu u Nišu objašnjavao postupak nulovanja i uvijek je ljutito izlazio iz tenka, jer "tu nešto ne valja"

Ako ne zna da nuluje, džaba mu ma koja diploma i(li) doktorat. Pa to je morao da zna svaki vojnik nišandžija i k-dir na odsluženju vojnog roka, o podoficirima i oficirima da ne govrim.
Nulovan sistema je izjednačavanje napona anode i katode končanice i sve se radi uz pomoć potenciometra.
Radi se u polustabilizaciji i u punoj stabilizaciji.

moram da se "pobunim"
oficir to ne mora znati...uostalom više ću verovati oficiru koji ne zna da nuluje sistem, ali zna da izvede manevar (manevar kao što je izvela timočka divizija protiv bugara 1915-te), ili oficiru koji postavi čitavu brigadu u zasedu (na Akademiji, reče mi neko davno, jednom je bio i čitav korpus u zasedi) sa manevrima za uvlačenje itd itd...

predavanje oficira ne treba da glasi "sistem se nuluje u polustabilizaciji itd itd..." već ..."pred neprijatelja izaći pripremljenom tehnikom"...a nulovanje se podrazumeva kao jedna od tačaka iz priprema tehnike i ljudstva u očekujućem rejonu"

i najgori majstor mašinista će odštampati tabak bolje od najboljeg grafičkog inženjera i to je sasvim normalno i tako treba.
ili da postavimo drugačije pitanje...
da li ćete pristati da operaciju izvede medicinska sestra koja 30 godina dodaje instrumente hirurgu i gleda kako on operiše, pritom zna svaki instrument kako se zove umesto lekara hirurga koji je završio juče specijalizaciju?

na ovom primeru...
da li komandu bataljona poveriti poveriti desetaru koji savršeno nuluje sistem ili oficiru abehajcu?

da uprostim još malo (ovo gore je ipak pregrub primer)
podoficir (sada se zovu mladji oficiri jel da) tenkista brine o manjem brolju ljudi, uči samo to i to mora znati - oficir uči mnogo više, brine o više ljudi i on to ne mora znati. on zna nešto drugo
Logged
Bandzi
zastavnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 331


« Reply #111 on: February 04, 2012, 02:10:03 pm »

Čak sam i ja kao vozač znao da nulujem sistem i još ponešto na mestima nišandžije i komandira. Nije svaki čovek zainteresovan i spretan sa tehnikom. Neki su od toga potpuno operisani i tu ne pomaže nikakvo predavanje i učenje.
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 016


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #112 on: February 04, 2012, 02:11:56 pm »

Čak sam i ja kao vozač znao da nulujem sistem i još ponešto na mestima nišandžije i komandira. Nije svaki čovek zainteresovan i spretan sa tehnikom. Neki su od toga potpuno operisani i tu ne pomaže nikakvo predavanje i učenje.
Bravo, baš sam i to hteo da pomenem, mnogi vozači tenka kojima nije u opisu radnog mesta da znaju da nuluju su nulovali bez problema.
Logged
Bandzi
zastavnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 331


« Reply #113 on: February 04, 2012, 02:27:58 pm »

@cerepovec, ja baš mislim obrnuto. Kada sam bio u vojsci, imao sam veliko poverenje u svog komandira čete, ne samo ja već i moji drugari. To poverenje je zaslužio jer je bio pravi oficir i poznavao je tenk vrlo dobro. Pojedini oficiri koji su demonstrirali svoje neznanje o tenku (na primer moj komandant bataljona), za mene su bili "ladna voda". Kako će neko ko ne poznaje tenk moći pravilno da ga upotrebi, kako praktično kao komandir tenka (čete), tako i taktički kao komandant bataljona ili brigade?
Logged
kukimiro
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 390


« Reply #114 on: February 04, 2012, 02:54:40 pm »

Nemam sliku Rotativni konektor VKU -330 – 4.
Ostalo


* P7200092.JPG (161.56 KB, 1024x768 - viewed 115 times.)

* Picture 267.jpg (356.21 KB, 1024x768 - viewed 122 times.)

* Picture 252.jpg (199.41 KB, 558x1024 - viewed 134 times.)
Logged
cerepovec
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 196


« Reply #115 on: February 04, 2012, 02:56:46 pm »

i sad taj komandir u koga si imao poverenja (koji je to poverenje zaslužio poznavanjem tenka u prste) bude premešten na dužnost k-dira intendantske čete. vojnici neće imati poverenja u njega jer on ne poznaje konstrukciju kazana, a ume samo da isprži jaja. i ne daj bože moraju i kuvari u borbu...vojska će po principima demokratije odbiti da ide na juriš - zaboga ne žele da ih vodi u borbu ko ne zna konstrukciju kazana niti od čega su napravljeni potenciometri na šporetu.

p.s.
naravno da u vojsci nema demokratije nemojmo se kačiti o trivijalnosti
pokušao sam da budem plastičan
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #116 on: February 04, 2012, 03:05:37 pm »

kada se pogleda tenk T-55 koji je ukopan (kako treba) spreda od njega se ustvari vidi jako malo...jedva nekih dvadesetak cm. a i to što se vidi je pod vrlo velikim upadnim uglom.

nasuprot tome abrams kada se gleda čeono nema zaštitu za gusenice
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
tu ću ga gadjati i pokidati mu gusenicu.
a moraće da izadje iz zaklona ako želi da me napadne
a tenk u odbrani ravan je tenkovskom vodu u napadu

dakle nisam samoubica, već jedan normalan, motivisan čovek.

p.s.
trifko izvini što ovako postavljam sliku ali dva dana već neće od mene da primi slike...ne znam zašto


Nikakav problem Wink


Čekajte malo ljudi ako oficir nezna neke stvari, kako očekujete da to posada zna tj. od koga očekujete da ona to nauči Huh?
« Last Edit: February 04, 2012, 03:15:46 pm by trifko86 » Logged
Bandzi
zastavnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 331


« Reply #117 on: February 04, 2012, 03:41:48 pm »

i sad taj komandir u koga si imao poverenja (koji je to poverenje zaslužio poznavanjem tenka u prste) bude premešten na dužnost k-dira intendantske čete. vojnici neće imati poverenja u njega jer on ne poznaje konstrukciju kazana, a ume samo da isprži jaja. i ne daj bože moraju i kuvari u borbu...vojska će po principima demokratije odbiti da ide na juriš - zaboga ne žele da ih vodi u borbu ko ne zna konstrukciju kazana niti od čega su napravljeni potenciometri na šporetu.

p.s.
naravno da u vojsci nema demokratije nemojmo se kačiti o trivijalnosti
pokušao sam da budem plastičan

Ovo što si napisao je u najmanju ruku neozbiljno. Većina tenkova M-84 je u ovim prethodnim ratovima uništena zbog pogrešne taktike i nepoznavanja tehnike od strane pretpostavljenih i neobučenosti posade tenka.
Logged
SHOOTER
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 782


« Reply #118 on: February 04, 2012, 04:36:32 pm »

kada se pogleda tenk T-55 koji je ukopan (kako treba) spreda od njega se ustvari vidi jako malo...jedva nekih dvadesetak cm. a i to što se vidi je pod vrlo velikim upadnim uglom.

nasuprot tome abrams kada se gleda čeono nema zaštitu za gusenice
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
tu ću ga gadjati i pokidati mu gusenicu.
a moraće da izadje iz zaklona ako želi da me napadne
a tenk u odbrani ravan je tenkovskom vodu u napadu

dakle nisam samoubica, već jedan normalan, motivisan čovek.

p.s.
trifko izvini što ovako postavljam sliku ali dva dana već neće od mene da primi slike...ne znam zašto


Hvala Cerepovec na odgovor, ovo me interesiralo.
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #119 on: February 04, 2012, 07:08:38 pm »

Ajde da se vratimo nazivu teme.
Mala škola za oklop.

Kukimiro je postavio nekoliko slika. Hvala.

Da malo pišem o ovim slikama.
Na drugoj slici vidi se dio kupolice komandira. Unutrašnjost. Na kutiji K1-M vidi se četri kabla, dva su ofarbana u crveno, a dva su neofarbana. Razlog farbanja je to što imaju dva para istih konektora, pa da se nebi zamijenili spaja se crveni kablovski konektor na crveni šasijski konektor. Bilo je stručnjaka koji su to zamijenili, pa je bilo fine paljevine. Nespojeni konektor na kutiji K1-M je test konektor Š2 koji služi za mjerenja signala. Na ruskoj kutiji K1-M ima još jedan nespojeni konektro koji služi za razna podešavanja. Ovaj poklopac na nespojenom konektoru na kutiji K1-M je stavljen na moje traženje. Tu se nalaze naponi do 400 volti, a bilo bi dovoljno ubaciti novčić na taj konektor i eto paljevine. Te je taj konektor ugrađivan od druge serije tenkova, a kasnije je stavljen na tenkove na kojima nije bio ugrađen fabrički.

Više kutije K1-M vidi se svjetlo za komandira, senzor natpritiska, te dijelovi koji stoje na kupolici komandira.

Tu se vide neki dijelovi, pa da objasnim šta oni tu rade.

Kako komadir daje akviziciju. Zaokrene svoju kupolicu i stisne jedno od dva dugmeta rukohvatima na DNKS-2. Na DNKS-2 imaju dvije ručke i na svakoj je po jedan taster. Jedan je za start akvizicije, a drugo za blokadu kardana komandira. Više se ne sjećam koje je koje. Ako ima neko sa boljim pamćenjem neka napiše.
Na slici se vidi pocinčana kutija sa zadnje strane unutrašnjosti kupolice komanira. Tu je jedan prekidač koji ima točkić na vrhu i zakretanjem kupolice on se pomjeri u jednu stranu zavisno od smjera u koji je komandir okrenuo kupolicu. I taj prekidač daje signal akvizicija lijevo ili desno. Pored poluge za blokadu topa, crveno ofarbano, vide se tri klizne staze više zupčanika. Na te tri klizne staze su kontakti za napajanje nišanske sprave, kontakt za akviziciju i kontakt za blokadu kardana komandira. Ako postoji zahtjev za akviziciju, stisnut taster akvizicije, sistem mora da dobije i podatak iz one pocinčane kutije na koju je stranu akvizicija. I ako je upaljen pogon po azimutu kupola počinje da se vrti u stranu na koju ke zaokrenuta kupolica komandira. I tako se kupolica može vrtiti neprekidnao u tu stranu. Dok komandir drži taster akvizicije. Ali ako komandir stisne i tester blokade kardana kupolica komandira počne da se vrti u kontra stranu od kupole. Sa zupčanika ležaja kupole dolazi pogon kupole, i preko kardana koji je ukuplovao pogon, a koji se vidi iza, ispod, naslona komandira, lijevo od natpisa K1-M, osovina, koja je porivena sa limom, ovdje malo oguljenim, pokreće kupolicu komandira preko zupčanika koji je vidljiv na slici. I tako se kupolica vrti na kontra stranu od kupole i nakon nekog vremena dođe u isti položaj sa kupolom i prekidač koji daje smjer akvizicije da podatak da je usaglašen položaj kupole i kupolice, te se isključuje akvizicija.

To je malo o akviziciji komandira.

Kukimiro, hvala za slike.

Vlado

Malo kasnije o VKU, vrtljivom kontaktoru čiji je donji dio spojen na šasiju tenka, a gornji se vrti sa kupolom.
Logged
Pages:  1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.032 seconds with 22 queries.