PALUBA
March 29, 2024, 01:17:14 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16   Go Down
  Print  
Author Topic: Mala škola za Oklop  (Read 104402 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #120 on: February 04, 2012, 08:24:00 pm »

Malo kasnije o VKU, vrtljivom kontaktoru čiji je donji dio spojen na šasiju tenka, a gornji se vrti sa kupolom.

Jel je to ono, kad se kablovi zapletu ako se kupola vrti previše puta u jednu smer? Grin
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #121 on: February 04, 2012, 09:14:02 pm »

Vidim uči se gradivo.   
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #122 on: February 04, 2012, 09:15:47 pm »

Hvala.
Logged
micha
Stručni saradnik - OMJ
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 831


« Reply #123 on: February 04, 2012, 10:41:21 pm »




   Malo ćeš teže doći do slike rotativnog kontaktora pošto on stoji ispod obrtnog transportera i oko njega se nalazi zaštitni lim. Vidljiv je tek kada se skine kupola pri remontu. Inače potpuno je isti kao i na T-55 i 2S1 Gvozdik. Kod 55-ice je vidljiv golim okom i pri žešćem prangijanju ako poslužilac ne stigne da izbaci čaure od topa već se one kotrljaju po patosu, pri okretanju kupole se događalo da pokida kablove od VKU-a. Kod Gvozdike se isto nalazi ispod zadnjaka topa ali je zaštićen debelom gumom i konusnim limenim deklom tako da je u potpunosti zaštićen.

Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #124 on: February 05, 2012, 08:02:48 am »

Nije potpuno isti. Razlika je u 4 žice između T55 i T72 (M84), a za Kuvajtski VKU je dodano još 4 žice zbog radio opreme.

Sad gledam onu emisiju "Dozvolite da " povratimo, pa ću kasnije da nešto pišem o tome.

Vlado
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #125 on: February 05, 2012, 01:43:24 pm »

Dakle,
ВКУ — вращающееся контактное устройство

obrtni kontaktor.

Uređaj koji je jednom svojom donjom stranom pričvršćen za pod tenka, u centru vrtnje kupole, a gornjom stranom spojen za kablažu koja ide na kupolu tenka.
Na donjoj stranu uređaja nalaze se četiri konektora koji imaju paralelene konektore sa gornje, pokretne strane, uređaja.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


Postoji više vrsta ovih obrtnih kontaktora zavisno od tipa vozila u koji se ugrađuje.
ВКУ-1-150, ВКУ-330-1-180, ВКУ-330-4-170

Na tenku T54 nema ovakvog kontaktora, nego ima neka obrtna piksna. Prvi put se kod Rusa pojavio na tenku T55.
U zapadnoj literaturi je označen kako slip ring. Međutim, kod američkih tenkova sa njega se još daje i podatak gdj se nalazi kupola u odnosu na šasiju, jer američki tenkovi moraju dići top kad prelazi preko motora. Ruski tenkovi mogu sa sasvim spuštenim topom obići pun krug kupolom.

Na ovom VKU o kojem pričam ima osam konektora. Napajanje kupole ide preko konektora Š8, a kojem je paralela konektor Š1 sa gornje strane VKU, a koji se kasnije spaja sa filterom F5. Tuda prolazi glavni vod za napajanje kupole, a koji je prije toga prošao preko 200 amperskog osigurača. Taj se kabal nakon filtera F5 grana i spaja sa razvodnom tablom lijevom i razvodnom tablom desnom. Kukimiro je nedavno postavio sliku razvodne table lijeve ( kod nišandžije). Greška u montaži ovoga kabla je jako opasna, te je zbog greške u montaži u Đuri Đakoviću izgorio djelomično napravljen tenk. Istoplili su se skoro svi kablovi, a zbog pada napona u tenku ( kratki spoj na VKU) nije mogao da radi ni sistem za automatsko gađenje požara.

Konektoru Š5 na šasiji odgovara konektor Š3 na gornjem dijelu VKU i tuda ide napajanje pogona topa po visini i ostali uslovi za rad sistema stabilizacije.

Konektoru Š7 na šasiji odgovara konektor Š4 na gornjem dijelu uređaja. Tuda idu signali za pokretanj i upravljanje pogona po pravcu i neki signali potrebni za taj rad. Spušten poklopac vozača i sl.
Konektoru Š6 na šasiji odgovara konektor Š2 na gornjem dijelu uređaja i tuda idu signali radio opreme. U verziji za Kuvajt na ovome su konektoru dodana dodatna 4 kontakta, jer u kuvajtskoj verziji tenka imaju dvije radio stanice.

Gornji dio obrtnog kontaktora je mehanički spojen sa obrtnim transporterom mehanizma punjenja u čijem se centru nalazi, i to preko jedne uške koja se nalazi na gornjem dijelu.
U slučaju da se ova uška otkači kablovi će biti mehanički opterećeni, ali će jedno vrijeme okretati VKU.

Međutim, negdje 1988 ili 1989 zovnu me za Praznik rada, Prvi maj iz fabrike Prva petoletka Trstenik. Tamo su imali testnu kupolu na kojoj su ispitivali hidrauliku tenka M84 u procesu proizvodnje. I otkačio se mehanički spoj kupole sa obrtnim transporterom. I kupola se vrtila, a kablovi se usukavali dok nije nastupila paljevina. Požar na ispitnom sistemu. I nakon nekoliko sati pripreme odem u Trstenik, gdje sam došao oko pola pet ujutro. I do podne popravim sve. Bila je kompletno izgorila instalacija na ispitnom sistemu, a i mehanički oštećena usukavanjem kablova.
U toku eksploatacije tenka M84 nikad se nije pokvario, koliko ja znam, ni jedan VKU.

Vlado


* VKU-330-4_NOVYJ.jpg (43.82 KB, 480x360 - viewed 351 times.)
Logged
micha
Stručni saradnik - OMJ
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 831


« Reply #126 on: February 05, 2012, 03:48:01 pm »




  ,, U toku eksploatacije tenka M84 nikad se nije pokvario, koliko ja znam, ni jedan VKU.''



   Koliko i ja znam na 84 nikad, što se ne bi moglo reći za T-55. Koliko li sam samo sati preklečao ispod zadnjaka topa tražeći koja žica gde ide pošto su sve bele boje, a kada se otkine kabl iz konektora ne postoji drugi način nego da se po šemi traži žica po žica. Par puta sam morao menjati kompletan VKU pošto je bio mehanički oštećen od čaura i delova opreme koji su ležali na podu i prilikom okretanja kupole udarili u njega.


Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #127 on: February 05, 2012, 05:00:11 pm »

Dakle, greška nije bila do tenka, nego do korisnika. Da ste pokupili čaure sa poda do toga nebi došlo.
Logged
micha
Stručni saradnik - OMJ
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 831


« Reply #128 on: February 06, 2012, 11:34:12 pm »




   Tenkove uvek koristi  ,,posebna'' grupa korisnika koja bi i nakovanj pokidala. Zato su Rusi na narednim modelima ovaj vitalni el. mehanički sklop sakrili ispod patosa da se što teže dođe do njega.
    Nisam uspeo da nađem TT karakteristike stereoskopskog daljinomera sa T-72. U mladosti sam se pomalo bavio fotografijom i tada me je oduševljavao fotoaparat Zenit koji je izoštravanjem slike u tražilu određivao fokus, odnosno udaljenost objekta. Čini mi se da na sličnom principu funkcioniše i ovaj daljinomer pa me zanima poređenje sa laserskim daljinomerom na M-84, odnosno prednosti i mane jednog i drugog. Da li možemo čuti nešto na ovu temu?


Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #129 on: February 07, 2012, 07:26:09 am »

O tome sam pisao na https://www.paluba.info/smf/index.php?topic=4018.msg93179#msg93179

Vlado
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #130 on: February 07, 2012, 08:44:00 am »

Kao dopuna, slika stereoskopskog daljinomera sa T-64.

LPB
Logged
kukimiro
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 390


« Reply #131 on: February 09, 2012, 03:48:46 pm »

Nema nam g. Vlade, pa da ne dođe do zastoja.

Za što služi ovaj "komplicirani" uređaj?




* 051.JPG (29.16 KB, 448x336 - viewed 98 times.)
Logged
pvanja
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 276



« Reply #132 on: February 09, 2012, 04:00:54 pm »

Ja sam za tenkove totalni "dunster" ali ovo bi trebalo da su manometri za merenje pritiska u menjacima-valjda.
Logged
kukimiro
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 390


« Reply #133 on: February 09, 2012, 04:08:56 pm »

Točno.
Logged
cerepovec
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 196


« Reply #134 on: February 11, 2012, 12:24:45 am »

a što je ovde zamrlo...koliko do neki dan nisam stizao sve da pročitam...
prihvatam da sam malo glumpav al nešto mi ne štima...prazno bwe
Logged
Pages:  1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.029 seconds with 22 queries.