PALUBA
April 27, 2024, 03:42:11 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Prilikom registracije lozinka mora da sadrži najmanje osam karaktera, od toga jedno veliko slovo, i bar jednu cifru, u protivnom registracija neće biti uspešna
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  [1] 2   Go Down
  Print  
Author Topic: Odlazi cirkus...  (Read 17429 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 062


« on: November 26, 2007, 10:14:50 pm »

Pre par dana je u luci MTRZ "Sava Kovačević" u Tivtu započelo rezanje raketne fregate 32 u staro gvoždje. Raketna fregata (bivši VPBr - veliki patrolni brod) nalazi se van funkcije od 1994. godine nakon izbijanja požara generatora ( i još nekih kvarova). Još tada stavljen na listu čekanja za veliki remont, zbog opšte poznate situacije sa finansiranjem tadašnje VJ i potonje VSCG, nikada ga nije dočekao. Sa njega su kasnije skidani delovi za održavanje drugog boda iste klase, raketne fregate 31.

Delovi skinuti sa njega (naoružanje i delovi nadgradja, trupa...) biće ugradjeni u libijsku fregatu "Al Gortabyah", čiji se remont vrši u Libiji.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
 


* 1.jpg (126.99 KB, 640x480 - viewed 487 times.)
« Last Edit: July 29, 2010, 08:06:54 pm by Boro Prodanic, Reason: Ubacivanje slika u atačment » Logged
MORNAR
vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 642


« Reply #1 on: December 08, 2007, 12:04:02 pm »

Rade, ti si neki opasan majstor. Kako znaš sve što se događa na moru a ti usrd Srbije............
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 062


« Reply #2 on: December 08, 2007, 01:57:56 pm »

Jednom obaveštajac, uvek obaveštajac... Smiley

Šalim se, ima dosta izvora.
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 027


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #3 on: December 08, 2007, 05:24:25 pm »

U svakoj šali pola istine, naravno i ja se šalim Smiley ili ne Wink
Logged
zveljarin
desetar
*
Offline Offline

Posts: 123


« Reply #4 on: March 23, 2008, 12:13:58 am »

sta je sa vpbr 31 "split"? ako se ne varam ostecen je 1990. pred splitskim vratima i od tada trajno onesposobljen. cini mi se da sam ga u novembru prosle godine vidio privezanog u blizini potkopa "rose". da li je i on izrezan?
« Last Edit: March 23, 2008, 11:49:32 am by zveljarin » Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #5 on: August 14, 2008, 08:16:59 pm »

Koja je to topovnjača isečena,vidim ikasapljen trup topovnjače pored trupa 32?
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 062


« Reply #6 on: August 14, 2008, 08:21:19 pm »

RTOP-403 „Ramiz Sadiku“... 2007. godine je prodata kao sekundarna sirovina
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #7 on: August 14, 2008, 08:25:01 pm »

Tuga.........
Logged
FF
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 929


« Reply #8 on: August 15, 2008, 05:48:31 am »

RTOP-403 je rashodovana još 1999. Naime, brod je prema projektu Mornaričko-Tehničkog Opitnog Centra treba da bude doveden na standard RTOP-401, prilikom čega je trebalo i da se odradi rekonstrukcija krmenog dela, izbacivanje topa 57mm i ugradnja AK-630. Onda je izbio rat s NATO, pa nakon toga se Crna Gora sve više udaljavala iz federalne države, finansiranje je obustavljeno i na kraju, posle par godina stajanja, brod sa koga je sva oprema s palube bila demontirana je otpisan. Interesantno je da su u njemu još uvek bila 2 potpuno ispravna MTU motora i 2 R-R Proteus plinske turbine, koje su pre prodaje trupa, a nakon raspada Državne Zajednice demontirali ljudi iz tehničkog remontnog zavoda Čačak i negde ih odneli.

Quote
sta je sa vpbr 31 "split"? ako se ne varam ostecen je 1990. pred splitskim vratima i od tada trajno onesposobljen.

VPBR-31 nikada nije ni ogreban u ratu, a kamoli onesposobljen. Propaganda.

VPBR-32 je pogođen pred Zadrom prilikom pokušaja deblokade artiljerijsko-školskog centra, u konstrukciju dimnjaka iz topa 40mm. Oštećenje je bilo zanemarljivo.
« Last Edit: August 15, 2008, 05:50:35 am by FF » Logged
mrsvilar
mornar
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6


« Reply #9 on: September 19, 2008, 11:57:01 pm »

Kakav tuzan kraj za jedan brod. bas steta. koliko smo piva popili na trideset-dvojci dok je na njoj bila "kantina"  Wink
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 062


« Reply #10 on: September 20, 2008, 09:45:35 am »

Samo što si okasnio da baciš basket na palubi RF-32 sa ono malo posade što su imali.
Logged
nostromoST
mornar
*
Offline Offline

Posts: 4


« Reply #11 on: September 20, 2008, 09:51:11 am »

vpbr 31 ili imenom Split,je itekako ostecen u Splitskim vratima....gledao sam na svoje oci sa 14-og kata moje zgrade kako se opasno nageo izresetan,a zatim je pustio dimnu zavjesu i odplutao kuci....tada sam bio sretan sta su ga pogodili,a danas sam jaaako zalostan sta su se sve te zavrzlame kao sta je bio taj prokleti rat dogodile... Sad
Logged
FF
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 929


« Reply #12 on: September 24, 2008, 08:27:12 am »

Momčino, kao prvo - dobrodošao na Palubu. Kao drugo, ne znam dali će to to razočarati ili će te pak prosvetliti, ali VPBR-31 Split nije u ratu 1991. ni ogreban, a kamoli izrešetan. Hrvatsko "topništvo" postiglo je pogotke u nekim okršajima 1991. u srednjem Jadranu, ali među njima ni u kom slučaju nije bio gore pomenuti brod. VPBR-32 je pogođen granatom Boforsa 40mm u konstrukciju dimnjaka, dva minolovca (143 i 144) su teško oštećena pogocima ZIS-eva 76mm sa rta Lovište, minolovac M-161 je na sidrištu Baćina u Pločama pogođen minobacačkom minom u pramac, oružar PO-92 je na Lastovu iz glisera koji je projurio pored sidrišta na kome je krcao mine pogođen zoljom u radio kabinu, granični patrolni čamac PČ-176 izgubljen je pogotkom nečim (vode se polemike - čime) sa o. Šolta, itd. Ali, VPBR-31 "Split" nije pogođen ni tog 16.11.1991. ni pre ni posle toga. Nije da za to nije bilo prilike, zapravo - VPBR-31 je brod JRM koji je najviše eksploatisan u borbenim dejstvima JRM, i koji je najviše puta i bio na liniji vatre, kao komandni brod TG "Vis" čija je zona odgovornosti bila srednji Jadran - najvrelije područje u tim jesenjim mesecima 1991.

Najkonkretnije - "pogodak" koji si "video" nije se nikad desio, u pitanju je najobičnija ratna propaganda koju su lansirali hrvatski mediji da bi podigli vlastiti moral. Tog dana kada se odigravao spomenuti okršaj u splitskim vratima, VPBR-31 predvodio grupu brodova koja je izvela odmazdu po unapred najavljenim ciljevima, zbog gore pomenutog potapanja PČ-176 na kome je poginulo dvoje moranara JRM. Brod se zaista našao pod vatrom, ali se manevrom izvukao bez ikakvih posledica. Prilikom izvlačenja, došlo je do tehničkog problema, kada je naređeno startovanje gasne turbine radi razvijanja maksimalne brzine. Turbina se pokrenula tek nakon nekoliko pokušaja starta, što je prilikom pokretanja dovelo da toga, da je brod kroz dimnjak ispustio gust oblak crnog dima. To je s druge strane protumačeno kao pogodak.

Na kraju, i sam sam za vreme studija proveo neko vreme u RMTZ "Sa. Ko." na praksi i to sam iskoristio da u navodnom događaju popričam sa inženjerima koji su vodili sve remonte VPBR-ova od 1991. pa na dalje. Dobio sam potvrdu da je dimnjak na VPBR-32 krpljen, ali VPBR-31 nije imao nikakva oštećenja iz rata. Ali, imao je problema čiji je uzrok bila sabotaža. Početkom 1991. VPBR-31 bio je na remontu u Tivtu, ali je nakon što je najveći deo remonta obavljen, otplovio za Split, gde je trebao biti urađen remont automata na topovima 76mm. U Splitu su topovi sabotirani, tako što su opruge automata za izbacivanje čaura skraćene za nekoliko mm, tako da se tokom čitavog sukoba dešavalo da nakon nekoliko ispaljenih hitaca top zaglavi. Naravno, niko nije znao šta je uzrok tome - to je otkriveno tek sledeće godine, kad su topovi rastavljeni i pregledani.
« Last Edit: September 24, 2008, 08:30:09 am by FF » Logged
nostromoST
mornar
*
Offline Offline

Posts: 4


« Reply #13 on: October 02, 2008, 04:08:24 pm »

nebi htio da ovo postane prepucavanje oko gluposti....Prijatelju,ja odgovorno tvrdim da sam na svoje oci vidio dvije eksplozije na krmi,i da se brod doslovno dao u bjezanje....Nije vazno jeli bio pogođen ili ne....u cijeloj prici je najbitnije i najzalosnije to da je upravo taj brod pucao po gradu cije ima nosi,i gdje su jos uvijek stanovale obitelji ljudi koje su sacinjavale posadu....Tog je dana bilo dosta civilnih zrtava u Splitu,a da o materijalnim stetama i ne govorim....Drzim da do svega toga nije trebalo doći.....a ljudima koji su ga pogodili treba dati svaku pohvalu za ucinjeno,jer sa takvim sredstvima i oruzjem othrvati se i pruziti otpor puno puta jacem neprijatelju,bilo je totalno suludo,ali u ovom slucaju izvedivo.....
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 062


« Reply #14 on: October 02, 2008, 04:13:50 pm »

@nostromoST

Da li po tebi postoji razlog da clanovi posade i danas precutkuju, odnosno kriju pogodak u brod? Da li je moguce da bar neko ne kaze da su pogodjeni, da je neko tom prilikom povredjen i slicno? Tada bi precutali i pogotke svih ostalih brodova koji su bili pogodjeni ali i izvuceni iz RH?
Logged
Pages:  [1] 2   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.027 seconds with 22 queries.