PALUBA
April 27, 2024, 10:03:03 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Donirajte Palubu
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23   Go Down
  Print  
Author Topic: Stigla polarna zima 2012 [prošla]  (Read 42635 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
leut
Počasni član foruma
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 721



« Reply #180 on: February 04, 2012, 08:40:36 pm »

Danas u Splitu...

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* split_pingvini.jpg (76.08 KB, 720x539 - viewed 167 times.)
Logged
rotring
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 555


Najkraci put do ludnice!?Jednostavno,samo skrenes!


« Reply #181 on: February 04, 2012, 09:23:02 pm »

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Razglednica iz toplijih krajeva  Grin


* n.jpg (20.77 KB, 289x320 - viewed 163 times.)
Logged
leut
Počasni član foruma
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 721



« Reply #182 on: February 04, 2012, 09:33:19 pm »

Momci iz Crivca u Dalmatinskoj Zagori su se snašli i od male "peglice" napravili veliku ralicu...

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* crivac-dalmacija_mala-peglica_velika-ralica.jpg (26.52 KB, 596x399 - viewed 163 times.)
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 492


« Reply #183 on: February 04, 2012, 09:34:56 pm »

Momci iz Crivca u Dalmatinskoj Zagori su se snašli i od male "peglice" napravili veliku ralicu...

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Kad sam video auto, učinilo mi se na trenutak da vidim Renault 8 ili 10.
Logged
rotring
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 555


Najkraci put do ludnice!?Jednostavno,samo skrenes!


« Reply #184 on: February 04, 2012, 11:02:52 pm »

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

 Grin


* 9_n.jpg (30.89 KB, 539x477 - viewed 155 times.)
Logged
leut
Počasni član foruma
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 721



« Reply #185 on: February 05, 2012, 12:04:57 am »

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* komsije.jpg (43.61 KB, 600x600 - viewed 148 times.)
Logged
SHOOTER
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 782


« Reply #186 on: February 05, 2012, 03:54:04 am »

Ajde malo moja prica sada Smiley 9 godina zivim u Toronto, i ljudi ovu zimu necu nikad zaboraviti - jednostavno nije bilo snjega za leka!! Sve sto nije palo ovde palo je kod vas dole Smiley)
2003 secam se snezni kupovi su se topili do kasni April. Bilo je jedna santa leda koja je dogurala prve dani Maja! To je bilo sok za mene, nikad yo necu zaboraviti Smiley
2008, od januar do mart, svaki drugi dan je bio snezna bura. Na kraju sjecam se, zovem brata i kazem 'ja nemam gde da bacim sneg vise covece, sve je krcato!!" Cistis ulaz prema kucu, trotoar ispred kuce, po travniku se nakupilo nad 2,5 metra sneg. A mali idiot mi se ruga "pa nosi ga kuci u frizder!!" Jao kad dojdes kuci mislim, prebicu te majke mi Smiley)...
Prosle godine sam za prvi put koristio masinu, pre toga samo lopata je radila Smiley) Sakupilo se nesto para, nesto na kredit i kupili smo je. I upalim je ja prosle godine jedan put, nesto mi pamet nije bio na mestu, i povukla me je kroz trotoar, bilo je to scena ko iz Mr Bean Smiley))
Ove godine ljudi nije palo nista...muk!
Hvala ti boze 
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #187 on: February 05, 2012, 08:10:08 am »

Dnevnik doseljenika u Kanadu


12. avgust - Uselili smo se u nasu novu kucu u Kanadi. Tako sam uzbudjen. Ovdje je tako lijepo. Planine su prekrasne. Jedva cekam da ih vidim prekrivene snijegom.
14. oktobar - Kanada. To je najljepsa zemlja na svijetu. Lisce je poprimilo sve one divne nijanse zute i narandzaste boje. Vozio sam kroz prirodu i vidio par jelena. Tako su graciozni. To su najljepse zivotinje na svijetu. Ovo mora da je raj. Volim Kanadu.
11. novembar - Dan Sjecanja (kanadski drzavni praznik). Lov na jelene ce poceti uskoro. Ne mogu da zamislim da neko moze ubiti tako divnu zivotinju. Nadam se da ce uskoro snijeg. Tako je divno.
2. decembar - Nocas je pao prvi snijeg. Ustao sam i vidio sve pokriveno bijelim pokrivacem. Izgleda kao najljepsa razglednica. Izasli smo napolje, ocistili stepeniste i prilazni put a onda se grudvali (ja pobijedio). Kad je prosla grtalica, morali smo ponovo da ocistimo kapiju. Koja divna zemlja. Volim Kanadu.
12. decembar - Nocas opet snijeg. Opet prosla grtalica i zatrpala kapiju. Ovdje je prekrasno.
19. decembar - Nocas opet snijeg. Nisam mogao izvesti auto da idem na posao. Ovdje je zaista divno, samo sam malo umoran od lopatanja. Opet jebena grtalica.
22. decembar - Ovo bijelo govno opet padalo cijelu noc. Dobio sam zuljeve od lopatanja i ledja me bole. Ovaj majmun sa grtalicom kao da se krije iza coska i samo ceka da ocistim ispred kapije. Supak.
25. decembar - Jos malo usranog snijega. Ako mi ikad padne saka ovaj peder sto vozi grtalicu, ubicu ga. Mater im jebem sto ne posipaju vise soli po cesti, pa da se prije otopi.
27. decembar - Nocas opet snijeg. Ne izlazim vec tri dana, sem sto cistim snijeg kad god prodje grtalica. Ne mogu nigdje ici, auto se zaglavilo u brdu snijega ispred kapije, a i hladno je. Kazu da ce nocas pasti novih 30 cm tih govana.
28. decembar - Prognoza je bila losa. Palo je pola metra. Ako ovako nastavi, nece se otopiti do ljeta. Grtalica se zaglavila i taj supak dosao kod mene da trazi lopatu. Rekao sam mu da sam vec slomio sest lopata cisteci ta govna sa vrata sto ih je on nabacio i zamalo da sam mu je slomio o glavu.
4. januar - Najzad izasao iz kuce. Otisao do prodavnice da kupim nesto hrane i, kad sam se vracao, udario kolima jelena. Steta na kolima 3000 dolara. Te jebene nemani treba da budu ubijene. Svugdje ih ima. Sto ih lovci ne pobise jesenas...
3. maj - Odvezao kola kod mehanicara. Nevjerovatno koliko su zardjala od jebene soli sto je posipaju svuda.
10. maj - Selim na Floridu. Ne mogu ni zamisliti kako neko normalan moze zivjeti u toj jebenoj Kanadi.
Dnevnik doseljenika - Florida
12. maj
Stigli smo na Floridu.
Uselili smo se u novu kucu. Tako je velika, ima sav komfor, naravno i pool. Kako je ovdje samo toplo i prijatno. Vec sam zaboravio Kanadu. Volim Floridu.
20. maj
Ovdje su ljudi neverovatno dobri i uvijek se samo smiju. Stvarno je Florida interesantna a ima puno interesantnih zivotinja. Bas je fino toplo. Ove nedelje sam se zagrijao od one Kanade. Puno volim Floridu.
12. jun
Vec smo mesec dana tu, vrijeme je jos uvijek toplo i jako vlazno. Dobro da u kuci imamo klimu. Susjed mi je pricao kako u jednom restoranu u blizini sluze dobrog aligatora. Kako mogu ljudi da jedu te zivotinje, koje poticu iz doba dinosaurusa. To ne mogu nikako razumijeti.Vidjeli smo puno toga na Floridi, nevjerovatno je interesantna. Najvise te volim, Florida.
30 jun
Odkad smo dosli vrijeme se skoro nije menjalo. Uvjek toplo a sad i pomalo suvise vlazno. Ali klima uredaj u kuci i u kolima radi odlicno. Nocu nam jedino smetaju komarci, kojih ima u ovo doba puno. Upoznao sam jos neke susjede stvarno su ljudi na Floridi dobri.
18 jul
Nevjerovatna vrucina i skoro 100% vlaga, za vikend idemo na obalu. Nadam se lijepom provodu.
20 jul
Kakva noc. Fata je u hotelu slucajno ostavila otvoren prozor. Zamalo da me zivog pojedu ti komarci. Kad smo se htjeli vratiti kuci neko nam je ukrao kola. I tako ima da se vozimo 100 milja taksijem. Crnac taksista uvjek se samo smjeska, imam utisak da je on ukrao kola. Stvarno ima kriminala na Floridi.
21. jul
Posle povratka kuci, opet taksi i na posao, pa ja kao da radim samo za ove taksiste. U firmi sef mi je rekao, da se ne smijem dovoljno, ali kako da glupanu objasnim da nisam sklopio oka od onih komaraca a kamoli da spominjem ukradena kola. Nevjerovatna vrucina.
30.jul
Toplotni val je na maximumu, a nama je u kuci crkla klima. I jos ovi komarci, jedino me spasi ujutro jedno kupanje da prezivim. Kad sam hteo da se bacim u pool vidim u njemu aligatora od 3 metra!! Jos mi je samo ta pizdarija trebala, brzo pozovem policiju da pitam sta treba da radim. Oni kazu da ga pustim na miru i da ce sam otici odakle je dosao. Poludecu.
31.jul
Vec ujutro neverovatna vrucina. Na poslu sam opet kao prebijen. Sef, onaj supak, kaze da se uopste ne smijem i da to nije dobro za klijente. Jebo njega i klijente.
1. avg
Kakva vrucina. Vec drugi dan bez klime sto znaci i bez spavanja. Sve ce da izgori. Komaraca ima sve vise. Onaj mrgan od 3 metra kao da je u mom poolu kampovao. Kazem cjelu pricu susjedu, on se samo smije, kao uvjek, picka li mu lepamila materina.
2. avg.
Jedva docekah, da mi dodju popraviti tu kurcevu klimu. A onaj niger umesto klime sredi mi cerku. Policija kaze samo da treba biti pazljiv, a da crnca verovatno nece moci uhvatiti jer su i onako svi isti. Vrucina kao da smo u paklu. Jebem ti Floridu.
12. avg.
Ne mogu da smislim tu vrucinu. Tu smo jos uvjek kao u paklu a odkad smo dosli vrjeme je isto. Sef me izbacio iz firme sa osmijehom na licu i rekao da su se klijenti pobunili jer se nisam dovoljno smijao. E tako sam ostao bez posla i na putu svratim u kafanu gde se napijem. Svi se meni i mojoj prici samo smiju, a osobito onaj policajac koji me uhapsi pijanog i trazi da mu platim 3000 USD. Majku im, mrzim Floridu, prokleta bila.
13. avg
Boze kakva vrucina. Vracam se kuci iz cuze bez kola, posla i bez para. Mrzim taksiste. Svi bjeze sa osmijehom na licu, a usput mi kazu da dolazi Mitch. Legnem u kucu u kojoj jos uvijek ne radi klima da malo razmislim o svemu. Odjednom nevjerovatan vjetar zapara zrak i kuca nema vise krova, jos minutdva i nema vise kuce. Vjetar se smirio. Nemam vise nista, samo je onaj aligator ostao u poolu. Sto ga nisu pojeli u onom restoranu....
Susjedi se vracaju i sa osmjehom na licu kazu da imam srecu da sam prezivio hurikan Mitch. Opet je vrucina ko prije, a ja bez svega. Mrzim Floridu, selim se odavde.
Gdje ovaj put necu vam reći...
Logged
barbakan
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 085



« Reply #188 on: February 05, 2012, 09:34:13 am »

moze i ovako , u izvodjenju glumca Gorana Sultanovica

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/MKuA6VS_ujw?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>
« Last Edit: February 05, 2012, 09:53:02 am by Broker » Logged
trpe grozni
Stručni saradnik - KoV
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 208



« Reply #189 on: February 05, 2012, 03:32:20 pm »

Nekoliko svezih fotki iz Tetova.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Ono malo sto je juce otopilo, danas se smrzlo, a sada preko njega pada novi suvi sneg, pa je jos lakse klizati se na njemu. Srecom da trgovci i stanari ovde znaju sta znaci kada ocistis ispred svog ducana i kuca, pa su trotoari relativno cisti. Problem je sta sa snegom, pa se on ili gomila na jednom mestu, ili se izbacuje na ulicu da ga vozila otope.
Navikli smo mi u Tetovo i na mnogo vece snegove, pa nam ovo ne pravi previse problema.  Grin Grin


* DSCN0014_012.jpg (592.39 KB, 3264x2448 - viewed 21 times.)

* DSCN0015_013.jpg (512.97 KB, 3264x2448 - viewed 15 times.)

* DSCN0016_014.jpg (562.04 KB, 3264x2448 - viewed 16 times.)
Logged
jadran2
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 13 150



« Reply #190 on: February 05, 2012, 05:12:49 pm »

Od jucer nekoliko fotografija, prva i druga  blizu Vrlike, druge dvije sa glavne drzavne ceste D1 - prema Sinju. Da bager nije dosao do gumna, i dalje bi tamo ostao.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Idu nove podavine sutra i prekosutra sa niskim temperaturama.


* DSC00549.JPG (458.97 KB, 2074x1556 - viewed 16 times.)

* DSC00550.JPG (213.12 KB, 2074x1556 - viewed 18 times.)

* DSC00554.JPG (230.01 KB, 2074x1556 - viewed 21 times.)

* DSC00555.JPG (277.87 KB, 2074x1556 - viewed 16 times.)
Logged
brodarski
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 12 255



« Reply #191 on: February 05, 2012, 05:15:10 pm »

Stani kući i čuvaj radijator. Ostavi se avantura. Moga si glavu izgubiti.
Logged
jadran2
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 13 150



« Reply #192 on: February 05, 2012, 05:19:19 pm »

Stani kući i čuvaj radijator. Ostavi se avantura. Moga si glavu izgubiti.

Imas pravo!
Logged
galeb
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 695



« Reply #193 on: February 05, 2012, 06:48:11 pm »

Bura na sjevernom Jadranu


* Izola-04-02-12.JPG (385.11 KB, 1382x1037 - viewed 12 times.)

* smrznuto-04-02-12.JPG (376.23 KB, 1382x1037 - viewed 15 times.)

* led na ograji.JPG (477.01 KB, 1382x1037 - viewed 12 times.)

* svetilnik-04-02-12.JPG (349.88 KB, 1382x1037 - viewed 12 times.)

* val-04-02-12.JPG (376.79 KB, 1907x1432 - viewed 11 times.)
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #194 on: February 05, 2012, 07:58:34 pm »

Posledice te bure, na Šentjanama (iznad Pirana i Portoroža)

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* Stolp.jpg (281.27 KB, 1552x2592 - viewed 25 times.)
Logged
Pages:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.04 seconds with 22 queries.