PALUBA
April 28, 2024, 06:37:46 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Pravilnik za prenošenje vesti na forumu PalubaInfo
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 [2] 3   Go Down
  Print  
Author Topic: Francuski ministar: Naša civilizacija vrednija od drugih  (Read 9977 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
kaiser0591
mladji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 267


« Reply #15 on: February 07, 2012, 10:51:56 pm »

A i to što kažete, ne zna čovjek šta više da misli, uglavnom sreća pa to nije neko sa Balkana rekao inače bi već svirale sirene za vazdušnu opasnost  Grin Shocked Neće da valja, čini mi se    pravilo
Logged
Љуба
In memoriam
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 274



WWW
« Reply #16 on: February 07, 2012, 10:58:19 pm »

..... Jedna pretpostavka i ujedno pitanje: šta bi nam hvalilo da se nismo protivili Švabima na početku WW2 ?
Možda će neko pomisliti da sam otišao u off ali nisam ......................
Пошто ниси, ево једно мишљење:
....Много зимске одеће да се не смрзнемо после Стаљинградске битке, док нас спроводе у Сибир.


Љуба
Logged
Рашо
Stručni saradnik - RV i PVO
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 884



« Reply #17 on: February 08, 2012, 12:22:26 am »

Пошто ниси, ево једно мишљење:
....Много зимске одеће да се не смрзнемо после Стаљинградске битке, док нас спроводе у Сибир.


Љуба

Crni Ljubo, zar bi Srbin na Rusa udario?! Shocked
Iskreno, ne mogu zamisliti takav scenario.
Logged
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #18 on: February 08, 2012, 12:25:28 am »

srbin tesko (ako izuzmemo one izdajnike iz "zbora")
« Last Edit: February 08, 2012, 12:26:32 am by rasho » Logged
Љуба
In memoriam
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 274



WWW
« Reply #19 on: February 08, 2012, 01:15:00 am »



Crni Ljubo, zar bi Srbin na Rusa udario?! Shocked
Iskreno, ne mogu zamisliti takav scenario.
Ех Рашо, па они би ишли као "савезници", као и остали савезници из окружења. Кад си савзник, е онда нема оно "оћу к...м нећу К....м".

Љуба
Logged
Рашо
Stručni saradnik - RV i PVO
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 884



« Reply #20 on: February 08, 2012, 01:24:02 am »

Ех Рашо, па они би ишли као "савезници", као и остали савезници из окружења. Кад си савзник, е онда нема оно "оћу к...м нећу К....м".

Љуба

U pravu si ti za to, ali... mislim da bi ipak mogli računati samo na Zbor i prisilno potjerane na front.
Doduše, i danas ima onih koji bi seirili kada bi Moskva gorela.
« Last Edit: February 08, 2012, 01:51:14 am by rasho » Logged
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #21 on: February 08, 2012, 01:56:12 am »

ti prisilno poterani bi prvom prilikom prebegli rusima i formirali neku novu dobrovoljacku (ili jugoslovensku) diviziju ko u prvom ratu. i jos bi u "svojim" redovima napravili prilicnu zbrku.
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #22 on: February 08, 2012, 09:39:02 am »

Quote
Francuski ministar optužen za fašističku retoriku

U Parlamentu Francuske izbila je žestoka rasprava, a predstavnici vlade uključujući i premijera izašli su iz sale kada je jedan od poslanika optužio francuskog ministra unutrašnjih poslova Kloda Geana da flertuje sa nacističkom idelogijom

Poslanik socijalista Serž Lečimi sa Martinika kritikovao je ministrovu izjavu od ovog vikenda da su neke civilizacije, kao što je Francuska, vrednije od drugih, što već dva dana izaziva žustru polemiku u javnosti.

Članovi vlade na čelu sa premijerom Fransoa Fijonom napustili su u utorak sednicu Skupštine predviđenu za postavljanje pitanja kada je poslanik Serž Lečimi pomenuo "koncentracione logore" u vezi sa izjavama ministra unutrašnjih poslova.

"Gospodine Gean, vi dajete prednost mraku, vi nam iz dana u dan vraćate one evropske ideologije koje su iznedrile koncentracione logore", rekao je Lečimi, i pomenuo "nacistički režim" što je naišlo na glasno negodovanje poslanika. Uprkos tih protestima poslanik Lečimi je dodao: "Gospodine Gean, nacistički režim, koji je toliko bio opsednut čistoćom, da li je takođe bio civilizacija"?

Iz skupštinske dvorane su posle članova vlade izašli i poslanici desnice, a predsednik Skupštine je uzalud pozivao na mir.

Gean je ovog vikenda rekao: "One (civilizacije) koje brane čovečanstvo nam izgledaju naprednije od onih koje ga negiraju. One koje brane slobodu, ravnopravnost i bratstvo nam izgledaju nadmoćnije od onih koje prihvataju tiraniju, potčinjenost žena, socijalnu i etničku mržnju".

Njegove reči izazvale su lavinu kritika iz antirasističkih udruženja i redova opozicije koji su optužili ministra da se poigrava se ekstremnom desnicom. Francuski predsednik Nikola Sarkozi je stao u odbranu svog ministra i rekao da se ulazi u smešne polemike.

"Ministar unutrašnjih poslova je rekao da civilizacija... koja ne pridaje isti značaj pravima muškaraca i žena nema istu vrednost (kao ona koja im pridaje). Ne želim da kažem ništsa protiv toga", rekao je Sarkozi.

Ministar Gean je u utorak pisao Francuskom savetu za muslimansku veru (CFCM) koji je bio jako pogođen njegovim izjavama, da prenese uveravanja da njegove reči nisu uperene protiv francuskih muslimana. On je rekao da njegove reči nisu uperene ni protiv jedne određene kulture, "niti protiv sugrađana muslimanske vere koji u potpunosti poštuju vrednosti Francuske, i čiju veru Francuska poštuje i štiti".

Socijalistički kandidat za predsednika Fransoa Oland je izjavio da bi bilo bolje da se Gean bavi društvom umesto što "daje izjave o civilizaciji".

Socijalisti optužuju Geana, koji je iz redova konzervativne Unije za narodni pokret (UMP) francuskog predsednika Nikole Sarkozija, da su na njegovoj meti muslimani i islam i da želi svojim izjavama da primami birače krajnje desnice da glasaju na predstojećim predsedničkim izborima u aprilu i maju za kandidata UMP.

Gean je prošlog aprila izazvao sličnu kontroverzu kada je izjavio da povećanje broja mislimanskih vernika predstavlja "problem" ili prošlog marta kada je izjavio da "Francuzi ponekad imaju osećaj kao da više nisu u sopstvenoj kući".


Izvor: E-novine
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 027


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #23 on: February 08, 2012, 12:52:31 pm »

Oni su još ranije pokazali svoju "demokratiju" od onog gnusnog zakona da muslimanke ne smeju da nose veo ili zar, ne znam kako se već tačno zove.
Francuska kao kolevka evropske unije ovako nešto sebi ne bi smela da dozvoli.
Ovde se grubo gaze ljudska prava.
Još i ova izjava tj. stav francuskog ministra unutrašnjih poslova Kloda Geana u stilu Hitler/Gebelsa, šta reći, kakva crna demokratija, to je samo lepo zapakovan, našminkan, nacizam.
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #24 on: February 08, 2012, 01:13:42 pm »

Brok, nisam nacionalista, ali ako dođeš meni u goste, poštuj moju kulturu i navike, a ne da mi prodavaš svoje navike. Nekakav srednji put je ok.

I mi kada idemo u arapske zemlje, ženske ne nose minike na ulici ni kratke rukave.

LPB
Logged
Љуба
In memoriam
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 274



WWW
« Reply #25 on: February 08, 2012, 01:20:06 pm »

.................
Još i ova izjava tj. stav francuskog ministra unutrašnjih poslova Kloda Geana u stilu Hitler/Gebelsa, šta reći, kakva crna demokratija, to je samo lepo zapakovan, našminkan, nacizam.
Не бих се ја зајебавао са тим
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


да неко не позове тату, да буде после......
 

Љуба


* strateski partner.jpg (81.22 KB, 475x570 - viewed 147 times.)
Logged
Istria 052
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 179


« Reply #26 on: February 08, 2012, 01:23:10 pm »

Brok, nisam nacionalista, ali ako dođeš meni u goste, poštuj moju kulturu i navike, a ne da mi prodavaš svoje navike. Nekakav srednji put je ok.

I mi kada idemo u arapske zemlje, ženske ne nose minike na ulici ni kratke rukave.

LPB

Bozo,

za neke nase zene, bolje bi bilo da zamisle da su u arapskim zemljama,.. Grin
Logged
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #27 on: February 08, 2012, 01:27:43 pm »

to nije zapakovan, nego goli nacizam. pravilo

bozo, zavisi u koju muslimansku zemlju. u egiptu, na primer, nije problem da zena bude otkrivena. za ove "tvrdokorne" ne znam...

Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 062


« Reply #28 on: February 08, 2012, 01:31:38 pm »

Dokle vi dodjoste u ovoj temi...
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 027


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #29 on: February 08, 2012, 01:32:14 pm »

Brok, nisam nacionalista, ali ako dođeš meni u goste, poštuj moju kulturu i navike, a ne da mi prodavaš svoje navike. Nekakav srednji put je ok.

I mi kada idemo u arapske zemlje, ženske ne nose minike na ulici ni kratke rukave.

LPB

Slazem se Bozo, ali Frnacuska je kolevka "demokratije" za razliku od jednog Iraka, Avganistana, Libije ili Irana.
Drugo, ako ne neko ekstrem, ne treba i ti brzo da potrcis i da se ravnjas sa njim, a Francuska je upravo to uradila.
I kakva je to demokratija?

Inace jesam nacionalista, ali je ta rec uveliko izvrnuta i danas predstavlja nesto sasvim trece (danas je nacionalizam skoro izjednacen u znacenju sa ekstemizmom, ali ja nisam eksterimsta).
Nacionalizam je nista drugo nego voli svoje a postuj tudje.

Naravno kada dodjem kod tebe u goste da cu postovati tvoju kulturu, tradiciju, veru, obicaje i sve ostalo.
Jednom sam bio kod druga muslimana Roma koji igrom nekih okolnosti slavi Djurdjevdan.
Jeli smo tako sto smo sedeli na patosu, jel tako nalazu njegovi obicaji, i u tome ne vidim nista cudno niti lose.
Logged
Pages:  1 [2] 3   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.059 seconds with 22 queries.