PALUBA
March 28, 2024, 09:19:04 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Pravilnik foruma PALUBAinfo
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... 59   Go Down
  Print  
Author Topic: Fićo - jedan i jedini  (Read 281030 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #60 on: February 22, 2012, 02:24:05 pm »

U službi Naroda!


* Fia-1.jpg (77.23 KB, 394x334 - viewed 163 times.)
Logged
micha
Stručni saradnik - OMJ
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 831


« Reply #61 on: February 23, 2012, 01:10:01 am »



   Nisam uspeo da pronađem snimak stare domaće serije ili filma u kojoj pok. Taško Načić glumi milicionera ili inspektora koji jedva ulazi u milicijsku fiću. Stvarno je bio Fićo Nazionale i koristio se masovno i kao službeno i kao privatno vozilo za obavljanje svih potreba koje je ondašnji radni čovek-samoupravljač imao. Ne mogu sada da poverujem da se 70-tih, a bogami i 80-tih godina četveročlana porodica spakuje u njega i krene 7 dana na more iz, recimo Beograda u Makarsku! Ladno i bez dileme da li će Fićko stići. A šta je njemu i moglo da otkaže. Ako pukne kaiš a nemaš rezervni, poslužiće gospođine najlon čarape do prve benzinske na kojoj si imao delova i za polugeneralnu. Ako prokuva na uzbrdici, sačekaš da se ohladi, dospeš vodu i nastaviš sa podignutom zadnjom haubom. Više su strepeli ponosni vlasnici skupih stranih limuzina, jer za njih si delove mogao naći samo u glavnim gradovima. Jedino na dalji put nisi smeo da krećeš bez rezervne prirubnice i čini mi se, dva ključa 19. Ako to imaš ni Minhen nije bio daleko.


<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/U5sJE7LJuLQ?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>

« Last Edit: February 23, 2012, 02:04:35 am by Bozo13, Reason: Ubačen Youtube tag » Logged
markobe
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 222


« Reply #62 on: February 23, 2012, 01:19:43 am »

Quote
Može detaljnije o otvaranju haube kod Taljana i našeg ?

Isprika kolegi galebu. Nikako da vam odgovorim na pitanje.

Naime, ja se očito nisam najsretnije izrazio. Kada sam govorio o načinu otvaranja mislio sam na prednju i straznju haubu Fiata 1300. One se otvaraju u razlicitim smjerovima. Tako da kada bi nekim slucajem i bile istih dimenzija, ne bi mogle biti zamjenjive.   

Inace, da li ima neke razlike između Fiat-ovog i Zastavinog 1300, to ne bih znao. Moja iskustva su isključivo vezana za jedan, danas jos uvijek "živ", iako trenutno "statički" Fiat 1300 iz 1963. No, obzirom da je Zastava 1300 radila po licenci, na početku vjerojatno nije bilo modifikacija, a kasnije, tko zna ?

Nego, čudi me da s obzirom na vrijeme posljednjih tjedana, nitko nije istaknuo nešto po čemu je Fićo svojedobno bio vrlo poznat. Vožnju po snijegu. Znam da je svojedobno kod nas važilo pravilo, da kada ništa više ne može ići po snijegu, Fićo ide. Kada ni on nije išao, e to je već bila gadna situacija.

Da tu ima istine, znam iz "prve ruke", kada sam kao klinac sanjkajući se sa ekipom po cesti koja danima nije bila čišćena, izlazeći iz jednog zavoja zamalo udario u stražnji kraj "Fiće". U zadnji čas sam promjenio smjer i na kraju završio na hrpi snijega sa strane ceste.  Grin

Da je to bio "bliski susret" svjedočio je rez na mom skafanderu, koji sam "zaradio" kada sam "očešao" stražnji branik Fiće.  Cool

Najzanimljivije je da vozač Fiće uopće nije skužio što se dešava iza auta. Možda i bolje da nije...  angel
Logged
švercer011
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 749



« Reply #63 on: February 23, 2012, 02:28:46 am »

Jedna od mojih omiljenih epizoda,tu ima prikazana proizvodnja Fice  laugh

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/7YLSkFoiZpY?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>
« Last Edit: February 23, 2012, 02:39:46 am by Zeljko11 » Logged
brka-65
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 421



« Reply #64 on: March 06, 2012, 12:51:11 pm »

Mislim da ovaj novi Kragujevčanin nikada neće dostići slavu starijeg brata.Danas mu je premijera u Ženevi,srećno.
<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/5Ky4rx7pQR0?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 447


« Reply #65 on: March 06, 2012, 01:58:59 pm »

Pa, za 16.000EUR po komadu, koliko kažu da će mu biti MPcena, teško da će se dobro prodavati.
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 542



« Reply #66 on: March 06, 2012, 02:04:34 pm »

Za te pare ili mozda par stotina evra vise ima dosta veliki izbor automobila.

Nego izgleda da ima jedna mala razlika u odnosu na neke druge automobile. Promaklo, nije se obratila paznja iloi nesto trece ali kazu da ce u njemu moci da se vozi 7 putnika.

Logged
madmitch
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 159


« Reply #67 on: March 06, 2012, 02:26:10 pm »

Na takav način?  Grin

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* donald-duck-car-red.jpg (142.2 KB, 550x367 - viewed 243 times.)
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #68 on: March 06, 2012, 02:30:11 pm »

Da se vratimo malo na Zastavu 750 "Fiću".

Ja sam imao "Fiću" punih 11 godina . Prešao sam sa njim preko 170 000 Km. I još ga na kraju pristojno "utopio" narednom korisniku. Nikad me nije ostavio na putu. A sa njim sam u svim mogućum uslovima, kiša, blato, makadam, snijeg i poledica svake vrste, prelazio razne ralacije na Balkanu. Od Splita prema krajnjem sjevernom dijelu Banata u svim godišnjim dobima imao sam relacija, bar, da nelažem, najmanje 20 - 25 tura. Znao sam u komadu voziti po 14 sati, sa zaustavljanjem samo da natočim goriva. Nikad problema. Nikad mi nije kako se kaže prokuvao, ni po najvećoj vrućini i uzbrdici.
Održavanje je bilo standardno i na vrijeme. I sve sam sam to radio bez obzira što mi je struka "antimašinska" - elektroničar. Jedino nisam mogao mjenjati piksne jer za to je bio potreban namjenski alat. Pored standardnog alata imao sam još i "Moment-ključ" i tako smo ja i moj drugar Šiljo bili tata mata za Fiću.
Jedino sam na motoru za toliko pređeni kilometara na negde oko 90 000 pređenih, promjenio i stavio nove prstenove,
bez bilo kakvog brušenja. Čisto radi preventive. I tako sam još otprilike sa njim prešao isto koliko i pre zamjene i onda
ga prodao.
Poslije sam imao razna auta, ali sad, poslije svega, kad bi mogao, samo bi se vratio upravo njemu.....   Wink

PS: A sa nosačem na krovu, nemožete ni zamisliti, šta sve može da ponese i "potegne", čudo jedno..  laugh
« Last Edit: March 06, 2012, 02:38:09 pm by ORIĆAREB » Logged
FF
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 929


« Reply #69 on: March 06, 2012, 04:41:23 pm »

Imati Fiću početkom 70-tih, ili bilo koji drugi auto (izbor i nije bio neki) značilo je imati još jednog člana porodice i vlasnici su se uglavnom tako i odnosili prema njima - po ceo dan bi u slobodno vreme nešto čačkali oko njih. Tako je u Pločama, sredinom 70-tih nekoliko mladih starešina sa minolovaca nabavilo svoj prvi četvorotočkaš i ponosno ih vozili, pazili i mazili. Podrazumevalo se da za vreme posla, više vremena provode na parkingu pored svojih miljenika, nego na brodu.

Opsesija četvorotočkašima u ponosnom vlasništvu bila je povod nemotorizovanim kolegama da zbijaju šale. Jedna od onih koja je neko vreme palila, bila je da kada ponosni vlasnik slučajem okolnsti nije pored svog auta na parkingu, mašinac iz brodske makine iznese malo mašinskog ulja, i prospe po asfaltu ispod motora. Kada bi vlasnik auta uočio poveliku masnu mrlju, čupao se za kosu od muke. Onda bi se oko auta skupila ekipa i počela (uz krajnje napore boreći se da zadrže ozbiljan ton) u očaj bacati ponosnog vlasnika crnim prognozama.

Romantična vremena.
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #70 on: March 06, 2012, 05:47:07 pm »

Prekrasna pričica druže "FF". Baš mi se sviđa. Toga je u to doba bilo dosta i u Lori.
Nažalost ili na sreću, teško bi se ja osobno mogao svrstati u takav tim zaljubljenika
kao što se pominje. Uvijek sam smatrao da "drug Fićo" kao i sva ostala auta, prvenstveno
trebaju da služe meni, a ne ja njima. Jedino sam smatrao da "doratu" na vrijeme treba dati zobi.

I danas sam kivan, kad u svojoj okolini vidim vlasnika auta da ga pere iz čiste dosade, bljak.

A, što se tiče stava prema autu, imao sam komadanta (moj Jazo), koji je bio i gori od mene.
On svog fiću nije prao ni jednom godišnje. Taj fića, jadan, izgledao je stalno ko' da su ga sve
ptice i kokoške grada Splita pljuckale svakodnevno... Grin
Logged
micha
Stručni saradnik - OMJ
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 831


« Reply #71 on: March 06, 2012, 06:18:39 pm »




   Na pak tregeru je stvarno bio moćni džin. Krajem 90-tih kupio sam kauč u salonu nameštaja i pošto zbog nestašice goriva nisu mogli da ga prevezu do kuće, angažujem drugara sa Pasatom II karavanom, poznatom po velikom gepeku, da ga dovezemo. Prodavac nam je odmah rekao da kauč zbog naslona sa strane ne može stati u gepek karavana, ali mu mi nismo poverovali. Iznesemo ga iz prodavnice i ovako, onako, pola sata ga okrećemo i vidimo da je bio u pravu, stranice kod klasičnog kauča ne mogu da uđu u gepek. Da smo imali kombi možda, ali u karavana nikako. U tom nailazi kolega sa fićom i staje da nam pomogne. Imao je iskustva sa selidbom vojnih grla i odmah nam govori da kauč stavimo na pak-treger njegovog fiće. Mi mu ne verujemo i govorimo da nam nije do za..bancije te da nam pomogne ako hoće ili da nas ostavi sa našom mukom. U to izlazi i prodavac i pomaže mu bez reči da nabace kauč na fiću dok nas dvojica zabezeknuti sedimo u otvorenom gepeku pasata. Kolega seda u fiću i otvarajući vrata suvozača zove nas da sedamo, a da karavana ostavimo ispred salona vratiće nas on kad istovarimo kauč. Mi i dalje u bunilu zaključavamo pasata i sedamo obojica pozadi u fiću . Na pola puta se ponosni vlasnik pasata seti i reče: Pa mogli smo do kuće i mojim kolima, da se ne vraćaš...
   Što se tiče sabotaža fića je bio omiljena žrtva, između ostalog i zato što zadnja hauba nije mogla da se zaključa. Zaključaš ti nju ali se malo jače cimne ručka i hauba se otvori.  Prvi koji izađe na kapiju sa posla otvori ga i skine kabl sa bobine i čeka da izverglaš akumulator, pa kada se ponudi da ga gurate, na brzinu ga vrati nazad dok sedaš na mesto vozača te on odmah upali. Onda te ekipa eksperata savetuje te ovo je, te ono je a ti bleneš ne znajući da li te zezaju ili su ozbiljni. Posle par dana guranja na parkingu u pola tri kada svi idu kući i plaćanja piva u kantini, otkrivaju tajnu. Ne smeš se ljutiti jer ti ujedno otkrivaju da su hteli ozbiljno da te zeznu stavili bi ti nakvašen pikavac između kape i kabla od bobine i ti bi ga glat upalio na parkingu, a posle par kilometara vožnje pikavac bi se osušio i fića bi stao jer ne bi bilo varnice sa bobine. To naravno, iziskuje još jednu turu, sreća te su primali čekove u kantini. Tako pripremljen ponosni vlasnik fiće bi bio obučen i za buduće nenamerne kvarove koji mogu da se dese. Prvi alarm sa blokadom je tako izmišljen što je neko skinuo razvodni palac iz razvodnika fiće i stavio ga u džep, pa eventualni pozajmljivač nije mogao da ga upali, a odavalo bi ga dugo verglanje u sitne sate.
   Koliko god da sam ga kleo kada bi mu nešto crklo, mada to nije bilo često ni skupo i uglavnom je bilo posledica mog neznanja i neiskustva, uvek se rado setim mog prvog auta. Obraduje me kada ga sretnem na putu i vraća me u neka stara dobra vremena kada se fićom merila vrednost ( sa ovom platom mogu da ga kupim za toliko i toliko godina, prodao je kuću da je mogao da kupi 5 fića itd.)


Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #72 on: March 06, 2012, 07:23:55 pm »


Na pak tregeru je stvarno bio moćni džin. Krajem 90-tih .....................



Ko kaže da se nemože. Prekrasne priče i od "Miche" i od "FF". Oduševljen sam.
Čestitam momci, svaka čast.. Wink
Logged
madmitch
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 159


« Reply #73 on: March 06, 2012, 08:46:53 pm »

Izgleda, da su pored napuhanog Fiće vratili još jednu legendu, jako vezanu za Fiću, a to je Abarth.

U Genevi predstavili su več drugog Abarth Fiću Abarth 695 Tributo Maserati na osnovu Fiat 500C
Prvi je bio Abarth 695 ‘Tributo Ferrari’
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


Tributo Maserati izgleda ovako:
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Evo još malo TT podataka:
Imat če standardni 500C 1,4 litara Turbo T-Jet motor sa 180 HP (isto toliko ima i Tribute Ferrari) iako su ovok prerađivali Maseratijevi mehaničari a ne oni iz Marinella.
Imat če menjač sa upravljanjem na volanu

Napravit če samo 399 primjeraka sa cijenom oko 45.000 EURa, prava sitnica.


* img01.jpg (65.25 KB, 540x300 - viewed 223 times.)

* abarth_500_Tributo_Maserati_695_01pop.jpg (269.45 KB, 900x500 - viewed 253 times.)

* abarth_500_Tributo_Maserati_695_02pop.jpg (285.31 KB, 800x533 - viewed 231 times.)

* abarth_500_Tributo_Maserati_695_03pop.jpg (285.35 KB, 800x533 - viewed 211 times.)
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #74 on: March 07, 2012, 06:47:10 am »

Pošto se je zaključan zadnji poklopac (hauba) lako otvarao, mnogo vlasnika Fiće je ručicu jednostavno skratilo (odpilalo), tako da je bila manja poluga i teže se je otvaralo bez ključa, i ja sam bio jedan od njih.
Logged
Pages:  1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... 59   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.032 seconds with 22 queries.