PALUBA
April 19, 2024, 11:42:02 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Prilikom registracije lozinka mora da sadrži najmanje osam karaktera, od toga jedno veliko slovo, i bar jednu cifru, u protivnom registracija neće biti uspešna
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages: [1]   Go Down
  Print  
Author Topic: Kako prepoznati prevaru kod radara  (Read 5082 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 990


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« on: August 23, 2008, 10:31:18 am »

Poveden idejom 80sBoy postom "Još jedna lovacka prica", evo jednog uputstva kako prepoznato prevaru kada plavcima treba dopuna plate. Ovaj tekst sam našao ima već možda i godinu dana, i ne znam ko je autor, samo znam da ga sigurno nisam preuzeo sa adrese sajta, foruma ili već čega, sa prikaza poslednje slike.

Reč je o starijim modelima radara, kojih još ima u upotrebi.

_____________

Kako nas varaju nasi policajci - podesavanje brzine na laserskom pistolju.

Naime, nedavno sam imao bliski susret sa plavcem koji je tvrdio da me je upucao laserom na 93 km/h, a ja isao u drugoj cca 65 km/h i znao sam da laze. Sa 5 metara pokaze pistolj i gore zaista svetli 93... ja kazem to nije moja brzina a on krene: jel' ti to tvrdis da ja lazem i sl...

Malo smo se navlacili i ja trazim da vidim brzinu a ono pistolj vec ugasen. Ja pitam: i sta sad, a on kaze: cekajte da upalim zadnju izmerenu brzinu i pokaze mi da vidim. Na ekranu pise 93 km/h, svetli lampica LIMIT i dole pise LIMIT ADJ.

Sve mi to izgleda krajnje sumnjivo, ali posto je bilo u gradu trazim ja manju kaznu i kao, posto sam posten, spusta mi kaznu, a kako nisam imao para odem do bankomata i usput nazovem prijatelja koji se razume u radare i on mi objasni sta znaci ovo limit na pistolju...

Dakle kada vam policajac izmeri brzinu: pistolj mora ovako da izgleda....

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Znaci:
• gore brzina,
• dole udaljenost na kojoj vas je upucao, a na aparatu mora svetleti gornja lampica, zelena pored opcije MEAS(URE)

Dosao ja nazad do policajca i pokazao mu da znam i ja da podesim da pise sta god zelim pa je pocela prica da je on procenio od oka moju brzinu i podesio pistolj jer nije stigao da me upuca i sl. Posle dve nedelje opet me upuca drugi policajac, kao, 71 km/h a ja isao 55 km/h max...i pogledam pistolj, i ono isto namesteno, i kada sam mu rekao da znam. Sta je uradio, naglo menja temu, i kaze da mogu da idem.

Hajde sada to bolje da pojasnimo.
Dakle ova druga opcija na pistolju, LIMIT, sluzi za to da npr. policajac nastima limit na 65 km/h i onda dok nekoga gada pistoljem ukoliko je brzina iznad 65 km/h pistolj "pisti", a ako je ispod te brzine.- pistolj ne reaguje , dakle da zna bez gledanja u ekran ko ide preko odredene brzine.
Na slici oznaceno sa brojem 1. lampica pored natpisa LIMIT svetli a ova gore opcija MEAS onda ne svetli.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Pod brojem 2 je ekran na kome mora pisati udaljenost u metrima, a ako je u limit modu onda pise limit adj. (limit adjusment).

Broj 3 oznacava plus i minus tastere sa kojima se podesava zeljena brzina u limit modu.

U slucaju da primetite da vam podvaljuju brzinu treba nazvati internu policijsku
kontrolu i prijaviti sve:

Evo, ovako NE SME da izgleda pistolj kada vas zaustave (LIMIT MODE):

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

________________________________

Možda nekom i posluži...


* prvaaz2.jpg (18.75 KB, 228x308 - viewed 166 times.)

* dvaho1.jpg (19.44 KB, 230x309 - viewed 125 times.)

* trecadi8.jpg (57.22 KB, 561x606 - viewed 145 times.)
« Last Edit: August 17, 2010, 01:11:56 pm by kuzmar, Reason: slike u atachment » Logged
Pages: [1]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.022 seconds with 22 queries.