PALUBA
April 28, 2024, 12:02:55 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Pravilnik foruma PALUBAinfo
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12   Go Down
  Print  
Author Topic: Utva Kobac  (Read 80551 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 415


« Reply #45 on: April 08, 2012, 04:14:22 pm »

По Денису "Кобац" не само да лети, него се и купује "као лава" Undecided.
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #46 on: April 08, 2012, 04:19:17 pm »

Bas vala, a izgleda da su zainteresovani kupci poslali svoje upite i pre predstavljanja cim su vec poceli da stizu i to jos objaveljeno u stampi.
Logged
pvanja
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 280



« Reply #47 on: April 12, 2012, 03:46:21 pm »

Snikam iz emisije "Dozvolite"

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/oeGVCU3os_k?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>

i par slicica iz istog

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* 2.JPG (32.07 KB, 1188x459 - viewed 456 times.)

* 1.JPG (45.96 KB, 1192x834 - viewed 467 times.)

* 3.JPG (60.38 KB, 1178x826 - viewed 454 times.)
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #48 on: April 12, 2012, 09:59:46 pm »

Vidim da je već dobio i oznaku NJ-23.
Logged
Рашо
Stručni saradnik - RV i PVO
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 886



« Reply #49 on: April 13, 2012, 09:41:14 am »

Vidim da je već dobio i oznaku NJ-23.

Bogami, kao da je već uveden u naoružanje. Optimistički, nema šta.
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #50 on: April 13, 2012, 09:53:27 am »

Pošto vidim rezervare na kraju krila, zar nisu aerodinamično bolji "wingtip"?

Ako zapremnina krilnih rezervoara nije prevelika, nebi bilo bolje koristiti podtrupni dodatni rezervoar ili rezervoar uklopljen u sam trup (kao na F16 block 60)?

Pošto nije baš osnovni namen aviona imati ogroman dolet.

LPB
Logged
Рашо
Stručni saradnik - RV i PVO
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 886



« Reply #51 on: April 13, 2012, 10:08:05 am »

Pošto vidim rezervare na kraju krila, zar nisu aerodinamično bolji "wingtip"?

Ako zapremnina krilnih rezervoara nije prevelika, nebi bilo bolje koristiti podtrupni dodatni rezervoar ili rezervoar uklopljen u sam trup (kao na F16 block 60)?

Pošto nije baš osnovni namen aviona imati ogroman dolet.

LPB

Ovo ipak jeste wingtip rezervoar.
Dolet je veoma bitan. Od COIN aviona se očekuje da što duže ostanu u vazduhu. Bilo na dugotrajnom patroliranju ili na čekanju u reonu cilja.
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #52 on: April 13, 2012, 10:19:14 am »

Samo pitam, i razmišljam.

Inače koliko bi bilo komplikovano napraviti zadnje sedište u varianti, da omogučava brzu demontažu (sedište, i ostale stvari)? Ideja je u tome, da ako se ne varam, za COIN misiju je dovoljno samo jedan član posade, pa da se sa sobom ne vuče "mrtav" teret nego se na to mesto ugradi dodatni rezervoar za gorivo.

Nisam siguran, koliko se zbog mase dodatnih krilnih rezervoara smanji moguče opterečenja krila.

LPB
Logged
tihi
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 350



« Reply #53 on: April 14, 2012, 09:52:09 am »

 
  Kobac je napravljen na zmaju laste-1. Ustvari nije cak ni napravljen jos uvek kako cujem,nego su izvukli stari znam,malo nasminkali i to je to. Na tom avionu su neki piloti izginuli,nemam tacne podatke govorim iz glave. Mislim iskreno da je sve ovo predizborna patka...
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 415


« Reply #54 on: April 14, 2012, 11:03:47 am »

То смо већ констатовали. Ради се о моделу, не о готовом прототипу. Авион би требало приближно тако да изгледа. Са оваквим се нити може нити хоће летети. А да има предизборног ПП-а има, али то није необично, само нека граде после овога.
Logged
Wewerac
razvodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 95



« Reply #55 on: April 23, 2012, 07:46:09 pm »

Ako ga prave sa namenom da bude COIN avion,zasto ne pogledaju da mitraljeze ugrade u krila kao sto ima kraguj?Mitrljezi u kontejnerskoj varijanti bi samo stvarale dodatni otpor i uticale na perfomanse aviona i mogucnosti naoruzanja letelice.

Sto se mene licno tice ja imam jednu licnu svoju ideju kako bi to trebalo da izleda,ali ne bih da idem u offtopic
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #56 on: April 23, 2012, 08:09:04 pm »

@Wewerac

Ako želiš podeliti tu ideju sa ostalima, slobodno otvori nov topic.. Ima tu ljudi koji imaju znanja, ima nas koji volimo čitati. Uvek smo za raspravu, ponekad se obračamo na znani pravilnik, ali kvalitetna i konstruktivna debata su uvek dobrodošle.

LPB
Logged
Wewerac
razvodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 95



« Reply #57 on: April 23, 2012, 09:13:43 pm »

nema potrebe za novim topicom ovaj post ne znam gde bi mogao da bude smesten,jer se zasniva na avionu laste 95,a opet je to COIN...moja ideja je bila da se napravi COIN avion koji bi u sustini bio naoruzana lasta(slicna Irackoj)
ona sama daje nosivost od oko 250 kg na dva nosaca iliti 125kg po nosacu (tako su rekli na partneru 2011)
Izmene su sledece:
1)izbacivanjem zadnjeg clana i opreme i na njegovom mestu ugradnju dodatnog rezervoara ukupne nosivosti oko 100 zajedno sa gorivom)
2)izbacio sediste(ima dosta laganih)
3)ugradnja sisema na sredini trupa slicnog kao sto ovaj ima na ovoj slici http://www.airforce-technology.com/projects/6524/images/135450/large/2-electronic-design.jpg koja bi omogucila upotrebu vodjenog oruzija(pre svega mislim na laserski vodjena raketna zrna i laserskih vodjenih bombi) pod uslovom da to zele,ako ne zele isporuciti im avion koji nema vodjeno oruzije
4)ako je eventualno moguce ugraditi malo jaci klipni motor slicnih proporcija kao sadasnji(da se ne bi bitno morala menjati konstrukcija celog aviona)
5)ugradnja mitraljeza u krilima
6)jos dve dodatne linije naoruzanja ispod krila koje bi sluzile samo sa rakete v-v neke slicne onima koje nose gazela tipa strela(one su male mase a dovoljne su za svercerske avione)

sa obzirom da je tu oko 90 posto delova sa laste smanjili bi se troskovi razvoja i to dosta,razvoj samog aviona bi bio mnogo brzi.
posto je ovo jednosed obuka bi se vrsila na naoruzanoj lasti
mana mu je jedina sto je usko specijalizovan za COIN,ne moze se koristiti za obuku
takodje mana mu je neki nedostatak oklopa,ali to bi mozda mogao da nadoknadi stand off oruzijem ili cak ugradnjom na kriticnim delovima(na primer prednje staklo pilota,pod) naravno ako je moguce ugraditi malo jaci motor
glavna prednost na konkurenciju bi se ogledalo u ceni...umesto jednog super tucano(8 do 12 miliona dolara) aviona mozete bukvalno imati eskadrilu coin aviona(cena naoruzane laste je bila oko pola miliona za Irak,pa neka ide do jednog miliona zbog ugradnje nove opreme za vodjeno oruzije)
proizvodnja se ne bi mnogo uslozila,opet bi bio avion koji je jednostavniji za odrzavanje od ostalih COIN aviona
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 492


« Reply #58 on: April 23, 2012, 10:04:34 pm »

Koliko se meni čini, današnji klipni motori su ograničene snage, upravo zbog ekonomije. Sve preko 500ks je danas turboprop/turboshaft. Sećam se da su još krajem 80-ih razni stranci slali u Jugoslaviju PW ili Wright klipne motore na popravku/remont, jer kod njih niko više nije umeo da ih popravlja. Takav je bio slučaj sa motorima za Canadair 215, samo smo mi imali majstore za njih u celoj južnoj Evropi. Postoje takođe laka izbaciva sedišta. Ugradnja mitraljeza u krila vuče ozbiljne izmene strukture krila. Bilo je čak pokušaja pre dvadesetak godina da se obnovi proizvodnja P51 Mustang sa kompozitnim materijalima u konstrukciji i turboprop motorom, upravo da bi se dobio COIN avion, pa od toga ništa nije bilo. Šteta, dobra bi to zverka bila.
« Last Edit: April 23, 2012, 10:10:27 pm by kumbor » Logged
Wewerac
razvodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 95



« Reply #59 on: April 23, 2012, 10:25:31 pm »

zanimaju me kolike su to izmene,sta se sve tu spada..sta bi to moralo da se odradi sto se tice ubacivanjem mitraljeza u krilo,meni to kao laiku deluje dosta prosto(gledajuci kako su to uradili na j-20 kraguju)ako ima neko strucan da objasni...hvala
Logged
Pages:  1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.027 seconds with 23 queries.