PALUBA
June 05, 2024, 05:53:52 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Na forumu Paluba.Info novoregistrovane članove odobravamo ručno, to može potrajati do 24 h, ali je neophodno da novoregistrovani korisnik aktivira svoj nalog koji će dobiti putem e-pošte u navedenom vremenu
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  [1] 2   Go Down
  Print  
Author Topic: Pistolj TT 7.62  (Read 20048 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
shebez
mornar
*
Offline Offline

Posts: 8


« on: April 19, 2012, 12:41:22 pm »

Postovani,
Interesujeme kolika moze da bude vrednost ovog pistolja, pistolj je proizveden krajem 40-ih, rucno uradjen rukohvat od orahovine, ispravan, legalan papiri. U pitanju je nasledstvo.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* DSCN2171_-_Copy__2_.JPG (82.48 KB, 800x600 - viewed 6138 times.)

* DSCN2177_-_Copy__2_.JPG (89.67 KB, 800x600 - viewed 2208 times.)

* DSCN2182_-_Copy__2_.JPG (88.28 KB, 800x600 - viewed 6160 times.)
« Last Edit: April 19, 2012, 05:42:19 pm by SOLARIS 1972, Reason: slike ubačene u atačment » Logged
Plavnik
In memoriam
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 635


« Reply #1 on: April 19, 2012, 01:09:39 pm »

Ima tome možda i pet godina, moj prijatelj također se htio riješiti TT-jca a kako je sve bilo legalno odnio ga je kod ovlaštenog prodavača koji se bavi kupnjom i prodajom oružja. Cijena koju mu je ponudio za pištolj bila je 400 kuna (negdje oko 55 Eura). Navodno imaju malu cijenu i malo tko ih želi kupiti. Nije ga prodao, kako mu je bio opterečenje radi produženja oružnog lista, liječničkih pregleda, uvjeta čuvanja i t.d. otišao je na MUP i predao ga bez naknade samo da ga se riješi.
Logged
shebez
mornar
*
Offline Offline

Posts: 8


« Reply #2 on: April 19, 2012, 01:48:40 pm »

Hvala na odgovoru.
I jos jedno pitanje, posto se na pistolj placa neki porez, moze li u Srbiji da se ovo registruje kao istorisko ili bilo kakvo trofejno oruzije, pa da se taj porez izbegne, da ne bude samo trosak.
Meni u sustini ne treba oruzije a ne treba mi ne dodatni trosak, zadrzao bi ga samo kao suvenir.
Logged
Sokol
In memoriam
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 474



« Reply #3 on: April 19, 2012, 02:02:42 pm »

55 еуро ?   Ту у Русији такав кошта веома скупо.
Logged
Gazda
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 504



« Reply #4 on: April 19, 2012, 02:09:29 pm »

Ima tome možda i pet godina, moj prijatelj također se htio riješiti TT-jca a kako je sve bilo legalno odnio ga je kod ovlaštenog prodavača koji se bavi kupnjom i prodajom oružja. Cijena koju mu je ponudio za pištolj bila je 400 kuna (negdje oko 55 Eura). Navodno imaju malu cijenu i malo tko ih želi kupiti. Nije ga prodao, kako mu je bio opterečenje radi produženja oružnog lista, liječničkih pregleda, uvjeta čuvanja i t.d. otišao je na MUP i predao ga bez naknade samo da ga se riješi.
Inače,postoji i opcija onesposobljenja,ako netko želi zadržati pištolj
 kao uspomenu,ali ne želi gnjavažu oko papira.ali i to košta,doduše.
Logged
nbns
mladji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 186



« Reply #5 on: April 19, 2012, 03:37:54 pm »

Dosta ima ljudi sto poklanjaju (bukvalno) naravno uz prenos vlasnistva a sve iz razloga tog poreza... zato su cene niske.

Konkretno za ovaj model, u smislu sredjenost bi cena bila nesto visa, ali i to zavisi... ima onih koji hoce da kupe ali samo da je sve original.
Logged
kilezr
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 608



« Reply #6 on: April 19, 2012, 08:35:44 pm »


 Već sam negde opisao prevođenje u Trofejno oružje. Košta dosta( relativno) . Ako se neko odluči, treba da vidi da li mu je dugoročno isplativije da plaća porez ili da sad odmah poplaća te takse i reši se pištolja.
Logged
Kolekcionar 08
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 313



« Reply #7 on: April 20, 2012, 02:32:14 pm »

U bih bi za njega mozda mogao dobiti i do 250 evra ali kako je kriza nevjerujem da bi nasao kupca 
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #8 on: April 20, 2012, 03:27:43 pm »

shebez - moj savet je da odustaneš od svega i da pištolj lepo predaš policiji.

Oni će biti sretni, jer će neko od njihovih da ugrabi tako lepo uglancani TT-jac.

Što se tiče prodaje - stvari stoje ovako:

tvoj pištolj je registrovan - znači ne možeš ga prodati na crno.
Za registrovani pištolj je nemoguće naći kupca jer običan smrtnik u Srbiji ne može dobiti nabavu dozvolu, nikako!
Ako su iz tvog MUP-a ažurni, i ako si ti postao vlasnik tog pištolja na osnovu dokumenata sa ostavinske rasprave, u najskorije vreme ćeš dobiti upozorenje da - obzirom da ne ispunjavaš uslove za dobijanje dozvole za oružje, moraš ga otuđiti najkasnije za 6 meseci. Ako ga u tom roku ne otuđiš, moraš da ga predaš policiji.
A pošto pištolj nećeš moći otuđiti - iz razloga koje sam gore spomenuo - ne ostaje ti ništa nego da im ga pokloniš. Uz to, moraćeš da im napišeš izjavu da se pištolja dobrovoljno odričeš ......

Što se tiče onesposobljavanja i preimenovanja u trofejno oružje - postupak je skup (i administrativno i tehnička izvedba), tako da ti se nikako ne isplati.

Pa sada ti izvuci zaključak .... šta je najrentabilnije da učiniš sa pištoljem!   
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 219


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #9 on: April 20, 2012, 06:30:18 pm »

Probaj da ga ponudiš baš u MUP-u, radnicima MUP-a ali na prodaju.
Što da ne, za 50 € verujem da ćeš ga prodati.
Logged
BrRista
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 317



WWW
« Reply #10 on: April 20, 2012, 06:39:31 pm »

shebez - moj savet je da odustaneš od svega i da pištolj lepo predaš policiji.

Oni će biti sretni, jer će neko od njihovih da ugrabi tako lepo uglancani TT-jac.

Što se tiče prodaje - stvari stoje ovako:

tvoj pištolj je registrovan - znači ne možeš ga prodati na crno.
Za registrovani pištolj je nemoguće naći kupca jer običan smrtnik u Srbiji ne može dobiti nabavu dozvolu, nikako!
Ako su iz tvog MUP-a ažurni, i ako si ti postao vlasnik tog pištolja na osnovu dokumenata sa ostavinske rasprave, u najskorije vreme ćeš dobiti upozorenje da - obzirom da ne ispunjavaš uslove za dobijanje dozvole za oružje, moraš ga otuđiti najkasnije za 6 meseci. Ako ga u tom roku ne otuđiš, moraš da ga predaš policiji.
A pošto pištolj nećeš moći otuđiti - iz razloga koje sam gore spomenuo - ne ostaje ti ništa nego da im ga pokloniš. Uz to, moraćeš da im napišeš izjavu da se pištolja dobrovoljno odričeš ......

Što se tiče onesposobljavanja i preimenovanja u trofejno oružje - postupak je skup (i administrativno i tehnička izvedba), tako da ti se nikako ne isplati.

Pa sada ti izvuci zaključak .... šta je najrentabilnije da učiniš sa pištoljem!   

Ne razumem kako je nemoguce dobiti dozvolu za drzanje oruzja?
Postoje zakonski uslovi za dozvolu, nisu cak ni rigorozni.
Ja im nikada ne bih predao ispravno oruzje za dzabe, polomo bih udarnu iglu, ostetio cev ili navlaku...
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #11 on: April 20, 2012, 08:54:24 pm »

Risto - probaj, podnesi zahtev za nabavnu dozvolu za pištolj!!!

Javi nam kad dobiješ .....
Logged
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #12 on: April 20, 2012, 09:37:39 pm »

lovac, popustili su malo bas zbog poreza. govorim o dozvoli za drzanje, ne za nosenje (koju mozemo da sanjamo )
Logged
BrRista
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 317



WWW
« Reply #13 on: April 20, 2012, 10:12:51 pm »

Necu jos da probam, nisam skupio novac za pistolj koji zelim, niti u gradu ima uslova za trening i pucanje. Ne treba mi oruzje za neke bludne radnje, zelim da se oprobam u prakticnoim streljastvu, a za to treba dosta uslova da se ispuni... Doduse, obecao mi je advokat dozolu zavrsiti za par dana (ne nesto mimo zakona, samo njega ne mogu da vontaju, mala carsija, svi se znaju, svako svakome treba isl). Rekao mi je da  ako su ispunjeni svi zakonski uslovi, nemaju razlog da ikoga odbiju, odugovlace isl...
Legalno oruzje veoma retko koristi u izvrsenju krivicnih dela - taj procenat je gotovo zanemarljiv. Danas je jeftinije i izgleda lakse nabaviti ilegalno oruzje nego legalno...

Cini mi se da ni porez nije nesto veliki. Moj otac ima lovacki karabin M48 i TT 7.62. Znam da godisnje placa oko 1300 dinara na ime poreza na oruzje. Cini mi se da je jedna cev oslobodjena poreza, ali ne znam koja. Nisam odavno video resenje, ali znam da sam pred novu godinu platio porez za njega, vadio sam neku potvrdu za firmu koju nisu hteli da daju dok vlasnik ne plati sve poreze isl...


Logged
Љуба
In memoriam
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 274



WWW
« Reply #14 on: April 20, 2012, 10:31:42 pm »


Ne razumem kako je nemoguce dobiti dozvolu za drzanje oruzja?
Postoje zakonski uslovi za dozvolu, nisu cak ni rigorozni.
Ja im nikada ne bih predao ispravno oruzje za dzabe, polomo bih udarnu iglu, ostetio cev ili navlaku...
Довољно је да неки комшија изјави да си свадљив.
Да си некада давно опсовао власт Grin
Да си на рођендану разбио чашу, и сл....

Дискреционо је право полиције да ти не образложи одлуку о одбијању издавања дозволе, посебно не човеку који има тако лепо очуван пиштољ.

Према томе задња опција ти је најбоља.
Сети се оне задње жеље са "ексером": неће те од мене правити бубањ Grin

Љуба
Logged
Pages:  [1] 2   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.072 seconds with 22 queries.