PALUBA
April 27, 2024, 08:17:57 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Pravilnik foruma PALUBAinfo
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages: [1]   Go Down
  Print  
Author Topic: nepoznati helikopter(ka 32??)-Resnik  (Read 4138 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Gazda
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 502



« on: May 31, 2012, 02:54:02 pm »

evo,uslikao sam ovo čudo uprao sad iznad splitskog aerodroma.da nije ka 32?? [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* uuuu.JPG (8.24 KB, 620x540 - viewed 252 times.)
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #1 on: May 31, 2012, 02:58:29 pm »

Jeste Gazda, to je to sokoćalo.

http://en.wikipedia.org/wiki/Ka-32
Logged
jadran2
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 13 150



« Reply #2 on: May 31, 2012, 03:07:07 pm »

odakle je doletio? ciji?
Logged
madmitch
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 159


« Reply #3 on: May 31, 2012, 03:24:14 pm »

Traži podmornicu koja CG šalje Srbima, neko načuo da bi mogla krenut via Slovenija.  Grin
Logged
Gazda
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 502



« Reply #4 on: May 31, 2012, 03:31:16 pm »

doletio je iz SE smjera,čini mi se da je crvene boje.a čiji je neznam,bio je dosta daleko....
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #5 on: May 31, 2012, 03:54:11 pm »

Traži podmornicu koja CG šalje Srbima, neko načuo da bi mogla krenut via Slovenija.  Grin

     



[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* Kamov K27.jpg (139.75 KB, 995x647 - viewed 259 times.)
« Last Edit: May 31, 2012, 04:04:34 pm by ORIĆAREB » Logged
proxy1969
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 170


« Reply #6 on: May 31, 2012, 05:06:05 pm »

odakle je doletio? ciji?

Bugarski, protivpožarni, šiba dalje za Španjolsku....
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #7 on: May 31, 2012, 05:23:30 pm »

http://www.slobodnadalmacija.hr/Nogomet/tabid/84/articleType/ArticleView/articleId/176325/Default.aspx

Quote
Proslavili vožnjom helikopterom
Nastavak međusobne suradnje Ivica Križanac i predsjednik Splita Slaven Žužul proslavili su na nesvakidašnji način - vožnjom helikopterom! Nakon što je u srijedu kasno navečer konačno postignut dogovor Žužula i Križanca oko igračevog ostanka na Parku mladeži ujutro su na opće iznenađenje zajedno poletjeli iznad nogometaševog rodnog grada Omiša.

Bila je to već unaprijed dogovorena vožnja, pregledavanje završnih radova koje Žužulova tvrtka 'Skladgradnja' izvodi na sanaciji nestabilnih kamenih blokova na području buduće omiške zaobilaznice, a za koje je neophodan helikopter, no neočekivano se u tom 'điru' priključio i Križanac pojavivši se na improviziranom heliodromu na omiškom nogometnom igralištu uz predsjednika 'crvenih' i inženjere.
- Kao što sam već više puta rekao mi smo u prijateljskim, ne samo u u poslovnim odnosima i stoga mi je čast što sam tu. Naš odnos neće završiti okončanjem moje igračke karijere, a i ona će još potrajati - najavio je ovom prigodom najpoznatiji omiški sportaš Križanac.

Bio je to interni dogovor Žužula i Križanca koji je dolaskom sve ugodno iznenadio. Potom ih je pilot švicarske tvrtke 'Heliswiss international' koja je angažirana za izvođenje radova zajedno s predstavnicima grada Omiša, investitora i inženjerima poveo u desetominutnu panoramsku vožnju helikopterom Kamov K-32.
- Ovo je veliki dan za Split i za Skladgradnju - naglasio je tom prilikom Žužul koji je ima dvostruke razloge za zadovoljstvo
Zanimljivo prilikom te vožnje preletjela se i Križančeva kuća na predjelu Borak, koja je navodno stotinjak-dvjestotinjak metara zračne linije udaljena od samog mjesta izvođenja radova.

Uz novi ugovor i kuća je osigurana od odrona! Šalu na stranu nakon završetka panoramske vožnje prionulo se poslu, finalnim radovima. Postavljalo se helikopterom stupove i zaštitne mreže na tim inače nedostupnim mjestima kako bi se to područje Omiša na kojem se buši tunel zaštitilo od odrona, a koji će tu za zaštitu kuća i građana ostati i nakon proboja tunela.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* ka.JPG (61.18 KB, 699x453 - viewed 236 times.)
Logged
Gazda
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 502



« Reply #8 on: May 31, 2012, 05:32:12 pm »

bravo,zna sam ja da ćete ga iskopat negdi Smiley
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #9 on: May 31, 2012, 05:33:38 pm »

http://www.slobodnadalmacija.hr/Dalmacija/Splitzupanija/tabid/76/articleType/ArticleView/articleId/176378/Default.aspx

Quote
Skladgradnja privodi kraju radove na zaštiti dijela Omiša od odrona, jer je grad na ušću Cetine nad kojim se od pamtivijeka nadvijaju prijeteće kamene gromade sada u još većoj opasnosti od odrona, zbog akceleracije tla uzrokovane radovima na izgradnji omiške obilaznice i tunela Omiš.

Da se ne bi dogodilo da možebitni odron, pokrenut miniranjem zbog probijanja tunela, ugrozi stambene objekte u podnožju litice, postavljena je zaštitna ograda.

Završetak radova na zahtjevnom projektu sanacije blokova na području tunela Omiš Skladgradnja izvodi zajedno sa svojim austrijskim partnerom, tvrtkom Swietelsky Baugeselschaft iz Linza. Postupak postavljanja zaštitne ofrade, odrađen uz pomoć iz zraka, bio je vrlo atraktivan prizor za promatrače.

PSD, SNIMIO: ANTE ČIZMIĆ / CROPIX
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

poz.


* ka2.JPG (58.93 KB, 405x543 - viewed 231 times.)

* ka3.JPG (87.11 KB, 696x408 - viewed 230 times.)
Logged
Pages: [1]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.028 seconds with 22 queries.