PALUBA
April 27, 2024, 11:35:56 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite i neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi ste našli svoj aktivacioni link te aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15   Go Down
  Print  
Author Topic: Helidrom na Palagruži?  (Read 87540 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
momo PT61
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 053


ПЕНЗИОНЕР


« Reply #135 on: June 28, 2012, 04:01:34 pm »


Quote
A ti Momo polako, doći će i na Vas tamo red, a samo ču ti reči da si zahvaljujući
mom EU frendu gledao F16 tamo na Ušću prije 3 god.
Inače nije nikakav JPP u pitanju, pa nisam ja g. Škegro....

Nikad nisam bio na Uscu,a i mi ovde imamo EU i NATO frendove,pa svasta vidjamo
« Last Edit: July 01, 2012, 09:34:37 pm by leut » Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 409


« Reply #136 on: June 28, 2012, 06:34:07 pm »

Ја нешто не видех Ф-16 на Ушћу пре три године. Били на а. Батајница.  А тај твој френд је вероватно само радио свој посао и ништа више (ни мање) од тога.

Него, и мени се такође чини да је цена употребе хеликоптера коју нудите (тражите) прилично висока. Нема образложења трошкова, односно како се дошло до те цене. Колико је профит (у процентима) организатора посла?

Изван теме: Рече да ниси био на Ушћу. Тек да имаш представу: то је назив за новобеоградску страну обале Саве и Дунава на самом ушћу Саве. Чини га велики парк са Музејем савремене уметности и неколико ресторана и сплавова.
Logged
9aplus
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 88


« Reply #137 on: June 28, 2012, 07:45:29 pm »

Pogledaj tabele...
kraj na dnu, sve pise.
Logged
9aplus
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 88


« Reply #138 on: June 28, 2012, 10:43:40 pm »

Ako si ugrožen, šta da ti kažem. Ne verujem da ćeš otići. Na ABG su ti u lice rekli da si lažov, ali si i to istrpeo jer si ... takav.

Evo nisam otišao, a ti molim te baci pogled na isto ABG mjesto...
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #139 on: June 28, 2012, 11:06:26 pm »

Malo preleteo prezentacije i pdf-je.

I imam par pitanja.

EU nudi finansiska sredstva za projekte, ali da bi se moglo do njih doči, treba dokumentacija. Ako sam dobro razumeo, EU nudi do 15% učešča kod izgradnje heliodroma, ostalo treba dat investitor?

Vidio sam "business plan" za operativu, i kako se investicija odplačuje/kako raste profit. Ali kolika je ona cena, na koju bi pristala država za tu uslugu? Dali imaju i oni napravljeno to (business plan), i dali EU finansira i deo troškova oko operative?

LPB
Logged
pp5d6 posejdon
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 605


« Reply #140 on: June 28, 2012, 11:13:50 pm »

Tu će biti helidrom kad Plovput preda koncesiju Ivici Todoriću da on može sa svojim helikoperom preletiti sa imanja iz Baranje ili Vukovara uz tankanje na Plitvičkim jezerima.
Logged
9aplus
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 88


« Reply #141 on: June 29, 2012, 06:44:13 am »

@pp5 ima nesto u tome Wink

@Bozo
Sadasnji program IPA CBC daje 85% bespovratno ali samo za infrastrukturu. 15% se osigurava lokalno,
na razini samouprave do ranga zupanije. Moguce je osigurati sredstva na vise nacina ali je tako sagradjena
infrastruktura uvijek JAVNA.

Za operativu postoji manja mogucnost ali nije nemoguce posebno ako je prekogranicna
suradnja u pitanju. Pogodno podrucje za to je napr. Dolina Neretve, Neum, Dubrovnik, Konavle, Boka

Dio ljudi u administraciji a posebno dio generalne populacije misli vec 15 god, pa eto vojske oni lete besplatno.
U toj besplatnosti za 15 godina ispalo je da se na razlici prosjecne komercijalne EU cijene prema stvarnom
trosku transportnog helikoptera nepotrebno potrosilo 20tak M USD ili 3 nova, laka, dvomotorna,
potpuno opremljena, namjenska helikoptera (oko 3.000 kg MTOW)

Taj "business" plan napravljen je kao prezentacija kojiko kosta hipotetska pilot projekt firma sa subvencijom od 3
godine koja uz osnovnu uslugu za te tri godine odskoluje extra pilote i mehanicare. To je bitno zato jer iz RH nema
dovoljno. Domaci pilot ce, u pristojnom radnom vremenu, rado raditi za 2000 eura mjesecno, Bilo koji EUropljanin
ocekuje najmanje dvostruko.
Kod vas u S5 to radi policija po civilnim normama sa osiguranjem te ima 2 fino opremljena stroja za to. Vojska je
pricuva ako zapne, sto je sasvim uredu i sukladno NATO navadama. Mozda je zgodno pripomenuti da su kod vas
i vojni zrakoplovi osigurani. Kod nas kada padne Air Traktor mi otpisujemo cca 3 M USD i nikom nista.....
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #142 on: June 29, 2012, 04:52:40 pm »

Tu će biti helidrom kad Plovput preda koncesiju Ivici Todoriću da on može sa svojim helikoperom preletiti sa imanja iz Baranje ili Vukovara uz tankanje na Plitvičkim jezerima.

Nema on sa time problema.
Sliku sam pronašao na Željava forumu

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
poz.


* IMAG0114.jpg (122.05 KB, 1024x771 - viewed 164 times.)
Logged
9aplus
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 88


« Reply #143 on: June 29, 2012, 07:46:29 pm »

Hi, hi, i to je samo pola mise....
alkar Solaris u tri punta....
Logged
9aplus
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 88


« Reply #144 on: July 01, 2012, 09:05:49 pm »

http://www.morh.hr/hr/vijesti-najave-i-priopcenja/priopcenje/obalna-straza-u-akciji-spasavanja-u-podrucju-zerp-a.html

Procitajte,
pa vi koji ste "protiv" razmislite jos jednom o nuznosti infrastrukture na Palagruzi...
Ljeto je, skoro bonaca, a da nije?!
Logged
kilezr
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 608



« Reply #145 on: July 01, 2012, 09:16:47 pm »


 Meni je svejedno da li će biti infrastrukture na Palagruži. Ne znam šta si hteo ovim člankom!? Kakve ima veze sa heliodromom. Ovde je u akciju trebalo poslati DBM, koliko je ljudi trebalo ukacati i prevesti.
Logged
9aplus
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 88


« Reply #146 on: July 01, 2012, 09:28:25 pm »

Pa sasvim je jasno, sa punopravnim članstvom raste pritisak na naš dio Jadrana
kako nažalost nemamo 2-3 broda klase USCG kutera sa helipadom onda je područje
operacija nužno pokriti pristojnim helidromima.

Potraži na netu kako je to prošle godine izgledalo na Lampeduzi sa ljudima iz Tunisa...
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #147 on: July 01, 2012, 09:33:20 pm »

Ma ovo je došli iz Italije, nema šanse da su prošli Otrant.

Quote
Posada broda zatražila je pomoć nazvavši 112, rekavši da se na brodu nalazi 65 muškaraca podrijetlom iz Sirije, Afganistana, Somalije i Egipta. Prema njihovim riječima, dvije su osobe u teškom zdravstvenom stanju.

I šta sad, azil ? A jadni ljudi  Tongue
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #148 on: July 01, 2012, 09:37:14 pm »

Ma ovo je došli iz Italije, nema šanse da su prošli Otrant.

Quote
Posada broda zatražila je pomoć nazvavši 112, rekavši da se na brodu nalazi 65 muškaraca podrijetlom iz Sirije, Afganistana, Somalije i Egipta. Prema njihovim riječima, dvije su osobe u teškom zdravstvenom stanju.

I šta sad, azil ? A jadni ljudi  Tongue
Pa gde će ih sada smjestiti, kako se to rešava u zemlji Hrvatskoj..
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #149 on: July 01, 2012, 09:41:40 pm »

Da ti budem iskren oriĆ, nemam pojma.
Znam da postoje neki centri za azilante ali mislim da ovakve slučajeve do sad nismo imali.

poz.
Logged
Pages:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.03 seconds with 22 queries.