PALUBA
April 29, 2024, 09:01:51 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Donirajte Palubu
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages: [1]   Go Down
  Print  
Author Topic: Moj roman "Turbulences" (Nemiri)  (Read 530 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
ekapic
mornar
*
Offline Offline

Posts: 11



WWW
« on: April 22, 2024, 03:10:28 pm »

Pozdrav svim forumašima!

Kao što sam rekao u svom predstavljanju, nedavno sam završio i objavio svoj prvi roman, na engleskom jeziku. Zove se "Turbulences", u žanru trilera.

Radnja romana se događa u sadašnjem vremenu (2022) ali u Jugoslaviji koja je uspjela da izbjegne raspad i nacionalne tenzije (kako, malo je opisano u knjizi) i koja je član Evropske Unije. Glavni junak, kapetan u JAT-u a bivši pilot RV, nakon smrti njegovog najboljeg prijatelja, zapovjednika lovačkog puka na Batajnici, u automobilskoj nesreći, počinje da kopa po tajnim detaljima života svog prijatelja. Ono što pronalazi je konspiracija koja prijeti da promijeni cijelu zemlju i balans cijele regije, koja je već pod pritiskom zbog dugog mađarsko-rumunskog rata u Erdelju. Jedna od stvari koje su dosta prisutne u knjizi je i projekt "Novi Avion".



Knjiga je dostupna na Amazonu i Rakuten Kobo-u, u ebook formatu kao i mekom povezu.

Sve detalje o knjizi, mailing listu za novosti oko knjige, i linkove za narudžbu imate na stranici https://books.edinkapic.com.

Nadam se da će neki od vas moći da uživaju u čitanju iste!

Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 419


« Reply #1 on: April 22, 2024, 05:47:22 pm »

Нажалост не говорим енглески да бих могао да читам роман. Ако буде успешан, можда ћеш га "превести" на наш језик. laugh
Logged
ekapic
mornar
*
Offline Offline

Posts: 11



WWW
« Reply #2 on: April 22, 2024, 08:30:39 pm »

Nadam se da će neka izdavačka kuća (recimo Laguna) uvidjeti da je uspješan (daj bože) pa će biti zainteresovana da ga prevede.
Logged
daliborsky
desetar
*
Offline Offline

Posts: 127


« Reply #3 on: April 23, 2024, 12:23:02 am »

u ti bokca, mene si našao da ubiješ u romanu Cheesy
Logged
ekapic
mornar
*
Offline Offline

Posts: 11



WWW
« Reply #4 on: April 23, 2024, 08:19:53 am »

Heheh...neko je morao da plati, druže.
Logged
Pages: [1]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.022 seconds with 23 queries.