PALUBA
April 29, 2024, 03:38:43 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Ovde možete pogledati te poručiti knjigu "Ešalon" jedan od autora je srpski podoficir i naš global moderator Kubovac
"Istorija razvoja sovjetskih i ruskih radara, komandno-informacionih sistema i sistema automatizacije"
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages: [1]   Go Down
  Print  
Author Topic: Moravski puk Kraljevine Srbije  (Read 2115 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
survival men
mornar
*
Offline Offline

Posts: 5


« on: June 23, 2012, 09:34:52 am »

Pozdrav drugari,

Ako sam promašio mesto za postavljanje ove teme, molim admine da je prebace na pravu lokaciju!

Vodim airsoft klub "Kraljevačka Udarna Jedinica" i u saradnji sa klubovima iz Kruševca (dva kluba) i Trstenika pokušavamo da napavimo Puk, pošto kroz sva tri grada prolazi Morava, rešili smo da se ovaj puk zove Moravski.

Koliko sam ja saznao, i ako sam došao do pravih podataka, moravski puk je bio artiljerijski i to je sve što sam saznao o njemu.     

Zamolio bih Palubaše da ukoliko imaju bilo kakvo saznanje, neka dokumenta, istorijske činjenice to objave ovde.

Ujedno i predlog za Moderatore i Admine da u forumu VOJNA ISTORIJA naprave podforum gde bi se bavili istorijom pojedinih jedinica.

Puno pozdrava iz Kraljeva!!!
Logged
BrRista
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 317



WWW
« Reply #1 on: June 23, 2012, 10:53:28 am »

Mozda mozemo i mi Uzicani da se ukljucimo sa Vama u puk? To mu dodje logicno jer smo mi jedine ekipe juzno od Save i Dunava.
Da je srece da nas ljubitelja airsofta ima vise u Zapadnoj Srbiji pa da osnujemo Drinsku diviziju...
Logged
Deligrad
zastavnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 241


Нема дoбрих закoна без дoбрo наoружане војне силе


« Reply #2 on: June 23, 2012, 02:30:26 pm »

Kraljevo, Trstenik i Kruševac su pripadali Šumadijskoj a ne Moravskoj divizijskoj oblasti i to 12. pukovskoj komandi. Tj davali su vojnike za 12. pešadijski puk I tj II poziva Šumadijske divizije I tj II poziva.
Logged
survival men
mornar
*
Offline Offline

Posts: 5


« Reply #3 on: June 26, 2012, 08:24:07 am »

Hvala svima na odgovorima, voleo bih kad bi mogao da dođem do više podataka, ukoliko neko ima neku literaturu u elektronskom formatu bio bih mu zahvalan da postavi link ili da mi je pošalje na grujicnikola@yahoo.com.
Logged
Pages: [1]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.021 seconds with 22 queries.