PALUBA
April 27, 2024, 04:05:38 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Pravilnik za prenošenje vesti na forumu PalubaInfo
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages: [1]   Go Down
  Print  
Author Topic: Remont krstarica u RM SAD  (Read 2668 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 062


« on: September 01, 2008, 09:06:20 pm »

1. septembar 2008. g

Ratna mornarica SAD započela je program remonta svojih 22 krstarica. Za cenu od nekih 200 miliona dolara po brodu, vek broda će se produžiti za nekih 5 godina, i uz to će biti poboljšani uslovi života i rada posada. Nova oprema, i elektronska i mehanička imaće manje gabarite, što će znatno proširiti kapacitete za ugradnju elemenata za kvalitetniji život na brodu: teretane, veće kabine i slično.

Cela vest
Quote
The U.S. Navy has begun a refurbishment program for its 22 cruisers. Costing some $200 million per ship, the work will extend the life of these ships another five years (to 35 years), while improving performance and living conditions. New equipment, both electronic and mechanical, will take up less space, enabling the installation of more amenities for the crew (like gyms, larger living quarters and the like). One of the new items to be installed is a reverse-osmosis water purification system, that will make more potable water available. This is a big deal, as it means more showers, which will be necessary for all those sailors spending time on the new treadmills in the new gym. Staying in shape has always been a hassle at sea, but is particularly critical now that the navy is strictly enforcing weight limits and physical conditioning standards. Much of the new equipment will include more automation, and more reliability. That will mean a lower workload for the crew, and but not a reduction in the size of the crew.

The navy is planning a similar upgrade program for its 70 Burke class destroyers, extending their useful life from 35 to 40 years. This is necessary because the new class of  DDG-1000 destroyers has been cancelled, and the new frigates (er, Littoral Combat Ships, that is) are delayed because of design problems and cost overruns.
Logged
vathra
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 369



« Reply #1 on: September 01, 2008, 09:19:38 pm »

1. Ubacuju novu opremu da bi dobili još prostora
2. U dobijeni prostor ubacuju teretane, da bi ljudi vežbali, jer su gojazni
3. Ubacuju nov sistem prečišćavanja vode, koji daje više vode, da bi ljudi mogli da se tuširaju posle vežbe

Znači, pola posla da bi imali mršavije mornare.
Zar nisu mogli samo da ih hrane slabije, imali bi isti efekat  Grin
Logged
Bane
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 933


« Reply #2 on: September 01, 2008, 09:39:11 pm »

Znači, pola posla da bi imali mršavije mornare.
Zar nisu mogli samo da ih hrane slabije, imali bi isti efekat  Grin

To je kvaka 22 Grin Gledao sam reportažu na CNN-u u kojoj se pričalo o životu američkih mornara u nekoj task grupi. Između ostalog je prikazano njihovo slobodno vreme i ono je blagi užas kako se hrane: kesa čipsa od 3 funte (nešto manje od 1,5 kg), Kentaki frajd čikens ceo asortiman i to samo porcije u onim velikim kofama, Burger King, razne pice... Naime, ovo je mornarica uvela kako bi se osoblje "osećalo kao kući".
Baš sam se pitao koliko će im trebati da dobiju debele trutove Smiley
Logged
Director
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 043



« Reply #3 on: September 04, 2008, 12:18:54 pm »

Mornarica mora imati obilne obroke zbog održavanja morala. Zamisli da te pošalju 3 meseca da krstariš morima a da si non stop gladan ili da te rane splačinama. Ishrana je oduvek na brodovima bila kraljevska. To nije odlika današnjice.
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 062


« Reply #4 on: September 04, 2008, 12:24:40 pm »

Nećete mi verovati ali je istina... večera se, isplovi... već nakon sat vremena lupam sa mosta u kuhinju za sendvič. Da'l je zbog vode ili šta već... Smiley
Logged
vathra
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 369



« Reply #5 on: September 04, 2008, 01:00:32 pm »

Kod engleza su jeli i preko 4000 kalorija na linijskim brodovima, ali se danas ne vuku užad, nego pritiskaju dugmići, pa je vreme i da se ishrana prilagodi. Izbor hrane koja je manje kalorična bi pomogao.
Ja sam se u početku u vojsci teško navikao na ishranu, stalno sam bio gladan, ali posle sam se navikao. Istina je da smo navikli da se prejedamo.
Logged
Pages: [1]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.023 seconds with 23 queries.