PALUBA
April 19, 2024, 03:35:32 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Čitajte na Palubi roman "Centar" u nastavcima, autora srpskog podoficira i našeg administratora Kuzme
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 [50] 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 ... 65   Go Down
  Print  
Author Topic: Ruski tenk nove generacije - "Armata" - T-14  (Read 345815 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Sokol
In memoriam
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 474



« Reply #735 on: April 03, 2017, 11:28:31 am »

Pre par godina pricali su zvanicnici da ih ce biti nabavljeno 2000. A sad pricaju o 50 komada  Grin
Logged
Рашо
Stručni saradnik - RV i PVO
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 881



« Reply #736 on: April 03, 2017, 11:43:11 am »

Pre par godina pricali su zvanicnici da ih ce biti nabavljeno 2000. A sad pricaju o 50 komada  Grin

Читао сам у "Џејнсу" да ће већи број тенкова Т-90 бити модернизовани елементима СУВ-а са Т-14 и да Т-14 неће бити замјена за Т-90. Тако да (за сада) неће бити произвођене велике серије Т-14...
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 480


« Reply #737 on: April 03, 2017, 12:09:37 pm »


То је нормално, средство је потпуно ново. Могуће је да су поједини системи још увек "сирови", те да не ради све баш како треба, или бар не оптимално. Уколико на испитивањима и у опитној експлоатацији Армата покаже да је у већини заданих параметара достигла очекивани ниво, нема потребе да Руси журе. Ако тако буде, имају најбољи, револуционарни тенк, па га имају. Нико нема ништа слично на Западу. Нека они троше паре и исцрпљују се трчећи за Русима, јер Армата је скупа играчка. Кад им буде требало, направиће велике серије, и готова ствар.

Званични извештаји о градњи површинских ратних бродова и ДЕП пр.677 - Лада, показују многа одлагања - кашњења, непостизање техничких карактеристика и параметара и велике скокове цена. Питање је избора приоритета. Џаба ти подморнице, ако ти касне и имају мане бродови који ти дају ПВО, противбродску и ППД заштиту подморница као главне ударне снаге флоте. У том светлу треба тумачити и одлагање великосеријске производње Армате. Има времена. Ловац 5. покољења Т-50 је нпр. приоритетан програм и код њега нема суштинских проблема, што не значи да нема тешкоћа. Нека се Амери даве са бачвом без дна у облику Ф-35. Идеју су им ионако дали Руси, продавши им техничку документацију за СТОВЛ Јак-141, а те идеје су и легле у основу СТОВЛ Ф-35Б. Тешкоће су обично у томе што нема пара колико хоћеш. Амери су по мени у тежим проблемима са важним програмима пуним рупа. Видећемо шта ће бити ако им Трамп да више пара.
Logged
Sokol
In memoriam
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 474



« Reply #738 on: April 05, 2017, 02:06:16 pm »

Проблем jе у томе, да Амери имаjу новац и на 10 таквих програма као што Армата. А у Русиjи привреда пада сваки месец и све више осечаj тоталне кризе у држави. Велики одсто новца у држави троши се на воjску, одбрану итд без било коjих разлога. Истовремено фали новац у школама, болницама итд.
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #739 on: April 05, 2017, 03:44:56 pm »

Dogovorite se sa Ukrajincima oko Dombasa i puno problema će biti riješeno.
Krim ionako nitko više ne spominje.  Undecided

poz.
Logged
Sokol
In memoriam
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 474



« Reply #740 on: April 05, 2017, 10:38:54 pm »

Хоћу брате, сутра да попричамо са њима и да попијемо кафу мало  Cool
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #741 on: April 06, 2017, 07:01:20 am »

Хоћу брате, сутра да попричамо са њима и да попијемо кафу мало  Cool

Grin

Dok se ne konsoliduje privreda i dok se ne oporavi od "naftnog" udara, treba samo razvijati dalje sam koncept vozila. A amerikanci su se toliko uljulkali sa Abramsom, da su totalno zapostavili razvoj novog tenka. Tek su skoro počeli da pričaju o neko tenku koji bi trebao da se pojavi posle 2030. godine.

http://www.scout.com/military/warrior/story/1745414-army-plans-new-tank-after-abrams-2030s
Logged
Sokol
In memoriam
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 474



« Reply #742 on: April 06, 2017, 09:03:50 am »

Mislim da ne bih bilo lose pogledati na iskustvo Donbasa i razmisliti - a da li je u savremenom boju potreban tenk? Ja mislim da vise i nije. Kosta bas puno a unistava se bas lako.
Logged
tihi
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 350



« Reply #743 on: April 06, 2017, 09:24:22 am »

Sa druge strane SAA je opstala uglavnom masovnim koriscenjem oklopa. U asimetricnom ratu tenkovi i nisu neophodni, ali ako je u pitanju simetrican, klasican rat stvar je drugacija. Pogledajmo samo Rusku invaziju na Gruziju, ugavnom je oklop vrsio proboje i napredovanja. Mozda tenk kao tenk treba da se prilagodi novim uslovima na bojistu, ali tesko da moze da se potpuno izbaci.
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #744 on: April 06, 2017, 10:16:27 am »

Mislim da ne bih bilo lose pogledati na iskustvo Donbasa i razmisliti - a da li je u savremenom boju potreban tenk? Ja mislim da vise i nije. Kosta bas puno a unistava se bas lako.

Ne uništava se tenk baš tako lako, osim ako komandanti koji ih šalju i posade nisu totalni duduci.
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 480


« Reply #745 on: April 06, 2017, 10:37:10 am »

Борба оклопа и противоклопног оружја почела је пре више стотина година, прво на копну, па се преселила на море, па се вратила на копно. Једино се у ваздуху водила врло слабо, због тежинских ограничења. Борба још увек траје. Нађе се напредни оклоп, који повуче развој ПО средства, па оклоп одговори, па... тако укруг. Ако прихватимо да је оклоп изгубио, да је коначно поражен и непотребан, до чега ћемо на крају доћи, да крстареће ракете јуре појединачне роботизоване пешадинце по брдима, или шта?

Још давно сам на форуму напоменуо да је класична концепција тенка у великој кризи. А онда је дошао руски одговор у облику Армате. Да ли је њиме направљен истински пробој у концепцији? Не знам. Можда. Да ли је најбољи? Не знам. Рано је рећи. Армата је покушај решења дела суштинских проблема тенка на савременом бојишту.
« Last Edit: April 06, 2017, 10:44:03 am by kumbor » Logged
Sokol
In memoriam
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 474



« Reply #746 on: April 06, 2017, 12:06:18 pm »

Vidi u cemu je problem. Ocigledno je da ta Armata samo mit i ustvari nema te vrednosti o kojoj mi tu pricamo. A i preduzeca koja ce proizvoditi ovi tenkovi i ostali oklop sad imaju veliki dug i nalaze se u dubokoj krizi.
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #747 on: April 06, 2017, 04:07:06 pm »

Хоћу брате, сутра да попричамо са њима и да попијемо кафу мало  Cool

Sukob ne koristi ni vama ni njima a bez obzira kako to završi koristi nema nitko.

Zahvaljujem na iskrenom razmišljanju o Armati, i moje je mišljenje da tu još mnogo novaca treba ulupati prije nego postane operativno sredstvo.
Bez obzira na želje, stanje Ruske ekonomije je daleko od dobrog, tako da je veliko pitanje može li ovo isfinancirati.

poz.
Logged
Sokol
In memoriam
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 474



« Reply #748 on: April 06, 2017, 09:06:59 pm »

Сигурно не може. Ипак велики војни буцет и сваку годину он је све више, али понављам. Предузеће које мора да производи ове Армате је на нивоју распада - имају велики дуг.

Што се тиче сукоба у праву си.
Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #749 on: April 06, 2017, 10:43:27 pm »

Пре свега тенк је прилагођен и прављен за борбу на отвореном простору. Најбоље се понаша и сналази на ливадама, пропланцима, у пиустињи и др. местима где нема вертикалних препрека и ограничења у кретању. Говорећи о томе како је тенк неподесан за ратовање у савременим условима би било исто као и поредити га са употребом разарача за борбу у каналима, мореузима и другим тесним местима.

Замолио бих члана форума Сокол да нам објасни шта подрзумева под тим када каже да је Т-14 само мит и да није оно што људи мисле. Занима ме о чему се тачно ради и које карактеристике тенка су лажно представљене.
Logged
Pages:  1 ... 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 [50] 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 ... 65   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.029 seconds with 22 queries.