PALUBA
April 26, 2024, 03:58:32 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Pravilnik za prenošenje vesti na forumu PalubaInfo
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... 99   Go Down
  Print  
Author Topic: Namenska industrija Srbije - Vesti  (Read 463540 times)
 
0 Members and 2 Guests are viewing this topic.
FF
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 929


« Reply #210 on: August 11, 2012, 04:17:00 pm »

Pored "14. oktobra", jedino mesto koje ima upotrebivu infrastrukturu za finaliziranje proizvoda kao što je oklopno vozilo su objekti nekadašnjeg "Ivo Lola Ribar" u  Železniku, tačnije onaj deo koji danas u svom posedu ima privatna firma "Montavar" - objekti mašinske obrade i nova hala montaže (tu su se radile i Nore za Burmu). Montavar je ćerka firma "Metalne" iz Maribora. Vlasnik Metalne je "srpski" Slovenac. Pre nekoliko meseci, Metalna je počela da gasi svu proizvodnju u Sloveniji, i da je seli u Srbiju, u Železnik. U Železniku pored ostalog rade šasije teških građevinskih mašina za Thyssen grupu. Imali su oko 100-tinak proizvodnih radnika. Nekada je u istim objektima radilo i do 4000.
Logged
sremac
mornar
*
Offline Offline

Posts: 42


« Reply #211 on: August 11, 2012, 05:10:14 pm »

Pa u"14 OKTOBRU" je raspad sistema,i oni još žive u ranim osamdesetim godinama.O nekoj ozbiljnijom proizvodnji ili montaži nema ni pomena!
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 062


« Reply #212 on: August 11, 2012, 05:37:35 pm »

Moguće da je raspad sistema, tj. preslikana slika kao i u drugim društvenim preduzećima. Ipak, to ne znači da ne bi moglo da se doveede u rad kad bi se htelo... milom ili silom.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 406


« Reply #213 on: August 11, 2012, 07:04:25 pm »

Новом министру треба дата "уобичајених" 100 дана да се "искаже" да га дотле не критикујемо. Ипак, требало би да му неко од саветника каже шта је реално, а шта није. Ја баш нешто и нисам сигуран за ово што је рекао (а нисам ни саветник laugh). Можда у некој будућности, ако... мада, ко зна "Заре игра".
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #214 on: August 11, 2012, 07:10:53 pm »

Možete kupiti mašine (ako imate para), možete napraviti fabriku (ako imate para), možete kupiti tehnologiju (ako imate para), možete naći tržište, ali ljude da sve to rade, e to ćete naći teško. Možete naći kuvare za restoran, čistaćice za halu, vozače i slične. Ali one bitne teško.

Koliko godine treba da se napravi stručnjak. Za to treba i para i godina. Ako neko ima para, godine ostaju problem.

Vlado
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 062


« Reply #215 on: August 11, 2012, 07:14:57 pm »

Treba para i godina, svakako. Ali je sigurno da ima dosta klikeraša i medju mladim inžinjerima, nije nužno sva pamet "zastarila".
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #216 on: August 11, 2012, 07:19:22 pm »

Topla voda može se izumiti ili naučiti od starijih koji su je več izmislili.

Wink
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 062


« Reply #217 on: August 11, 2012, 07:21:27 pm »

Bitno je samo da ne bude sistem "posle mene potop". U svakoj generaciji ima klikeraša koji brzo kapiraju.
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #218 on: August 11, 2012, 07:29:29 pm »

Daleko od toga, niko nije nezameniv. Pitanje samo resursa, koji su potrebni za zamenu (ljudi i $). U Izraelu prvo se odpuste oni, koji dođu do toga , da su nezamenivi. Ali istotako dobro plačaju ljude sa iskustvom. Jeftinije to, nego da se ljudi školuju kod njih. Izrael je samo primer kao kapitalistično društvo, puno više od njemačkog, francuskog ili bilokog drugog sa tih prostora.

Logged
FF
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 929


« Reply #219 on: August 11, 2012, 07:40:58 pm »

Kod mene u firmi, ključni ljudi, glavni majstori, mehaničari koji rade najodgovorniji deo posla - su penzioneri (rade po osnovu ugovora o delu, imaju 62, 63+ godina) ili su pred penzijom. U četvrtak imamo veliki remont - NE MOGU DA NAĐEM DOVOLJNO OSPOSOBLJENIH LJUDI ZA RADOVE! Na biroima sve vri od nezaposlenih, mi u gradu od 2 mil. stanovnika dovodimo ljude iz Kruševca da nam popune rupe. Zemlje Balkana neće propasti zbog para. Propašće jer neće imati ko da ih znanjem i pameću izvadi i govana. Sad but true...
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #220 on: August 11, 2012, 07:51:11 pm »

Svi su klikeraši na sigurnom. U americi, Kanadi, ...

Kao što je napisao Đ.Đ. man na forumu (Bartol Jerković) napravili su u Đuri Đakoviću odličan električni tramvaj, pa nakon toga stručnjake kupio Simens. Sada tamo primaju pare, a ništa ne rade. Otišli klikeraši za malo bolje pare.

Klikeraši brzo ukapiraju gdje su bolje pare.

Vlado
Logged
EXIT78
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 87


« Reply #221 on: August 11, 2012, 09:29:22 pm »

Kod mene u firmi, ključni ljudi, glavni majstori, mehaničari koji rade najodgovorniji deo posla - su penzioneri (rade po osnovu ugovora o delu, imaju 62, 63+ godina) ili su pred penzijom. U četvrtak imamo veliki remont - NE MOGU DA NAĐEM DOVOLJNO OSPOSOBLJENIH LJUDI ZA RADOVE! Na biroima sve vri od nezaposlenih, mi u gradu od 2 mil. stanovnika dovodimo ljude iz Kruševca da nam popune rupe. Zemlje Balkana neće propasti zbog para. Propašće jer neće imati ko da ih znanjem i pameću izvadi i govana. Sad but true...

Pa zar onda nije logicno da zaposlite mlade ljude i da nauce posao od tih starijih i iskusnih ljudi kao sto su i oni ucili od starih majstora. Niko nije rodjen naucen niti sa znanjem izasao iz skole sve je u praksi ali nasi vrli biznismeni, menageri i ostali upravitelji nece da plate dva coveka vec jednu bednu platu i nju na rate ako moze... OSPOSOBITE NOVE GENERACIJE I DOBRO PLATITE zar je to problem?
Logged
rotring
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 555


Najkraci put do ludnice!?Jednostavno,samo skrenes!


« Reply #222 on: August 11, 2012, 09:48:01 pm »

Nije ni Zeleznik.
Nije ni bitno koje je i odakle je....bitno je da se ugovoreni poslovi realiziju, kako novi proizvodi tako i remonti sredstava koji su stigli na vreme za redovan remont.


Sto se tice igranja klikera...dali ce se oni igrati po novim ili starim pravilima bitno je samo onima kojima znaju samo za jedno od pravila....a, pobedjuje samo onaj koji zna oba.
Sto se tice toga da iskustvo poduci mlade klikerase...od toga, kod nas nema nista iz vise veoma prostih razloga....pa sta bi onda matori klikerasi radili....visili po parku i presli na sah...cisto sumljam. Ma gde oni bili....
Logged
miodrag2
desetar
*
Offline Offline

Posts: 100


« Reply #223 on: August 12, 2012, 07:51:34 am »

Sto se tice starih klikerasa, tu postoji samo jedan problem.
Vreme neumitno tece, a krecana neumitno hvata, u telu otkazuje jedno po jedno, dok na kraju krecana ne uhvati sve, i telo otkaze skroz.
A i stari klikerasi imaju valjda neke mladje iza sebe. A ti mladji ce raditi ne znam ni ja gde, kada sve ovde posle odlaska matorih klikerasa propadne. Doduse, mogu matori klikerasi da im obezbede dobro obrazovanje i dobre sanse napolju. Ali, onda ostaje pitanje zasto im buducnost nisu obezbedili ovde, a mogli su.
I tako, dok sujeta radi svoje, oko nas sve propada, najsnalazljiviji se ipak snadju, ovako ili onako, a zemlja u celini ide u cabar.
A onda dodju matori klikerasi da kukaju kako je kurta i murta kriv za sve.
Lepo je to, i korisno za mlacenje prazne slame po forumima. Samo, treba da neko pocisti prvo ispred svog praga pre nego sto pogleda kakav je tudji.
A svako treba da odgovara za svoj deo u celoj prici. Jer, ako je mogao da nesto ucini, a nije, onda se postavlja pitanje da li ima pravo da napadne nekog drugog zasto on nije ucinio dovoljno.
I tako se vrtimo u krug, odnosno u beskonacnoj petlji. A vreme prolazi, i generacije propadaju. Ili odlaze u svet kud koji mili moji. Mi ih odskolujemo, a drugi ih koristi , da bi opet nama samima zagorcavao zivot.
Samo kada bi sujeta bila malo manja, kada bi lopovluk na drugoj strani bio manji, kada bi se svi nasli na nekoj sredini, neki ljudi da kradu manje, neki matori klikerasi da za pristojne pare odluce da pomognu nekim mladim klikerasima, neki mladi klikerasi da pristanu na nesto manju lovu ovde, ali na bolji zivot sa tom lovom nego napolju, itd. U prevodu, kada bi se svi nasli negde na sredini.
Majko mila, sta bi onda od ove zemlje bilo.
Ali, nece to june da nas mune. Smiley
Logged
kilezr
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 608



« Reply #224 on: August 12, 2012, 07:57:34 am »


 E, pa, miodraže2 svaka ti je kao u Njegoša Sama suština svih naših  problema smo mi sami.
Logged
Pages:  1 ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... 99   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.03 seconds with 23 queries.