PALUBA
April 23, 2024, 10:07:13 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Na forumu PalubaInfo novoregistrovane članove odobravamo ručno, to može potrajati 24 h, ali je neophodno da novoregistrovani korisnik aktivira svoj nalog koji će dobiti putem e-pošte u navedenom vremenu
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... 99   Go Down
  Print  
Author Topic: Namenska industrija Srbije - Vesti  (Read 462551 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Duki
Počasni član foruma
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 926



« Reply #300 on: October 21, 2012, 12:20:17 pm »

Videćemo,videćemo!
Jedno je nuditi,sasvim drugo dobiti podršku i novac za tako veliki projekat
Podršku sigurno nećemo dobiti, zar mislite da će neko od velikih igrača da dozvoli ovako maloj i slaboj zemlji da im postane konkurentna u nečemu? Idem logikom da taj avion sigurno nebi koštao kao npr. F-16, Eurofighter ili MiG -unesi broj- tako da bi neka banana država u rangu naše mogla po pristupačnoj ceni da nabavi 'moderni' mlazni borbeni avion. Pretpostavljam da bi bio negde u rangu sa JaS - 39 ali opet,  on se koliko sam upućen baš i nije proslavio sa prodajom a šveđani su zasigurno mnogo bogatiji i tehnološki napredniji od nas.
Logged
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #301 on: October 21, 2012, 10:41:01 pm »

ne gubiti iz vida koj motor da se ubaci. to je najveca muka
Logged
pvanja
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 280



« Reply #302 on: October 22, 2012, 08:02:20 am »

Ovo je samo spisak lepih zelja.

Preko Kobca i Alasa Srbija trenutno a ni u skoroj buducnosti realno nije sposobna da proizvodi.

Govoriti o nastavku projekta NA (Beli orao) sa samo nasim razvojem i njihovim parama je utopija.

Cak i obnova proizvodnje Orla je toliko zahtevno da je o tome tesko govoriti, bez obzira na kolicinu novce koje bi eventulano Emirati ulozili.

Kapaciteti Utve su jedva toliki da mogu da izguraju 10-tak Lasta godisenje. Nevidim kako bi nabrzinu mogli da osvoje proizvodnju Kobca, Orla i da rade na NA projektu.

O nedostatku iskusnih strucnjaka koji su radili na projektima G4, Orao i NA da i negovorimo.
Logged
wermez
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 847



« Reply #303 on: October 22, 2012, 08:08:52 am »

Ono što mi se svidja na Palubi je to što je ovakva bombastična vest za tri dana skupila-koliko? Šest-sedam odgovora. Kod nekih bi se stvorile tri stranice polemike, čak bi se i posvadjali  Smiley
Šta to govori? Ne palimo se tako lako   Grin
Kao što kumbor reče, wait and see.
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #304 on: October 22, 2012, 12:16:51 pm »

Pa lepo vam je Sale Radić objasnio recept za Belog Orla.

Uzmeš 50% G4, dodaš 25% Orla, smućkaš još malo od Laste, Vrapca i Pegaza, i eto ti Belog Orla a i Srpske vojne industrije u samom vrhu svetskog tržišta Grin

Mislim da su i Emiraćani uvideli našu ozbiljnost i iskustvo u avio-industriji, naročito pošto su morali da ministra Vučića vrate za Beograd šeikovim avionom, jer je državni Falkon jedva i doleteo u jednom komadu za Emirate i sada stoji tamo, pokvaren.
Logged
Titan
mladji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 151



« Reply #305 on: October 22, 2012, 03:19:33 pm »

Емирати су озбиљан играч, ако успемо да било шта уговоримо то је велики успех, не само економски, ово има и одређене "дипломатске" последице.
Logged
wermez
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 847



« Reply #306 on: October 22, 2012, 05:39:48 pm »

Naravno. Samo ne daj Bože da je
Mladja+SDPR=Beli Orao pu pu pu 
Logged
S.PALESTINAC
Stručni saradnik - OMJ
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 471

malo je generala u toku bitke, previše posle bitke


« Reply #307 on: October 22, 2012, 06:40:18 pm »

Mi smo tek u fazi ‚‚bucko razmišlja‚‚ ima neki ideja samo trebaju pare, hajde da malo putujemo i tražimo od bogatih možda neko i nasedne.
Prvo treba srediti dvorište,  napraviti poslovni ambijen, od partijske ekonomije preći na tržišnu pa će se tek onda videti gde nam je mesto.
Mi smo odavno zaboravili šta znači serijska proizvodnja i tržišno poslovanje, bavimo se zaduživanjem i skupim prototipima gde pojedinci profitiraju na račun celog našeg društva.
Neka mi neko navede neki naš proizvod sa kojim smo nastupili na svetskom tržištu i postigli cenu koja pokriva uložena sredstva.
Logged
wermez
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 847



« Reply #308 on: October 22, 2012, 10:13:36 pm »

Mi smo tek u fazi ‚‚bucko razmišlja‚‚ ima neki ideja samo trebaju pare, hajde da malo putujemo i tražimo od bogatih možda neko i nasedne.
Prvo treba srediti dvorište,  napraviti poslovni ambijen, od partijske ekonomije preći na tržišnu pa će se tek onda videti gde nam je mesto.
Mi smo odavno zaboravili šta znači serijska proizvodnja i tržišno poslovanje, bavimo se zaduživanjem i skupim prototipima gde pojedinci profitiraju na račun celog našeg društva.
Neka mi neko navede neki naš proizvod sa kojim smo nastupili na svetskom tržištu i postigli cenu koja pokriva uložena sredstva.

Jes da je OT ali...
http://www.pressonline.rs/arhiva/read/187562/Srbija-cetvrti-izvoznik-cetki-i-metli-na-svetu

Nešto sam razmišljao. Da im ovan transsonični orao ne znači možda neki G4M?

Logged
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #309 on: October 22, 2012, 10:17:39 pm »

pre mi lici na osnovnu zamisao orla. sad ima i boljih motora nego tad i sve je puno dostupnije nego tad (hladni rat). takodje bi mogao da zameni orla kod nas (ako prodje tamo, pa se nasi proslepaju kao i sa lastom). g4 ipak nije projektovan za nadzvucne brzine. u svakom slucaju ajde da vidimo...
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 486


« Reply #310 on: October 22, 2012, 11:45:33 pm »

Sve je bolje (i višestruko skuplje!!!) nego nekada, samo smo mi mnogo, mnogo gori.

Nedavno je u smehoterapiji bila dobra slika kao ilustracija kakvi smo postali. sve je to jedno veliko sviranje ...


* sviranje k.jpg_thumb.png (70.25 KB, 196x300 - viewed 326 times.)
« Last Edit: October 22, 2012, 11:57:36 pm by kumbor » Logged
kilezr
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 608



« Reply #311 on: October 23, 2012, 04:16:07 pm »

Mi smo tek u fazi ‚‚bucko razmišlja‚‚ ima neki ideja samo trebaju pare, hajde da malo putujemo i tražimo od bogatih možda neko i nasedne.
Prvo treba srediti dvorište,  napraviti poslovni ambijen, od partijske ekonomije preći na tržišnu pa će se tek onda videti gde nam je mesto.
Mi smo odavno zaboravili šta znači serijska proizvodnja i tržišno poslovanje, bavimo se zaduživanjem i skupim prototipima gde pojedinci profitiraju na račun celog našeg društva.
Neka mi neko navede neki naš proizvod sa kojim smo nastupili na svetskom tržištu i postigli cenu koja pokriva uložena sredstva.

   Rečna brodogradnja ( jest da je u stranim rukama) radi s profitom.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 406


« Reply #312 on: October 24, 2012, 11:13:31 pm »

Меморандум није уговор. То је необавезујући документ и у принципу само значи да да ћемо даље сарађивати. Ништа више. Ако чега и буде касније мораће да се раде посебни уговори. чак и да је тако како пише у новинској вести, па развој неког авиона траје годинама. Да сада све крене како треба тај "Бели орао" ће изаћи на писту за пар година.
Logged
kilezr
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 608



« Reply #313 on: October 25, 2012, 08:30:40 pm »


 Nije mi jasno kojem " geniju" je pao na pamet " Beli Orao"
Logged
wermez
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 847



« Reply #314 on: October 25, 2012, 08:48:43 pm »

Ranjeni? Imamo li neki predlog?
Logged
Pages:  1 ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... 99   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.031 seconds with 23 queries.