PALUBA
March 28, 2024, 08:04:45 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Na forumu PalubaInfo novoregistrovane članove odobravamo ručno, to može potrajati 24 h, ali je neophodno da novoregistrovani korisnik aktivira svoj nalog koji će dobiti putem e-pošte u navedenom vremenu
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... 99   Go Down
  Print  
Author Topic: Namenska industrija Srbije - Vesti  (Read 458564 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 447


« Reply #120 on: October 25, 2011, 02:27:03 pm »

I opet, ko u Srbiji može da napravi sklop cevi i zatvarača 155/52. Nije valjda da su to još uvek sklopovi evakuisani iz "Bratstva" 1992. Ceo divizion TH Nora B2 nije mala stvar.
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #121 on: October 25, 2011, 03:41:21 pm »

U toku Član 11 došlo je do potrebe za izvjesnom količinom zatvarača za top tenka T55 u SRJ. Namjenska industrija SRJ je imala konstrukcionu dokumentaciju, sve dimenzije i kote toga zatvarača. Ali ga niko nije uspio napraviti u SRJ. Bilo je više različitih načina i pokušaja u svim metalskim (metalurškim) firmama da se to napravi, ali nije se uspjelo. Niko nije uspio da napravi takav čelik. Radilo se o 1993 godini. I onda su se sjetili mene.

 

Sad ne znam koga su se sjetili.

Pozdrav

Vlado

Jedan detalj mimo ovoga.

Na topovima tenkova M84 koji su isječeni i uništeni nakon rata nalaze se ruske oznake. Na svim topovima. Nije mi jasno zašto se u Bratstvu Novi Travnik stavljaju (stavljale) ruske oznake na domaće proizvode, ili je nešto drugo u pitanju. Ne bih rekao da je za izvoz.
Logged
rotring
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 555


Najkraci put do ludnice!?Jednostavno,samo skrenes!


« Reply #122 on: October 25, 2011, 03:58:40 pm »

Ako sam dobro shvatio....93' a posle     je osvojena proizvodnja celika ili ne?
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 882


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #123 on: October 25, 2011, 04:29:39 pm »

Neki dan sam prolazio pored Prva Petoletke u Trsteniku.
Baš je vojni pogon kraj puta i dobro se da videti hala.
Šta reći kada je taj gigant koji je između ostalog pravio i neke delove za tenk M-84 toliko propao da su na hali razbijeni skoro svi prozori.
Kako sam saznao radi samo manji deo Petoletke a nekada je zapošljavao 36.000 radnika.
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #124 on: October 25, 2011, 05:37:21 pm »

Prolazio sam i ja prošle godine pored Prve Petoletke. Onda kad smo se našli ( Broker i ja) u Kraljevu. Sjećam se dobro Petoletke. Jedan od pogona u kojem sam bio je i dio gdje se pravio stajni trap i kočnice za Boing avione. Samo za ogromni motor koji je glumio avio pistu i koji je pokretao točkove na stajnim trapovima koji su se pravili i ispitivali u Petoletci bila je napravljena posebna trafostanica zbog ogromne količine energije koja je bila potrebna da se zavrti točak na avionu (Boing 737 i slični), te da se isti zaustavi (ukoči). Od temperature koja se stvarala kod kočenja grijala se jedna hala u zimskom periodu.

Baš sm gledao tu halu kad sam prolazio.  :'( :'(

Vlado
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 882


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #125 on: October 25, 2011, 05:44:52 pm »

Da budemo precizniji, to je bilo 29.11.2010. Smiley
Logged
kilezr
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 608



« Reply #126 on: October 25, 2011, 06:35:18 pm »


 A ista ta "Prva Petoljetka" je imala velike probleme dok nije osvojila remont sistema " Kameva" za R-top. Posle sam otišao iz Flote i ne znam šta se dešavalo.
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #127 on: October 25, 2011, 09:40:46 pm »

Što se tiče osvajanja proizvodnje čelika nakon rata odgovor je ko i pitanje

 

Odgovor je i da se uporedi naša industrija prije rata i sada. Na softveru za M84 radili su Mirsad Hadžikadić i njegova žena Mirzeta. Ukucajte ovo ime na Googlu. Mirsad se bavi vještačkom inteligencijom na fakultetu u Sjevernoj Karolini. Svjetsko ime. I šire. Genije. Šta mislite da je ostao u Banja Luci i napravio ovo za domaći tenk. Ili nešto slično. Trenutno uči računare da uče. Razmislite o ovoj rečenici.

Vozio je "stojadina" prije rata. Sada može da pita pošto je fabrika u Kragujevcu.

Drago mi je da sam radio sa njima.
Vlado
Logged
rotring
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 555


Najkraci put do ludnice!?Jednostavno,samo skrenes!


« Reply #128 on: October 25, 2011, 09:48:29 pm »

Hvala na odgovoru.
Stvarno je steta sto fabriku nije kupio Mirsad.....jer ovi zabari ....GRrr.
Logged
rotring
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 555


Najkraci put do ludnice!?Jednostavno,samo skrenes!


« Reply #129 on: October 28, 2011, 12:58:26 pm »

KRAGUJEVAC - Posle petogodišnje pauze, Fabrika "Zastava oružje" vraća se na veliko i prestižno tržište Sjedinjenih Američkih Država. Amerikanci nameravaju da kupe karabine iz vojnog programa fabrike u vrednosti od oko 13 miliona dolara.

http://www.novosti.rs/vesti/srbija.73.html:349704-Zastava-oruzje-na-trzistu-SAD

http://www.glas-javnosti.rs/clanak/drustvo/glas-javnosti-13-10-2011/kragujevacki-oruzari-izvoze-karabine-u-ameriku
Logged
rotring
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 555


Najkraci put do ludnice!?Jednostavno,samo skrenes!


« Reply #130 on: January 05, 2012, 12:27:45 pm »

Krušik počinje da radi za NATO

04.01.2012.

Gostujući na regionalnoj VTV, Davidović je precizirao da je reč o remontu "50 miliona jedinica" naoružanja zemalja NATO, te da će u februaru krenuti prva serija remonta za potrebe Slovenije.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Direktor Krušika nije rekao koliko će novca ugovor o remontu te municije doneti fabrici, ali je kazao da bi to mogao biti finansijski veoma isplativ posao koji će se odraziti na povećanje standarda zaposlenih, obnovu kapaciteta, kao i "značajnije prisustvo Krušika u Valjevu kao društveno odgovorne kompanije".

Davidović je takodje kazao da bi u martu trebalo da počne novi program socijalnog zbrinjavanja viška zaposlenih u fabrikama vojne grupacije Srbije, pod uslovima sličnim onima iz 2009. godine.

"Jedina razlika je u tome što ovoga puta neće biti principa dobrovoljnosti već će se socijalni program nuditi radnicima na osnovu procene o potrebi opstanka njihovog radnog mesta, te starosnoj i kvalifikacionoj strukturi zaposlenih u tim fabrikama", rekao je Davidović.

U grupaciji vojne industrije Srbije, pored Krušika, su i Zastava oružje iz Kragujevca, Milan Blagojević iz Lučana, Prvi partizan iz Užica, Sloboda iz Čačka i Prva iskra iz Bariča.

Krajem 2011. direktor Krušika je ocenio da će ta fabrika u godini koja je bila na izmaku od izvoza zaraditi 22,4 miliona dolara. U Krušiku je zaposleno oko 1.600 radnika, a njihove prosečne mesečne bruto zarade bile su 43.885 dinara u 2010. godini.


Foto: militarija.com
Izvor: Beta


* 1.jpg (22.39 KB, 640x383 - viewed 162 times.)
« Last Edit: January 05, 2012, 01:59:30 pm by Broker, Reason: uređena vest » Logged
EXIT78
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 87


« Reply #131 on: January 05, 2012, 03:20:24 pm »

A ovde imate ceo intervju gen.direktora Slobode u kojem izmedju ostalog spominje i izvoz maljutki kao i zapocinjanje serijske proizvodnje Bumbara. Izmedju redova se takodje moze zakljuciti da se sprema proizvodnja raketa veceg dometa verovatno Orkana...

Link: http://www.vtv.rs/index.php/gostovanja/1050-jovan-davidovic-hk-krusik-direktor-312012
Logged
lord sir giga
desetar
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 132



« Reply #132 on: January 05, 2012, 03:41:09 pm »

Pa i trebalo bi, ionako su sada na pasluljanskim livadama gadjali Orkani, ali je iz cevi izletala raketa 128mm posto su razvili umetak za cev Orkana i tako pristedeli malo.
Nadam se da im ovo nece biti jedino refabrikovanje municije i da ce obrnuti jos dosta novca u takvim poslovima
Logged
rotring
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 555


Najkraci put do ludnice!?Jednostavno,samo skrenes!


« Reply #133 on: January 09, 2012, 11:43:55 pm »

31.12.2011.
Novi vredan posao vojne industrije

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Naime, kako piše Pres, predstavnici Ministarstva odbrane Bangladeša doputovaće u vreme praznika u Beograd kako bi sa menadžmentom Jugoimporta SDPR potpisali ugovor za proizvodnju složenih borbenih sredstava.

Ugovor bi trebalo da bude veći od 50 miliona evra, a dok se ne realizuje Ministarstvo odbrane Bangladeša je zahtevalo da se ne govori o kojim proizvodima je reč i koliki je konkretan iznos te investicije.

Kako saznaje Pres u Ministarstvu odbrane, reč je o otvaranju novog tržišta i proširenja dugogodišnje saradnje sa oružanim snagama te azijske zemlje. Ovo je dobar, novi posao koji će uposliti kapacitete namenske industrije Srbije.

Ovaj ugovor trebalo bi da označava uspešan početak nove godine, jer se tokom 2012. očekuju ugovori sa Alžirom, Nigerijom i Angolom.

Izvor: Press

Jel bese imasmo jednog novog clana iz Bangladesa koji se raspitivao za Noru?


* proizvodnja.JPG (128.18 KB, 1024x683 - viewed 117 times.)
Logged
SHOOTER
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 782


« Reply #134 on: January 10, 2012, 04:01:50 am »

Ja koliko znam NORE su vec dogovorene 18 kom, mozda su vec i tamo. Bilo je tu i vest o tome, citat Jane;s defence...
Logged
Pages:  1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... 99   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.031 seconds with 24 queries.