PALUBA
March 28, 2024, 02:35:32 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
Važno
Za sve članove foruma Paluba.Info, apel da uzmete učešće na samo u glasanju već i u temi.
Link do teme je ovde
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... 99   Go Down
  Print  
Author Topic: Namenska industrija Srbije - Vesti  (Read 458513 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #150 on: January 18, 2012, 07:05:56 pm »

kolko ja vidim ovo treba da zameni tamce i one kombije od pre isusa boga. ako se mete oklop, sta mu fali?
Logged
trpe grozni
Stručni saradnik - KoV
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 208



« Reply #151 on: January 18, 2012, 07:09:36 pm »

Ma ne fali mu nista, ali je opet daleko od Hamera.
Ovakvi i stariji tipovi kamioncica su prava noseca grla u bilo kojoj armiji i svaka armija ima potrebe za njim, ali jedno je kamionce, a sasvim drugo je terenski automobil tipa Hamer.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 310


« Reply #152 on: January 18, 2012, 07:41:09 pm »

Ово камионче сам видео на сајму "Партнер 2011". Мислим да смо о њему посебно писали у теми о неким од камиона. На сајму сам га мало загледао и није ми одавао утисак неког врхунског теренског аутомобила, већ као што неко рече, радно камионче за дневне потребе логистике. Изложеном моделу каросерија је од пластике, али ме је неко, овде на форуму уверавао да је то нормално за прототип возила. Ипак, ово возило, по мени, нема везе са "хамером" или нечим сличним. Чак нема везе ни са не оклопљеним теренским возилима попут "Пух"-а и "Лендровера".

Да поновим неке од слика са сајма "Пертнер 2011":

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* DSC08883rz.jpg (486.42 KB, 1200x900 - viewed 224 times.)

* DSC08884rz.jpg (210.71 KB, 800x600 - viewed 215 times.)

* DSC08885rz.jpg (489 KB, 1200x900 - viewed 211 times.)

* DSC08886rz.jpg (464.89 KB, 900x1200 - viewed 64 times.)

* DSC08887rz.jpg (462.92 KB, 1200x900 - viewed 63 times.)
Logged
tihi
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 349



« Reply #153 on: January 18, 2012, 07:49:35 pm »


   Jedno pitanje za Dzumbu i ostale koji su imali neke visoke polozaje u lancu komandovanja. Dali iko konsultuje vojsku sta njima treba i sta oni zele povodom ovakvih stvari? Na FAP1118 cujem samo kuknjavu i zamerke, vozim licno Juga i ,a i imamo i jedan rival (sluzi za razvoz hrane) ,i znam koja je muka sa time. Pa vojsci treba nadasve pouzdano i durabilno vozilo,a ne neko koje ce te ostaviti u nekom bespucu.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 310


« Reply #154 on: January 18, 2012, 08:10:34 pm »

Тихи, ти возиш и виђаш возила која су стара 19 (твој Југо) и више година. Нема ту поузданих возила. Некад је војска постављала захтеве (тактичко-техничке захтеве) које треба да испуни жељено средство. То је био резултат неких студија, анализа, домаћих и страних искустава. И тада је политика усмеравала ка домаћој производњи, што је генерално уреду. Тадашња индустрија је углавномд ржала корак, било лиценцама, било споственим развојем. Имала је и кадар и машине, па и паре за развој. Међутим, сада нема искусног кадра или га има у скромним размерама, нема сваремених машина а хоћемо резултат.

Сматрам да војска и држава не требају да плаћају јавашлук , нерад и кредите неким фирмама које су постале бунар без дна. Лепо је то имати своје, да паре од пореза из којих се финасира Војска опет буду враћене грађанима (преко запослених у домаћим фирмама), али уз услов да то што се добије бар проближно испуњава постављене услове. Можемо ми, ако се то очекује, и таљиге да уведемо у Војску, него је питање може ли Војска са таљигама да испуни задатак. Дакле, може ли се добити од домаће индустрије возило какво су навео - поуздано, проходно и тд. Ако не може, боље је и одговорније пред грађанима (који очекују ипак ефикасну и способну Војску) да то средство купимо напољу, а не да се лажемо да све можемо. Не знам какво је ово возило које нуди "Застава", па да кажем не ваља или ваља. Сматрао сам да Војска треба да купи комерцијална возила за потребе траспорта опреме, логистику, санитет и сл,  у која спадају и возила које прави "Заства", јер не морају сва војна возила бити теренски камиони за све врсте терена (80% укупног саобраћаја у ратним условима одвоја се по савременим коловозима), још мање "Хамери", "Пух"-ови, "Лендровери". лаи тамо где оваква возила требају (моторизована пешадија, специјалне јединице) да то и набавимо.

Друго Заствино возило које се нуди (десно на слици из првог поста) је по мени прихватљиво као радно возило за "сваки дан", посебно у мирнодопским, па и ратним условима у сигурној позадини.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* DSC08888rzrs.jpg (403.92 KB, 1200x816 - viewed 62 times.)

* DSC08889rz.jpg (488.07 KB, 1200x900 - viewed 63 times.)
Logged
brodarski
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 12 254



« Reply #155 on: January 18, 2012, 08:16:02 pm »

Nema sigurnog vozila u kojem ćeš sačuvati glavu i teret. Na prvu crtu su dolazili mali kamioncini koji su prije mobilizacije razvozili srdele i gavune, kao i ona koja su razvozila cimenat i vapno. U ratu sve može poslužiti. Ovaka tip kamioncina je najbolji za vod minobacača ili za satnijske potrebe. Lipi mali kamion, dušu dao za razvoz.
Logged
Љуба
In memoriam
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 274



WWW
« Reply #156 on: January 18, 2012, 08:31:36 pm »

Nema sigurnog vozila u kojem ćeš sačuvati glavu i teret. Na prvu crtu su dolazili mali kamioncini koji su prije mobilizacije razvozili srdele i gavune, kao i ona koja su razvozila cimenat i vapno. U ratu sve može poslužiti. Ovaka tip kamioncina je najbolji za vod minobacača ili za satnijske potrebe. Lipi mali kamion, dušu dao za razvoz.
Поздрављам ово мишљење, као "Трпе-тово".
Само да га не упорећују са Хамером, и ствар је у реду.
Logged
tihi
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 349



« Reply #157 on: January 18, 2012, 09:11:36 pm »


   Dzumba,imamo jednu "relativno novu" rivalku, otprilike ta klasa vozila,koj se kvari vise od starih 110 i 150. Vazda je u radionici. Ja bas i nisam zagovornik da je zastava garant kvaliteta. Da su vojsci potrebna obicna vozila,tj kamioni za vozikanje istina je. Ali po 38 000 evra komad? Neka me neko uputi koliko je to jeftino,meni izgleda uzas skupo.
Logged
Љуба
In memoriam
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 274



WWW
« Reply #158 on: January 18, 2012, 11:10:38 pm »

Ево, Љубо, тачне адресе. Објављено је на страни Блица:

http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/301605/Bespilotne-letelice-izvozni-adut-Samo-oprema-na-pegazu-vredi-milion-evra

Е сад колико је све ово озбиљно, не знам, али сам преузео и ставио овде да мало дискутујемо. Јер мислим да би Палубу требало да чита министар одбране, а и ови из СДПР-а.
Хвала за "инфо", стварно нисам био успео да то пронађем. Мада је текст пренешен коректно.

Ја само алудирам на изјаву: "- Mi smo jedna od pet kompanija u svetu koje se bave proizvodnjom samohodnih artiljerijskiih sistema 155 mm velikog dometa (NATO standard) i veoma smo konkurentni sa cenom i kvalitetom"
И тврдим да та фирма не производи, већ да се бави прометом. То што они неће де кажу ко им ради производе је њихов проблем. Или "не смеју" или "их је срамота" - треће нема.

Знам доба, када су производили ракију и стављали етикету "СДПР"
Новинари би већ једном могли тачно да напишу званичан назив те фирме. Овако испада да имамо три фирме, које се баве прометом НВО.

"odluka Vlade Republike Srbije od 8. juna 2006. Jugoimport – SDPR J.P."

"kaže za „Blic“ Nenad Miloradović, pomoćnik direktora „Jugoimporta“, proizvođača složenih borbenih sistema i jednog od najvećih domaćih izvoznika"

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
"import" - "export" ваљда ту има неке разлике.

Цитат:
"- Rešenjem ministra odbrane Vlade Republike Srbije od 11. decembra 2007. godine Jugoimport SDPR je dobio dozvolu za obavljanje delatnosti proizvodnje naoružanja i vojne opreme.

Deklarativnu dozvolu za obavljanje delatnosti proizvodnje naoružanja i vojne opreme dobija, dakle, preduzeće koje nema nijednu proizvodnu halu, nijedan tehnološki projekat i prateću projektnu dokumentaciju, preduzeće koje nema usvojen nijedan razvojni projekat za opremanje Vojske Srbije. A ministar odbrane Dragan Šutanovac u svakoj prilici podseća na neke velike "ugovorne poslove" s Irakom, Alžirom, Libijom itd."

Да ме неко погрешно не схвати. Ја желим успех нашој извозној индустрији. Ти који то производе, заслужили су и јавно признање.

Љуба


* Yugoimport-SDPR.jpg (7.71 KB, 297x117 - viewed 83 times.)
Logged
EXIT78
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 87


« Reply #159 on: January 19, 2012, 01:02:00 am »

Koliko ja znam ovo na slici(NTV) nema veze sa "nasim" hummerom, naime, jos pre dve godine na sajmu komercijalnih vozila je trebao da bude predstavljen novi zastavin dzip koji je vrlo slican hamviju ali iz nepoznatog razloga je ceo posao obustavljen. Prosle godine se pojavio NTV ali ono nema veze sa ovom pricom vec su novinari nemajuci adekvatne slike ubacili njega i izazvali zabunu. Nadam se da ce ove godine na sajmu prikazati ovaj dugo ocekivani projekat...
Logged
MiskoMI
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 71



« Reply #160 on: January 19, 2012, 04:11:38 am »

Koliko ja znam ovo na slici(NTV) nema veze sa "nasim" hummerom, naime, jos pre dve godine na sajmu komercijalnih vozila je trebao da bude predstavljen novi zastavin dzip koji je vrlo slican hamviju ali iz nepoznatog razloga je ceo posao obustavljen. Prosle godine se pojavio NTV ali ono nema veze sa ovom pricom vec su novinari nemajuci adekvatne slike ubacili njega i izazvali zabunu. Nadam se da ce ove godine na sajmu prikazati ovaj dugo ocekivani projekat...


  Nadam se da si u pravu ali ne verujem da je VS potrebno 1400 vozila tipa "Hamer"... A moguće da vozilo o kome govoriš je baš ovaj zastavin kamiončić

Logged
pvanja
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 276



« Reply #161 on: January 19, 2012, 10:42:01 am »

Ja mislim da su ova dva prezentovana vozila iz zastave u sustini ista stim da ce ovo kockastije imati odredjenu balisticku zastitu (to se vidi po ravnim povrsinama vetrobana i bocnih stakala itd.).
Shodno povecanju tezine moguce je da ce imati jace ogibljenje i motor.

Ali u svakom slucaju treba ovo vozilo da se istesira i da prodje koroz trupu i pogotovu TOC pa ako oni kazu da je dobro onda da se nabavi.

I ja sam prilicno nepoverljiv na zamisao da zastava moze da napravi KVALITETNO i TRAJNO vozilo.

Logged
BrRista
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 317



WWW
« Reply #162 on: January 19, 2012, 10:51:36 am »

Ako realno gledamo, vise od 30 godina se taj kamion, Iveco (Zastava) Rival pravi na istoj osnovi. Proveren i do detalja razradjen model. Delovi sasije, vesanja isl se nisu puno menjali, neznatne kozmeticke izmene. Samo se kabina, tj kozmetika menja, uz potpunu kompatibilnost delova. Nema razloga da to bude los kamion. Na hiljade je tih Rivala po nasim putevima i svi odlicno rade svoj posao.

Ne znam kolika je razlika izmedju Zastave i Iveca. Znam da se na starijim modelima neznatno razlikovao prednji trap - Iveco radi torzije a Zastava lisnate opruge.

Upoznat sam tim Rivalom do najsitnijeg detalja. Upravo smo nas rasturili skroz, odradili generalni remnt bukvalno svakog dela, i na nasu sasiju iz 84 godine stavljamo kabinu i prednje vesanje modela iz 1999 godine. Ne treba opet da naglasim da je sasija i prednji trap potpuno isti, sve se potpuno slaze.
Logged
proxy1969
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 170


« Reply #163 on: January 19, 2012, 02:49:54 pm »

Pa vojsci treba nadasve pouzdano i durabilno vozilo,a ne neko koje ce te ostaviti u nekom bespucu.

eeeee jedan je bio TAMić i po mogućnosti "čuftar", nije se kvario jer se nije imalo što pokvariti........
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #164 on: January 19, 2012, 03:59:57 pm »

Čak ga je bilo problem i ugasiti, ako nisi znao za ručiču..  Wink
Logged
Pages:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... 99   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.033 seconds with 24 queries.