PALUBA
March 28, 2024, 10:26:33 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
Važno
Za sve članove foruma Paluba.Info, apel da uzmete učešće na samo u glasanju već i u temi.
Link do teme je ovde
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... 99   Go Down
  Print  
Author Topic: Namenska industrija Srbije - Vesti  (Read 458443 times)
 
0 Members and 3 Guests are viewing this topic.
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #240 on: August 23, 2012, 02:42:05 pm »

Velik je to zahvat i posao. Napraviti konstrukcionu dokumentaciju (šta se pravi) za neku mašinu (vozilo) je malen posao u odnosu na tehnološku dokumentaciju (kako se pravi). Pa napraviti razne alate za montažu, ispitivanje, podešavanje itd, to je velik zalogaj. Minimalno godina dana u praznoj hali sa iskusnim stručnjacima. I uz dosta para.

Nadam se da neće proći kao remont tenkova za Kuvajt.

Na M84 smo oko dvije godine rješavali samo jedan problem. Zašto trese kupola tenka pri određenoj ugaonoj brzini. I rješili. Tako što smo našli način slaganja žice na sekundaru transformatora. Promijenili smo način slaganja slojeva žice na trafou i kupola ide ko podmazana.

Ovakvih tehnoloških detalja ima stotine. A za takva rješavanja treba vrijeme.

Pozdrav

Vlado
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #241 on: August 23, 2012, 05:17:51 pm »

Ne bih da ispadnem grub, sve ovo fino zvuči, ali da li je neko rekao Vučiću da su izbori prošli i da je završena predizborna kampanja...
Logged
Rocker
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 059


Palubin savetnik za hardver


« Reply #242 on: August 23, 2012, 06:31:34 pm »

Složen borbeni sistem je i "Bumbar", mada smo svi megalomanski pomislili na borbena vozila i to u najmanju ruku. Grin Videćemo šta će biti od toga, važno da nešto počne da se radi. Smiley
Logged
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #243 on: August 23, 2012, 06:32:50 pm »

ajde da sacekamo jos malo pa da vidimo... mozda nesto i bude.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 310


« Reply #244 on: August 23, 2012, 08:43:51 pm »

А можда је мислио на оне оклопљене аутомобиле? Негде прочитах да се помиње шасија "ГАЗ-а" или нешто тако слично.
Logged
Ed Norton
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 209


« Reply #245 on: August 24, 2012, 09:19:48 am »

Quote
Bas me interesuje hoce li se tu proizvoditi srpski oklopni transporter 8x8?

Hoce kada ljudska posada bude sletela na Mars, a deo te posada budem ja jer kako bi tamo bez mene Grin
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #246 on: August 24, 2012, 09:34:23 am »

Samo im ti fališ, gde si video cirkus bez klovna.
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #247 on: August 24, 2012, 10:40:17 am »

Sletićeš ti na Mars kao ovi na Mjesec.

<iframe width="780" height="455" src="//www.youtube.com/embed/GuwyY2DzO2I?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>
Logged
Ed Norton
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 209


« Reply #248 on: August 24, 2012, 11:31:07 am »

Spadam u one koji su ubedjeni da ljudska noga nikada tamo nije krocila i da je to bila samo farsa.

Quote
Samo im ti fališ, gde si video cirkus bez klovna

Smatracu ovo za salu samo mislim da nije korektno da me neki balavci nicim izazvani vredjaju preko privatnih poruka tako sto mi salju slike majmuna kosmonauta, aludirajuci na mene.Rekao sam toj "junacini" da to postuje javno.
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #249 on: August 24, 2012, 11:47:22 am »

Ne možeš očekivati da te ozbiljno shvatamo kada si sam neozbiljan. Prema svecu i tropar.
Malo ozbiljnosti u temama ne bi nedostajalo, imamo kantinu za ovakve stvari.

Majmuna ti nisam slao, ne ložim se na takve stvari.
Logged
Љуба
In memoriam
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 274



WWW
« Reply #250 on: August 24, 2012, 11:59:57 am »

Ne možeš očekivati da te ozbiljno shvatamo kada si sam neozbiljan. Prema svecu i tropar.
Malo ozbiljnosti u temama ne bi nedostajalo, imamo kantinu za ovakve stvari.

Majmuna ti nisam slao, ne ložim se na takve stvari.
Могу да разумем овај одговор, као добро намеран. 

Ако се кроз озбиљне ствари провлачи "цинизам" и "сарказам" логично је очекивати и неку опаску која не одговара изазивачу супротних схватања - "емоција"

Према томе, на озбиљним темама, да останемо озбиљни (добро де, и нека шаљива упадица, не смета)

Љуба
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #251 on: August 24, 2012, 12:45:29 pm »

Jedini post, truda rijedan, od zadnji nekoliko je ovaj.

Sve ostalo je jedno veliko ništa. I nerazumijem pojedince, ako se ne razumiju u dotičnu materiju, čemu prazna nagađanja o
nečemu što tek treba navodno da se realizuje. Ajde da pitaju nešto u smislu da im neko priloži pristojno objašnjenje, nego se
pojavljuju u najmanju ruku k'o da su konstruktori.

Nebi bilo zgorega malo više ozbiljnosti o ovakvoj materiji, pa nebi ni dolazilo do ovakvi nesuglasica na ivici vređanja.
Ugodno popodne.... Wink
Logged
airsuba
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 207


« Reply #252 on: August 24, 2012, 01:13:22 pm »

Nisu ovo nikakve 'nove' stvari niti ideje u pitanju, oko ovoga se pregovaralo i dogovoaralo ranije. Nemože da se 'napravi' nova fabrika poput "Đure Đakovića" u 3 meseca... SDPR je još pre par godina pričao kako će da pravi 'fabriku-integratora' gde će da se sastavljaju i finalizuju veći projekti, par 'lokacija' je bilo u igri - pominjao se i prostor fabrike UTVA, pa varijanta potpuno nove fabrike, i GOŠA, i još neki.

Jedino što je ovde već i napisao vladimir_16 jedna je stvar očistiti, opremiti i pustiti u pogon takvu fabriku - a sasvim druga popuniti je stručnim kadrovima i uposliti toliko da se sama izdržava i zarađuje pare. Ako se fabrika otvara i počinje sa radom do kraja godine, to znači da mora da postoji i nekakav konkretan proizvod koji će tamo da se proizvodi... kao i dogovoreni kupac za taj proizvod/proizvode! Iz priče novog ministra to tako ispada.

Što se tiče proizvodnje nekih novih vozila/sistema, ako do toga zaista i dođe, to je povezano za pokojni 'Lazar' i njegovog eventualnog 'naslednika'. Originalni Lazar je bio planiran da bude na 'BTR' šasiji (GAZ ili Kamaz), ja nisam siguran ali mislim i da je onaj napravljeni prototip bio na tako nečem (ili je trebalo da se takav uradi drugi prototip).

Interesuje me da li neko zna sa kojim zemljama ruska namenska prozivodnja inače ima saradnju na ovakvom nivou kakav je najavljen?
Logged
S.PALESTINAC
Stručni saradnik - OMJ
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 470

malo je generala u toku bitke, previše posle bitke


« Reply #253 on: August 25, 2012, 09:45:09 am »

Nekada se ovakve stvari nisu prvo plasirale putem medija, već se formirao ozbiljan tim sa kvalitetnim kadrovima koji bih napravio tehno-ekonomsku analizu. Analiza ide na razmatranje nadležnim institucijama, a nakon toga se krene u realizaciju projekta.
Štampa i mediji se obaveste kad imate konkretne rezultate!
Da je bilo ozbiljnosti, mudrosti a možda i malo više znanja za pokretanje naše vojne industrije mogla se iskoristiti prilika za remont kuvajtski tenkova, ali to je bilo pre dve godine.

Naravno dobro je da se nešto radi, ali to mora da daje rezultate a ne da se troškovi svaljuju na teret poreskih obveznika i naših potomaka ako još neko ostane da može vraćati kredite.

Imao sam priliku 90-ti da radim na jednom ovakvom projektu i tada je to u Srbiji teško išlo naručito kada se trebalo pristupiti ozbiljnoj i efikasnoj realizaciji.

Danas kada su nam moral, poštenje i patriotizam potisnuti sa društvene scene a u prvi plan su izbili korupcija, kriminal i vazalni odnosi biće teško napraviti neki ozbiljan korak!
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 310


« Reply #254 on: August 25, 2012, 02:47:55 pm »

Потпуно се слажем са тобом, Палестинац. На жалост, захваљујући погрешном схватању појма "јавност у раду" и жеље политичара да се брзо и лако докажу, ЕПП , часто нетачан, али пријемчив, дошао је до изражаја. Жеља је сваког политичара да прво прикаже себе, и само себе, као онога који доноси нешто боље од свих пре њега (историја почиње од мене) и да оцрни онога (оне) пре њега. Резултате нико не гледа, нити се они приказују, нити се жели да се прикажу,а нико их и не пита. А они су (резултати), бар до сада, за ових 20-так година "транзиције", катастрофални.

Ипак, рекао бих да нови министра покушава да у маркентишком погледу буде умерен, али стара навика је стара навика и тешко се томе одупрети. Да га не критикујемо или хвалимо превише. "Има право на 100 дана "форе".
Logged
Pages:  1 ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... 99   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.031 seconds with 24 queries.