PALUBA
April 25, 2024, 06:32:07 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Donirajte Palubu
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... 99   Go Down
  Print  
Author Topic: Namenska industrija Srbije - Vesti  (Read 463322 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Ed Norton
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 209


« Reply #255 on: August 25, 2012, 04:44:40 pm »

Mislim da je novi ministar nasledio neke osobine u javnim nastupima od prethodnog, ali nebitno.Evo ja mu dajem sest meseci fore, ali onda pucam iz svih raspolozivih orudja.
Logged
kilezr
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 608



« Reply #256 on: August 25, 2012, 10:39:46 pm »


 Ukoliko se drugačije ne naredi, imaće 4 godine a ne 6 meseci! I da, baš ga briga za naše " pucanje iz svih oružja i oruđa"
Logged
wermez
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 847



« Reply #257 on: August 27, 2012, 07:08:13 pm »

Na jednom drugom forumu (MCM) je jedan clan (acatomic) prekopirao post jednog clana (Markson) drugog foruma (skyscrapercity):

Quote
Neki su se raspitivali o novoj fabrici namenske pa da kazem par reci.Novi pogon namenske ce sklapati NORE za Banglades i remontovati NORE iz Kenije i Burme.Znatno ce se popraviti kvalitet izrade NORA u novom pogonu.Osim NORE u novom SDPR-ovom pogonu bi u buducnosti trebalo da se rade i neke druge stvari vezane za oklop. Pogon koji radi u Nikincima ce se zatvoriti i sluzice samo za izradu prototipova, a novi se nalazi u sklopu Gose.

valjda nisam prekrsio neko pravilo foruma?


Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #258 on: August 27, 2012, 07:26:24 pm »

Neću ni ja prekršiti ni jedno pravilo foruma ako kažem da je sve što je vezano za SDPR laž i prevara. Počev od toga da radnici SDPR-a kradu, pa SDPR kao institucija i firma krade, da varaju one koji za njih rade itd.

Lično iskustvo.

Odeš, radiš i onda ti kažu da je plata retroaktivno smanjena, pa nećeš dobiti ovu i iduću platu, jer si greškom primao one bivše plate, a na osnovu kojih si počeo da radiš.

Da smo u Kini ostali bez prebijene pare i da smo htjeli stupiti u štrajk. Da je ekipa u Kuvajtu štrajkovala. Da su me radnici SDPR-a lično pokrali u Pakistanu itd.

Nikad više sa kriminalcima.

A direktor SDPR-a se i dalje druži sa svojim prijateljima.

http://www.novosti.rs/dodatni_sadrzaj/clanci.119.html:303142-Prvaci-u-novoj-lozi

A zna se kolika je članarina i šta je članarina.   


Pozdrav

Vlado
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 062


« Reply #259 on: August 27, 2012, 09:09:39 pm »

Vlado, zar ti se ne čini da si sa njima trebao da prekineš saradnju mnogo ranije... više od dva puta su te prevarili na isti fazon.
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #260 on: August 28, 2012, 05:51:28 am »

Kad mi general Jovan Čeković, tadašnji direktor SDPR-a, na nekim dogovorima u Kuvajtu obeća sigurno da će mi svi zaostatci biti plaćeni, pa to potvrdi nekoliko puta, šta da radim. Nakon svega sam prekinuo svaki kontakt.

U Kuvajtu nam je bio najstrože bio zabranjen svaki kontakt sa Jugovićima koji su imali privatni ugovor sa kuvajtskom vojskom. Da mi nebi napravili privatne ugovore i prekinuli ugovore sa SDPR-om.

U toku operacije Pustinjska oluja su nam ukinuli jedan obrok hrane, jer se moralo štedjeti.

U Kini smo, u Pekingu, spavali na podu u nekom podrumu, jer se nema para.

U Kuvajtu sam ostao bez mojih, rukom crtanih šema i proračuna, jer su trebale SDPR-u. Nakon toga sam počeo da pravim šeme i proračune sa greškom. Da bi ih neko pokupio.
U Pakistanu me je pokrao sadašnji predstavnik SDPR-a u Iranu Dragan Pješivac.

Nikad više sa kriminalcima.

Za koju firmu zaista sada radi direktor SDPR-a Stevan Nikčević može se vidjeti na linku koji sam postavio na prethodnom postu.

http://www.novosti.rs/dodatni_sadrzaj/clanci.119.html:303142-Prvaci-u-novoj-lozi


O Velikoj masonskoj loži za koju radi direktor SDPR-a. Savjetnik mu je bio Šutanovac, ministar odbrane, bivši, a kojeg je on poslao na obuku u ameriku. Da se obuči da radi za američku obaještajnu službu.

http://www.magazin-tabloid.com/srp/clanak.php?br=104&clanak=11

General Perišić je bio obučeni stručnak. Uhvatili su ga u nekom hotelu prema Obrenovcu. Da ne nabrajam umješanost u afere"Satelit", Mile Dragić, Prvoslava Davinića i ostalo.

Svi su oni stručnjaci da napune svoje džepove na lagani način.

A mi koji smo radili godinama za ovakve smo ostali kretkih rukava. Dolazio sam ja kasnije u SDPR i tražio svoje pare.

I dobio obećanja. Čak su mi rekli da odem u Peking da tamo tražim svoje pare.

Baš me interesuje koga će da prevare za Nore.

Pozdrav

Vlado
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #261 on: August 28, 2012, 07:07:28 am »

Vlado, medjusoben probleme sa SDPR-om resavaj na drugom mestu a ne na Palubi. Ko je koga prevario ili pokrao se resava na drugim mestima i za navedene tvrdnje su potrebni dokazi. Mislim da Paluba ne bi trebala da pocne da lici na pojedine tabloide ali i dnevne listove koji samo optuzuju bez konkretnih dokaza.
Ja ovde ne trazim da nam iznosis bilo kakve dokaze za te tvrdnje vec da se vratimo na temu - Vesti iz namenske indsutrije Srbije. Ako imas sta konstruktivno da napises o ovoj temi izvoli a o prevarama samo da te podsetim na pitanje koje je postavio Rade -

Quote
Vlado, zar ti se ne čini da si sa njima trebao da prekineš saradnju mnogo ranije... više od dva puta su te prevarili na isti fazon.

Jednom mogu da me prevare, mozda i dva puta ali toliko puta sigurno ne. Ali ako sam im sam dozvolio da toliko puta budem prevaren onda i nemam pravo da kukam na to.
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #262 on: August 28, 2012, 08:39:17 am »

Vlado, medjusoben probleme sa SDPR-om resavaj na drugom mestu a ne na Palubi. Ko je koga prevario ili pokrao se resava na drugim mestima i za navedene tvrdnje su potrebni dokazi. Mislim da Paluba ne bi trebala da pocne da lici na pojedine tabloide ali i dnevne listove koji samo optuzuju bez konkretnih dokaza.
...............................

Nevolim lično da se svrstavam uz bilo koga, niti volim bilo kome da podilazim, a pogotovo da se zamjeram. Ali ovom prilikom
moram da se solidarišem sa "Kuzmom". Neki od priloženi postova našeg kolege "Vladimir-16", su dosta neugodni i za čitanje,
a kamo li sa stanovišta verodostojnosti. Suviše su direktni, a ne postoji način da bi se mogli provjeriti od bilo koga,
već da mu se vjeruje na riječ. A to je majmanje dobra solucija.
Moj dobronamjerni savjet je da se u buduće nastoji izbjegavati takva vrsta pristupa dotičnoj problematici.
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #263 on: August 28, 2012, 09:50:57 am »

Nemam namjeru da rjesavam bilo kakve probleme sa SDPR-om. Nigdje. Samo hocu da upozorim one koji bi radili sa njima o kome se radi. Za sve sto sam, a i sto nisam, nabrojao imam i dokaze i svjedoke.

Nikad vise sa njima. Da ne spominjem moje prijatelje iz VZ Kosmos Banja Luka koji su godinama cekali na pare za obavljene poslove u Egiptu i Sudanu.

Da su vama bukvalno ukradene velike pare, nacrti i sheme na kojima sam radio dugo vremena mozda bi drugacije reagovali.

Pozdrav

Vlado
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #264 on: August 28, 2012, 10:09:44 am »

Vidis Vlado, svi smo mi (ili bar dobar deo) nekada u nekom trenutku imali  neku slicnu situaciju, i sta sad, da svi kukamo na to? Na sta bi nas dovelo to kukanje? Ostavimo se toga, oni rade kako rade. Verovatno nekima placaju po P.S-u isto kao sto nekima nikada i ne plata ili plate sa enormnim kasnjenjem. To nije slucaj samo sa SDPR-om vec i sa gomilom drzavn ih firmi a cini se da je sve vise i privatnih koje tako rade.  Nije to patentiran pronalazak SDPR-a. Jednostavno izgleda da vlada zakon jacega (veceg,mocnijeg) kako u namenskoj industriji tako i u ostalim privrednim i neprivrednim granama. Ako drzava sa tim ne moze (ili nece) da se izbori mi tu malo mozemo da uradimo.
Pa meni nizgled jedna jaka firma vec vise od 3,5 godine za sitan poslic duguje 70 (sedamdeset) evra. I nij eproblem u tom dugu, problem je sto bi mi ta firma aktivirala menicu ili drugo sredstvo obezbedjenja potrazivanja ukoliko bih im dugovao makar i deseti deo te sume, a sa tim iznosom u ti vreme sam mogao da platim nekuod dazbina. Kazem nije stvar u iznosu, stvar je u ZAKONU JACEG zato sto jaci odlucuje kome ce , sta i kad platiti i njega se ne tice da li ti od te uplate zavisi opstanak ili ne.
Da ne idemo dalje u off, ajmo se vratiti na temu,
Logged
kilezr
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 608



« Reply #265 on: August 28, 2012, 11:21:01 am »


 A ja moram da kažem da je remont u Libiji isplaćen po dogovoru. Smeštaj i hrana odlični. Uslovi rada Ok. No, to je bilo u drugo vreme Sada tamo " vlada Demokratija"
Logged
wermez
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 847



« Reply #266 on: August 30, 2012, 05:08:31 pm »

http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/340196/Ruski-oklopnjak-sklapace-se-u-Srbiji

nezvanicno, neki BTR ce se sklapati u Srbiji.  Tongue
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #267 on: August 30, 2012, 07:42:52 pm »

Dakle, čitam

Ruski oklopnjak sklapaće se u Srbiji

Složeni borbeni sistem, čiju je proizvodnju u Srbiji, uz pomoć Rusije, ponovo juče najavio ministar odbrane Aleksandar Vučić, mogao bi da bude modifikacija nekog od ruskih oklopnih transportera, točkaša, tipa BTR, saznaje nezvanično “Blic”. Najverovatnije bi u pitanju bio unapređeni osmotočkaš BTR-90.

Transporter bi mogao da bude korišćen za opremanje vojske, ali i za izvoz u zemlje u kojima bi mogao da ima bolji plasman ako bi bio predstavljen kao srpski, a ne ruski proizvod. Kao moguća lokacija za proizvodnju ovog vozila spominje se kruševačka fabrika “14. oktobar”.

Generalni direktor Mića Rajić kaže za “Blic” da ga još niko nije zvanično kontaktirao u vezi sa mogućom proizvodnjom oklopnjaka u ovoj fabrici.

- Mi imamo mogućnosti i, ako bi negde to trebalo da se radi, onda bi trebalo da se radi kod nas - kaže Rajić, dodajući da je i on „načuo” nešto o ovom projektu, da ima i neke nezvanične informacije koje ne može da iznosi u javnost, inače, BTR-90 je u Vojsci Srbije dobio najbolje ocene, u poređenju sa finskim transporterom “patrija” i austrijskim oklopnjakom “pandur”.

Ministarstvo odbrane je još ranije planiralo da raspiše tender za nabavku oko 200 oklopnih transportera, koji bi bili korišćeni kao borbena vozila pešadije, za prevoz desetak vojnika sa opremom i ličnim naoružanjem.

Ministar Vučić ponovio je juče na Aerodromu Batajnica da će do kraja godine, u centralnoj Srbiji, sa srpskim kapitalom biti otvorena nova fabrika složenih borbenih sistema i da će Rusija pomoći u plasmanu proizvoda.

On je naveo da “već imamo prototipove oružja koje mislimo da sklapamo” i naglasio da će se deo repromaterijala i oružja uvoziti i potom sklapati u složene borbene sisteme.

- Uveren sam da smo deo kupaca već pronašli - rekao je Vučić.

Karakteristike BTR - 90
BTR-90 prvi put je prikazan 1994. godine. Naoružan je automatskim topom kalibra 30 mm i mitraljezom 7, 62 mm, i automatskim bacačem granata 30 mm. Težak je 21 tonu. Pokreće ga turbodizel od 510 konjskih snaga, na putu može da ide i do 100 kilometara na čas.

Dakle, najvjerojatnije se radi o BTR-90.

Fino.

A onda gledam

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/QXwlUsrv8_o?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>

a tu pričaju da se ovo vozilo neće više proizvoditi u Rusiji.

Ili sam pogrešno razumio.

Da li to liči na prenos proizvodnih pogona iz Rusije u Srbiju. Kao što se Tristać po prekidu proizvodnje u Kragujevcu počeo praviti u Egiptu na istoj, prenesenoj, traci.

Zašto se prekinula proizvodnja u Rusiji. Kao neperspektivno naoružanje ili je nešto drugo loše.

Ima li tu nekih drugih radnji.   

Pozdrav

Vlado
Logged
trpe grozni
Stručni saradnik - KoV
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 208



« Reply #268 on: August 30, 2012, 08:22:10 pm »

Nece se proizvoditi jer je preskupo za ruse. Oni su se sada preorjentirali na jeftinije BTR-82 koji je u stvari modernizovan BTR-80 sa novim sistemom veza, sistemima za nocno delovanje i dodatnim kevlarskim oklopom.
Sada za sada rusi i proizvode BTR-82 i modernizuju stare BTR-80 na BTR-82.

U sustini i nije u pitanju cena pojedinacnog vozila BTR-90, jer je i dalje manja od onog sto nude zapadne firme, vec je u pitanju saodnos ulozenog-dobivenog. Rusi su zakljucili da BTR-90 nije toliko bolji transporter od BTR-80/82 kolko je skuplji. Smiley
Logged
wermez
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 847



« Reply #269 on: August 30, 2012, 08:50:16 pm »

Zar Rusi ne planiraju novi tockas 8x8? Bumerang, prvi se ocekuju 2013.
Logged
Pages:  1 ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... 99   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.036 seconds with 24 queries.