PALUBA
March 29, 2024, 03:22:02 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Za sve probleme prilikom registracije obratite se mailom na brok@paluba.info
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... 99   Go Down
  Print  
Author Topic: Namenska industrija Srbije - Vesti  (Read 458921 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
S.PALESTINAC
Stručni saradnik - OMJ
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 470

malo je generala u toku bitke, previše posle bitke


« Reply #405 on: January 03, 2013, 11:59:53 am »

Čini mi se da je Gošina glodalica nešto uža. Ova glodalica je omogućila kvalitetnu i brzu obradu oklopnog tela tako da su mnogi podmetači predviđeni orginalnom dokumentacijom bili nepotrebni.
Zamislite samo na izduvnim granama predviđena 64 a ugrađuju se 2 pa na laktastim osovinama, kada sam korigovao narudžbe došlo je do pobune nekih proizvođača pa sam morao praviti kompromise.
Logged
EXIT78
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 87


« Reply #406 on: January 03, 2013, 02:48:12 pm »

Pa koliko sam ja razumeo ovde nije rec o proizvodnoj hali vec samo o montazi a za to nisu potrebne portalne glodalice, prese, strugovi i CNC masine... Ovde se samo sklapaju delovi u jednu celinu. Ono sto je potrebno ovde postoji, hala za montazu i farbara sa delom pogona gde se vrsi peskiranje a sve je dovojno veliko jer su se tu ranije remontovali autobusi i prikolice. Delove ce praviti druge firme koje poseduju potreban masinski park npr.  Gosa, Lola, Metal sistemi, 14. oktobar...

Vlado sta se desava to sa kovacnicom u Valjevu, znam da su je ponovo pokrenuli prosle godine sa novom i remontovanom opremom. Kakvi su to problemi u Krusiku?

Al Jazzera o novom pogonu:

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/75vaDLPJkps?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>
« Last Edit: January 03, 2013, 03:03:51 pm by EXIT78 » Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 056


« Reply #407 on: January 03, 2013, 03:23:22 pm »

Šrafciger firma.
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #408 on: January 03, 2013, 05:08:21 pm »

I Đuro Đaković je imao montažu. Ali u toj montaži mora biti puno više opreme za montažu nego na ovome pokazanom.

Na onim snimcima sam vidio jednu malu dizalicu. A vidim top 122 mm. Sa tom dizalicom se taj top ne može montirati. Puno puta sam mjenjao top u tenku. Dobro znam kakva mi treba dizalica. Sa onim se igračkama taj posao ne radi. Tamo dosta toga nedostaje. Suviše je prazna hala.

Pozdrav

Vlado
Logged
BrRista
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 317



WWW
« Reply #409 on: January 03, 2013, 06:46:39 pm »

Pretpostavljam da tek pocinju da rade, montirace se jos opreme verovatno ili ce probleme resavati u toku rada. Za dizalice i slicni opremu treba dosta vremena a znajuci kako nase firme rade i planiraju verovatno veci deo opreme nije narucen na vreme.
Logged
kilezr
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 608



« Reply #410 on: January 03, 2013, 10:40:44 pm »


 Kran i kranska staza mogu da se montiraju relativno brzo. Dokazao sam to u BOMEXY. Čak sam i produžavao kran. Ima slika na temi o rečnoj brodogradnji.
Logged
EXIT78
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 87


« Reply #411 on: January 05, 2013, 01:36:04 pm »

Jedna dobra vest stize iz Trstenika, naime u tamosnjem gigantu Prvoj petoletki za godinu dana pocinje proizvodnja topovskih cevi za Noru B-52 i kasnije za tenk M-84. Nabavljaju se masine i oprema a finansira MOD i Yugoimport SDPR. O ovome je dogovoreno i skoro sve definisano jos pre par meseci a sada se krece  i sa poslom a cena investiranja u ovu fabriku ce iznositi oko 11 miliona evra. Ona studija VTI-a o nabavci neophodne opreme za nastavak razvoja namenske ipak na srecu nije bilo mrtvo slovo na papiru. Inace cevi za Noru izradjivace se u fabrici PPT Cilindri...

"Obilazeći pogone PPT Jugoslav Petković, generalni direktor Jugoimport SDPR, kazao je novinarima da je ideja te kompanije da se u Srbiji pokrene proizvodnja u namenskoj industriji, koja do sada nije zastupljena.

PPT će u početku proizvoditi cevi i samohodne haubice, koje se u ovom trenutku uvoze, kazao je Petković ..."

LINK
« Last Edit: January 05, 2013, 02:45:04 pm by KUZMA®, Reason: skracen link » Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #412 on: January 05, 2013, 08:34:09 pm »

Trenutno se uvoze iz Slovenije, sistemska tehnika Armas iz Ravne na Koroskem.

LpB
« Last Edit: January 05, 2013, 09:01:34 pm by Bozo13 » Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #413 on: January 05, 2013, 08:44:23 pm »

Ako top 125 mm 2A46 ( sa bilo kojim sufiksom) može da pravi Bratstvo Pucarevo, Zavodi Ravne nad Koroškem, pa uskoro i Prva Petoletka Trstenik, da to nije puno proizvođača na malom prostoru, a tenkovi se ne prave.
Rusi nikada nikome ne daju licencu za zadnju verziju, nego za neke prethodne verzije. I to tek kad razviju novu verziju prodaju licencu za prethodne verzije svoje vojne opreme. Hoće li se to praviti stare verzije topa.

U Pucarevu su prije rata osvojili tehnologiju protočnog niklovanja gdje su napravili veoma tvrdu unutrašnjost topovske cijevi. Hoće li ove cijevi koje se počinju praviti biti tako tvrde i kvalitetne. Svojevremeno sam gađao iz topa 2A46 proizvedenog u Kini i uvjerio se u puno bolji kvalitet tog topa u odnosu na domaći i ruski top. Hoće li top proizveden u Petoletci biti konkurentan u odnosu na ovaj kineski na nekom stranom tržištu. Koliko će koštati osvajanje proizvodnje ovoga topa, hale, školovanje stručnjaka. Koja će zemlja htjeti da pomogne u tehnologiji. Vrijedi li licenca za projekat Kapela za zemlje nastale raspadom SFRJ.

Milion pitanja.

Vrijeme će pokazati.

Pozdrav

Vlado
Logged
EXIT78
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 87


« Reply #414 on: January 05, 2013, 10:29:25 pm »

Trenutno se uvoze iz Slovenije, sistemska tehnika Armas iz Ravne na Koroskem.

LpB

Ne uvoze se iz Slovenije vec iz Rusije i to cevi koje su radjene po nasim nacrtima a rusi ih samo prave jer mi do sada nismo imali tehnologiju za njihovu proizvodnju.

Vlado ja nisam siguran kada su te dve firme zadnji put napravile topovsku cev a kamoli cev topa za tenk a mislim da nece skoro a realnije i nikada vise. Jedina drzava na ovim prostorima koja jos ima kakve takve sanse i da ima interes za njih je Srbija zbog buduceg remonta 84-orki i sansa za remont kuvajtskih tenkova. To je nekih 400 komada novih cevi sto bi imalo smisla i opravdanja ulagati u njihovu ponovnu proizvodnju. Druga bitna stavka je proizvodnja cevi za Noru koja je napravila solidan uspeh u svetu...
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #415 on: January 05, 2013, 10:43:45 pm »

Ne uvoze se iz Slovenije vec iz Rusije...

Moj podatak je iz Revije Obramba, Januar 2013, strana 10. Revija ima tu i tako koji kiks, ali Slovenske firme pokriva odlično. Zamolio bi za Tvoj izvor informacija.

Vlado ja nisam siguran kada su te dve firme zadnji put napravile topovsku cev a kamoli cev topa za tenk a mislim da nece skoro a realnije i nikada vise.

To misliš Sistemsku tehniku iz Ravna?



Logged
EXIT78
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 87


« Reply #416 on: January 05, 2013, 11:19:54 pm »

Ne uvoze se iz Slovenije vec iz Rusije...

Moj podatak je iz Revije Obramba, Januar 2013, strana 10. Revija ima tu i tako koji kiks, ali Slovenske firme pokriva odlično. Zamolio bi za Tvoj izvor informacija.

Vlado ja nisam siguran kada su te dve firme zadnji put napravile topovsku cev a kamoli cev topa za tenk a mislim da nece skoro a realnije i nikada vise.

To misliš Sistemsku tehniku iz Ravna?





Izvor informacija je MOD Srbije i izjava ministra Vucica sa otvaranja pogona u V. Plani, potrazi tu njegovu izjavu i cuces odakle dolaze cevi za noru. Sistemska tehnika koliko ima prozvedenih cevi za tenkove i artilj. sisteme prosle godine?
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #417 on: January 06, 2013, 07:42:04 am »

Hvala na informaciji o izvoru.

A drugi deo ču preskočiti, jer mislim da je podjebavanje.

LPB
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #418 on: January 06, 2013, 07:57:50 am »

Božo, mislim da se razumijemo ko u Ravnem može da pravi top. Ne ulazim u to koliko je topova napravljeno. Vidio sam na njihovom sajtu da se topovi prave, a i zadnjaci topa koji se ne obrađuju do kraja, nego se neobrađeni isporučuju kupcu. Dovoljno je vidjeti koliko top L7 105 mm ima verzija te je jasno zašto.

Posao za Kuvajt na dugom štapu. Postoji još jedna firma, o kojoj se trenutno ne priča, a koja lobira za posao u Kuvajtu. Velika je mogućnost da će ta firma dobiti posao u Kuvajtu. Kao i da će preuzeti posao od Jovana Čekovića, bivšeg direktora SDPR-a u Angoli. Ali o tome drugi put.

Pozdrav


Vlado
Logged
kilezr
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 608



« Reply #419 on: January 06, 2013, 08:27:12 am »


 Ja ću da se vratim na opremu. Gledao sam " Dozvolite da vas obrlatimo" malopre je išao prilog i pažljivije sam pogledao a i vatio sam se ovde staranicu unazad i opet pustio . Konstrukcija hale je po meni slaba za kransku stazu i kran. No, to je moje mišljenje.
Logged
Pages:  1 ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... 99   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.032 seconds with 24 queries.