PALUBA
March 28, 2024, 09:44:02 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Pravilnik za prenošenje vesti na forumu PalubaInfo
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 [81] 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 ... 99   Go Down
  Print  
Author Topic: Namenska industrija Srbije - Vesti  (Read 458430 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
tihi
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 349



« Reply #1200 on: April 23, 2019, 09:30:40 am »

Nazalost VS nece dobiti neke dobre (tipa pinzgauer) terence nego ce zastava da napravi nesto "najbolje na svetu". FAP sam video sta je uradio, jos zastava da dokusuri i da niko ne mrda iz kasarna.
Logged
pvanja
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 276



« Reply #1201 on: April 26, 2019, 08:50:25 am »

Prikaz naoruzanja i vojne opreme Nikinci 04-2019.

Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 310


« Reply #1202 on: April 27, 2019, 06:28:18 pm »


Па, Пинцгауери су набављани пре скоро 40 година, ред је наћи замену, али ВС је потребно реда 1.000 оваквих возила, што мислим да Застава ТЕРВО није у стању да произведе, нити има новца за то. Само возило личи на IVECO 4х4 од пре тридесетак година.

Мала исправка. Ја сам почео да радим пре 42 године и затекао сам пинцгауере у јединици. Дакле, има их и старијих од 40 година.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 310


« Reply #1203 on: April 27, 2019, 06:33:46 pm »

Ово "Заставино" возило и јесте као Ивеко. Генерално, нисам против домаћих возила макар и била лошија. Ако се буде добро радило и улагало временом могу постати сасвим добри. Ни "пинцгауер", као ни остали теренци нису постали добра возила одмах. Уосталом, они "ландровери" који су купљени (цивилна верзија) за ВС и нису се нешто показали а имају "име".
Logged
pvanja
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 276



« Reply #1204 on: April 27, 2019, 08:48:55 pm »

@dzumba

ova zadnja nabavka landrovera ?
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 310


« Reply #1205 on: April 27, 2019, 08:51:11 pm »

Не знам која је задња, али мислим на оне који су купљени у време министровања Шутановца.
Logged
pvanja
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 276



« Reply #1206 on: April 27, 2019, 10:00:42 pm »

Da to su ti. Zandarmerija ih je kupila pre VS par godina. Mislio sam da su englezi zadrzali kvalitet.

Logged
tihi
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 349



« Reply #1207 on: April 28, 2019, 06:16:14 am »

Civilna i vojna verzija nisu isto... Kupovali i pre toga civilne hamere za JSO ako se ne varam da sluze kao vojni. A vozilo samo izgleda slicno, cak im ni sasije nisu iste. A ja iskreno jos kvalitetnu zastavu nisam video...
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #1208 on: April 28, 2019, 07:28:19 am »

A ja iskreno jos kvalitetnu zastavu nisam video...

Yugo 55!
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 445


« Reply #1209 on: April 28, 2019, 08:53:48 am »

Civilna i vojna verzija nisu isto... Kupovali i pre toga civilne hamere za JSO ako se ne varam da sluze kao vojni. A vozilo samo izgleda slicno, cak im ni sasije nisu iste. A ja iskreno jos kvalitetnu zastavu nisam video...

To su Defenderi tipa 110, ali mislim da su Mahindra - made in India.
Logged
pvanja
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 276



« Reply #1210 on: April 29, 2019, 03:11:16 pm »

Vidim da Zandarmerija jos koristi ove njihove Landrovere i to dosta aktivno.
E sad ko jeuzeo koju verziju to je pitanje.
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #1211 on: May 03, 2019, 09:11:59 am »

„Петолетка” у ланцу одбрамбене индустрије
Аутор: Раде Станковић четвртак, 02.05.2019.

После седам деценија постојања, дилеме нема: „ППТ наменска” ће сачувати бренд и име. – Извоз 90 одсто производње

Трстеник – Да слоган „ППТ наменска и Трстеник – расли су заједно”, изабран у марту ове године за обележавање великог јубилеја – 70 година постојања, уистину одражава живот једне фабрике и једног града, потврђује се и ових дана, када ово предузеће показује да је све значајнија карика у ланцу одбрамбене индустрије Србије. Државно предузеће „Петолетка”, са око 700 радника, већ је покрило целу пословну 2019. уговорима, а потписује и нове, очекујући да ће добити одобрење да упосли још стотину радника.

У ланцу војне индустрије Србије послује 15 предузећа, које повезује „Југоимпорт СДПР”, „Петолетка” импресионира новим техничко-технолошким капацитетима, најсавременијим машинама, на којима раде млади образовани људи. Од 700 запослених чак 650 је техничке струке, који се баве пројектовањем техничких решења, производње и иновација. Генерални директор Анђелка Атанасковић је задовољна њиховим радом, због чега се потрудила да обезбеди задовољавајуће зараде, које су повећане за сто одсто у односу на 2014. годину, када је добила поверење да обавља челну функцију у предузећу. Истина, тако значајним повећањем запослени су, према личним дохоцима, тек престигли просек у Србији, али су уверени да ће се тенденција раста наставити.

– У потпуности смо обезбедили производњу и пласман за 2019. годину. Закључујемо и нове уговоре, али је најважније да 90 одсто производње пласирамо на инострано тржиште. Све порезе и доприносе у потпуности и редовно измирујемо. Реализујемо и планиране инвестиције у оквиру фабрике за унапређење техничко-технолошке оспособљености за савремену производњу, али и за повећање стандарда запослених, Управо смо завршили преуређење ресторана друштвене исхране. Заменили смо хидрантну мрежу, набављамо сву опрему за заштиту радника у процесу производње, а подржавамо и све хуманитарне акције у оквиру нашег града. Отплаћујемо и дугове из ранијег периода, али то није за нас неподношљив износ када остварујемо планске задатке – објашњава директорка Атанасковић.

„ППТ наменска” негује најбоље традиције „Прве петолетке”, из периода најуспешнијих година, када је њено име било познато широм света, када је производила стајне трапове за амерички „Боинг”, па за руски „Тупољев”, француски „Ербас” и сарађивала са бројним познатим компанијама у свету из области хидраулике и пнеуматике, имала тенковски програм...

– Ми смо сада од свих друштава „Петолетке” једини славили јубилеј од седам деценија, јер су остале фабрике приватна привредна друштва. Решени смо да сачувамо име и бренд „Петолетке” и да будемо неизоставна и важна, ако не и најважнија карика у ланцу војне индустрије Србије. Мислим да је важно сачувати бренд и име „Петолетке”, која и даље има реноме у свету. Надам се да ћемо, у сарадњи са Министарством одбране успети да повратимо макар део производње коју смо имали, али и да реализујемо нове пројекте, имајући у виду да нека предузећа, попут „14. октобра”, не раде више за „Наменску”. Ту су и нове технологије које освајамо. Сарађујемо са бројним институтима и факултетима. Управо смо расписали конкурс за доделу стипендија студентима Машинског факултета, смер ваздухопловство. То сведочи да размишљамо о будућности – наглашава Анђелка Атанасковић.

Да „ППТ Наменска” има нове производе које с поносом може да покаже свету, сведочи последњи Међународни сајам наоружања у Абу Дабију, на којем је ово предузеће имало запажен наступ.

Иако извози 90 одсто својих производа, „ППТ наменска” даје све већи допринос одбрамбеној моћи наше земље. У војном програму се истиче противавионски систем „пасат”, који производи са још две српске компаније, затим „огањ”, „морава” и борбено возило „мали милош”, комплетно произведено у Трстенику. То је возило малих димензија а велике проходности. Служи као подршка пешадији и специјалним јединицама у онеспособљавању непријатеља, као и у осматрању у веома тешким условима. Трстенички металци су спремни и за нове пројекте, али од Министарства одбране, то јест Владе Србије очекује одобрење да упосле још стотинак радника ове или наредне године, како би наставили тенденцију раста коју бележе у последње три године.

Izvor: www.politika.rs
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #1212 on: June 06, 2019, 03:30:52 pm »

Нова ракета из „Слободе”
Аутор: Г. Оташевић среда, 05.06.2019.

Чачак – Фабрика „Слобода” из Чачка представиће се на предстојећем Сајму наоружања и војне опреме, крајем јуна у Београду, низом својих нових производа, међу којима је ракета калибра 57 милиметара, намењена осветљавању терена на мору и копну. Домет пројектила који се испаљује из аутономног шестоцевног лансера јесте пет километара, осветљава површину од 800 пута 800 метара у трајању од 70 секунди, интензитетом од 300.000 кандела и служи да би се уочили покрети јединица и извршило гађање.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Ракету су конструисали инжењери фабричког сектора „Развој”, усавршавајући ранији пројектил исте намене, чији је домет био 3.000 метара.

– Ракета се састоји од погонског дела односно ракетног мотора, затим бакље с падобраном која осветљава терен и балистичке капе. Производ смо развили заједно с нашим кооперантом, компанијом „ЕДеПро” из Београда, која ради погонски део ракетног мотора – каже за „Политику” мр Алекса Вуковић, директор „Развоја” у чачанској компанији. Он истиче да је пројектил успешно проверен на полигону у Никинцима, већ су уследиле испоруке купцима и с истока и са запада и потписи нових уговора, и додаје да је производ веома исплатив, напомињући:

– „Слобода” је данас једини произвођач оваквог пројектила у свету. Доскора је рађен још и у једној енглеској компанији, али је она угашена.

Фабрика из Чачка приказаће на сајму и пројектиле од 155 милиметара намењене хаубицама, највеће у арсеналу наше војске, муницију од 40 мм с темпирањем на даљину и панцирна зрна нове генерације од 30 мм. Инжењери у „Развоју”, иначе, тренутно су посвећени раду на 30 нових артикала, а посебно електронским упаљачима, темпирним, близинским или мултифункционалним, и панцирним пројектилима којима се, додавањем нових елемената, побољшава пробојност оклопа.

Izvor: www.politika.rs


* 01raketa-sloboda.jpg (23.31 KB, 672x504 - viewed 47 times.)
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #1213 on: June 09, 2019, 08:19:19 am »



Quote
Testiranje i probna lansiranja balističke rakete iz sistema „Šumadija“ biće obavljeni u Pakistanu, jer Srbija nema odgovarajući poligon za testiranje naoružanja ovog dometa. Proizvodnjom rakete „Šumadija“, Srbija je među 10 zemalja sveta koje prave taktičke balističke rakete dometa do 300 kilometara.



Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #1214 on: June 09, 2019, 09:56:00 am »

Na koji će poligon u Pakistanu. Na Tamawalla pored Bahavwalpura. Tu sam i ja svojevremeno gađao.

Pozdrav

Vlado
Logged
Pages:  1 ... 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 [81] 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 ... 99   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.033 seconds with 24 queries.