PALUBA
March 28, 2024, 09:56:00 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Pravilnik za prenošenje vesti na forumu PalubaInfo
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12   Go Down
  Print  
Author Topic: Specijalna brigada  (Read 120800 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 310


« Reply #135 on: October 02, 2016, 05:33:47 pm »

Мислим да не морају сви да скачу (да буду падобранци), али би ти гарант пао или на психотесту или током селективне обуке. Брзо би те "ошацовали" да имаш проблем са висином.
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #136 on: October 02, 2016, 06:33:50 pm »

Pogresno gledano. Problem sa dubinom. Verovatno mu ne smeta da je nesto visoko 50 m, nego da je pod njim 50m globine. Grin

Zbog toga imao duzi razgovor sa psihologom kad rdio jedan od pregleda za rad na visini.
Logged
Rocker
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 059


Palubin savetnik za hardver


« Reply #137 on: October 02, 2016, 07:48:30 pm »

Vise sam mislio tipa izvidjaci ili nesto slicno..nesto nisam primetio da oni skacu padobranom ali oke..

Ne potpadaju sve specijalne jedinice, tj. jedinice posebne namene u Specijalnu brigadu. Nju čine samo 72. i 63. padobranski bataljon, a izviđači nisu deo nje. Mogao bi kao pešadinac I kategorije da budeš primljen u izviđače i da padobran ne vidiš nikad.
Logged
kilezr
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 608



« Reply #138 on: October 02, 2016, 08:03:54 pm »



  Verovatno je čovek mislio na ovo :
 
  http://www.mod.gov.rs/sadrzaj.php?id_sadrzaja=9282.

  Znači, Specijalna brigada i uslovi koji moraju da se ispune.
Logged
DupLikanT
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 89



« Reply #139 on: October 03, 2016, 11:38:56 am »

Da bas na taj konkurs.
Inace nemam problem da budem na nekoj visini pa i da gledam odozgo..nemam problema sa npr vrtoglavicom ili slicno vec me je vise strah da skacem sa visine..pa zato sam mislio da li postoji mogucnost da se izbegnu ti padobranski skokovi jer ne znam kako bi reagovao da se nadjem u toj situaciji..mozda bi i skocio a mozda ipak ne Cheesy
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #140 on: October 03, 2016, 11:55:13 am »

Требао си пажљивије и са разумевањем да прочиташ оглас. Одговорено је на практично све твоје недоумице . Ово је конкурс за пријем кандидата на "селективну обуку"

б) посебни услови:

- да су психофизички здрави и способни за рад у јединицама Специјалне бригаде, што се утврђује налазом надлежне војнолекарске комисије, психолошким тестирањем за обављање падобранске службе, тестом опште културе и провером физичких способности;
- да испуњавају критеријуме безбедносне провере;
- да су пливачи.

НАЧИН КОНКУРИСАЊА:

- изјаву да жели да обавља падобранску службу

- кандидати који буду здравствено способни за падобранца и који испуњавају све услове конкурса долазе на селективну обуку
(привремени рад) у Специјалну бригаду (ВП 8486 Панчево).
 
Logged
oficir neaktivne rezerve
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 294


" Drino, j.....ti ! "


« Reply #141 on: October 03, 2016, 12:01:16 pm »

Vise sam mislio tipa izvidjaci ili nesto slicno..nesto nisam primetio da oni skacu padobranom ali oke..

Ne potpadaju sve specijalne jedinice, tj. jedinice posebne namene u Specijalnu brigadu. Nju čine samo 72. i 63. padobranski bataljon, a izviđači nisu deo nje. Mogao bi kao pešadinac I kategorije da budeš primljen u izviđače i da padobran ne vidiš nikad.
72 bataljon se sastoji od I i II IdV (izvidjačko-diverzantskog voda), PaDiV (padobransko-izviđjačkog voda), PtV VP (protiv-terorističkog voda Vojne policije) i VpD (voda podvodnih diverzanata).

Tako da je 72 bataljon  u svojoj osnovi u najvećem delu izviđačko-diverzantski.

P.S. Zaboravih i vod za podršku.
Logged
oficir neaktivne rezerve
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 294


" Drino, j.....ti ! "


« Reply #142 on: October 03, 2016, 12:10:28 pm »

I kad već ovo razmatramo da bude jasno.

Pre spajanja dve specijalne brigade u jednu sve što su u današnjem sastavu SB vodovi nekada su bili bataljoni.
Osim u 72 Brigadi gde su PaDiV i Vod podvodnih diverzanata uvek bili vodovi.
Logged
DupLikanT
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 89



« Reply #143 on: October 03, 2016, 12:45:37 pm »

U sustini svi moraju da prodju padobransku obuku? Ako sam dobro razumeo Cheesy
Logged
kilezr
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 608



« Reply #144 on: October 03, 2016, 12:49:33 pm »


  Suština rada u Specijalnoj brigadi je da odgovoriš na visoko postavljene zahteve. Znači. Odlična psihofizička kondicija . I , da. Padobranski skokovi. Nemam pojma zbog čega bi sebe lišavao najlepšeg dela posla u specijalnoj brigadi. Padobranskoh skokova. Probaj, videćeš da nije ništa strašno .

 63. Padobranska brigada nikada nije bila brigada u punom smislu . Bataljon. 3 padobranske čete + prateća četa+ vod za održavanje padobrana+ SPDG+ vod veze. Bar u moje vreme  . Govorim o osmadesetim godinama , pre " demokratskih promena " i uništavanja svega što vredi u vojsci.
Logged
DupLikanT
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 89



« Reply #145 on: October 03, 2016, 12:58:29 pm »

Planiram da pokusam u svakom slucaju pa kako bude.
Ipak nemam strah od visine vec od skoka a iako stignem do tog dela nadam se da cu imati hrabrosti i da skocim..
Logged
kilezr
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 608



« Reply #146 on: October 03, 2016, 01:48:41 pm »


 Nije čovek " Tica" da leti. Ali je skok najpribližniji tome. Samo padobranci znaju zašto ptice pevaju. Taj osećaj ti niko nemože opisati. Moraš jednostavno da probaš, osetiš .
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 310


« Reply #147 on: October 03, 2016, 06:53:54 pm »

Официру , од када то 72.идб има вод војне полиције? Специјална бригада има батаљон за противтерористичка дејства чији су припадници војни полицајци.
Logged
DupLikanT
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 89



« Reply #148 on: October 04, 2016, 03:02:53 pm »

Ipak je ovaj konkurs   http://www.vs.rs/index.php?news_article=84d691fe-8704-11e6-9eee-001a649ddcfe   
samo mi nije jasno zasto ga nema na zvanicnom sajtu "ministarstva odbrane"


Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 879


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #149 on: October 04, 2016, 03:29:59 pm »

Inace nemam problem da budem na nekoj visini pa i da gledam odozgo..nemam problema sa npr vrtoglavicom ili slicno vec me je vise strah da skacem sa visine..pa zato sam mislio da li postoji mogucnost da se izbegnu ti padobranski skokovi jer ne znam kako bi reagovao da se nadjem u toj situaciji..mozda bi i skocio a mozda ipak ne Cheesy
Misliš da bi te pitao neko dal' bi da skočiš ili ne. Čim sedneš u AN (ili iz čega se već skače) ma skočio bi taman te bacili iz aviona pa ti posle vidi šta ćeš. Smiley

Znači rešio si. Pa lepo, pošto znam tvoje psihofizičke predispozicije, mislim da si rođen za spec. brigadu.
Pored ovog konkursa, baci pogled da li ima šta za Kobre, pošto sada mislim da u sastav Kobri mogu da uđu i vojnici, što ranije nije bio slučaj. Ranije su ta mesta bila predviđena samo za aktivne starešine.
Logged
Pages:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.035 seconds with 23 queries.