PALUBA
April 20, 2024, 02:05:53 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Prilikom registracije lozinka mora da sadrži najmanje osam karaktera, od toga jedno veliko slovo, i bar jednu cifru, u protivnom registracija neće biti uspešna
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 [2] 3 4   Go Down
  Print  
Author Topic: Kina predstavlja novi stealth borbeni avion  (Read 36380 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 480


« Reply #15 on: September 20, 2012, 08:24:29 pm »

Nađite gaće koje nisu kineske. Ne računam one high tech dizajnerske gaće koje koštaju 50Eur. Dobro, ima i gaća koje su turske.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 390


« Reply #16 on: September 20, 2012, 09:14:17 pm »

Ми у фирми користимо руче ради станице кинеске производње. Не могу се сетити назива, у сваком случају потпуно непозната марка. Када сам их први пут видео и узео у руке нисам веровао да нису "Моторолине". Раде одлично. Квалитет израде је одличан. Врло смо задовољни са њима. Цена им је за око 30% нижа од истовентних "Моторолиних". Погледао сам сајт произвођача и видео да и полиција Хонг-Конга користи њихове радио станице. Такође и једна британска локална полиција. Имају представништо у Немачкој и производе одличну професионалну електронику. Дакле, Кинези раде и врхунску опрему. Чак и на кинеском бувљаку у Београду можеш наћи од тоталног бифла до мало скупљих али и валитетнијих предмета. Могло би се набавити и још квалитетније, али све има своју цену, посебно квалитет.
Logged
80sBoy
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 321



« Reply #17 on: September 20, 2012, 09:20:08 pm »

@FF

Quote
Kupi kineske burgije koje koštaju približno kao i Iskarove npr. - kvalitet je isti - vrhunski.

Jos ces na kraju reci da su ravne Sandvik Coromant ili mozda Seco Tools kvalitetu.No dobro,ne ulazim u tvoja iskustva,kod mene u firmi koriste se npr. za opravku/montazu VIPER motora americki i engleski alati stari preko 50 god. i koji su ne unistivi,e to ja braco zovem kvalitet,o nemackoj opremi da i ne govorim...
Logged
Lemi_O2
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 490



« Reply #18 on: September 20, 2012, 09:46:32 pm »

Ne znam za rezni, ali Snap On je i dalje broj 1 u avijaciji, što se tiče ručnih alata.Radi se u USA, dok recimo Blue Point se radi u Kini, dobar je alat i ima istu garanciju kao Snap On.Radio sam sa Bahco,Gedore,Sandvik Belzer, Craftsman......Gotovo svi proizvođači danas određene serije rade u Kini , te ih samo rebrandiraju.
« Last Edit: September 20, 2012, 09:54:33 pm by Lemi_O2 » Logged
dexy
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 662



« Reply #19 on: September 20, 2012, 09:53:36 pm »

Da se ne lažemo, u avijaciji ne može da se fušeriše, to bi 80sBoy ti prvi trebao da znaš pošto radiš u struci. A oni proizvode avione i po licenci, a usvojili su i proizvodnju sopstvenih borbenih aviona. To nije mala stvar i nikako nije za potcenjivanje, a još manje za poređenje sa buvljačkom robom široke potrošnje koja stiže na naše tržište. Sigurno da još uvek imaju problema sa motorima, ali i to su uspeli da savladaju barem kod prve generacije WS-10 i počeli su serijsku proizvodnju. Sigurno da će im trebati nešto više vremena da unaprede tehnologiju i da dostignu moderne motore kakvi se ugrađuju na F-22 i kakvi se razvijaju za T-50, ali su na dobrom putu da uspeju u tome.
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #20 on: September 20, 2012, 10:56:38 pm »

Bar su krenuli tim putem. A stiči če sigurno i na cilj.

LPB
Logged
švercer011
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 749



« Reply #21 on: September 20, 2012, 11:02:40 pm »

Valeo delovi se skoro svi rade u Kini i nemam primedbe na njihov kvalitet,vodena pumpa za motor mi je trcala skoro 120 000 km i nije crkla ali sam je radi predostroznosti zamenio.
Logged
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #22 on: September 21, 2012, 10:10:55 am »

kupio drug pre 6 godina zongshen motocikl. ne silazi sa njega i do sad je presao nekih 80000km. sem redovne zamene ulja i filtera nista nije menjano. a vrti ga ko trkalicu iako je v masina 250ccm. za te pare nije mogo da kupi ni tocak od novog japanca, a vozi se odlicno. i kad smo kod zongshena, od 2002. tu se prave delovi za harli-dejvidson.

kinezi prave robu razlicitog kvaliteta, zavisno prema plateznoj moci kupca. to sto smo mi sirotinja pa kupujemo poslednju klasu je nas problem. imao sam prilike da radim kineski sat automatik iz kraja 70tih godina. dobio drugov cale za odlazak u penziju. ne znam kako se zove, natpis je na kineskom. ali, verujte mi na rec, kvalitet masine mu je u najmanju ruku kao malo bolje seikove serije.

Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #23 on: September 21, 2012, 10:44:42 am »

Da presječem ovu priču o kineskom kvalitetu.

Izgleda da sam samo ja, od članova ovog foruma, radio u kineskoj vojnoj industriji.

http://www.sinodefenceforum.com/army/serbian-type-96-a-3813.html

Kvalitet kineske vojne tehnike je vrhunski. Čelike i barute Kinezi su izmislili davno prije Evropljana. Radio sam u kineskoj vojnoj firmi i znam šta isporučuju SVOJOJ vojsci. Ne govorim šta izvoze. To je po sistemu koliko para toliko muzike.

Pošto se ovdje govori o kineskom avionu za kinesku vojsku, to je vrhunski kvalitet.

Pozdrav

Vlado
Logged
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #24 on: September 21, 2012, 02:41:23 pm »

upravo tako. za sebe najbolje, a za druge  - kolko para, tolko i muzike pravilo
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #25 on: November 01, 2012, 01:45:32 pm »

Novi kineski nevidljivi avion na probnom letu

01.11.2012

Novi kineski „nevidljivi” borbeni avion obavio je prvi probni let, javili su danas državni mediji, izveštavajući o daljem jačanju vazduhoplovnih snaga iako je malo verovatno da će ovaj avion biti u masovnijoj upotrebi za još nekoliko godina.

Model aviona stelt tehnologije J-31, drugi koji su Kinezi prikazali za manje od dve godine, leteo je 11 minuta u sredu pre podne, objavio je list Global tajms.

Na fotografijama koje su na sajtu objavili kineski vojni entuzijasti prikazan je u crno ofarban borbeni avion u letu. Fotografile probnog modela novog nevidljivog prvi put su procurile na sajtovima još u septembru.

Prvi kinski stelt avion J-20 prikazan je javnosti početkom 2011. ali on neće biti u upotrebi pre 2018. Kina je pustila u upotrebu svoj prvi nosač aviona prošlog meseca i već se pripremaju novi nosači sposobni da ponesu avione na otvoreno more.

Vojni stručnjak Andrej Čang rekao je agenciji AFP da J-31 izgleda pokretniji od lovca J-20 i da njegov stajni trap ukazuje da je projektovan za uzletanje sa nosača aviona.

On je rekao da J-31 izgleda sličan najnovijoj petoj generaciji američkih stelt aviona, ali sa slabijim motorima i manjim odnosom modernih kompozitnih materijala za blokiranje radara.

„Što se tiče dizajna J-31 je inferiorniji u odnosu na najnovije američke avione”, rekao je Čang šef informativnog centra Kanva, koji nadgleda kinesku vojsku.

„Izgled prototipa je sličan ali materijali i kvalitet su slabiji”, rekao je on, što je i normalno jer se Kina tek poslednjih godina uključila u izradu aviona stelt tehnologije koji već decenijama lete u američkom vazduhoplovstvu.

Dug proces ispitivanja znači da ovaj avion neće biti u upotrebi još skoro desetak godina.

„Trebaće najmanje sedam do osam godina pre nego što on bude spreman za komercijalnu prodaju”, rekao je Čang dodajući da je probni let planiran da se poklopi sa održavanjem važnog kineskog partijskog kongresa na kome će biti izabrano novo partijsko rukovodstvo zemlje 8. novembra.

Kina je saopštila da će njeni izdaci za odbranu preći 100 milijardi dolara 2012. najnovijeg povećanja budžeta za 2,3 miliona vojnika snažnu vojsku koja se ubrzano modernizuje kako jača kineska privreda.

Decenije povećanih izdataka u modernizaciju snaga učinile su da Kina od prvog najvećeg svetskog uvoznika oružja 2007. padne na četvrto mesto u 2011. objavio je Institut ua mir u Štokholmu. Izvoz kineskog oružja povećan je za 95 odsto u istom periodu.

Izvor: Tanjug
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #26 on: November 01, 2012, 01:52:02 pm »

Nešto fotki ...

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* j-31-9.jpg (37.07 KB, 900x600 - viewed 157 times.)

* J-31.jpeg (55.17 KB, 500x300 - viewed 163 times.)

* 100047cbpewy6bljxc17uej.jpg (17.47 KB, 700x218 - viewed 158 times.)

* china J-31.jpg (43.58 KB, 900x600 - viewed 152 times.)

* china J-31_1.jpg (69.31 KB, 544x367 - viewed 154 times.)
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 480


« Reply #27 on: November 01, 2012, 03:04:00 pm »

Ne znam kakav je stručnjak taj Andrej Čang, ali njegovo mišljenje je javno objavljeno. Da neko otvoreno kaže da je kineski avion inferiorniji i manje kvalitetan od američkog i to posle prvog leta prototipa ... liči mi na zamajavanje stranaca. Zna se da je prototipna mašina često u mnogim sklopovima konglomerat postojećih rešenja "sa police".
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #28 on: November 02, 2012, 04:41:22 pm »

Drugi nevidljivi kineski avion


02.11.2012.

Drugi nevidljivi borbeni avion, koji je predstavljen ove nedelje je deo programa kojim se Kina transformiše u regionalnu vojnu silu.
 
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Avion „J 31“ je u sredu obavio svoj prvi let nad provincijom Liaoning, tvrde kineski mediji, prenosi „Rojters“.
   
- Ovo je drugi potpuno novi avion koji je izrađen u Kini u poslednje dve godine, i pokazuje impresivan nivo tehničkog razvoja - rekao je Sem Rogeveen, bezbednosni ekspert sa instituta u Sidneju.

On je rekao da je ono što se sada može videti da se Kina transformiše u glavnu regionalnu vojnu silu. Kinesko Ministarstvo odbrane nije želelo da komentariše ništa u vezi novog aviona. Prethodni nevidljivi avion J20 je teža letelica i činilo se da je teži za manevrisanje od novog.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Sposobnosti kineske vojske bile su daleko iza SAD, ali Kina intenzivno radi na povećanje svoje moći, uključujući i nabavku prvog nosača aviona, kupljenog u septembru od Ukrajine. Jačanje kineske vojske zabrinjava susede u regionu, posebno zbog spora oko teritorija sa Japanom i Vijetnamom, ali i Filipinima.

- Kao i američki avion F22 i F35, J20 i J31 će dopuniti jedni druge u budućim operacijama - rekao je nekadašnji urednik nedeljnika „Svet avijacije“ Bai Vei.

Izvor: Tanjug


* J-31.jpg (14.62 KB, 470x313 - viewed 85 times.)

* J-31...jpg (13.41 KB, 470x313 - viewed 82 times.)
Logged
Kljun
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 446



« Reply #29 on: November 02, 2012, 04:56:26 pm »

Il' se meni cini il' poprilicno lici na F-22 Smiley skoro kao precrtan.
Logged
Pages:  1 [2] 3 4   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.033 seconds with 23 queries.