PALUBA
March 29, 2024, 10:34:17 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Ovde možete pogledati te poručiti knjigu "Ešalon" jedan od autora je srpski podoficir i naš global moderator Kubovac
"Istorija razvoja sovjetskih i ruskih radara, komandno-informacionih sistema i sistema automatizacije"
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  [1] 2 3 4   Go Down
  Print  
Author Topic: Kina predstavlja novi stealth borbeni avion  (Read 35946 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« on: September 17, 2012, 04:31:48 pm »

"Večernji list" Zagreb

http://www.vecernji.hr/

NA INTERNET 'PROCURILE' FOTOGRAFIJE NOVE LETJELICE
Kina predstavila novi stealth borbeni avion
S obzirom na sposobnost Kine da sačuva vojne tajne od očiju znatiželjnika, pretpostavlja se da su vlasti pustile da fotografije "procure" na internet

Foto: China defense blog

Dvije godine nakon što je predstavljen prototip prvog kineskog "nevidljivog" borbenog aviona J-20, ovih su dana kineske portale preplavile fotografije novog prototipa, za koji se pretpostavlja da će nositi oznaku J-31. S obzirom na sposobnost Kine da sačuva vojne tajne od očiju znatiželjnika, pretpostavlja se da su vlasti pustile da fotografije "procure" na internet, a kao mogući razlog pokazivanja moći zapadni mediji navode ovotjedni posjet američkog ministra obrane Leona Panette Pekingu.

O samom avionu malo se zna, pretpostavlja se kako je riječ o novom prototipu koji ima stealth sposobnosti, no ne zna se u kojoj mjeri i hoće li, ako uopće uđe u serijsku proizvodnju, moći po svojim performansama biti konkurentan američkom pandanu F-35. Prema fotografijama se zaključuje da je J-31 manji od prethodnika J-20, koji je prvi let imao u siječnju 2011.godine tijekom posjeta tadašnjeg američkog ministra obrane Roberta Gatesa.
Logged
dexy
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 662



« Reply #1 on: September 17, 2012, 04:40:50 pm »

Evo i gore pomenutih fotografija:

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* 1347776830_63681.jpg (77.42 KB, 800x549 - viewed 264 times.)

* 1347732052_15929.jpg (51.23 KB, 800x531 - viewed 267 times.)

* 1347732052_90743.jpg (55.15 KB, 800x558 - viewed 269 times.)

* 27_188439_60faacaadb3bea2.jpg (137.31 KB, 900x666 - viewed 267 times.)
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #2 on: September 17, 2012, 04:46:43 pm »

U posetu Kini stiže američki ministar odbrane Leon Paneta koji je na Azijskoj turneji. Prilikom prošle posete prethodnog američkom ministra odbrane Roberta Gejtsa, kinezi su predstavili J-20, tako da je opet specijalno odabran tajming prezentacije.
Logged
dexy
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 662



« Reply #3 on: September 17, 2012, 04:49:07 pm »

Prethodni prototip je delo kompanije Chengdu, dok ovaj dolazi iz konkurentske kompanije Shenyang. I moram priznati da mi po malo liči na F-35, iako je dvomotorni avion u pitanju.
Logged
lEO - ZD
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 091



« Reply #4 on: September 18, 2012, 10:47:50 am »

staviti u shaker malo F-22, malo F-35, dodati po koji dmaći sastojak... dobrooo protresti
poslužiti na dovoljno (ne)jasnim slikama, sjesti i čekati reakciju ocjenjivaća
Logged
pvanja
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 276



« Reply #5 on: September 18, 2012, 12:04:27 pm »

Sa prednje strane dosta vuce na F-35. Treba sacekai jos slika u vecoj rezoluciji.
Logged
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #6 on: September 19, 2012, 02:23:40 am »

meni lici na raptora. mislim da je ovo experiment a da ce se raditi j20
Logged
80sBoy
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 321



« Reply #7 on: September 19, 2012, 07:39:08 pm »

Bez obzira na koga liči,sama pomisao da ga kinezi rade ze mene dovoljno govori o kakvom se kvalitetu radi.Dovoljno je osvrnuti se na prethodne projekte kineza i stvar je vise nego jasna kakva je njihova filozofija.
Logged
FF
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 929


« Reply #8 on: September 19, 2012, 08:06:17 pm »

Dali si sarkastičan ili ozbiljan?

Jedna istinita anegdota u vezi sa kinezima - jedan veliki nemački proizvođač čeličnih konstrukcija, primio je isporuku jedne čelične konstrukcije za visokogradnju koja je proizvdena u Kini. Nakon nekog vremena, oglasili su prodaju, istaknuvši u ponudi i zemlju porekla. 6 meseci niko se nije javio ni došao da pogleda. Kako su hteli da se reše po svaku cenu, odlučili su da konstrukciju ponude kao svoj proizvod (!), ali da bi bili sigurni u kvalitet, izvršili su detaljno snimanje varova ultrazvukom i analize upotrebljenog materijala. Kvalitet je bio odličan i  ispunjavao sve ISO/DIN standarde. Oglasili su prodaju i prodali konstrukciju za nedelju dana.

Kinezi jedan isti proizvod mogu napraviti na različite načine. Zavisi ko je kupac i koliko plaća. Mogu napraviti i kašiku i avion bolje od drugih. Ali, ako nemaju kome prodati, napraviće onu robu koja ima kupca. I za jedno i za drugo su odavno spsobni.
Logged
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #9 on: September 19, 2012, 09:14:10 pm »

Bez obzira na koga liči,sama pomisao da ga kinezi rade ze mene dovoljno govori o kakvom se kvalitetu radi.Dovoljno je osvrnuti se na prethodne projekte kineza i stvar je vise nego jasna kakva je njihova filozofija.

nemoj molim te o njihovoj filozofiji. evropa je daleeeko ispod sto se toga tice. u vreme lao cea i sun cua u zapadnoj evropi ziveli su divljaci.  pravilo

i ne gubi iz vida da su otisli u kosmos.
Logged
80sBoy
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 321



« Reply #10 on: September 20, 2012, 05:05:08 pm »

Quote
i ne gubi iz vida da su otisli u kosmos.

Da ali sa cijom tehnologijom Roll Eyes.

FF

Imao sam dodira sa MADE IN CHINA od burgije i kljuceva za vijke pa nadalje,i nikad nista kvalitetno nisam video od njih.Ako ja moram svaki proizvod iz Kine podvrgavati proverama,da bi se uverio u njen kvalitet,onda se gubi svaki smisao pouzdanog dobavljaca,jer ne znas kad ces sta dobiti.Vrlo dobro znas da danas proizvod ne prodaje samo kvalitet,vec i ime , zemlja porekla,a tu sliku o sebi kinezi sigurno nece promenniti preko noci.
Logged
HrcAk47
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 695



« Reply #11 on: September 20, 2012, 05:13:49 pm »

Već je Vlado ovde govorio kako su kineski 125 mm topovi nenadmašivi. Tako da mislim da oni vrlo ozbiljno uzimaju vojnu industriju.
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #12 on: September 20, 2012, 06:52:59 pm »

I u mobilnim komunikacijama su odlični, barem ekvivalent Europskim proizvođačima. Ali kad se uzme cena/kvalitet nenadmašljivi su.

LPB
Logged
trpe grozni
Stručni saradnik - KoV
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 208



« Reply #13 on: September 20, 2012, 08:14:35 pm »

Ljudi, setite se kako su poceli Turska do skora, Tajvan krajem osamdesetih i pocetkom devedesetih, Honkong pocetkom i sredinom osamdesetih, pa cak i Japan koji je pedesetih i sezdesetih bio sinonim za nekvalitet i bufl robu. Kinezi su na dobrom putu da od nacije koja pravi bofl robu polako-polako krene da pravi kvalitetnu robu. Stim da kada stigne i kvalitet, onda ce stici i cena.
Inace vec nekoliko godina Kina je najveci izvoznik televizora i jos kojecega drugog u SAD. Smiley
Logged
FF
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 929


« Reply #14 on: September 20, 2012, 08:19:04 pm »


FF

Imao sam dodira sa MADE IN CHINA od burgije i kljuceva za vijke pa nadalje,i nikad nista kvalitetno nisam video od njih.Ako ja moram svaki proizvod iz Kine podvrgavati proverama,da bi se uverio u njen kvalitet,onda se gubi svaki smisao pouzdanog dobavljaca,jer ne znas kad ces sta dobiti.Vrlo dobro znas da danas proizvod ne prodaje samo kvalitet,vec i ime , zemlja porekla,a tu sliku o sebi kinezi sigurno nece promenniti preko noci.

Pokušaj kupiti nešto od zapadnih proizvođača. Nemoj se iznenaditi kada otvoriš poklopce i unutra vidiš delove Made in China. Ja ih gledam svakodnevno. Pre neki dan sam naručio neke SKF delove. Proizvode se u Kini. Rekoh, svaka roba ima svog kupca i svoje tržište. Kupi kineske burgije koje koštaju približno kao i Iskarove npr. - kvalitet je isti - vrhunski.
Logged
Pages:  [1] 2 3 4   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.032 seconds with 24 queries.