Granične jedinice
<< < (2/217) > >>
vojnik graničar:
Quote from: jadran2 on September 24, 2012, 04:37:52 pm

Tema, svakako zanimljiva.
Da se pokusamo bolje uzivjeti u tu 1988.g. i daljnje granicarske dogodovstine, koje si godiste Granicaru?


Pa neću ja sam ovdje pisati svoja događanja.
Pisat će i drugi koji su bili u graničnim jedinicama JNA prije 1988 i poslje 1988.
Ja ću navesti neka moja događanja.

A za ovo pitanje koje sam godište, pa isto kao i Michael Schumacher,he he he he.!!!  :pilot
dzumba:
За годиште (годину рођења) је лако израчунати. У то време се махом одлазило у војску одмах после средње школе. Дакле имао је 19-20, максимално 21 године.

Иначе Граничне јединице ЈНА су наследник КНОЈ-а (Корпус народне одбране). КНОЈ је је укинут 1953.године а његове обавезе, у оном делу који се односи на заштиту границе, преузеле су Граничне јединице ЈНА. У прво време је постојала посебна Команда граничних јединица, али је и она касније укинута па су граничне једнице су предате у надлежност армијама и касније војиштима.
jadran2:
Pomorski granicari su svoja iskustva iznijeli u topiku o brodovima koji su vrsili granicnu sluzbu.

A, sto se tice granicnih jedinica na kopnu; evo na Palubi tebe - Vojnika Granicara.  Ceka se  razvoj...
galeb:
Dobra tema, ajde graničaru napiši kako je bilo, interesantno će biti. Znači, tvoja karaula je bila na granici s Austrijom (ili Madjarskom ?), gde tačno ? I kako se gledala Austrija u smislu vanjskog neprijatelja (nevtralna zemlja) ?  Dali su bile neke aktivnosti Austrijske vojske, koje ste pratili odnosno kako se Austrija ponašala prema njenoj južnoj susjedi u kontekstu granice i socializma ?
vojnik graničar:
Quote from: jadran2 on September 25, 2012, 06:36:48 am

Pomorski granicari su svoja iskustva iznijeli u topiku o brodovima koji su vrsili granicnu sluzbu.

A, sto se tice granicnih jedinica na kopnu; evo na Palubi tebe - Vojnika Granicara.  Ceka se  razvoj...


Nevjerojatno mi je to što od ondašnjih negdje 22 milijuna stanovnika Jugoslavije da ja vojnik graničar jedini ovdje na forumu branim boje graničnih jedinica JNA.!!!  :klap
Ostali pripadnici graničnih jedinica JNA kao da su u zemlju propali.!
A što se tiče "Čeka se razvoj",  polako da naoštrim olovku.!
Navigation
Message Index
Next page
Previous page