PALUBA
April 29, 2024, 12:30:01 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages: [1]   Go Down
  Print  
Author Topic: Princ Pavle  (Read 2100 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
wermez
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 847



« on: September 29, 2012, 01:18:46 pm »

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/aktuelno.293.html:398948-Ekshumirani-ostaci-kneza-Pavla

Lozana: Ekshumirana kneževska porodica
Na groblju u Lozani ekshumirani posmrtni ostaci članova porodice Karađorđević. Princeza Jelisaveta: Posle dvadeset godina borbe uspela sam da ispunim životni zavet

Kakva su vaša mišljenja o Princu Pavlu i njegovoj rehabilitaciji?

Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 419


« Reply #1 on: September 29, 2012, 02:25:57 pm »

Моје је мишљење да ово није тема којом треба да се бави Палуба. Кнез Павле на неки начин јесте био "војно лице" (имао је официрски чин и 1914.године учествовао је у борбама) и јесте руководио војском као намесник (један од тројице, али се остала двојица били обични статисти) у име малолетног краља Петра 1. Карађорђевића, али мислим да би се упуштањем у оцену његовог лика и дела више бавили политиком него војним питањима.
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #2 on: September 29, 2012, 03:13:53 pm »

Моје је мишљење да ово није тема којом треба да се бави Палуба. Кнез Павле на неки начин јесте био "војно лице" (имао је официрски чин и 1914.године учествовао је у борбама) и јесте руководио војском као намесник (један од тројице, али се остала двојица били обични статисти) у име малолетног краља Петра 1. Карађорђевића, али мислим да би се упуштањем у оцену његовог лика и дела више бавили политиком него војним питањима.

Tačno tako. A politiku bolje da ostavimo po strani. Wink
Logged
wermez
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 847



« Reply #3 on: September 29, 2012, 03:30:45 pm »

U redu. Interesuje me samo jedna stvar. Princu Pavlu je posle dolaska komunista na vlast i NOVJ oduzeta imovina zbog ratnih zločina. Za koje ratne zločine je optužen, pošto znam da je od 27. marta pa sve do početka Aprilskog rata bio u pritvoru. Da li je izvršio neki ratni zločin i nad kim? Ako ova tema bude bila izbrisana, onda može da mi se odgovor pošalje na pp.
Logged
trpe grozni
Stručni saradnik - KoV
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 208



« Reply #4 on: September 29, 2012, 04:56:41 pm »

Takva diskusija bi otisla u politiku, a ja ne zelim politiku u moju butigu.
Logged
Pages: [1]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.021 seconds with 22 queries.