PALUBA
April 27, 2024, 10:39:31 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno, dopuna Pravilnika foruma PALUBAinfo, tačka 22
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages: [1]   Go Down
  Print  
Author Topic: Oružje koje radi samo u rukama vlasnika  (Read 1586 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« on: October 10, 2012, 08:28:52 am »

Oružje koje radi samo u rukama vlasnika

Rusko oružje će pucati samo u rukama zakonitog vlasnika, zahvaljujući elektronskom mikročipu montiranom u naoružanja.

Taj mikročip će moći da identifikuje onog ko puca i blokira pucanj u slučaju nepodudaranja biometrijskih podataka.

Otisci prstiju, osobenosti mrežnjače oka i ostale lične informacije biće zapisane na čip koji će biti postavljen na nišan i okidač oružja.

Ukoliko pištolj dospe u tuđe ruke ili je vlasnik lišen dozvole za njegovo nošenje, do pucnja neće doći, prenosi "Glas Rusije".

"Ideja je odlična, posebno za novo oružje. Ali, njegova primena kod već proizvedenih primeraka naoružanja izaziva sumnju", rekao je ekspert za naoružanje Andrej Frolov.

Cena projekta za sada se drži u tajnosti, ali je jasno da će uvođenje ovog sistema biti skupo.

Ipak, sve će se isplatiti kada zahvaljujući tim skrivenim čipovima budu spašeni ljudski životi i razotkriveni zločini.

Izvor: Mondo.rs
Logged
Rocker
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 059


Palubin savetnik za hardver


« Reply #1 on: October 10, 2012, 05:31:40 pm »

Biometrijske metode zaštite postoje već neko vreme i kao metod zaštite vozila...a onda se neko dosetio da vlasniku pored ključeva otme i čitav prst ne bi li startovao motor na Mercedesu...
Logged
mali od palube
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 376



« Reply #2 on: October 10, 2012, 09:32:03 pm »

Ništa spektakularno...
I ja sam sve do svoje 18 godine imao oružije koje je pucalo samo u mojim rukama  Grin
Logged
Pages: [1]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.02 seconds with 22 queries.