PALUBA
April 19, 2024, 01:03:43 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Čitajte na Palubi roman "Centar" u nastavcima, autora srpskog podoficira i našeg administratora Kuzme
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 [2] 3 4 5 6   Go Down
  Print  
Author Topic: Pištolj CZ99 kalibar 9mm  (Read 124022 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
GAGI
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 197



« Reply #15 on: May 01, 2010, 09:41:28 pm »

@Kljun

Ja nisam ljubitelj revolvera, ali taj S&W ljepotan leži u ruci idealno i užitak je sa njim pucati.
Inače vlastnik je moj prijatelj, tako da sa njegovim dopuštenjem objavljujem slike:



To je S&W 686?
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #16 on: May 01, 2010, 09:51:55 pm »

@Gagi

686 target champion DB

LPB
Logged
Kljun
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 446



« Reply #17 on: May 01, 2010, 10:41:36 pm »

Moj favorit medju revolverima, ali je papreno skup i tesko da se moze naci kod nas. Ruger GP 100 3"

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

 Meni i Zastavin revolver sa cevi od 4 incha odgovara, samo ako moze da se dobije dozvola. Sto se tice pistolja, kao sto rekoh ova dva CZ 75D compact i Zastava EZ9 su mi bas prirasli, cena ce da odluci. I naravno ako je ergonomija drske na EZ9 bolja nego na CZ99 iz kog sam pucao davno i malo je previse robustan.


* 2008050900182small.jpg (46.86 KB, 640x480 - viewed 691 times.)
« Last Edit: July 24, 2010, 11:03:46 am by trpe grozni » Logged
Rocker
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 059


Palubin savetnik za hardver


« Reply #18 on: May 03, 2010, 03:18:39 am »

Ne bih da širim off topic, samo ako može kratak odgovor: zašto je za revolver teže dobiti dozvolu nego za pištolj? Pogotovo za modele sa dužom cevi i u jačim kalibrima, koji definitivno nisu oružje za samoodbranu.
Logged
Kljun
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 446



« Reply #19 on: May 03, 2010, 09:45:05 am »

Davno sam slusao neka objasnjenja oko "Psiholoske sekunde", Revolver kad potegnes u afektu, samoodbrani itd, on je odmah spreman za dejstvo, pa nemas vremena da razmislis u trenutku "Sta to radim?' Da li je stvarno neophodno?"  Olaksavajuca okolnost u slucaju prekoracenja nuzne samoodbrane, a pistolju se daje promil nade da ce neki obracun mozda zavrsiti i bez pucanja.
 Ovo sam objasnio kako sam ja shvatio, ali stvarno nema potrebe da ovde diskutujemo oko zakona. Nego, da li je i dalje tesko dobiti dozvolu za revolver? Koji pistolj preporucujete i koja je cena? Ako neko mozda zna.
Logged
Beowulf
mornar
*
Offline Offline

Posts: 3


« Reply #20 on: May 03, 2010, 11:25:05 pm »

Jos jedna velika glupost zasto se teze dobija dozvola za revolver je to sto revolver ne ostavlja "tragovi" (caure).Kakve gluposte su proizlegli za vreme socijalizma ccccc
Moj izbor za 357Magnum definitivno je S&W 686 ali sa cevi od 4"
Logged
Rocker
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 059


Palubin savetnik za hardver


« Reply #21 on: May 05, 2010, 03:25:58 pm »

Čauru možeš da pokupiš sa zemlje i nakon opaljenja metka. Smiley Što se pištolja tiče, mogu oni bezbedno da se nose i sa metkom u cevi, naročito oni koji imaju dekoker, tako da su podjednako brzi kao i revolveri (isto DA okidanje u oba slučaja). A šta je moguće legalno postaviti na donju šinu kod CZ 999? Znam da su laserski obeleživači zabranjeni. Možda jedino lampu, tj. taktičko svetlo?
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 385


« Reply #22 on: December 05, 2010, 06:57:47 pm »

У мојим "списима" нађем податке о сили окидања и дужини хода обарача (остали подаци су исти као они наведени на почетку овог поста). Дакле, овако:

- сила окидања за  DA    5,5 dN
- Сила окидања за  SA   2,0 dN

- ход обарача за  DA    14 мм
- ход обарача за SA       5 мм
Logged
Titan
mladji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 151



« Reply #23 on: July 15, 2011, 05:41:26 am »

Pucao sam iz ovog pistolja nekoliko puta. Dobro je sto je trzaj pistolja zbog mase prakticno za 9 mm Para zanemarljiv ali negativno je bas ta velika masa pistolja kao i predebela drska. Ne znam da li se ista drska zadrzala i kod CZ 99 kompakt, nisam pucao iz njega niti sam ga drzao u rukama ako ima neko informacija bio bih mu zahvalan.

CZ 99 compact G je identican sa standardnim CZ 99, odnosno ram je istovetan. Samo ima kracu cev (sa 108 na 100mm) i navlaku (za 8mm isto), kao i povratnu oprugu. Takodje mu je i oblik navlake ispred otvora za bravljenje cevi promenjen, vidi slike na netu.
Nista posebno, licenca za njega je prodata Izraelcima (KSN Industries) zbog ovdasnjih problema, koji su ga radili pod nazivom Golan.

A 99-tka, odnosno licenca za nju, jednoj Juznoafrickoj firmi (Tressitu) koja ga je proizvodila veoma kratko, pa je ono sto je proizvedeno, prodato u Americi, jer je propala firma. Taj pistolj, sa oznakom TZ-99, se dobro prodavao, cak je bio i u jednom od strucnih magazina, gde je dosta pohvaljen. Meni se cini da je na njemu finis bio dosta bolje odradjen (nesto slicno kao Galil AR i R4, ovaj drugi je imao znatno jacu zastitu).

Jos je neko spomenuo drsku na 999, da. Ona je tanja od one na CZ-99, jer je to i bila jedna od najcescih zalbi na njega. Ja bih licno, kao ponosni vlasnik oba modela u kalibru 9x19, voleo kada bi ga napravili u kalibru .357 SIG. Jednostavno mi nije jasno kako firma koja zivi od prodaje, ne slusa sta kupci traze!


Sto se estetike tice, ove Picattini sine mi se ne dopadaju nikako, npr EZ09. Mnogo mi je nekako lepse, da se tako izrazim, kako je to uradjeno na H&K USP-u, elegantno  Kiss

Moj favorit je na kraju SIG Sauer P229, ima ga svih boja i ukusa. 
Logged
Titan
mladji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 151



« Reply #24 on: August 15, 2011, 05:38:31 pm »

Ranije su u Kalibru reklamirali futrolu za CZ 99 firme Tzar International. Da neko ne zna kojim slucajem kakvih je karakteristika i ima li je u prodaji?

I.N.A.T. je proizvodio okvire povecanog kapaciteta (20 metaka), pa me i to zanima...

Logged
vodnik policije
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 496


« Reply #25 on: February 07, 2012, 07:35:04 pm »

Najveća mana pištolja CZ 99, ovo se stalno dešava:

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Ovo se već jako retko dešava:

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]







* 009.JPG (245.35 KB, 1024x768 - viewed 994 times.)

* 008.JPG (254.67 KB, 1024x768 - viewed 743 times.)

* 005.JPG (248.54 KB, 1024x768 - viewed 1652 times.)
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 385


« Reply #26 on: February 07, 2012, 08:22:25 pm »

Шта цениш да је узрок овим дефектима?
Logged
nbns
mladji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 186



« Reply #27 on: February 08, 2012, 08:05:36 pm »

verujem slikama ali nisam cuo da se to nekom desilo.
Logged
rotring
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 555


Najkraci put do ludnice!?Jednostavno,samo skrenes!


« Reply #28 on: February 08, 2012, 09:31:03 pm »

Pa vi policajci bi i kliker pokvarili  Grin  Wink
Logged
Kljun
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 446



« Reply #29 on: February 09, 2012, 01:03:31 am »

Po meni los celik i izrada. Mada Zastava ne koristi vise celik koji je koristila nekad za izradu delova za CZ, ovako nesto nisam video da se iko zalio. Desava se da klin koji drzi cev u bloku popusti i cak da cev izadje iz lezista malo napred.
 Mozda je koristena neadekvatna municija, koja zna da napravi bas gadne lomove navlake i unutrasnjih delova, na cevi i slicno.
 Znam za coveka koji poseduje citavu kolekciju EZ9 pistolja i iz jednog je ispucao 5000 metaka bez ikakvog kvara.
 Ovakve stvari se desavaju i mnogo boljim proizvodjacima pistolja od Zastave.
Zastava ima losu kontrolu kvaliteta i losu tehnicku podrsku u Americi, a inace se hvale milionskim izvozom u istu zemlju. Pa im se desava da poluga obaraca nije dovoljno obradjena i podesena pa pri okidanju umesto da dodje do opaljenja, ona dekokira udarac.
Logged
Pages:  1 [2] 3 4 5 6   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.029 seconds with 22 queries.