PALUBA
April 27, 2024, 09:38:56 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno, dopuna Pravilnika foruma PALUBAinfo, tačka 22
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 [105] 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 ... 244   Go Down
  Print  
Author Topic: Događaji u Severnoj Koreji  (Read 609472 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Рашо
Stručni saradnik - RV i PVO
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 884



« Reply #1560 on: April 29, 2016, 10:07:15 am »

Па исто тако су људи бежали главом без обзира из СФРЈ чим је дошло до споразума између СР Немачке и Југославије. Колико је људи отишло да ради у Немачку што на црно што на бело? Колико их је побегло да не би служило ЈНА?

Рашо јеси ли био у Немачкој након уједињења на истоку?

Аналогија ти није на мјесту, правити нека поређења између нас и Њемаца је мјешање жаба и баба. Поменули смо један народ који живи у два система. Током читавог трајања таквог стања једни су се трудили да побјегну код других. Зашто? Завела их пропаганда? Нисам био на истоку Њемачке, јеси ли ти? Како су живјели послије уједињења? Тешко, претпостављам? А зашто? Можда зато што су били знатно иза своје западне браће? А ко их је довео у такво стање? А како живе данас?
Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #1561 on: April 29, 2016, 10:22:06 am »

Јесам био сам после пада зида на истоку. Не изгледа то баш тако као што НВО, ЦНН и друге организације за формирање мишљења кажу. Народ је незадовољан јер нема више материјалну сигурност коју је имао у ДДР-у. Након завршење средње школе чекао те је посао. Људи су са лакоћом добијали стан. Данас то није тако.

За твоју информацију стандард у ДДР-у је био виши него у СФРЈ. Њихова једина мана је била то што нису могли да иду на запад и ништа више. Све остало је постојало и било боље организовано него овде.

Аналогија... Ту сам се зајебао признајем, али има још црња ствар код нас која код њих не постоји, а то су Срби различите вероисповести који се убијају већ вековима. Такође код нас су исто постојала убиства на идеолошкој основи. Ми смо у нашој држави имали имагинарне баријере. Оне нису биле физичке као у Берлину већ економске, политичке, идеолошке, верске, националне. Много зајебаније него зид и жица који су делили две Немачке.
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #1562 on: April 29, 2016, 11:11:50 am »

Ljudi, odosmo mi na Berlin ...
Logged
atomex
mornar
*
Offline Offline

Posts: 49


« Reply #1563 on: April 29, 2016, 11:22:05 am »

Читам коментаре на овом топику - Догађаји у Северној Кореји - и увек се запитам: шта је то, већини, згрешила Демократска народна република Кореја (знате, та држава се тако зове а не Северна Кореја) да се према земљи која је према нама увек била пријатељска односе тако злонамерно. При томе, већина нема појма о тој држави, о њеној историји, култури, о данашњем животу.  Коментарише се и прима "здраво за готово" само оно што што објаве западњаци, а то је искључиво негативно у најгорем смислу (глад, убиства, мучења, клања, драња и тд.). Необично, чак и помало болесно.
Logged
Рашо
Stručni saradnik - RV i PVO
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 884



« Reply #1564 on: April 29, 2016, 11:35:37 am »

При томе, већина нема појма о тој држави, о њеној историји, култури, о данашњем животу.

Дакле, пошто тако мало знамо о ДНРК (јел' овако ваља?), подједнако је могуће да је тамо или све супер и у најбољем реду или се ради о оваплоћеном паклу на земљи. Стога, могу бити у праву или у криву и они који воле вођу и његов систем и они који тврде да се ради о разбојничкој дружини.
Logged
atomex
mornar
*
Offline Offline

Posts: 49


« Reply #1565 on: April 29, 2016, 01:40:23 pm »

Не мислим да  је у Демократској народној републици Кореји све "супер", али није сигурно ни све негативно . Зашто увек све мора бити у некаквим крајностима?
Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #1566 on: April 29, 2016, 01:41:59 pm »

Quote
да се према земљи која је према нама увек била пријатељска односе тако злонамерно.

Срби вечито заборављају своје савезнике, пријатеље и помагаче, а пригрљују оне који ће им касније главе доћи. Рекао сам 100 пута, а сада ћу поновити 101 пут: Када нам је цео свет окренуо леђа мали број држава је стао уз нас. Једна од тих земаља је била С. Кореја. На муци се познају јунаци. Румуни, Кинези, Грци, Кубанци, Ирачани и Кореанци су стали уз нас.

Народ у Кореји зна зашто гладује. Наметнуте им санкције. Новац се троши на одбрану. Јасно је где паре иду. Ја бих замолио све критичаре те државе да ми одговоре где иде новац у нашим земљама? Пјонгјанг је направио метро, имају ракете које могу да досегну орбиту. Да ли смо ми способни као друштво и држава да тако нешто осмислимо, произведемо и користимо? Нисмо. Ја знам да деца у С. Кореји немају приступ инетернету, да немају мобилне телефоне или да гладују, али шта је тај душебрижни демократски свет урадио да тој деци буде боље. Опасао их санкцијама и наметнуо услове. Да САД, НАТО, ЕУ и остале земље и савези нису били толико агресивни и наметљиви Ким Ил Сунг никада не би развијао нуклеарно оружје.

СССР је пропао. Зашто САД не повуку своје снаге из Ј. Кореје и Јапана? Рат се завршио давно.

Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #1567 on: April 29, 2016, 01:48:05 pm »

Не мислим да  је у Демократској народној републици Кореји све "супер", али није сигурно ни све негативно . Зашто увек све мора бити у некаквим крајностима?

Исти случај као и са Србијом и СРЈ: ''Злочиначки режим Слободана Милошевића, Срби зликовци, Срби агресори, Срби починиоци геноцида,...'' Такви су били наслови у светским медијима. Све најгоре, све најцрње. Мора да буде негативно како би се овдашњи људи осећали боље. Како би могли да кажемо: ''Ето има неко ко је грђи од нас.'' Да постоји неко коме лошије иде, а да не видимо како тај који је стигматизован има ракете дугог домета, подморнице, подземну железницу, своју индустрију и производњу и остале за нас недостижне појмове.

Зашто неко не осуди Јапан што гради носаче хеликоптера? Шта ће им то? Шта ће им патриот системи и Ф-15? Ко планира инвазију на Јапан? Колико имају подморница и површинских бродова? Колико имају тенкова? Исто важи и за Јужну Кореју. Сви могу да се баве масовном производњом оружја и технике, а када Ким направи ПТ пројектил онда се диже узбуна. Шта ће Киму подморнице? А шта ће Британији и Француској?
Logged
motorista 57 klasa
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 079


Да ли ћемо још коме сметати зато што смо своји?


« Reply #1568 on: April 29, 2016, 01:48:20 pm »

Quote
да се према земљи која је према нама увек била пријатељска односе тако злонамерно.

Срби вечито заборављају своје савезнике, пријатеље и помагаче, а пригрљују оне који ће им касније главе доћи. Рекао сам 100 пута, а сада ћу поновити 101 пут: Када нам је цео свет окренуо леђа мали број држава је стао уз нас. Једна од тих земаља је била С. Кореја. На муци се познају јунаци. Румуни, Кинези, Грци, Кубанци, Ирачани и Кореанци су стали уз нас.

Народ у Кореји зна зашто гладује. Наметнуте им санкције. Новац се троши на одбрану. Јасно је где паре иду. Ја бих замолио све критичаре те државе да ми одговоре где иде новац у нашим земљама? Пјонгјанг је направио метро, имају ракете које могу да досегну орбиту. Да ли смо ми способни као друштво и држава да тако нешто осмислимо, произведемо и користимо? Нисмо. Ја знам да деца у С. Кореји немају приступ инетернету, да немају мобилне телефоне или да гладују, али шта је тај душебрижни демократски свет урадио да тој деци буде боље. Опасао их санкцијама и наметнуо услове. Да САД, НАТО, ЕУ и остале земље и савези нису били толико агресивни и наметљиви Ким Ил Сунг никада не би развијао нуклеарно оружје.

СССР је пропао. Зашто САД не повуку своје снаге из Ј. Кореје и Јапана? Рат се завршио давно.


Склон сам да будем на твојој страни. Можда су методе којима се постижу циљеви преоштре али.....
Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #1569 on: April 29, 2016, 02:06:28 pm »

Народ у С. Кореји трпи и ту нема збора. Има гладних, има босих, има голих, има свакаквих. Ја сам гледао више документарних филмова о тој држави и видео сам да постоје насеља без ел. енергије, путеви на којима нема јавног саобраћаја, пруге без возова,...

Поставља се питање зашто је то тако? Постоји одговорност режима у Пјонгјангу, али исто тако је одговорна и ''међународна заједница'' као и УН које ћуте и смрде. Компромис може да се нађе, али изгледа да није у инетересу светских моћника.

Најновији напади на С. Кореју су уследили када је ласирала сателит. Зашто Јапан, Америка, Француска, САД и друге државе имају право на сателите, а С. Кореја нема? Истраживање свемира је слободно као и приступ истом ако се користи у невојне сврхе. Колико војних сателита имају САД у обрити?

Ким Ил Сунг није пљунуо на моју државу. Најмање што ја могу да урадим јесте да никада не пљунем на његову.
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #1570 on: April 29, 2016, 04:08:46 pm »

Topredo - svaka čast, apsolutno se slažem sa tvojim postovima.

Ujedno, veoma mi je drago što sam svojim postom na prethodnoj strani pokrenuo ovu diskusiju, i da smo na kraju izvukli određeni zaključak: nije sva krivica u Vođi, već zlo dolazi izvana!
I da narod DPRK ne gladuje uzalud! Oni gladuju zbog određenih ideala i ciljeva - a to je da se njihova zemlja sačuva i odbrani od strane hegemonije ''demokrata''.

Njihove balističke rakete jesu tek začetak u toj tehnologiji (ali napravili su ih sami, svojim znanjem, pameću i odricanjima), ali je činjenica da ih se boji i najjača svetska sila.

A sve bi se to moglo rešiti na veoma jednostavan način: da se ameri lepo povuku sa tog područja, da ''demokratski'' svet skine sankcije DPRK i da ostavi te ljude da žive mirno u svom svetu, kako oni žele!
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 415


« Reply #1571 on: April 29, 2016, 04:25:01 pm »

Да се вратим оном снимку артиљеријског баража. Није ми потпуно јасан војни смисао тог приказа, односно показне вежбе. Једина сврха је пропагадна. Ако је та пропаганда усмерена ка вани, онда није постигла циљ. Ако је била, а вероватно јесте усмерена ка домаћем становништву онда је вероватно постигла циљ. Домонстрирали су моћ и снагу и уверили грађане да војска, на челу са Ким Уном бди над њима.

Немам ништа против да севернокореанци живе како желе. Шта више, тако би требало да буде. Како то они заиста желе, тешко је рећи. Ипак, није нормално за људско биће да буде толико сервилно у понашању - "Бог је слободу дао за човјека". А људи, барем оне које гледамо на снимку су до карикатуралности сервилни. То сигурно нема везе са санкцијама притисцима споља, већ са присилом која производи страх. И то сигурно није добро за опстанак система. Можда то сада функционише, али све има свој "век" трајања. 
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #1572 on: April 29, 2016, 05:59:46 pm »


А људи, барем оне које гледамо на снимку су до карикатуралности сервилни. То сигурно нема везе са санкцијама притисцима споља, већ са присилом која производи страх. И то сигурно није добро за опстанак система. Можда то сада функционише, али све има свој "век" трајања. 

dzumba - nemoj dalje od Srbije i videćeš da toga ima i kod vas, a i kod nas (u CG) u izobilju, tako da to nema nikave veze sa Vođom, ali ima veze sa institucijama sistema koji obezbeđuju i omogućavaju opstanak ljudi koji žive unutar tog sistema!
Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #1573 on: April 29, 2016, 07:38:26 pm »

Када би С. Кореја усмерила новац намењен за подморнице, сателите, ракете и тенкове у путеве, фабрике, ел. централе, здравство, школство и друге гране народ би живео кавлитетније, али ако се С. Кореја одрекне реактора, бојевих глава, ховеркрафта, мигова-29 и сличних ствари њихова држава не би била независна и била би сломљена под туђом управом. Слобода је поред здравља најскупља и ретки су они који се одлучују да је остваре у потпуности.
Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #1574 on: April 30, 2016, 08:04:56 pm »

Pre nego sto pocnete da pljujete Kima i da hvalite Juznu Koreju i kapitalizam procitajte OVO.

Logged
Pages:  1 ... 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 [105] 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 ... 244   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.033 seconds with 22 queries.