PALUBA
April 28, 2024, 02:15:23 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Pravilnik za prenošenje vesti na forumu PalubaInfo
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 [107] 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 ... 244   Go Down
  Print  
Author Topic: Događaji u Severnoj Koreji  (Read 609764 times)
 
0 Members and 2 Guests are viewing this topic.
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #1590 on: May 03, 2016, 04:13:33 pm »

Што се тиче конгреса и осталих догађаја...

Скуп је сазван након 35 година јер очигледно постоје неки проблеми или ће се донети нека важна одлука. Видећемо у наредном периоду. Ово није наивно.

Пљачка банке... То се на западу дешава на сваку микросекунду па и није нека вест. У Србији се сматра ненормалним онај ко не краде.


ЖИВЕО КИМ!
Logged
Рашо
Stručni saradnik - RV i PVO
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 888



« Reply #1591 on: May 03, 2016, 04:24:07 pm »

Пљачка банке... То се на западу дешава на сваку микросекунду па и није нека вест. У Србији се сматра ненормалним онај ко не краде.

Видиш да су почели и они да "труле"... покварене јабуке су у гајби и кваре све остале. Вјероватно је и конгрес у вези тога, не знам који би други проблем понукао Вођу да окупи партију послије само три'еспет година...
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 492


« Reply #1592 on: May 03, 2016, 04:32:27 pm »



Вођа вероватно треба да се "покрије" одлуком конгреса да би спровео чистку у партији, пострељао пар хиљада људи, тихој већини смањио следовање пиринча због повећаних издатака за војску, итд.
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #1593 on: May 03, 2016, 04:57:17 pm »

Ја нисам Ајнштајн, а нити је он био нешто нарочито памета. Зна се да му је Милева све рачунала.  Wink

Roll Eyes

Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #1594 on: May 03, 2016, 05:02:22 pm »



Logged
Jester
Počasni član foruma
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 326



« Reply #1595 on: May 03, 2016, 06:03:34 pm »

Napisao sam već i opet ću, taj manijak ima sreću šta je prva crta obrane i živi štit NR Kini kontra SAD-a/Južne Koreje, inače bi debelog rižojeda razbucali u roku od 24 sata.
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #1596 on: May 03, 2016, 08:18:16 pm »

Izvini, Jester, ko bi ga razbucao i zbog čega?

Dira li on ikoga izvan DPRK, ima li nameru da napadne nekoga (pre nego što on bude napadnut), je li učestvovao ikada u bilo kom ratu na ovoj kugli, je li ikada ikog bombardovao zbog nekih ''strateških interesa'' ....

Budimo realni, govorimo o činjenicama, i tek na osnovu toga ocenimo i procenimo njegovu ulogu u svetu.

Taj čovek ne radi ništa drugo, osim što brani svoju zemlju, svim sredstvima koja su mu na raspolaganju, a bez da je ikoga direktno napao smrtonosnim oružjem.
Ja ga ne branim, jeste na neki način diktator, jer u DPRK sve konce drži u svojim rukama, narod mu gladuje, jer je zbog njega pod sankcijama - ali ima na svetu puno gladnog i jadnog sveta, dece koja gladuju i umiru od gladi zbog velikih ''demokrata'' i njihovih interesa, i to malo ko spominje!

Zato smatram da tvoj komentar nije primeren!
Logged
Boris P
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 238


« Reply #1597 on: May 03, 2016, 08:28:54 pm »

U "Lovčevom" postu ima minimum 20 ključnih reči.

 

Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #1598 on: May 03, 2016, 08:32:03 pm »

Napisao sam već i opet ću, taj manijak ima sreću šta je prva crta obrane i živi štit NR Kini kontra SAD-a/Južne Koreje, inače bi debelog rižojeda razbucali u roku od 24 sata.

Исто важи и за Републику Кореју као и Јапан. Камен на камену не би остао...
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 415


« Reply #1599 on: May 03, 2016, 08:45:02 pm »

Чињеница јесте да Северна Кореја никог није напала, али стално прети да ће напасти Јужну Кореју. Није то само одбрана од њихове претње већ непотребно доказивање. Лично мислим да на маневре Јужне Кореје и САД не би требали да одговарају претњама. Подигнеш готовост војске ако је потребно али не галамиш. Једном тако, два пута и трећи пут би и ови други спустили лопту и могло би да крене на боље. Неко мора да начини корак. Но, да ли је у интересу владајући гарнитуре у Северној Кореји да се начини тај корак и спласне напетост? Мени се чини да није јер без напетости и сталног подгрејавања тезе о рату и заснивају свој останак на власти.

Него, на оном првом снимку који је поставио Моториста негде на 1:34 види се како официри пишу, хватају прибелешке док Ким говори. Одједном сви, али баш сви, престају да пишу на потпуно исти начин и почиње аплауз (ту се снимак завршава). Нико да настави да пише како би завршио реченицу, нико да секунд закасни... невероватно. Мени је то још једна потврда извештачене атмосфере. Да ли они пишу, хватају белешке, зато што мисле да то треба или што морају? Изгледа што морају и да су то вежбали због камера. Дакле, хватање белешки је само форма која ничему не служи. Можемо ми овде правдати Северну Кореју колико хоћемо, али чињеница је д тамо људи не могу да "дишу пуним плућима".
Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #1600 on: May 03, 2016, 08:57:25 pm »

Сценски наступи, улизиштво, подаништво и сл. нису страни ни ''демократским државама''. Погледајте само предизборне скупове. Како се ту људи понашају? Машу заставицама, аплаудирају по команди, држе паное и пароле. Омалдина понавља фразе, флоскуле, прича оно што им је неко други рекао да треба без икаквог критичког мишљења... У нади да ће добити посао или остварити неку другу корист. Шта је то? Да ли је то нормално? Да ли је нормално цитирати политичаре који су на власти већ деценијама, а немају никакве конкретне резултате? Мислим да није.

Ко хоће да буде уз вођу мора да му подилази и да ради како вођа каже. Тако је код Кима, а и код других. У С. Кореји се записију реченице у свеску, а на западу и у Европи се то ради на другачији начин. Пошто ме Правилник форума спречава да изнесем то до краја задржимо се само на уопштеном излагању.

Logged
Jester
Počasni član foruma
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 326



« Reply #1601 on: May 03, 2016, 09:03:41 pm »

@lovac

Oduvijek je bilo ili si s velikima ili si protiv njih, tj. ako se ne želiš baviti politikom politika se pozabavi s tebom, KP Kine Debeljka mazi po glavi i to je fakt koji on jako dobro iskorištava i belji se svima ko razmaženo dijete iza ograde, spletom okolnosti su u poziciji u kojoj jesu dokada će to biti tako ne znamo, ostaje nam da pratimo uživo šta bi se reklo. Nije ni Gadafi nikoga dirao, ni Bašar al Asad i nastavimo niz..., pa im je stigla Demokracija samo zato šta nisu imali "starijeg brata" da ih štiti, tko bi smio zakuvati u Siriji da graniče direkt sa Rusijom baš se pitam. Zlo i naopako kako god okreneš.

Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 415


« Reply #1602 on: May 03, 2016, 09:29:03 pm »

Сценски наступи, улизиштво, подаништво и сл. нису страни ни ''демократским државама''. Погледајте само предизборне скупове. Како се ту људи понашају? Машу заставицама, аплаудирају по команди, држе паное и пароле. Омалдина понавља фразе, флоскуле, прича оно што им је неко други рекао да треба без икаквог критичког мишљења... У нади да ће добити посао или остварити неку другу корист. Шта је то? Да ли је то нормално? Да ли је нормално цитирати политичаре који су на власти већ деценијама, а немају никакве конкретне резултате? Мислим да није.

Ко хоће да буде уз вођу мора да му подилази и да ради како вођа каже. Тако је код Кима, а и код других. У С. Кореји се записију реченице у свеску, а на западу и у Европи се то ради на другачији начин. Пошто ме Правилник форума спречава да изнесем то до краја задржимо се само на уопштеном излагању.



Pa naravno da nije normalno. Međutim, to ovde rade neki,a pre svega oni koji to žele, dobrovoljno ili su dobili novac za to. Kod Kima nije baš tako. Svi moraju. Nema neću, ne mogu, sutra ću. To je suštinska razlika. Nema alternative.
Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #1603 on: May 03, 2016, 09:53:56 pm »

Пазите кад вас неко стави у безизлазну ситуацију (глад, беда, немаштина, сиромаштво, незапосленост, жеђ,...) није баш да имате некакав избор. Са друге стране постоји и испирање мозга путем ТВ станица, штампе, радија, а сада и интернета.

Погледајте предизборне скупове у нпр. Америци. Гомила света који хистерично узвикује име свог кандидата, тресу се од узбуђења, плачу, узвикују његово име,...
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #1604 on: May 03, 2016, 10:10:46 pm »

Чињеница јесте да Северна Кореја никог није напала, али стално прети да ће напасти Јужну Кореју.

Nije baš napala, ali imaju folkloru sa navijačima na južnoj tribini, da si redovno šalju pozdrave i dobre želje ispisane na granatama. Ne napada uvek Severna tribina Južnu, ali daleko od toga da su nedužni.


Погледајте предизборне скупове у нпр. Америци. Гомила света који хистерично узвикује име свог кандидата, тресу се од узбуђења, плачу, узвикују његово име,...

Ne trebaš gledati tako daleko. Pogledaj van, i videt češ da kod vas/nas nije ništa bolje.
Logged
Pages:  1 ... 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 [107] 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 ... 244   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.033 seconds with 22 queries.