PALUBA
April 24, 2024, 02:21:17 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Pravilnik za prenošenje vesti na forumu PalubaInfo
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... 244   Go Down
  Print  
Author Topic: Događaji u Severnoj Koreji  (Read 607343 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
švercer011
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 749



« Reply #405 on: October 01, 2010, 07:23:22 pm »

Gledao sam pre neku noc,pustili oko 3 ujutru  dokumentarac koji je radjen u  Severnoj Koreji ono je bilo strasno samo sto mi suze nisu krenule,cela kompletna nacija je mentalno obolela da neverujete evo o cemu se radilo ukratko.

U Severnu Koreju je dosao vodeci americki strucnjak inace poreklom Juzno Korejanac za skidanje katarakte sa ociju ,tamo ima mnogo slepih jer nemaju nikakve metode za lecenje,i taj isti doktor je besplatno operisao 200 pacijenata za dz.Operacije su bile izvrsene uspesno na svim pacijentima ali sta je mene izludelo u celoj prici,kad su zavoji trebali da se skinu oni su sve pacijente uveli u neku salu slicno bioskopskoj ma isto ustvari kao u vojnickom domu,onda je dosao prvi pacijent devojka od 30 god koja je oslepela u 14-oj i zbog tog slepila nije mogla da se uda pa je vlada ubacila u program.Doktor kad joj je skinuo zavoje ona uopste nije pogledala u njega nego je pogledala u sliku Prasca koji je visio na zidu i kao zombi krenula ka njemu sa suzama u ocima i rekla HVALA TI VELIKI VODJO STO SAM PROGLEDALA  DA NIJE BILO TEBE JA BI I DALJE BILA SLEPA ,TRUDICU SE DA TI VRATIM MOJIM JOS VECIM ZALAGANJEM RADICU DUPLO VISE itd itd itd,svaki od narednih pacijenata je isto radio a niko onom nesrecniku nije ni ljudski zahvalio sto ih je operisao.
Znaci sa moje tacke gledista severna Koreja je bolesna nacija sa ispranim mozgovima,zao mi je iskreno ali taj narod nikad nece imati snage i hrabrosti da skine vodecu bulumentu sa vlasti.
Logged
brodarski
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 12 255



« Reply #406 on: October 01, 2010, 07:55:43 pm »

Nisam to vidio. Vidio sam u ZG jednu monografiju Sjeverne Koreje u antikvarijatu. Kad si razvukao stranicu bila je duga 4 metra. Panoramski snimak u boji s ogromnim spomenikom Kimu. Jedan ugledni Zagrepčanin kupovao je samo te korejske monografije a poslovođa mu je uredno ostavljao primjerak. I za današnje vijeme neobična izdanja.
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #407 on: October 01, 2010, 08:17:26 pm »

Poznata je stvar da u Sjevernoj Koreji pobiju čitavu porodicu nekoga ko pobjegne u Kinu ili u Južnu Koreju. Pobiju čitavo selo nekoga ko je drugačije mislio zato jer ga nisu prijavili. Ubili bi i tog snimatelja ako bi drugačije snimio.
Logged
ZastavnikDjemo
poručnik korvete
*
Offline Offline

Posts: 3 509



« Reply #408 on: October 01, 2010, 09:25:16 pm »

Bilo je dosta pokušaja svrgavanja "dinastije" sa vlasti. 1993, kada je bilo jasno da će sin naslediti ćaleta, po Pjongjangu su se pojavili anti-kimovski grafiti. Bilo je i nekoliko pokušaja vojnog udara. Takođe je bilo pokušaja formiranja opozicionih grupa na elitnom univerzitetu "Kim Il Sung", u Pjongjangu. 5. Marta 1998, jedan, ili više njegovih telohranitelja je pokušalo da izvrši atentat na njega, i tada je u Pjongjangu trajala višesatna pucnjava između vojske sa jedne, i milicije, sa druge strane. Kružile su glasine čak i da je ranjen u neuspelom atentatu 2001, ili 2002. Aprila 2004, se desila ona čuvena eksplozija u gradu Rjongčon. Šta je uzrok eksplozije ne znam, ali odmah posle su zabranjeni mobilni telefoni. Navodno su neki oficiri planirali da ga ubiju tokom neke od brojnih parada, tako što bi tenk pucao iz topa na binu. Tokom 1996, 6. korpus iz Hamhunga se pobunio, posle čega su streljani svi viši oficiri iz njegovog sastava, a korpus rasformiran. Ima tamo mnogih koji žele da ih vide dva metra pod zemljom.
Logged
dexy
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 662



« Reply #409 on: October 01, 2010, 09:30:21 pm »

Pre ili kasnije će i uspeti u svrgavanju. Samo to je scenario kojeg se južni susedi najviše plaše, zbog velike migracije stanovništva i naleta kriminala koji će pratiti raspad pravnog sistem na severu. Bio bi (ili biće) to veliki problem.
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 980


« Reply #410 on: October 01, 2010, 09:37:21 pm »

Biće sigurno, ali će onaj ko ih je podelio to da rešava, taman da angažuje snage posle Irana (nisam pogrešio, Irana).
Logged
dexy
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 662



« Reply #411 on: October 01, 2010, 09:40:16 pm »

Misliš da će kinezi uleteti u Iran? Grin
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 980


« Reply #412 on: October 01, 2010, 09:46:41 pm »

Ako su ih Kinezi podelili - dobro, ali nešto mi iz malog mozga idu neke slike da i nisu baš oni, ili bar nisu sami. Bio je tamo jedan veoma slavni general iz WW II... pomalo podseća likom na Džon Vejna.
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #413 on: October 01, 2010, 09:48:59 pm »

Misliš kad ameri izgube još jedan rat, u Iranu, moraće da idu u idući rat. Da završe korejski rat.
Logged
ZastavnikDjemo
poručnik korvete
*
Offline Offline

Posts: 3 509



« Reply #414 on: October 01, 2010, 09:51:51 pm »

Stanje je jako loše, ali porodica Kim to rešava kupovinom lojalnosti vojske, tako što deli unapređenja i odlikovanja šakom i kapom, i tako što generalima daje brojne povlastice, poput luksuznih vila, stanova, školovanja dece u inostranstvu, itd.
Što se rata tiče, sumnjam da će ga biti. To ne želi Kina (vlasnik većine američkih državnih obveznica), Južna Koreja (značajan investitor u SAD, takođe vlasnik respektabilne količine američkih državnih obveznica), a bogami, ni Japan (još značajniji investitor u SAD).
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #415 on: October 01, 2010, 09:53:27 pm »

U prevodu
Zašto amerikanci 1999 nisu bombardovali FAP Priboj.

Njemačke dionice
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 980


« Reply #416 on: October 01, 2010, 09:55:00 pm »

Misliš kad ameri izgube još jedan rat, u Iranu, moraće da idu u idući rat. Da završe korejski rat.

Upravo tako.
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 980


« Reply #417 on: October 01, 2010, 09:58:24 pm »

Stanje je jako loše, ali porodica Kim to rešava kupovinom lojalnosti vojske, tako što deli unapređenja i odlikovanja šakom i kapom, i tako što generalima daje brojne povlastice, poput luksuznih vila, stanova, školovanja dece u inostranstvu, itd.
Što se rata tiče, sumnjam da će ga biti. To ne želi Kina (vlasnik većine američkih državnih obveznica), Južna Koreja (značajan investitor u SAD, takođe vlasnik respektabilne količine američkih državnih obveznica), a bogami, ni Japan (još značajniji investitor u SAD).

Nisam ni mislio na pravi rat. Nakon ujedinjenja Nemačke, desetak godina je bila napetost, a i sada se oseća razlika u ekonomskom smislu između istočnog i zapadnog dela zemlje.

U slučaju dveju Koreja, razlika je mnogo puta veća, gladan narod će sa severa ići po pirinač na jug. Ko će ga zaustaviti? Deoničari i vlasnici fabrika? Voleo bih da vidim to.

Ekonomski haos iz koga sledi nasilje, koje se nakon vrlo kratkog vremena može suzbiti samo još večom silom - vojnom. Na žalost, mislim da je to perspektiva nakon ujedinjenja ili pada severnog režima.

Videćemo uostalom, i komentarisati ovde ili u novoj temi.
Logged
dexy
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 662



« Reply #418 on: October 01, 2010, 10:00:49 pm »

Ako su ih Kinezi podelili - dobro, ali nešto mi iz malog mozga idu neke slike da i nisu baš oni, ili bar nisu sami. Bio je tamo jedan veoma slavni general iz WW II... pomalo podseća likom na Džon Vejna.
U suštinu za podelu su potrebne dve strane, da su se samo amerikanci pitali postojala bi jedna Koreja, i skoro su uspeli u tome pod zastavom UN, ali onda je, kako neki vole da se našale, jedna kineska karaula uletela u celu priču sa svojih par miliona vojnika i zaustavili su se tek na 38. paraleli Smiley
U svakom slučaju, iz ove perspektive gledano, bolje bi bilo da su amerikanci tada uspeli da ostvare svoj plan i uspešno privedu kraju tu "policijsku akciju", kako su u UN to tada nazvali. Bolje za taj narod tamo, za američke interese ne marim mnogo.
Logged
ZastavnikDjemo
poručnik korvete
*
Offline Offline

Posts: 3 509



« Reply #419 on: October 01, 2010, 10:05:31 pm »

Ne znam da li sam ovo prethodno postavljao ovaj link na forum, ali ovde imate najbolju kolekciju fotografija iz Severne Koreje: http://www.flickr.com/photos/kernbeisser
Ovo su fotografije nemačkog diplomate, koji je imao relativno visok stepen slobode kretanja, i koji zna korejski. Veoma interesantno.
Baš kao i ovaj Youtube nalog, ruskog novinara Ivana Zaharčenka, koji je u više navrata boravio u Severnoj Koreji: http://www.youtube.com/user/ivanzakharchenko#p/u
 
Logged
Pages:  1 ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... 244   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.031 seconds with 22 queries.