PALUBA
April 28, 2024, 10:59:03 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Čitajte na Palubi roman "Centar" u nastavcima, autora srpskog podoficira i našeg administratora Kuzme
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 [44] 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... 244   Go Down
  Print  
Author Topic: Događaji u Severnoj Koreji  (Read 609681 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
švercer011
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 749



« Reply #645 on: December 19, 2011, 10:51:40 pm »

Gledao sam pre neku noc,pustili oko 3 ujutru  dokumentarac koji je radjen u  Severnoj Koreji ono je bilo strasno samo sto mi suze nisu krenule,cela kompletna nacija je mentalno obolela da neverujete evo o cemu se radilo ukratko.

U Severnu Koreju je dosao vodeci americki strucnjak inace poreklom Juzno Korejanac za skidanje katarakte sa ociju ,tamo ima mnogo slepih jer nemaju nikakve metode za lecenje,i taj isti doktor je besplatno operisao 200 pacijenata za dz.Operacije su bile izvrsene uspesno na svim pacijentima ali sta je mene izludelo u celoj prici,kad su zavoji trebali da se skinu oni su sve pacijente uveli u neku salu slicno bioskopskoj ma isto ustvari kao u vojnickom domu,onda je dosao prvi pacijent devojka od 30 god koja je oslepela u 14-oj i zbog tog slepila nije mogla da se uda pa je vlada ubacila u program.Doktor kad joj je skinuo zavoje ona uopste nije pogledala u njega nego je pogledala u sliku Prasca koji je visio na zidu i kao zombi krenula ka njemu sa suzama u ocima i rekla HVALA TI VELIKI VODJO STO SAM PROGLEDALA  DA NIJE BILO TEBE JA BI I DALJE BILA SLEPA ,TRUDICU SE DA TI VRATIM MOJIM JOS VECIM ZALAGANJEM RADICU DUPLO VISE itd itd itd,svaki od narednih pacijenata je isto radio a niko onom nesrecniku nije ni ljudski zahvalio sto ih je operisao.
Znaci sa moje tacke gledista severna Koreja je bolesna nacija sa ispranim mozgovima,zao mi je iskreno ali taj narod nikad nece imati snage i hrabrosti da skine vodecu bulumentu sa vlasti.

O ovom sa pricao pogledajte prvih 15 sec filma pa kakav to covek radi svojoj naciji,jel ima dusu 

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/19RLKDfUPyY?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>
« Last Edit: December 19, 2011, 11:05:06 pm by Zeljko11 » Logged
švercer011
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 749



« Reply #646 on: December 19, 2011, 11:17:03 pm »

Nasao sam snimak o kom sam pisao pocinje na 4.00 min

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/B4puhfLTzdc?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>
Logged
ZastavnikDjemo
poručnik korvete
*
Offline Offline

Posts: 3 509



« Reply #647 on: December 20, 2011, 07:39:17 am »

Mali neće biti diktator, to je sigurno. Glavnu ulogu će imati Jang Sung Taek, pokojnikov zet, koji je načelnik državne bezbednosti Severne Koreje, kao i general O Kuk Ryol, generalni sekretar Nacionalnog saveta za bezbednost. Prema ispovesti bivšeg pokojnikovog kuvara, mladi naslednik nije delovao kao neki monstrum. I on i pokojnik su nasledili sistem koji nije bio nimalo nalik Titovoj Jugoslaviji, ili relativno liberalnoj DDR. Tu govorimo o nekoliko stotina hiljada političkih zatvorenika, nekoliko stotina smrtnih kazni godišnje, oko milion ljudi umrlih od gladi... Ako bi ikada sišli sa vlasti, ne bi se lepo proveli, i oni to znaju. Ukratko, jašu tigra, ali ne znaju kako da siđu.
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 027


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #648 on: December 20, 2011, 08:27:11 am »

Zašto bi bilo po direktivi??

Narod je imao vođu kojeg je obožavao! Vođa je umro - žale ga kao svog najmilijeg!

Kad je Tito umro, milioni su plakali na ulicama u SFRJ.
Da li je to bilo po direktivi, ili ga je narod stvarno žalio?
Slažem se u potunosti. Nema ovde baš nikakve direktive.
Narod je voleo svog Oca nacije i sada ga žali.

Ne znam prilike i ne znam kojim kursom će ići dalje zemlja ali čim Hilari poziva verovatno će pozicija Severne Koreje biti izmenjena.


"SAD za bolje odnose sa S. Korejom"

19.12.2011.

Vašington - Američka državna sekretarka Hilari Klinton izjavila je da SAD žele bolje odnose sa narodom Severne Koreje nakon smrti lidera te zemlje Kim Džong Ila.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
Ona je pozvala na mirnu i stabilnu tranziciju u Pjongjangu.

Klinton je, nakon susreta sa japanskim šefom diplomatije Koićirom Gembom, rekla da se SAD i Japan zalažu za mirnu i stabilnu tranziciju u Severnoj Koreji, koja bi obezbedila mir i stabilnost u tom regionu.

Klintonova je istakla želju za poboljšanjem odnosa sa narodom Severne Koreje, izrazivši zabrinutost za stanje u kome se on sada nalazi.

 Američka državna sekretarka je kazala da je Vašington u bliskom kontaktu sa južnokorejskim vlastima, kao i sa Kinom i Rusijom, koje su takođe uključene u razgovore o denuklearizaciji Severne Koreje koji su sada stopirani.

Severnokorejski lider preminuo u subotu, saopštile su vlasti u Pjongjangu, i to je izazvalo zabrinutost u regionu, kao i među svetskim liderima, u vezi sa daljom sudbinom Severne Koreje i njenih nuklearnih kapaciteta.


Izvor: Tanjug


* Hilari Klinton (Beta, arhiva).jpg (20.54 KB, 368x227 - viewed 91 times.)
Logged
madmitch
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 159


« Reply #649 on: December 20, 2011, 09:59:14 am »

Broker, mislim, da nije moguče uspoređivati Starog i Ljubljenog Vođu. Ako ne drugo, teško vjerujem, da če toliko predsednika, kralja, diktatora i ostalih uzvanika doči na njegovu sahranu, koliko se njih poklonilo Titu. Juga je bila zemlja, koja je bila otvorena na sve strane, sa YU pasportom si mogao svugdje, tako iza željezne zavjese, kako i na zapad, da o bratskim zemljama nit ne govorimo (imam doma dokaz o tome, ne pričam na pamet). Korea je nešto sasvim drugo, iako neki, pogotovo oni, koji su rođeni za vrijeme ili poslije tačke 11, žele nas ubjediti, da smo tada živjeli slično, ako ne lošije, od sjevernih Koreanaca.

Mislim, da sve ovo baratanje oružjem i okretanje svih topovskih cijevi ka S. Koreji nije baš najpametnije, to samo daje municiju partijskom aparatu, da lakše ubjeđuju svoje ljude, kako jih svi mrzimo i želimo sve S. Koreanke poklat i muškarce silovat. Možda bi neki soft pristup napravi više.
Logged
ZastavnikDjemo
poručnik korvete
*
Offline Offline

Posts: 3 509



« Reply #650 on: December 20, 2011, 10:45:58 am »

Broker, mislim, da nije moguče uspoređivati Starog i Ljubljenog Vođu. Ako ne drugo, teško vjerujem, da če toliko predsednika, kralja, diktatora i ostalih uzvanika doči na njegovu sahranu, koliko se njih poklonilo Titu. Juga je bila zemlja, koja je bila otvorena na sve strane, sa YU pasportom si mogao svugdje, tako iza željezne zavjese, kako i na zapad, da o bratskim zemljama nit ne govorimo (imam doma dokaz o tome, ne pričam na pamet). Korea je nešto sasvim drugo, iako neki, pogotovo oni, koji su rođeni za vrijeme ili poslije tačke 11, žele nas ubjediti, da smo tada živjeli slično, ako ne lošije, od sjevernih Koreanaca.

Mislim, da sve ovo baratanje oružjem i okretanje svih topovskih cijevi ka S. Koreji nije baš najpametnije, to samo daje municiju partijskom aparatu, da lakše ubjeđuju svoje ljude, kako jih svi mrzimo i želimo sve S. Koreanke poklat i muškarce silovat. Možda bi neki soft pristup napravi više.

Topovi i nisu okrenuti ka njima. Soft pristupa je već bilo, zahvaljujući soft pristupu sam trebao i da idem tamo, kao saradnik UNDP-a, koji tamo ima jednu od trenutno najvećih humanitarno-razvojnih operacija na svetu. Zahvaljujući soft pristupu su trebali da dobiju nuklearnu elektranu za džabe (KEDO), 500,000 tona mazuta, kao i pomoć u hrani koju još uvek dobijaju. Takođe dobijaju i traktore, postrojenja za preradu kukuruza, veštačko đubrivo, lekove, medicinsku opremu, građevinski materijal i mnogo toga još. I to sve bez pomoći Kine, koja još i investira u njihovo rudarstvo. Što se pokojnog tiče, izgleda da je umro još ranije, pošto mu je telo već "preparirano" i izloženo. Onaj link za gledanje severnokorejske TV uživo radi.
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 027


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #651 on: December 20, 2011, 10:48:45 am »

Tu nema greške, ona stara velika Juga je bila majka država. Bili smo ekonomski najjača zemlja u tom socijalističkom bloku a i šire. Bili smo Zapad na Istoku.
I to se slažem da na sahranu neće doći kao Titu, ne samo Kim Džong Ilu nego ni jednom preminulom dražvniku ubuduće.
Hteo sam samo da uporedim, ipak su Kim Džong Ila voleli njegovi sunarodnici i hteo sam reći da ovo na snimku nije nešto prisilno ili namešteno što narod kuka i žali.
Logged
ZastavnikDjemo
poručnik korvete
*
Offline Offline

Posts: 3 509



« Reply #652 on: December 20, 2011, 11:03:18 am »

Najveće dostignuće pokojnikovog ćaleta je bio odlazak na Titovu sahranu. Smiley O tome su čak snimili i propagandni film!
<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/qfLBkoebzqQ?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>
Logged
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #653 on: December 21, 2011, 12:27:21 am »

Nasao sam snimak o kom sam pisao pocinje na 4.00 min

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/B4puhfLTzdc?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>

jel tebi kaze nesto ovaj zuti pravougaonik u gornjem desno uglu? (na stranu sto su titlovi naopacki) vecina snimaka koji se ovde vrte pokazuju sasvim normalne ljude. mozda je ono snimak iz neke bolnice ili slicne ustanove. gledao sam decu iz doma u kulini, ono je sesnaest puta jezivije od ovog snimka. bez uvrede, zapadnjacima ne verujem nista kad se radi o nekom kog oni smatraju za neprijatelja. iskusili smo na rodjenoj kozi.

glede zalosti, neki preteruju, ali se na vecini vidi da zaista zale. mada, ne znam obicaje te zemlje, mentalitet naroda i slicno, da bi mogao da komentarisem ono bacakanje pojedinih. u svakom slucaju, jesam bio dete ali se dobro secam kakva je kuknjava bila kad je umro drug stari.
Logged
ZastavnikDjemo
poručnik korvete
*
Offline Offline

Posts: 3 509



« Reply #654 on: December 21, 2011, 01:26:07 am »

Nasao sam snimak o kom sam pisao pocinje na 4.00 min

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/B4puhfLTzdc?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>

jel tebi kaze nesto ovaj zuti pravougaonik u gornjem desno uglu? (na stranu sto su titlovi naopacki) vecina snimaka koji se ovde vrte pokazuju sasvim normalne ljude. mozda je ono snimak iz neke bolnice ili slicne ustanove. gledao sam decu iz doma u kulini, ono je sesnaest puta jezivije od ovog snimka. bez uvrede, zapadnjacima ne verujem nista kad se radi o nekom kog oni smatraju za neprijatelja. iskusili smo na rodjenoj kozi.

glede zalosti, neki preteruju, ali se na vecini vidi da zaista zale. mada, ne znam obicaje te zemlje, mentalitet naroda i slicno, da bi mogao da komentarisem ono bacakanje pojedinih. u svakom slucaju, jesam bio dete ali se dobro secam kakva je kuknjava bila kad je umro drug stari.

Ssekir, ovo jeste bolnica, i to oftamološka klinika u Pjongjangu, što znači da izgleda neuporedivo bolje nego bolnice u ostalim delovima zemlje. Ono što je još bitnije od samog izgleda bolnice je činjenica da im je potreban nepalski doktor da bi izlečio ljude koji su oslepeli od katarakte, a koju domaći lekari ne umeju uspešno da izleče, i to u glavnoj oftamološkoj bolnici u zemlji! U Srbiji, čak i ovakvoj kakva je, katarakta se uspešno leči u svakoj privatnoj ordinaciji.
Logged
Рашо
Stručni saradnik - RV i PVO
kapetan korvete
*
Online Online

Gender: Male
Posts: 6 886



« Reply #655 on: December 21, 2011, 09:00:34 am »

Sve je to jedna velika opsjena. Obmana kojom, u stvari, lažu samo sebe, nikog drugog. Društveno uređenje i politički sistem koji su ruganje zdravom razumu. Nije važno što se umire od gladi, bitno je da se centrifuge vrte. Podlaci.

Odličan dokumentarac HRT, "Gladna djeca komunizma". Iz prve ruke, sa lica mjesta:

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/SdnQYOAn5_A?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>
Logged
langsdorff
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 339


Hans Langsdorff


« Reply #656 on: December 21, 2011, 04:36:05 pm »

                Dosta glasina trenutno kruze internetom. Jedna od njih je da se vojska nalazi u stanju pripravnosti, a sve u cilju da se obezbedi primo predaja, ma sta to u ovom trenutku znacilo. Jedna od teorija jeste da se nece vrsiti klasicna primopredaja sa oca na sina, vec ce po tome u vlasti participirati sin naslednik, njegov ujak i vojska. Govori se o nekoj da kazem reformi sistema gde ce vlast deliti vise njih umesto kao do sada vladavine jednog coveka. To je naravno jedna od teorija. Postoji i jos radikalnija koja kaze da je vodja ubijen, a kao njegov egzekutor navodi se vojska, koja je izuzetno nezadovoljna svojim polozajem tokom njegove vladavine. Naravno ovo je sve trenutno u domenu  spekulacija, tako da sve ne treba shavatati previse ozbiljno, jer zaista svasta trenutno cirkulise internetom. Mozda naj sokantniji jeste podatak da vecina gradjana Severne Koreje, jos uvek nije upoznata sa cinjenicom da SSSR vise ne postoji ili recimo da se kojim slucajem krene u ujedinjenje dve Koreje, procena je da bi Juznoj Koreji bilo neophodno bar 5.000 milijardi dolara da Severnu Koreju vrate u koliko toliko normalno stanje, jer podsetimo radi se o zemlji gde najveci broj ljudi gladuje.
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #657 on: December 21, 2011, 08:48:23 pm »

Interesantan je rashov doprinos prikazivanju života u NDR Koreji.
Zaista, autor HRT – a se trudio da pokaže i prikaže, ono što su mu dozvolili, ili ono što je on lično smatrao važnim. Verujem da je tekst – priču, dodao tek kad se vratio u svoju domovinu.

No, pitanje je, koliko u tom video prilogu i njegovim komentarima ima subjektivnog, i koliko objektivnog  prikaza stanja u državi.

(Setimo se, kako je Đejmi Šej 1999. godine izveštavao o svemu što se događalo u SRJ – i to je za čitav globus bio objektivan prikaz zbivanja ....)

U poslednje vreme, od kada se (relativno) pouzdano zna da NDR Koreja poseduje nuklearno oružje, bez obzira na to, da je ta država u svakom pogledu (samo)izolovana od ostatka sveta, o njima slušamo samo najgore i sa velikom dozom ironije.

Sam sebi često postavim pitanje: ko tu govori istinu a ko laže?
Da li lažu izveštači o njima ili oni (koreanci) lažu samog sebe?

Kada sam 2000. godine boravio poslom u Libiji, u Tobruku, 6 meseci u komadu, u istoj bazi gde sam radio – radili su i ljudi iz NDR Koreje. Radili su bukvalno sve: od najtežih fizičkih poslova (čišćenje kruga i objekata u bazi, zidanje, krečenje), do opravke i podešavanja elektronskih sklopova protivbrodskih raketa. Nismo imali nikakvih kontakata sa njima – iako smo se svakodnevno sretali – bili su skroz zatvoreni, nisu hteli da komuniciraju ni na jednom svetskom jeziku koji smo mi poznavali.
U gradu, van radnog vremena ih nikada nismo sretali; živeli su zatvoreno u jednoj kasarni, zajedno sa svojim porodicama. Ista ekipa je boravila u Libiji po nekoliko godina – zatim je dolazila smena. Tako su nam o njima pričali naši domaćini, Libijci.
Bili su u svakom pogledu interesantni, različiti od nas, potpuno drugačija kultura i poimanje stvarnosti .....

Kada pogledamo video prilog HRT i razmislimo o ljudima iz NDR Koreje, ipak mi deluju veoma organizovano, snažno, pa čak i moćno, kao kolektivna sila. Ima u njima nekog inata – kao da su svesni da ih je ceo svet izolovao i odbacio, jer nisu hteli istim putem kao svi ostali oko njih.         
Logged
Рашо
Stručni saradnik - RV i PVO
kapetan korvete
*
Online Online

Gender: Male
Posts: 6 886



« Reply #658 on: December 21, 2011, 10:03:20 pm »

Kada pogledamo video prilog HRT i razmislimo o ljudima iz NDR Koreje, ipak mi deluju veoma organizovano, snažno, pa čak i moćno, kao kolektivna sila. Ima u njima nekog inata – kao da su svesni da ih je ceo svet izolovao i odbacio, jer nisu hteli istim putem kao svi ostali oko njih.

E u tom grmu leži zec. Koliko je tu istine, a koliko glume, šminke i predstave za strance. Jasno se zna gdje stranac može da ide i šta može da vidi.
Logged
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #659 on: December 21, 2011, 10:12:05 pm »

ali i u onoj prici o genetskoj gresci dzejmi seju. da se razumemo, ne branim severnokorejanski rezim, samo ne verujem zapadnjacima jer sam njihovu "istinu" osetio '99.
Logged
Pages:  1 ... 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 [44] 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... 244   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.033 seconds with 22 queries.