PALUBA
April 27, 2024, 05:12:30 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... 29   Go Down
  Print  
Author Topic: Stigla zima!  (Read 123147 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #165 on: January 15, 2013, 07:48:40 pm »

можда. у аустралији и новом зеланду Grin
Logged
jadran2
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 13 150



« Reply #166 on: January 15, 2013, 08:47:05 pm »

Hoce, hoce!

Mnogi nisu te srece da zive u gradu tramvaja koji se svidjaju Brodarskom. Mnogi su sada povuceni jer jednostavno nisu za zasnijezene ulice.
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
Nisam upoznat sa tom tehnikom, ali ocito je problem u tome da tramvaji sami ciste snijeg, a buduci su oklopljeni plastikom - to sve otpada pod pritiskom snijega i leda.

Nekada davno bili su specijalni tramvaji-ralice i tramvaji brusaci tracnica (tice se glavnog nam grada HR).

U Amsterdamu postoje tramvaji-usisavaci prasine i pijeska u zljebovima tracnica. To jako ostecuje kuglicne lezajeve kod tramvaja i eto ti kvara i stete.

Mozda bi ovo dolje islo pod zanimljivosti, nekako asocira na jednog brkatog cikicu koji je rjesavao problem "eliminacijom ljudi" - nema covjeka - nema problema.

Jutros sam isao iza Duge Rese pa do Mreznickog Briga. Skoro pa se moze reci - provincija. Ceste ociscene a ima uspona i spustova da se covjek najezi u ovo zimsko vrijeme. Sve - cisto. I onda sam se vratio u najstrozi centar glavnog nam grada koji je prohodan za gusjenicare. Sutra cu postaviti koju fotku.

I jos, u vezi gore recenog brkajlice:

Bandić smijenio Operativni štab zimske službe, a za šefa postavio sebe!

Zagreb - Gradonačelnik Zagreba Milan Bandić smijenio je danas 11 osoba zaposlenih u Operativnom štabu zimske službe, prenose agencije.

Za šefa je postavio sam sebe, a za svog zamjenika imenovao je ..........

I kao rezultat - Dodao je da je Zagreb puno čišći nego što je bio juče. (naravno kada snijega nije bilo 24 sata).

http://www.index.hr/vijesti/clanak/bandic-smijenio-kompletan-operativni-stozer-zimske-sluzbe-za-sefa-postavio-sebe/657189.aspx

___________

Zdravi i veseli bili.

I jos nesto valja dodati : U HR se od 1.1.ove godine vrijedjanje preko interneta kaznjava sa do maksimalnih 1/2 milijuna EUR-1.

« Last Edit: January 15, 2013, 08:57:15 pm by jadran2 » Logged
brodarski
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 12 255



« Reply #167 on: January 15, 2013, 09:19:17 pm »

Plave maje i bile mudante to su zagrebačke boje. Meni se sviđa zagrebački tramvaj sa ili bez sniga. Nikad nisam vidija bolje tramvaje od zagrebačkih. Lipo sidneš, vozaju te sa ili bez karte. Unutra je toplo i gledaš snežne brege kroz fineštrin. Di to ima? Samo vu Zagrebu. Bandić je uspija dignuti Zagreb na razinu svjetske metropole. Diga je i grijanje i vrtić ali sam čisti snig isprid svoje kuće. Lipo je viditi Zagreb u snigu, sve se bili ko plavi radion. A ima to svojih prednosti. Sidneš u kopanju i Bakačevom, Mesničkom ili Radićevom si za tren na Ilici ili Jelačić placu.
Sa Sljemena u Zagreb stigneš brže sanjkama nego grička vještica na metli.
Zagreb, tak te imam rad!
Negdje sam čuo da Zagreb ima 6000 km cesta i ulica. To ne može u kratkom vrimenu očistiti gradska operativa. Srića naša da nam u glavnom gradu živi drugi, treći naraštaj građana čiji su preci došli iz ruralnih krajeva. Njihovi potomci odmah se laćaju lopata i čiste munjevito snig oko svojih kuća. Bolje od svih ralica i komunalaca. Ne treba im javni poziv niti mob zborište.
« Last Edit: January 15, 2013, 09:35:44 pm by brodarski » Logged
brodarski
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 12 255



« Reply #168 on: January 15, 2013, 10:55:08 pm »

Ozalj u snijegu 1943. godine. Prošla je ralica i očistila put. Dimnjačar i Riđan će srediti bunker i nema zime za komandanta Ljubu.


* ozalj.jpg (85.24 KB, 783x573 - viewed 88 times.)
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 492


« Reply #169 on: January 16, 2013, 01:34:31 am »

Управу си, кошава на овом простору овде дува из правца свероистока (из правца Карпата у Румунији). Иначе, да ње нема Београд (Панчево, Смедерево, Зрењанин...) би имао тешко загађен ваздух. Кошва је  "плућа Београда".

Температура се мери у заветрини, на 2 м висине. Тренутно је у Београду +7 степени Целзијусова. Ветра тренутно дува брзином од 42км/х. Наравно, на ветру се добија утисак знатно ниже температуре од измерене у заветрини.

Zar košava nije generalno SE vetar?
Logged
wermez
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 847



« Reply #170 on: January 16, 2013, 01:40:59 am »

OT
Celzijus je prvobitno na svojoj skali označio tačku ključanja sa 0, a tačku mržnjenja sa 100 stepeni.
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #171 on: January 16, 2013, 06:26:47 am »

Plave maje i bile mudante to su zagrebačke boje. Meni se sviđa zagrebački tramvaj sa ili bez sniga. Nikad nisam vidija bolje tramvaje od zagrebačkih. Lipo sidneš, vozaju te sa ili bez karte. Unutra je toplo i gledaš snežne brege kroz fineštrin. Di to ima? Samo vu Zagrebu. Bandić je uspija dignuti Zagreb na razinu svjetske metropole. Diga je i grijanje i vrtić ali sam čisti snig isprid svoje kuće. Lipo je viditi Zagreb u snigu, sve se bili ko plavi radion. A ima to svojih prednosti. Sidneš u kopanju i Bakačevom, Mesničkom ili Radićevom si za tren na Ilici ili Jelačić placu.
Sa Sljemena u Zagreb stigneš brže sanjkama nego grička vještica na metli.
Zagreb, tak te imam rad!
Negdje sam čuo da Zagreb ima 6000 km cesta i ulica. To ne može u kratkom vrimenu očistiti gradska operativa. Srića naša da nam u glavnom gradu živi drugi, treći naraštaj građana čiji su preci došli iz ruralnih krajeva. Njihovi potomci odmah se laćaju lopata i čiste munjevito snig oko svojih kuća. Bolje od svih ralica i komunalaca. Ne treba im javni poziv niti mob zborište.

Neznam koliko km moraju očistit, ali navodno su očistli samo 2.500km.

Slika zagrebačkih ulica jutros doista jest drukčija jer je većina glavnih cesta očišćena. Ipak, još uvijek su neočišćeni pločnici, a teškoća opet ima u javnom gradskom prijevozu. Svih 210 ekipa Zimske službe, raspoređenih u 12 baza čistilo je tijekom protekle noći i današnjeg dana oko 2.500 kilometara prometnica, za što je potrošeno oko 3.500 tona soli i 1.500 tona sipine, priopćeno je danas iz Zagrebačkog holdinga. Prema izvješćima DHMZ-a najviše snijega očekuje se sutra i u četvrtak, pa će Zimska služba i dalje biti aktivna punih 24 sata, navode dodajući da se građani mogu javiti na brojeve telefona Zimske službe: 01/6422-227 i 6422-228.
« Last Edit: January 16, 2013, 06:38:43 am by duje » Logged
pvanja
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 280



« Reply #172 on: January 16, 2013, 04:20:35 pm »

Nije kod nas najgore Smiley

http://www.021.rs/Info/Svet/Detektorima-za-mine-traze-kola-pod-snegom.html
Logged
jadran2
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 13 150



« Reply #173 on: January 16, 2013, 05:00:12 pm »

Plave maje i bile mudante to su zagrebačke boje. Meni se sviđa zagrebački tramvaj sa ili bez sniga. Nikad nisam vidija bolje tramvaje od zagrebačkih. Lipo sidneš, vozaju te sa ili bez karte. Unutra je toplo i gledaš snežne brege kroz fineštrin. Di to ima? Samo vu Zagrebu. Bandić je uspija dignuti Zagreb na razinu svjetske metropole. Diga je i grijanje i vrtić ali sam čisti snig isprid svoje kuće. Lipo je viditi Zagreb u snigu, sve se bili ko plavi radion. A ima to svojih prednosti. Sidneš u kopanju i Bakačevom, Mesničkom ili Radićevom si za tren na Ilici ili Jelačić placu.
Sa Sljemena u Zagreb stigneš brže sanjkama nego grička vještica na metli.
Zagreb, tak te imam rad!
Negdje sam čuo da Zagreb ima 6000 km cesta i ulica. To ne može u kratkom vrimenu očistiti gradska operativa. Srića naša da nam u glavnom gradu živi drugi, treći naraštaj građana čiji su preci došli iz ruralnih krajeva. Njihovi potomci odmah se laćaju lopata i čiste munjevito snig oko svojih kuća. Bolje od svih ralica i komunalaca. Ne treba im javni poziv niti mob zborište.
[/b]

Zive - da! Ali je vecina hendikepirana i imaju zdravstveno uvjerenje da im je za dusu i tijelo zabranjeno lacati se lopate, makar i snjezne.
Logged
jadran2
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 13 150



« Reply #174 on: January 16, 2013, 05:13:22 pm »

Danas cetvrtog dana snjeznih radosti, ovom je ulicom u 10.30s u centru grada, 500 m zracne linije od Narodnog kazalista, prosla - prva ralica.

To je veliki uspjeh - prije mjesec dana - nije se pojavila.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Zahvaljujuci smjeni (koja to navodno nije) i izostanku snijega, situacija je za vozila znatno poboljsana. Za pjesake - izuzetno lose.

Zasto "Koncar" ne bi napravio i dvije tramvaj ralice od inoxa kojim su se radili gradonacelnikovi javni WC-i. Nepoderivo. I sacuvalo bi se 112 novih tramvaja.



* DSC00713.JPG (461.41 KB, 2333x1750 - viewed 141 times.)
Logged
brodarski
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 12 255



« Reply #175 on: January 16, 2013, 06:36:44 pm »

Poznata ulica. Ne izgleda neočišćeno. Ulica, zgrade s obje strane, stanovi, stanovnici. trgovine, kafići, gostionice... Tu netko živi, prolazi, hoda, bivstvuje. U tom kvartu postoji mjesni odbor. Situacija nije izvanredna i nije nerješiva. Sakupi se staro i mlado, naprednih i nazadnjačkih pogleda. Organiziraju se brigade snijegovića i udri kume nek se praši. Drugarice, ops gospođe kuhaju armirani čaj i zagrijavaju gospodu lopataše. Nema toga što se ne da organizirati. Grad nek čisti ulice gdje se odvija promet. Građanstvo se ipak ulijenilo, postalo komotno i potreban je našem narodu neki brko. Novi idol čiji će primjer slijediti staro i mlado. Onda nek neko zucne da snijeg nije očišćen.
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #176 on: January 16, 2013, 08:05:15 pm »

U Boki (Herceg Novi) i dalje kvasi. Već danima ne prestaje kiša.
Inače je toplo, a mimoze polako pupaju. I jedna crvena Kamelija
ispred mi vrata u vrtu uveliko se kupa i sprema za proljetno
cvjetanje.   Wink
Logged
Рашо
Stručni saradnik - RV i PVO
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 883



« Reply #177 on: January 16, 2013, 08:09:31 pm »

U Boki (Herceg Novi) i dalje kvasi. Već danima ne prestaje kiša.
Inače je toplo, a mimoze polako pupaju. I jedna crvena Kamelija
ispred mi vrata u vrtu uveliko se kupa i sprema za proljetno
cvjetanje.   Wink

Jes' vala, Ćiro, baš su oštre ove naše bokeške zime. Wink
Logged
brodarski
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 12 255



« Reply #178 on: January 16, 2013, 08:23:56 pm »

Koliko metara drva potrošite priko zime u Boki?
Snijeg u Puli ovih dana prije pola stoljeća. Nije ih iznenadio, nije promet bio zagušen, građani ugroženi, internet i mobilne veze prekinute. Ložilo se na poslu, kući u kužini, kuva se fažol, radile fritule i pispalji. Pila se bevanda i pričale se smišne zgode. Društveni život odvijao se bez televizije. Sluša se radio, čitao kekec, Plavi vjesnik, Tajne zelenih močvara i X 100 romani. Išlo se leći u 8 navečer i dizalo se u pet i po ujutro. Svi su bili zdravi i veseli.


* pula 63.jpg (109.06 KB, 945x662 - viewed 84 times.)
« Last Edit: January 16, 2013, 08:34:15 pm by brodarski » Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #179 on: January 16, 2013, 08:43:28 pm »

Koliko metara drva potrošite priko zime u Boki?
..................

Potroši se bogami, podosta. Kako ko. Tu oko 2-2,5 metra drva, mjesečno.
Problem je velika vlaga, Pa iako nije niska tempatatura ako se ne loži
unutar zidova je hladno. Mora se grijati.....
Logged
Pages:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... 29   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.035 seconds with 22 queries.