PALUBA
March 28, 2024, 09:55:22 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Na forumu PalubaInfo novoregistrovane članove odobravamo ručno, to može potrajati 24 h, ali je neophodno da novoregistrovani korisnik aktivira svoj nalog koji će dobiti putem e-pošte u navedenom vremenu
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13   Go Down
  Print  
Author Topic: Dokumenti iz JRM  (Read 80643 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Minolovac
Prijatelj foruma
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 614


« on: December 19, 2012, 09:49:55 pm »

Mislim da bi ova tema mogla biti nekom i zanimljiva. Za početak stavljam ovlaštenje za samostalno vršenje dužnosti što bi se danas nazivalo nešto kao državni ispit. Imam i spremljenih izjašnjenja (Naređenje za pismenu izjavu) pa ako bude zanimanja za topic, može se i pokazati...

I da, ponosim se s tim...


* nare118.jpg (404.96 KB, 1540x1797 - viewed 417 times.)
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 318


« Reply #1 on: December 19, 2012, 10:47:17 pm »

Сертификати за самостално обављање дужности били су уобичајени за РМ и РВ и ПВО ЈНА. У КоВ-у тога скоро да није било.
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #2 on: December 20, 2012, 11:26:34 am »

O da. Takvo što se obavezno i striktno provodilo u Jugoslavenskoj Ratnoj Mornarici.
Nije bilo pardona.
Svaki put po dolasku na novu dužnost na brodu, starešini je dato potrebno vremensko
razdoblje da bi se pripremio za polaganje samostalne dužnosti. Za vrijeme pripreme na
raspolaganju mu je bilo sve potrebno, kao i pomoć starijih kolega.
Samo polaganje je izvođeno pod budnim okom određene ekipe ili pojedinca koji su
imenovani od strane pretpostavljene komande.
Niko, bar u mojoj jedinici, nije mogao primiti dužnost i obavljati namjenski posao dok
nije položio ispit za obavljanje te dužnosti.

Takva je bila ta naša Mornarica....
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #3 on: December 20, 2012, 12:15:35 pm »

Evo jednog prekrasnog primjera polaganja za samostalnu dužnost na podmornici moga
prijatelja i klasića "vlade021" koga je ranije postovao na jednoj temi. Događaj se odvijao
daleke 1966/67 godine:

"...добио сам задатак да припремим главне моторе за упућивање;одвели су ме у прамац(торпедни одсек),погасли сву расвету,завезали очи,пореметили све системе;горива,расхладне воде,уља;вртили пар пута у круг и пустили да у тим условима спремим леви мотор за погон.подморницу смо познавали у душу тако да се све могло урадити опипом.углавном положио саm..."

Šta više reći.. Wink Cheesy
Logged
vitez koja
Stručni saradnik - istorija
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 221



« Reply #4 on: December 20, 2012, 01:16:42 pm »


Niko, bar u mojoj jedinici, nije mogao primiti dužnost i obavljati namjenski posao dok
nije položio ispit za obavljanje te dužnosti.

Takva je bila ta naša Mornarica....


Tako je to bilo u vreme kad se znalo " ko kosi a ko vodu nosi"...
Logged
Minolovac
Prijatelj foruma
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 614


« Reply #5 on: December 20, 2012, 05:44:14 pm »

Došao sam na brod koji je bio u generalnom remontu, kažu imaš priliku sve naučiti i bili su u pravu. Išao sam za svakom cijevi u strojarnici, na kraju je moj dnevnik stažiranja bio službeni dokument na brodu jer nisu imali ažuriranih šema cjevovoda. Kad je por Garmaz došao za komandira VBO, glavna literatura mu je bio taj moj dnevnik stažiranja, bio sam mu mentor, a i u ispitnoj komisiji. Ma smješno, ali je bio stvarno dobar dečko i odlično smo se slagali. I kad mi je dao izjašnjenje, ispričavao se kao da je on kriv.
Logged
kilezr
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 608



« Reply #6 on: December 20, 2012, 07:21:46 pm »


 Ako negde neko može da nauči posao mašinca na brodu, to je remont. Normalno, ako je zainteresovan za to!
Logged
motorista 57 klasa
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 074


Да ли ћемо још коме сметати зато што смо своји?


« Reply #7 on: February 13, 2013, 09:44:06 am »

U vreme moje obuke za mornara motoristu morali imali smo oko 2 nedelje vremena za pripremu i onda polagali interni ispit pred I motoristom i kapom. Mogu misliti kako je to bilo za starešine.
Logged
kilezr
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 608



« Reply #8 on: February 13, 2013, 06:39:13 pm »


 Motorista, da li je u tvoje vreme, ili kasnije bila centralizovana nastava za mašince po divizionima?
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #9 on: February 13, 2013, 07:43:27 pm »

To ipak nisam doziveo kao mornar-brodski motorista.Poslednja 105.kl. u Karlu Rojcu (jul 1991) je posle skraćene pešadijske obuke ,koja je trajala nešto više od mesec dana,otišla u prekomandu po brodovima krajem avgusta te godine. Preuzeo sam mesto jednog od dvojice mašinista na PDS-107 (Pula Katarina) 01.09.1991. i istog dana se skinuo mornar kog sam zamenio.Zbog specifičnih okolnosti nisam imao nkakve provere,zaduženja,ispite i sl.
Doduše,monogo drugih stvari ,koje su bile po PS-u,nisam doživeo....ali neka druga iskustva nikom ne bih poželeo.
Logged
barbakan
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 085



« Reply #10 on: February 14, 2013, 01:24:57 am »

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ] [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

U komandi VPO  komanda stana, dobijali smo ovlaštenja za prenos  i prijem vojnih pošiljaka . Jedno od tih sam sačuvao , utorkom i četvrtkom se nosila pošta relacije  su Split- Pula i  obratno i  Split -Kumbor i obratno . Kada je bila državna tajna onda je išao i oficir sa nama . U komandi stana je bilo odelenje ekspedicije na put smo išli uvek po dvojica . Usput su se priimale i predavale pošiljke usputnim garnizonima , tako kad se ide za Pulu svraćalo se u Šibenik , Zadar i Rijeku tu su nas  na autobuskim stanicama sačekivala  ovlaštena lica iz ekspedicija tih garnizona bilo da su vojnici /mornari ili podoficiri a nekad i oficiri predamo jedni drugima šta imamo i svako nastavlja dalje ,Za Pulu se Išlo riječkim autotransportom a za Kumbor prevoznik je bio Tara-Cetinje i uvek smo imali prva dva rezervisana mesta  . Nemogu sad tacno da se setim u Rijeku smo stizali oko 16 h i predavali svu poštu i imali dva sata slobodno jer smo presedali u drugi autobus oko 18 h i tada bi nam vratili svu poštu koja ide za Pulu . U Puli smo predavali poštu i pištolje u komandi garnizona i tu smo i spavali , sutra ujutru nazad sa novom poštom iz Pule . Za Kumbor je bilo puno lepše samo smo  u Ploče predavali  poštu i u Dubrovnik ako ima neko pismo za TO . Mislim da smo stizali u Kumbor oko 14 i 30 h , razduzimo sve i slobodno do ujutru. U kasarni u Kumboru smo spavali kod kuvara I dobro smo se hranili    ja sam jednom išao do Budve jer mi je najbolji drug i klasić bio odatle pa sam svratio do njegovih roditelja da preuzmem paket za njega . Sećam se da smo u aprilu ja i zastavnik Mikec iz ekspedicije  išli dva puta hitno za Ploče kombijem  sa našim vozačem  .Na poleđini ovlaštenja su pisale dužnosti vojnih kurira. Ovlaštenje je potpisivao glavni zastavnik vojne ekspedicije . Medjutim  u drugoj polovini  te nesretne 1991 mislim  da više nismo nosili poštu jer bilo je rizično T.11 .

Uz ovlaštenje išla je i dozvola za putovanje ova je baš kad sam išao za Ploče 
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ] [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* ovlaštenje.JPG (156.63 KB, 1025x701 - viewed 449 times.)

* poleđina ovlaštenje.JPG (167.37 KB, 1025x717 - viewed 407 times.)

* dozvola za putovanje.JPG (203.53 KB, 738x1025 - viewed 313 times.)

* dozvola.JPG (241.18 KB, 1025x751 - viewed 322 times.)
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #11 on: February 14, 2013, 06:54:50 am »

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ] [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

U komandi VPO  komanda stana, dobijali smo ovlaštenja za prenos  i prijem vojnih pošiljaka . Jedno od tih sam sačuvao , utorkom i četvrtkom se nosila pošta relacije  su Split- Pula i  obratno i  Split -Kumbor i obratno . Kada je bila državna tajna onda je išao i oficir sa nama . U komandi stana je bilo odelenje ekspedicije na put smo išli uvek po dvojica . Usput su se priimale i predavale pošiljke usputnim garnizonima , tako kad se ide za Pulu svraćalo se u Šibenik , Zadar i Rijeku tu su nas  na autobuskim stanicama sačekivala  ovlaštena lica iz ekspedicija tih garnizona bilo da su vojnici /mornari ili podoficiri a nekad i oficiri predamo jedni drugima šta imamo i svako nastavlja dalje ,Za Pulu se Išlo riječkim autotransportom a za Kumbor prevoznik je bio Tara-Cetinje i uvek smo imali prva dva rezervisana mesta  . Nemogu sad tacno da se setim u Rijeku smo stizali oko 16 h i predavali svu poštu i imali dva sata slobodno jer smo presedali u drugi autobus oko 18 h i tada bi nam vratili svu poštu koja ide za Pulu . U Puli smo predavali poštu i pištolje u komandi garnizona i tu smo i spavali , sutra ujutru nazad sa novom poštom iz Pule . Za Kumbor je bilo puno lepše samo smo  u Ploče predavali  poštu i u Dubrovnik ako ima neko pismo za TO . Mislim da smo stizali u Kumbor oko 14 i 30 h , razduzimo sve i slobodno do ujutru. U kasarni u Kumboru smo spavali kod kuvara I dobro smo se hranili    ja sam jednom išao do Budve jer mi je najbolji drug i klasić bio odatle pa sam svratio do njegovih roditelja da preuzmem paket za njega . Sećam se da smo u aprilu ja i zastavnik Mikec iz ekspedicije  išli dva puta hitno za Ploče kombijem  sa našim vozačem  .Na poleđini ovlaštenja su pisale dužnosti vojnih kurira. Ovlaštenje je potpisivao glavni zastavnik vojne ekspedicije . Medjutim  u drugoj polovini  te nesretne 1991 mislim  da više nismo nosili poštu jer bilo je rizično T.11 .

Uz ovlaštenje išla je i dozvola za putovanje ova je baš kad sam išao za Ploče 
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ] [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


U pratnji pošte prema H.Novom, bio sam zadnji put u aprilu 1991. Ja jam predao poštu i otišao u hotel, pošta i vojnik pratioc sa poštom. Poštu sam pratio i do Pule, tamo sam spavao u hotelu Rivjera. 
Logged
seaman
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 87


« Reply #12 on: February 14, 2013, 01:36:29 pm »

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ] [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

U komandi VPO  komanda stana, dobijali smo ovlaštenja za prenos  i prijem vojnih pošiljaka . Jedno od tih sam sačuvao , utorkom i četvrtkom se nosila pošta relacije  su Split- Pula i  obratno i  Split -Kumbor i obratno . Kada je bila državna tajna onda je išao i oficir sa nama . U komandi stana je bilo odelenje ekspedicije na put smo išli uvek po dvojica . Usput su se priimale i predavale pošiljke usputnim garnizonima , tako kad se ide za Pulu svraćalo se u Šibenik , Zadar i Rijeku tu su nas  na autobuskim stanicama sačekivala  ovlaštena lica iz ekspedicija tih garnizona bilo da su vojnici /mornari ili podoficiri a nekad i oficiri predamo jedni drugima šta imamo i svako nastavlja dalje ,Za Pulu se Išlo riječkim autotransportom a za Kumbor prevoznik je bio Tara-Cetinje i uvek smo imali prva dva rezervisana mesta  . Nemogu sad tacno da se setim u Rijeku smo stizali oko 16 h i predavali svu poštu i imali dva sata slobodno jer smo presedali u drugi autobus oko 18 h i tada bi nam vratili svu poštu koja ide za Pulu . U Puli smo predavali poštu i pištolje u komandi garnizona i tu smo i spavali , sutra ujutru nazad sa novom poštom iz Pule . Za Kumbor je bilo puno lepše samo smo  u Ploče predavali  poštu i u Dubrovnik ako ima neko pismo za TO . Mislim da smo stizali u Kumbor oko 14 i 30 h , razduzimo sve i slobodno do ujutru. U kasarni u Kumboru smo spavali kod kuvara I dobro smo se hranili    ja sam jednom išao do Budve jer mi je najbolji drug i klasić bio odatle pa sam svratio do njegovih roditelja da preuzmem paket za njega . Sećam se da smo u aprilu ja i zastavnik Mikec iz ekspedicije  išli dva puta hitno za Ploče kombijem  sa našim vozačem  .Na poleđini ovlaštenja su pisale dužnosti vojnih kurira. Ovlaštenje je potpisivao glavni zastavnik vojne ekspedicije . Medjutim  u drugoj polovini  te nesretne 1991 mislim  da više nismo nosili poštu jer bilo je rizično T.11 .

Uz ovlaštenje išla je i dozvola za putovanje ova je baš kad sam išao za Ploče 
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ] [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]




sta je sada sa zast mikecom.
Logged
barbakan
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 085



« Reply #13 on: February 14, 2013, 04:04:24 pm »

Stvarno ne znam sta je sa zastavnikom Mikecom , bilo je tu jos nekolicina zastavnika jedan period Mikeca je menjao zastavnik Skole ili tako nekako prezime ima,  Slovenac   . Pretpostavljam da je ostao u Splitu
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #14 on: February 14, 2013, 04:06:43 pm »

Stvarno ne znam sta je sa zastavnikom Mikecom , bilo je tu jos nekolicina zastavnika jedan period Mikeca je menjao zastavnik Skole ili tako nekako prezime ima,  Slovenac   . Pretpostavljam da je ostao u Splitu

Misliš zastavnik Skale Ivan. Živi u H.Novom, viđamo se svaki dan..... Wink
Logged
Pages:  [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.042 seconds with 23 queries.