PALUBA
April 29, 2024, 12:34:36 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages: [1]   Go Down
  Print  
Author Topic: Za transplantaciju koštane srži 130.000 evra!  (Read 1304 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 033


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« on: January 14, 2013, 09:55:15 pm »

Za transplantaciju koštane srži 130.000 evra!


Sofija Čergić (3) iz Banjaluke, koja je pre nekoliko meseci obolela od težeg oblika leukemije, hitno mora na transplantaciju koštane srži u Italiju, koja košta oko 130.000 evra! Devojčica se već dva i po meseca nalazi na Odeljenju hematologije u Kliničkom centru Banjaluka, odakle će 21. januara biti prebačena u Institut za zdravstvenu zaštitu majke i deteta u Beogradu!

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Sofijin otac Veljko Čergić kaže za Press RS da će beogradski lekari tom prilikom utvrditi da li devojčici odgovara koštana srž brata i sestre.
- Ako ne bude odgovarala, koštana srž će biti obezbeđena preko donatora, što ne menja iznos troškova transplantacije, koja bi u Padovi trebalo da bude urađena najkasnije krajem februara. Moja kćerka, naime, ima akutnu limfoblasnu leukemiju, koja tek u 20 odsto slučajeva može da se zaleči terapijom. Upravo zbog toga, lekari smatraju da je jedini spas za nju transplantacija, što je, s obzirom na Sofijino loše zdravstveno stanje i iscrpljenost organizma, jedina nada za njeno izlečenje. I moja majka je obolela od leukemije, od koje je, nažalost, preminula, što ukazuje da je na Sofijin slučaj uticaj imala i genetika - kaže Čergić.

On dodaje da će lekari u Beogradu odlučiti da li će Sofija ostati tamo na daljem lečenju ili će biti vraćena u banjalučki Klinički centar.
- Ako ostane na Institutu za zdravstvenu zaštitu majke i deteta, tamo će joj uraditi pripreme za transplantaciju, što podrazumeva svođenje njenog imunološkog sistema na nulu. Međutim, pošto je kod Sofije reč o težem obliku leukemije, predložena je operacija u Italiji, jer se u Beogradu operišu samo blaži slučajevi. Prema procenama naših lekara, transplantacija bi sa pripremom u Italiji koštala oko 130.000 evra. Još nismo dobili predračun iz Padove, ali bi, takođe prema proceni lekara, bilo poželjno da transplantacija bude urađena sredinom, eventualno krajem sledećeg meseca - ističe Čergić.

Prema njegovim rečima, Sofiji je bolest dijagnostikovana krajem oktobra prošle godine, kada su joj nabubrili limfni čvorovi, koji su se cedili u plućno krilo.
- Moja kćerka je zbog ovakve situacije najpre bila smeštena na Klinici za plućne bolesti, odakle je premeštena na hematologiju. Prvih mesec dana terapije bukvalno je bila borba za život. U tom periodu, Sofija nije ni jela, ni pila. Sada je malo bolje, ali sve je to daleko od dobrog, a moja supruga stalno je sa njom. Dete je baš izmučeno pa se iskreno nadamo da će uskoro biti stečeni uslovi da može da bude operisana u Italiji. Međutim, problem je što mi živimo veoma skromno, od moje plate, dok je supruga nezaposlena. Imamo još jednog sina od 17 i kćerku od 13 godina. Iz tog razloga zamolio bih sve ljude dobre volje da pomognu, kako bismo sakupili neophodan novac za Sofijinu operaciju i lečenje, jer je to jedini način da se naše dete izleči i ostane u životu - kaže Čergić.

Svi koji žele da pomognu da Sofija bude operisana, to mogu da učine uplatom sredstava u NLB Razvojnoj banci Banjaluka, Sofija (Veljko) Čergic, na broj računa: IBAN:BA395620998110426380, pozivom na broj: (SWIFT-BIC): RAZBBAZZ.


Autor: M. B.
Izvor: pressrs.ba

____________________________________________________

Nije u pitanju prevera niti bilo šta slično. Zamolio me je drug da postavim ovaj apel a u vezi je ćerkice njegovog kuma.


* Sofija.jpg (21.72 KB, 400x275 - viewed 121 times.)
« Last Edit: January 15, 2013, 10:26:10 pm by Broker » Logged
Pages: [1]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.023 seconds with 22 queries.